dan Subarujev... Vransko, 2. sept 2008, 14h-18h

Testiranja vozil Subaru
Uporabniški avatar
gorazd0
Nasankal reveža :)
Prispevki: 6615
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: gorazd0 » 03. September 2008, 00:06

Poligon je res krasen; italjanski šoferji so bili ok, še posebej "stari" v outbacku... je škripalo ko pr norcih;

Hvala Suzani za odličen štrudelj, hvala Karliju za gostoljublje in
hvala ostalim, da ste prišli; lep je bilo videti znane obraze v tako velikem številu.
Fiat.
Brez panike.

Uporabniški avatar
bojc T
Član Subaru kluba
Prispevki: 1462
Kraj: Nožice

Odgovor Avtor: bojc T » 03. September 2008, 06:12

Ja blo je krasno, Suzy hvala za krasn štgudl, nekaterm gre tudi zahvala za mrzlo pivo :D
Drgač pa res škoda da nismo mogl vozt
Lp

Uporabniški avatar
awdfun
Član Subaru kluba
Prispevki: 371
Kraj: Vinje
Kontakt:

Vožnja Impreza

Odgovor Avtor: awdfun » 03. September 2008, 07:39

Tudi sam sem šel na testno vožnjo z imprezo Sti in moram reci, da je bil šofer dober in ker sem sepeljal med zadnjimi, je progo že zelo dobro poznal. Ko sem mu povedal, da imam tudi sam novo Sti, je res pritisnil do konca in šel na ovinku do meje in tudi pri zaviranju v klanec dol. Videlo se je, da gume niso njegove kot tudi ne avtomobil. Avto je bil pri 12000km že kar precej zmatran, kar pa ni čudno, če ga vedno tako gonijo. Še dobro, da sploh gre. Če ne bil Subaru, bi sigurno že razpadel. Tudi demonstarcija delovanja funkcije stabilizacije vozila na spolzki podlagi je bila dobra. Tisti šofer je znal celo nekaj angleščine tako, da mi je pač lahko odgovarjal na moja vprašanja.
Skratka splačalo se je pogledati in se peljati.

LP

Uporabniški avatar
irCAR81
Član Subaru kluba
Prispevki: 4236

Re: Vožnja Impreza

Odgovor Avtor: irCAR81 » 03. September 2008, 07:43

awdfun napisal/-a:Tisti šofer je znal celo nekaj angleščine tako, da mi je pač lahko odgovarjal na moja vprašanja.
LP
Ja, samo can we go 100? pa ni razumel. :)

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7837
Kraj: Kamnik

Odgovor Avtor: subi92 » 03. September 2008, 08:23

birdy napisal/-a:u bistvu impreza niti nima tok lepe ritke :D (mal zbledi ob taki konkurenci ;) )
:lol: Škoda da snetaskira ni ujel v objektiv še mercedezovega znaka pri tejle gospodični :-P :-P

Uporabniški avatar
BMW_rok
Uporabnik foruma
Prispevki: 838

Odgovor Avtor: BMW_rok » 03. September 2008, 15:23

Fajn je bilo, jaz sem bil tam med prvimi, in sta italijana Imprezi precej bolj ostro vozila, kot pa kasneje (sem se tudi 3 kroge peljal, kasneje so se samo po enega). Ko sem šel v spremstvu enega Subarujevega delavca do steze je rekel: "boš videl, ti italijani so čist pr*uknjeni, kako vozijo" :D

Pa tudi Forester grez zelo lahkotno po terenu ;-) Bom naredil en filmček pa dal na youtube, imam en onboard posnetek iz Impreze :-P
95% of Subaru vehicles built in the last 10 years are still on the road.

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7837

Odgovor Avtor: subi92 » 03. September 2008, 15:34

BMW_rok napisal/-a:Bom naredil en filmček pa dal na youtube, imam en onboard posnetek iz Impreze :-P
:roll: Čakamo :D

Uporabniški avatar
Unikat
Član Subaru kluba
Prispevki: 1121

Odgovor Avtor: Unikat » 03. September 2008, 16:04

Enga sem že jest dal, ampak je samo 1 krog.
http://www.youtube.com/watch?v=m2UieZPm4Bk

Uporabniški avatar
snetaskira
Uporabnik foruma
Prispevki: 56
Kraj: Kranj

Odgovor Avtor: snetaskira » 03. September 2008, 21:00

subi92 napisal/-a:Škoda da snetaskira ni ujel v objektiv še mercedezovega znaka pri tejle gospodični :-P :-P
http://www.subaru-slo.net/userpix/118_V ... _3_1_1.jpg

Uporabniški avatar
karel
Subaru Leone RX
Prispevki: 4955
Kraj: zg.Savinjska

Odgovor Avtor: karel » 04. September 2008, 07:51

@snetaskira dej to mal zumiraj :lol:
Ja res je bilo lepo vas videt :D
Poligon je zgodba zasebe bom več povedal o njem ko ga sam prevozim ;-)
Testne vožnje pa so bile bolj za tiste ki še niso sedeli v Subaruju.
Lahko bi dali vsaj kako poceni Imprezo za peljat da tudi drugi
občutijo kakšen je občutek za volanom.
Nasplošno bil je lep popoldan in upam še na kakšnega :.sup
"If in doubt,flat out"
Colin McRae

Uporabniški avatar
b.m
Uporabnik foruma
Prispevki: 396

Odgovor Avtor: b.m » 04. September 2008, 11:27

...ja, bil je lep in naporen dan :D
saj, ponavadi so testne vožnje namenjene bolj tistim, ki subarujev še ne poznajo in so potem prijetno presenečeni :lol: Tudi testnih voženj z ostalimi subaruji izven poligona je bilo kar nekaj.
lp

http://www.subaru-slo.net/userpix/51_vransko_sti_1.jpg
http://www.subaru-slo.net/userpix/51_vranskosti_1.jpg
http://www.subaru-slo.net/userpix/51_vransko3_1.jpg
2x Samara 1.5i, Impreza 1.6, Impreza outback 2.0, Outback 3.6

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3691
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 04. September 2008, 12:05

b.m napisal/-a:...ja, bil je lep in naporen dan :D
saj, ponavadi so testne vožnje namenjene bolj tistim, ki subarujev še ne poznajo in so potem prijetno presenečeni :lol: Tudi testnih voženj z ostalimi subaruji izven poligona je bilo kar nekaj.
Jaz sem si to zadevo predstavljal nekako takole - vsi zainteresirani bi se čez poligon oz. čez tisti dve 'oviri' peljali najprej s svojim avtom, nato pa še s Subarujem (seveda bi obakrat vozili sami). Tako bi morda le spoznali, da razni Holcvagni niso non-plus-ultra dosežek avtomobilske industrije in da je bolj kot 'Ko veš kaj imaš' pomembno 'Ko veš, da boš prispel na cilj - varno'.

Npr. kot sopotnik (na zadnjem sedežu) nisem opazil praktično nobene razlike med vklopljenim in izklopljenim nadzorom stabilnosti.

D.

gore
Uporabnik foruma
Prispevki: 928
Kraj: Vukojebine med Kamnikom in Krvavcem
Kontakt:

Odgovor Avtor: gore » 04. September 2008, 12:21

Tudi mene je motilo, da ni bilo možno voziti. Saj je prav, da mojstri pokažejo (pa lahko bi vsaj malo angleško/nemško) znali, vendar je najboljši občutek, če bi vozil sam. Verjetno bi bila sicer gneča, pa bi morali bolje organizirat (v smislu, da vsak dobi kuponček, da je pač enkrat na vrsti, pa da sta recimo kvečjemu dva avtomobila gor ...).

Sam sem se seveda naivno usedel za volan, pa so me nagnali :D

Pri Outbacku me je impresioniral dizel - že prej sem bil navdušen nad dizli, pri tem pa sem imel občutek, da je prava zverinica (ne mislim za dirkanje, pač pa za nas normalne smrtnike). :.sup
In poraba pri mešani vožnji 5.8 ... odlično.
VDC (tako pri Outbacku, kot pri Foresterju) sta meni delovala zelo dobro. Sam sem razliko zelo močno občutil.

Forester bi zmogel tudi kaj hujšega. Meni je tisti Italijan razlagal, da je novi na terenu boljši od prejšnjega. Glede na videno, sem prebral še nekaj testov, pa reklam :-P in zaključek je, da zadeva vsekakor zmore veliko. Ima nekaj sprememb (podvozje, močnejši motor, aja pa Hill holder je sedaj narejen tako, da drži le kakšno sekundo ali dve, ...). Dizel bo imel precej večji navor, mislim pa, da reduktorja ne bo imel. Pravzaprav škoda - varčevanje pač.
Vtis v notranjosti Foresterja pa je, da so vgrajeni nekoliko cenejši materiali. Prostora je precej več, kar je pohvalno.
Skratka - mislim, da so veliko pridobili z dizlom (žal pa so zamudili glavna leta na dizel tržišču :? ). Outback je še boljši, Forester pa je sedaj postal bolj običajen SUV. Ali je to dobro za prodajo ali ne - bomo videli.

gore
Uporabnik foruma
Prispevki: 928
Kraj: Vukojebine med Kamnikom in Krvavcem
Kontakt:

Odgovor Avtor: gore » 04. September 2008, 12:23

Pozabil sem dopisati, da bi se mogoče lahko dogovorili za kakšen dan varne vožnje. S skupnim nastopom bi utegnili doseči nižjo ceno. Iz pogovorov sem ujel, da nas je kar nekaj interesentov.

Uporabniški avatar
pilgrim
Uporabnik foruma
Prispevki: 260
Kraj: mb

Odgovor Avtor: pilgrim » 04. September 2008, 12:37

gore napisal/-a:Pozabil sem dopisati, da bi se mogoče lahko dogovorili za kakšen dan varne vožnje. S skupnim nastopom bi utegnili doseči nižjo ceno. Iz pogovorov sem ujel, da nas je kar nekaj interesentov.
vsaj dva sva :-)

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost