Električni e-Golf

Garaža za vse nesubaruje
Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3909
Kraj: Trbowle

Re: Električni e-Golf

Odgovor Avtor: BackW00d » 01. Junij 2017, 10:31

aleks napisal/-a:..baterij menjal ne bodo. ker bo prevelik strošek in nihče tega noče delat. edini avto, ki je imel pripravljeno baterijo za ta sistem je bil renolt fluence ze. naredl so jih sam 3500. pa prvi zoe je bi pripravljen, da bi se z malo dodelavo lahko to delalo. dejstvo je da folk tega ne mara. tudi jaz ne bi dal svoje očuvane baterije za bogvekaka jajca menjat na pumpi...
...Plinske jeklenke smo pa kar nekak sprejel...
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 1108
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 01. Junij 2017, 10:33

če plačaš polnjenje, si v pol ure lahko na 80% baterije na hitri SODO polnilnici ali podobnih. kar večinoma zadošča za čez 200 km pri vožnji 110 s klimo. pri vožnji 95 sklimo za veliko dlje. še pri vožnji 130 bi znal z leafom zlest 180 km daleč če ni glih brenner.
hvar:
res je, iz ljubljane na hvar prideš z leafom ali podobnim žal res na dolgo (ne 20 ur, ampak prej ko 16 pa gotov ne). hrvaška ima na tej poti sam eno hitro polnilnico (50 kW), v šibeniku. če dodaš sam dobre tri ure tej poti, bi bil z istim avtom v skor že v Parizu, dvakrat dlje. za dovolj tekoče potovanje na daljše poti je pogoj da so na poti 50 kW polnilnice. tukaj je vse kar je vzhodno od nas še precej v povojih.
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 01. Junij 2017, 10:40

BackW00d napisal/-a:Sej uglavnem, z debato ne bomo nikamor prišli. Midva z nebivedu sva zagovornika bencina, aleks, ti bi očitno šel na elektriko, pa nimaš neke 4x4 elektroalternative za dobit...
mene bencin nič ne moti, moti me poraba denarja zato, da iz bencina potegnem ca. 25% koristne energije.
4x4 bo najbrž še en cajt fori ostal. bo prišel enkrat rabljen elektro malček za na šiht, ker teh dnarjev za prevoz s forijem v službo 55 km na dan mi ni več za dajat. za zdaj mamo še srečo, ker je benz dokaj pocen. ko bojo navalili z 1.60€ me bo pa kap na pumpi.
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 01. Junij 2017, 10:43

BackW00d napisal/-a: ...Plinske jeklenke smo pa kar nekak sprejel...
plinska jeklenka je en cenejših delov štedilnika. avtomobilska baterija je skoraj/ali pa kar najdražji posamični del e-avta. če bi bla bomba vredna toliko kot cca 10.000 polnjenj plina, ali bi jo kar dal? jaz ne.

gore
Uporabnik foruma
Prispevki: 928
Kraj: Vukojebine med Kamnikom in Krvavcem
Kontakt:

Odgovor Avtor: gore » 01. Junij 2017, 10:47

Popolnoma električni avto je danes še vedno le za tiste, ki vedo, da bo to šlo. Sicer infrastruktura in vse kar je povezano s tem, še ni takšna. Po testu e-golfa, sem zbral nekaj misli na to temo.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6742
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 01. Junij 2017, 10:48

@Aleks
Ti predvidevaš, da je polnilnica prazna in da prideš tja, pa takoj začneš tankat. In nekdo se je odločil, da bo zastonj napolnil avto (noče plačat hitre, ampak fila počasi). Pa ne samo en, jih je lahko več v koloni, ki čakajo na polnjenje. To lahko podaljša pot do recimo Hvara tudi za več ur.

Meni se je že zgodilo, da sem čakal na pumpi več kot pol ure, da sem prišel na vrsto za tankat bencin. Si zamisliš da bi bilo 10 avtov pred tabo, ki bi hoteli tankat elektriko? To je vsaj 5 ur čakanja. Si zamišljaš otroka kaj bo teh 5 ur počel?

Poleg tega, mene recimo Pariz in velika evropska mesta sploh ne zanimajo. Me pa zelo zanima recimo Ukrajina, Gruzija, Azerbajdžan, tura po Balkanu (to gremo pa naslednje leto s subaruji, se že menimo) in podobne destinacije.
In tukaj, na takih relacijah, elektro avtomobil nima kaj dosti za počet, ker polnilnic ne bo še nekaj časa.
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

Uporabniški avatar
Kamion
Uporabnik foruma
Prispevki: 612
Kraj: Vipavska dolina

Odgovor Avtor: Kamion » 01. Junij 2017, 11:03

aleks napisal/-a:
Kamion napisal/-a:Zagovorniki električnih avtov pravijo, da ne moreš voziti več kot 1h naenkrat.... :twisted: Oni morajo iti na WC, nekaj pojest, na kafe.... Tako da vsako 1h vožnje je počitek vsaj 15min. :twisted:
ti ga najbrž še nisi vozil, a?
Nisem ga še vozil, ker nisem imel še priložnosti. Me pa močno zanima kako se vozi kakšna Tesla: 400 ali več km na eno polnjenje, SuperCharger polnjenje s hitrostjo 300km/h... Nek tak električen avto bi pa že bil uporaben.
aleks napisal/-a:povem lastno ankdoto: greva z mojo v toskano. apartma rezerviran, "vselitev" ne pred 13.00 uro pravi gazda. okej, greva ob 7ih od doma, 700 km cirka mava, nikamer se ne mudi. na poti - 7 postankov. kofetki. malca. mal pretegnit krake, wc. u lej tole, pogledat. praktično vsake 100km dvajset minut. se ni mudilo. prideva šele ob dveh, in veš kaj? še do pol štirih sediva pred recepcijo ... ker apartma še ni pospravljen. komaj sem ujel prvo tekmo (je bilo glih svetovno). zakaj bi pol se ne ustavljal, ko sem bil prisiljen ustavt 20 metrov pred ciljem za uro in pol ...
A sem kaj narobe povedal prej? Še potrdil si mojo izjavo :mrgreen: :D
Without breakdowns, crashes, problems and mishaps stories would simply be boring. http://83.212.82.150/poraba/PorabaTxt.png

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 01. Junij 2017, 14:17

Kamion napisal/-a:Nisem ga še vozil, ker nisem imel še priložnosti. Me pa močno zanima kako se vozi kakšna Tesla: 400 ali več km na eno polnjenje, SuperCharger polnjenje s hitrostjo 300km/h... Nek tak električen avto bi pa že bil uporaben.
ja sigurno. tvoj zdajšni bencinar tud zmore filat 300km/minuto na kamionski ročki, pa rabiš to ane, k si navajen ...
Zadnjič spremenil aleks, dne 01. Junij 2017, 14:22, skupaj popravljeno 2 krat.

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 01. Junij 2017, 14:19

nebivedu napisal/-a:@Aleks
Ti predvidevaš, da je polnilnica prazna in da prideš tja, pa takoj začneš tankat. In nekdo se je odločil, da bo zastonj napolnil avto (noče plačat hitre, ampak fila počasi). Pa ne samo en, jih je lahko več v koloni, ki čakajo na polnjenje. To lahko podaljša pot do recimo Hvara tudi za več ur.

Meni se je že zgodilo, da sem čakal na pumpi več kot pol ure, da sem prišel na vrsto za tankat bencin. Si zamisliš da bi bilo 10 avtov pred tabo, ki bi hoteli tankat elektriko? To je vsaj 5 ur čakanja. Si zamišljaš otroka kaj bo teh 5 ur počel?

Poleg tega, mene recimo Pariz in velika evropska mesta sploh ne zanimajo. Me pa zelo zanima recimo Ukrajina, Gruzija, Azerbajdžan, tura po Balkanu (to gremo pa naslednje leto s subaruji, se že menimo) in podobne destinacije.
In tukaj, na takih relacijah, elektro avtomobil nima kaj dosti za počet, ker polnilnic ne bo še nekaj časa.
a več da dokler nisem golfa pelajl še nisem videl avta prikloplenegea, ne na SODO na pumpah, ne pri nas na šihtu (mamo polnilnico). 1 krat samkrat pred 4 leti nissan leafa v šparu citipark. in nikoli nobenga drugega avta. če jih v sloveniji nimamo 500. jih pride max po 10 na polnilnico. če bo pa potreba, bojo dali pa več polnilnih postaj, kaj se pa zamudijo. lepo bojo podrl pumpe od bencina, pa boš mogoče ti moral 10 avtov čakat da boš lahko tankal bencin. to je trapast izgovor. anglija ima velik več uporabnikov in približno enako postaj na kilometer ceste. ne poročajo o hudi gneči, pa o padanju v nezavest otročajev, ker morjo nekje 1 urco počakat. kako le zdržijo v vrtcu, kjer morjo 9 ur počakat da grejo lah domov.
Zadnjič spremenil aleks, dne 01. Junij 2017, 14:26, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 01. Junij 2017, 14:25

Ja to je sedaj, ko jih imamo 50 komadov prodanih v sloveniji. Kaj pa ko jih bo 10% na cestah? V sloveniji je registriranih ogromno avtomobilov in na pumpah se vsi zvrstijo. Ko bo pa 10% tega elektro avtomobilov, pa ne vem več kako bo vse skupaj zdržalo.

Poleg tega je potrebno imet tudi omrežje dobro, ne da boš na neki zakotni vaški pumpi priklopil naenkrat 10 avtomobilov pa bo pol vasi brez elektrike ostalo.

A ti imaš otroke? Si kdaj stal par ur na soncu z otrokom?
Vrtec je nekaj drugega, tam jih lahko zaposlijo, da jim ni dolgčas, na eni vaški zakotni pumpi pa mora lih v avtu čakat.
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 01. Junij 2017, 14:27

nebivedu napisal/-a:Ja to je sedaj. Kaj pa ko jih bo 10% na cestah?
podrl bencinska točila pa namest njih dal električne. pa boš čakal v vrsti, ker enga-dva bojo pustl (ker bo še vedno kšeft). kaj pa misliš, da mamo na podeželju švoh štrom? raje boljšega kot po mestih, ker imaš točkovno lahko velik večje porabnike. za kaj pa misliš da sta petrol in Istrabenz šla v španovijo s SODO, da kartica električne mobilnosti velja na obeh pumpah? ker se obeta kšeft, pomojem.
Zadnjič spremenil aleks, dne 01. Junij 2017, 14:31, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 01. Junij 2017, 14:31

aleks napisal/-a:
podrl bencinska točila pa namest njih dal električne. pa boš čakal v vrsti, ker enga-dva bojo pustl (ker bo še vedno kšeft). kaj pa misliš, da mamo na podeželju švoh štrom? raje boljšega kot po mestih, ker imaš točkovno lahko velik večje porabnike.
Pri samo 10% ne boš mogel podirat obstoječih bencinskih.

Ja na vaseh imajo v veliki večini v k*** štrom. Preverjeno, pejt recimo v zagradec pa naj ene 2x zagrmi in boš videl kaj je zanič štrom.

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 01. Junij 2017, 14:34

nebivedu napisal/-a:
aleks napisal/-a:
podrl bencinska točila pa namest njih dal električne. pa boš čakal v vrsti, ker enga-dva bojo pustl (ker bo še vedno kšeft). kaj pa misliš, da mamo na podeželju švoh štrom? raje boljšega kot po mestih, ker imaš točkovno lahko velik večje porabnike.
Pri samo 10% ne boš mogel podirat obstoječih bencinskih.

Ja na vaseh imajo v veliki večini v k*** štrom. Preverjeno, pejt recimo v zagradec pa naj ene 2x zagrmi in boš videl kaj je zanič štrom.
to je dober štrom ker že na trafo ven vrže, da ne pocrkajo zmrzovalniki. odkar imamo pri nas na trafo odvodnike in venmetala (ne vem kako se reče) že par let, v vasi ni ena reč crknla zaradi udara strele. oziroma, za une ki majo ADSL, jim po telefonski liniji modeme požge.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 01. Junij 2017, 14:55

Če bi bilo prav narejeno nebi niti nič ven metalo. V Črnučah sem sedaj že več kot 12 let, pa smo bili v vsem tem času nekje 2x brez elektrike. Enkrat, ker je sosed z bagrom kable potrgal in drugič, ker je drug sosed to naredil. Pa ob nobenem grmenju nismo brez štroma, niti nam nič ne skuri.

Na Krki pa samo enkrat malo bolj zagrmi, pa je vikend 2 do 3 ure brez elektrike.

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 01. Junij 2017, 18:43

seveda ste na krki brez, ker mora iz grosuplega prit odvodnike zamenat, pa najbrž se še pri nas prej ustavi za isto. v črnučah ma pa trafo zraven bloka, kjer je doma, pa še tam vam poka bistveno manj ko na deželi. nebote men verjel, ampak za sosedovo hišo je nek kucelj, kjer neprenehoma poka. ko da bi hribček nase strelo vlekel. nerodno je, ker tam blizu teče električni daljnovod, na konc kuclja je pa vaški trafo ...

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost