Honda CR-V '98 4x4

Garaža za vse nesubaruje
Odgovori
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6740
Kraj: Črnuče

Re: Honda CR-V '98 4x4

Odgovor Avtor: nebivedu » 14. Maj 2020, 16:05

aleks napisal/-a:
14. Maj 2020, 14:30
Pa ne pozabit, da se moj še vedno pelje, Suzijinga pa več nisem videl.
Srečal se je z drevesom. Bo pa popravljen in bo spet na cesti.
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

Uporabniški avatar
Schudr
Uporabnik foruma
Prispevki: 328
Kraj: Šentjanž (na Dolenjskem)

Odgovor Avtor: Schudr » 14. Maj 2020, 16:07

BackW00d napisal/-a:
14. Maj 2020, 15:26
Schudr napisal/-a:
14. Maj 2020, 13:18
Morem rect da kar sem menjal na foresterju 2x so ble stabilizator stange ker sm kupu totalno nic vredne in je pocil po 3000km overlanda v 10dneh precej offroada je blo.
Tole zdaj govorim z vso resnostjo.

Fotru na 1.5 2008 imprezi je crknila štabi štanga spredaj in sem mu šel v trgovino istkat pač prvo možno nadomestno, ki sem jo dobil od firme SPIDAN.
Crknila mu je v enem mesecu. Fotr dela 3000km NA LETO! Avto se vozi po asfaltu in pač kadarkoli gre od doma se mora zaplejat po dobrih 200m makdama, da pride na glavno cesto, Makadam je tak, da se da čeprav je navhrib peljat tudi s FWD avtom. Pa naj bo to golf karavan ali kombi. Torej povsem navaden lep makadam.

Sem klical prodajalca tega rezervnega dela, in mu težil da koji klinac ma taka štanga za crknit v par vožnjah. (dobesedno ven je potegnilo zglob)
In mi je tip za 45% ceneje prodal HeavyDuty link in prosil da naj ne težim z reklamacijo, da ne bomo itak nič dosegli...No tisti HD link je pomoje še danes gor...brez problemov.
No pri men je sla stangica(plasticna je na sf-u) kr na pol, tko fajn je bla. Backwood dej mi povej, ce veš točno kater so bil te HeavyDuty linki?
Boxer je zakon!

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 14. Maj 2020, 16:16

BackW00d napisal/-a:
14. Maj 2020, 15:26
Schudr napisal/-a:
14. Maj 2020, 13:18
Morem rect da kar sem menjal na foresterju 2x so ble stabilizator stange ker sm kupu totalno nic vredne in je pocil po 3000km overlanda v 10dneh precej offroada je blo.
Tole zdaj govorim z vso resnostjo.

Fotru na 1.5 2008 imprezi je crknila štabi štanga spredaj in sem mu šel v trgovino istkat pač prvo možno nadomestno, ki sem jo dobil od firme SPIDAN.
Crknila mu je v enem mesecu. Fotr dela 3000km NA LETO! Avto se vozi po asfaltu in pač kadarkoli gre od doma se mora zaplejat po dobrih 200m makdama, da pride na glavno cesto, Makadam je tak, da se da čeprav je navhrib peljat tudi s FWD avtom. Pa naj bo to golf karavan ali kombi. Torej povsem navaden lep makadam.

Sem klical prodajalca tega rezervnega dela, in mu težil da koji klinac ma taka štanga za crknit v par vožnjah. (dobesedno ven je potegnilo zglob)
In mi je tip za 45% ceneje prodal HeavyDuty link in prosil da naj ne težim z reklamacijo, da ne bomo itak nič dosegli...No tisti HD link je pomoje še danes gor...brez problemov.
Tudi za SF se dobi HD dele (končniki, fedri, stabilizatorji,....

Jaz recimo stabilizatorja na foresterju nisem imel, ne prednjega, ne zadnjega. Na šampanjc outbaku tudi ne (v Ukrajini ni bilo nobenega stabilizatorja na mojem outbacku, vse je bilo stran pobrano, peljal se je pa brez problemov povsod, tudi po avtocesti brez problema 150, več pa itak nisem šel s tistim avtom, je bil preveč dvignjen).
So pa potem vse cene par % višje, če kupuješ HD dele. Pa vedet moraš part number. In če bi naredili eno temo, kjer bi za vsak avto napisal part-number za HD dele, tudi nebi bilo slabo.
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

Uporabniški avatar
Schudr
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Schudr » 14. Maj 2020, 16:22

To vem da se dobi ja, jasno.
Sam teh linkov jst ne dam stran Igor, ce ne bo kmal kaka nova slikca razbitega tubaka kje, se prevec rad peljem cez ovinke, za fejst zajeban offroad mas pa tko cist nahit odstranjenega. Zaenkar se ni bilo potrebe sicer da jih dam dol ;)
Boxer je zakon!

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 14. Maj 2020, 16:33

Na offroadu je boljše brez linkov, ker gre vsako kolo posebaj in se avto pelje konkretno mirneje in bolje skozi vse luknje. Na asfaltu je pa druga pesem, tam bi jih moral nujno imeti, če noriš čez ovinke.
Jaz bi na tvojem mestu naredil jeklene odklopljive. Na asfaltu jih priklopiš, na terenu pa izklopiš. Thomas je naredil za njegovega odklopljive in jeklene. Pomoje se ga splača vprašat, če ima še kak načrt al pa celo če jih še lahko naredi.

Uporabniški avatar
Schudr
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Schudr » 14. Maj 2020, 16:39

nebivedu napisal/-a:
14. Maj 2020, 16:33
Na offroadu je boljše brez linkov, ker gre vsako kolo posebaj in se avto pelje konkretno mirneje in bolje skozi vse luknje. Na asfaltu je pa druga pesem, tam bi jih moral nujno imeti, če noriš čez ovinke.
Jaz bi na tvojem mestu naredil jeklene odklopljive. Na asfaltu jih priklopiš, na terenu pa izklopiš. Thomas je naredil za njegovega odklopljive in jeklene. Pomoje se ga splača vprašat, če ima še kak načrt al pa celo če jih še lahko naredi.
Sem ze razmisljal v tej smeri ja, sem vidu lih pri Thomasu pomojem gre prvo za neki cm gor pol se bom pa se z linki hecal.
Boxer je zakon!

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 1103
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 14. Maj 2020, 17:38

Schudr napisal/-a:
14. Maj 2020, 14:51
Sva na istem kar se tice nakupa novega avta, se vseen lahko pretopis tega ki ti res ne sluzi v enega ki ti ga sestav karli oz najdes nekaj dobrega, recimo kak xtrail do 2006 k ni drag in kr pohvalijo pa cenejs je za sraufat. Kar se brezpotja tice nisem mislil makadama kjer gre tut Getz ampak teren katereg ti ne gres rad vozet ampak se raje usedes k drugmu v Jeepa. Kake so pa stange in lezaji peste v drugih modelih ne vem ker vozim ze drugega SFa ;)
Na tvojem mestu bi resno razmisljal o menjavi avta sej ni treba kupeelt neki novega, ampak ti garantiram da se da dobit foresterja k ne jebe tok k ta tvoj.
Brez skrbi, razmišljam jaz (ampak pametnega odgovora vseeno nimam). Nekaj časa sem se zagreval za Touaega, pa vse to ima kilometrov kot toče in niso tud ne ravno poceni. Imam na oku foresterja, ampak 3. generacije, pa ne dizla. Sicer moram še mal našparat, ampak vsaj dobi se jih rabljene pa ne čist u podn zvožene. Recimo nekaj tazga kot zdaj ravno Mandarinuc prodaja. X-traila ima sosed, pa se nekak ne morem zagret. Mi ga je dal že parkrat za v službo, ko je fori obtičal v okvari ali v preglobokem snegu. Mam srečo, da je sosed v penziji in živi 1,5 km bliže spluženi cesti kot jaz. Si to že kdaj vozil? Poraba je res bolj ugodna kot fori, ampak kako se to ziblje, reduktorja nima ... tudi cenejši so, vseeno nekak ne upam. Tudi vsi dizli v x-trailu niso enak vzdržljivi, jih preslabo poznam da bi se upal kar kupit. Tisto pasažo, ki je jaz nisem peljal ti nisi videl, skalovja ko boga. Jaz sem imel že zvito vilico od sklopke tam (zvila se je že prvi dan v Karpatih), nisem hotel ostat čisto brez kuplunge sred Ukrajinskih Karpatov. Vsak pač po svoje. Zdajle se ravno menja download/file.php?id=5026&mode=view/IMG ... 144253.jpg že tretja, če bo Karli kakšno našel. Tale je bla nova decembra 2017, original Subaru.
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

TineW
Novinec
Prispevki: 10

Odgovor Avtor: TineW » 15. Maj 2020, 10:10

Hudo ste se vžgali na stroške :D

Subaruja sem takoj po nakupu dal Karliju na veliki servis in menjavo vseh olj tudi v difih in ostalega. Naredila sva vse kar se na rabljenem avtu da preventivno zamenjat, plus ležaje ki so tulili itd.

Moj namen ni bil jamrat nad cenovno neugodnostjo Subarujev, ker mi ni žal slehernega evra zanj. Pohecal sem se zgolj nad pregovorno zanesljivostjo Hond, ki četudi nisem pristaš te znamke, ne morem mimo odlične lastne izkušnje z 20 let starim primerkom.

@klemz, privatnega sporocila ti ne morem odgovorit, ker imaš onemogočeno pošiljanje.

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4804

Odgovor Avtor: klemz » 15. Maj 2020, 19:55

Čudna reč. Nisem nič spreminjal. Lahko tukaj odgovoriš pa je.

Uporabniški avatar
abakus
Informacijski višek!
Prispevki: 101
Kontakt:

Odgovor Avtor: abakus » 15. Maj 2020, 21:05

Kljukica je spet kot mora bit. Vzrok ?
Prvo in vsaj zadnje opozorilo!!!!!

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba