Vrechova kuča lutajuča: MB Sprinter 308D - Helmut

Garaža za vse nesubaruje
Odgovori
Uporabniški avatar
vrecha
Uporabnik foruma
Prispevki: 1030
Kraj: Ausard, WS
Kontakt:

Re: Vrechova kuča lutajuča: MB Sprinter 308D - Helmut

Odgovor Avtor: vrecha » 24. Oktober 2019, 09:53

Enkrat je nekdo iz offroad foruma rekel, da subarujevci zagotovo več offroadamo kot offroaderji. :lolno
Ma ja, povsod se nas najde več teoretikov ... praksa zna biti draga v času in denarju ... poglej samo razmerje med velemojstri dirkanja za računalniškim zaslonom ter tistimi, ki znajo normalno gladko voziti po cesti. :smey
Da bi se ognil strižnim silam, bi mogoče pri spletanju uporabil rajši klasično sukanje. Ali pa kr vzporedne "snope", ki bi jih z elastikami al pa termoskrčljivimi cevkami na vsake pol metra al pa še manj spel, da se nebi preveč razkožuhalo.
Hja za "klasično sukanje" bi moral biti osnovni splet nasukan verjetno, ne nakitan?
Vzporedni snopi in bužirke? To definitivno ne bi nič držalo. Celotna dolžina reverznega vpletanja je rukaj dolga okoli pol metra.
Ne vem kakšne strižne sile te motijo. Tiste, katere jaz opažam, ravno držijo zanko, da ne spusti. Elastična najlonska vrv se pod nenadno preobremenitvijo pretrga zaradi vročine in taljenja materjala, vzrok vročine je medsebojno trenje vlaken ter prehod iz elastičnega režima deformacije v plastični.
Kaksno leto nazaj sem s crvjem z vlecno vrvijo vlekel transporterja iz snega in se je dvakrat strgala. Ni bila najcenejsa.
Tudi sam imam zelo slabe izkušnje z "vlečnimi vrvmi, ki se jih kupi za avtovleko. Vse dosedaj potrgal, zelo hitro in pri manjših obremenitvah, kot bi pričakoval.
Pa plezalna oz. varovalna vrv naj bo statik ...
Tu gre za reciklažo, na voljo pa so samo stare dimanične vrvi. Ni izbire glede vstopnega materiala. Če ne bi imel tega odveč, ne bi niti pomislil, da bi sam to delal in se s tem igral. Kupiš pri Mamutu recimo in mir. Tako pa je tu malo radovednosti ter morda možnost, da starim štrikom najdem drugo destinacijo kot kanta za smeti.
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 836
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 24. Oktober 2019, 11:28

zokster napisal/-a:
23. Oktober 2019, 22:27
Enkrat je nekdo iz offroad foruma rekel, da subarujevci zagotovo več offroadamo kot offroaderji. :lolno
Več mogoče ne, vendar prav gotovo nič manj. :innoc
"Že mogoče da sem pijan, gospa, ampak Vi, gospa, ste pa grdi. A jaz bom jutri trezen."
Winston Churchill poslanki Bessie Braddock

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6312
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 24. Oktober 2019, 20:36

aleks napisal/-a:
24. Oktober 2019, 11:28
zokster napisal/-a:
23. Oktober 2019, 22:27
Več mogoče ne, vendar prav gotovo nič manj. :innoc

Več, mnogo več. Zato pa se jih je kar nekaj prijavilo na naš forum.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

Uporabniški avatar
vrecha
Uporabnik foruma
Kontakt:

Odgovor Avtor: vrecha » 11. November 2019, 16:30

Ponovno skok na časovni lestvici v aktualnost.
https://s9.mojalbum.com/17370239_182394 ... 755499.jpg
Za lažjo identifikacijo na cesti ter da boste vedeli, koga morate naslednjič kleti, ko bo s 5 km/h razlike prehiteval šleper na avtocesti. :innoc
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Prispevki: 461
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 11. November 2019, 18:22

:smly :smly dobro si se spomnil imena :thup :thup
Fotograf fotografira FOTOGRAFIJO, Slikar slika SLIKO.

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

Uporabniški avatar
vrecha
Uporabnik foruma
Kontakt:

Odgovor Avtor: vrecha » 28. November 2019, 09:42

Še zadnja pripomba: bila sva prezgodnja, kot kaže bi z isto taktiko letošnjo zimo (18/19) zelo verjetno uspela. Ampak še vedno samo zelo verjetno.
Nekatere morda zanima, zato sveži update: kot kaže je oktobra uspelo cca to traso (direktno Alg-Mauri, brez stikov s Polisariom) iz severa proti jugu prevoziti Gerbertu van der Aa z ekipo.

Uporabniški avatar
vrecha
Uporabnik foruma
Kontakt:

Odgovor Avtor: vrecha » 02. December 2019, 18:07

Ena malo starejša zgodba.

Ko sva se zadnjič vračala iz Zahodne Sahare, je začel odpovedovati alternator. Napetost padla, pa spet normalno, pa spet padla in tako kakšnih 1000 km. Sem upal, da bo zdržalo do doma, a intervali z normalno napetostjo so bili vedno krajši (sem montiral števca napetosti na armaturo, tako da lahko spremljam stanje na obeh akujih - se mi zdi uporabno, to sem imel že v Scottie). Na severu Maroka se odločim, da bo bolje kar popraviti. Je mnogo ceneje, kot par km severneje v EU. :reli
Z malo sreče to pomeni 20 EUR za drug rabljen originalni alternator ter 10 EUR za delo, ena ura, pa se pelješ naprej, stari alternator pa lahko odpelješ s seboj, za spomin.
Z malo manj sreče in poznavanja lokalnih specifik (kolega je reševal enako težavo dva tedna za menoj na zahodu Maroka) prepustiš alternator "obnovi" naključnemu lokalnemu mesarju, plačaš cca EU ceno za delo, ki se vleče dva dneva, efektivno pa pomeni le slepo zamenjavo diod z najbolj poceni kitajskimi zadevami, vse skupaj zato, da ti 500 km južneje zadeva spet odpove ... :annoy

Doma pa seveda firbec ne da miru, kaj ko bi pogledal zadevo, se kaj naučil in morda celo popravil?

Zadeva je že na prvi pogled malo prašna ... https://s9.mojalbum.com/17370239_182394 ... 780008.jpg
Ležajev se ne bom dotikal, če se je zadeva lepo sukala, diode so kot kaže ok, regulator pa vse prej kot to. Eno krtačko je kremenčev pesek lepo pobrusil, pa tudi druga ni najbolj sveža. https://s9.mojalbum.com/17370239_182394 ... 780009.jpg Zdraven že obnovljen regulator. Tega zmahanega sem shranil, da mu bom ob priliki zamenjal krtačke in ga dal med rezervne dele, ki jih vozim s seboj. Ker regulator lahko zamenjaš, ne da bi snel alternator z avta. Zna biti še kdaj uporabno.

Drsne obroče bi tudi kazalo zamenjati, a jih tokrat nisem. Ma je še dovolj mesa, sem samo očistil vse skupaj. https://s9.mojalbum.com/17370239_182394 ... 780011.jpg
Predvsem pa sem dobro očistil stator, iz katerega sem stresel eno mini Saharo. https://s9.mojalbum.com/17370239_182394 ... 780010.jpg
Pa v skladišče, do takrat, ko bo afričan pokleknil. https://s9.mojalbum.com/17370239_182394 ... 780012.jpg

Uporabniški avatar
Uporabnik foruma
Prispevki: 263
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Avtor: Topo » 03. December 2019, 00:43

Sem ugotovil, da tak alternator delamo tudi pri nas, torej bi moral bit stalno na zalogi :-) Žal pa ti v Afriki to ne pomaga kaj dosti.
http://www.letrika.com/katalog/cross.ht ... oda=IA1012

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Prispevki: 461
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 03. December 2019, 03:10

Topo napisal/-a:
03. December 2019, 00:43
Sem ugotovil, da tak alternator delamo tudi pri nas, torej bi moral bit stalno na zalogi :-) Žal pa ti v Afriki to ne pomaga kaj dosti.
http://www.letrika.com/katalog/cross.ht ... oda=IA1012
Čist offtopic:
:haha :haha Piše "Dust-proof" :haha Mogoče ležaji sami, ko pa pogledaš ohišje pa je ena sama luknja za hlajenje :up :th :shock: :up
Fotograf fotografira FOTOGRAFIJO, Slikar slika SLIKO.

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost