Mitsubishi Colt Ralliart by zulero

Garaža za vse nesubaruje
Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7837
Kraj: Kamnik

Re: Mitsubishi Colt Ralliart by zulero

Odgovor Avtor: subi92 » 04. Marec 2019, 11:12

Ko vidijo tist "#skorKOToriginalNOSILEC" prenehajo razmišljat, da ni original :sm

Uporabniški avatar
urbancebulj
Uporabnik foruma
Prispevki: 2189

Odgovor Avtor: urbancebulj » 04. Marec 2019, 12:17

Alfa 156 ima original nosilec na strani, ne more biti drugače tablica montorana kot da je ukrivljena, tako da...

Kaj pa jih sploh rabimo spredaj, samo zadaj, kot američani, pa še veliko lepše zgleda.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3909
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 04. Marec 2019, 13:46

Zaenkrat v SLO vidiš (skoraj) vse radarje od spredaj. Če bi mel tablico le zadaj, bojo vsi radarji skriti nekje za tablami :)
Nemci/Osterajherji že majo kar nekaj radarjev skritih na ta način, ker strelajo v zadek vozila. (povzemam za AC, ker v mestih je tko kaos s temi kangooji in UP!-i...)

Zdej če bojo na Colt-u ostale luknje na sredi odbijača, potem bo sumljivo, če pa bi jih zrihtal/zakril, pa dejansko lahko trdiš, da je to original nosilec...

Pravilo je, da mora bit na "od prizvajalca definiranem mestu"...če je alfa dala to mesto na vrh vetrobranskega stekla, pa da je avto homologiran za EU/SLO, potem ni dvoma, tam jo lahko imaš. Če pa sam posegaš, pa je že treba met homologacijo.

Da sem jaz policaj, ziher ne padem na foro, da sredi odbijača (kjer je dejansko vrh glave direkt za tablico) ni mišljene tablice...
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
urbancebulj
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: urbancebulj » 04. Marec 2019, 18:27

Še dobro da nisi policaj (ali pač)?!
:vctry

Sicer pa meni osebno, tablica na strani nič ne paše na tem Coltu, ne vem, smešno izgleda, morda zaradi okvirčka, ali pa je prevelika,...
:innoc

Uporabniški avatar
zulero
Uporabnik foruma
Prispevki: 287
Kraj: Domžale

Odgovor Avtor: zulero » 05. Marec 2019, 00:31

Slovenske tablice so grde napram angleškim (cela bela in črna pisava), italijanskim (luštne majhne) itd...tko pač je.
Policaji so me večkrat že videli. Zaenkrat me ni še noben ustavil.
Kar se videza tiče je meni top! V živo je bolj hudobno :twisted:

Hotel sem kopirat tega EVO-ta..spet prelepe angleške tablice...zdj si pa predstavljajte eno npr. SG-FZ934 (neki sm si zmislu) :smsw :smsw :smsw
Ne bi blo kul ane ;)
evo x.jpg
Za luknje, kjer je bila prej tablica pride tole...
12301751_10205332749979857_8359515554877736836_n.jpg
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: subi92 » 05. Marec 2019, 09:12

Jest sm enkrat zelen rob na tablici prelepu s črnim trakom in je izpadl zlo dobr (belo črna kombinacija kot pri tebi). Ko pa so me ustavili policaji zarad tretje stvari in ker ni našu kaj bolj pametnega je na koncu našu "poseg v izgled reg. označbe...).

Uporabniški avatar
zulero
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: zulero » 05. Marec 2019, 10:38

subi92 napisal/-a:
05. Marec 2019, 09:12
Jest sm enkrat zelen rob na tablici prelepu s črnim trakom in je izpadl zlo dobr (belo črna kombinacija kot pri tebi). Ko pa so me ustavili policaji zarad tretje stvari in ker ni našu kaj bolj pametnega je na koncu našu "poseg v izgled reg. označbe...).
Ne mi dajat idej ;) Jaz sem samo okvir za tablico pihnil na črno in je tud kul...je pa začasno, ker na "to do" listi je še alineja: naroči Mitsubishi okvire za tablice
Mora pa okvir res biti, ker če bi bla še prilepljena, potem pa res izzivam svojo srečo pri policajih :innoc

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3692
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 05. Marec 2019, 10:55

Kolikor vem, okvir ni predpisan in je prilepljena tablica čisto OK.

Pri tebi je 'problem' samo to, da je tablica prevelika glede na velikost avta. :D Na Lancerju, Alfah itd. še nekak gre, ker tablica ni ravno 1/3 širine avta. ;)

Uporabniški avatar
urbancebulj
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: urbancebulj » 05. Marec 2019, 11:01

Res je, tablica je lahko prilepljena!

Ko smo ravno pri tablicah, imamo itak tako grde, da joj, ta zelen rob je za kozlat, kot vinjete, vsako leto bolj noro barvo, mar bi bila siva in bi se samo letnice spreminjale gor, pa mir ne pa roza, pa modra, pa zelena in ne vem kakšne še vse barve.
Sory za offtopic.
:facepalm

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Prispevki: 622
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 05. Marec 2019, 15:24

Da še jaz dodam svoj offtopic o naših slovenskih registrskih tablicah :mrgreen:

Prve evropske slovenske tablice so imele črno obrobo (2004-2008) in če zelo lepo prebarvate tisto zeleno črto, lahko mirne duše trdite da je tablica iz prve evropske serije slovenskih registrskih tablic. :innoc Dobro, sicer če se bo policist spomnil in pogledal kdaj je bila dotična tablica izdana ...................... no, pol ste ga pa mogoče mal najebal. :annoy

https://sl.wikipedia.org/wiki/Registrac ... _Sloveniji

:thup So pa še zmeraj v veljavi vse tri različice slovenskih tablic - prava slovenska in obe verziji evropsko slovenke. :thup
Fotograf fotografira FOTOGRAFIJO, Slikar slika SLIKO.

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: subi92 » 05. Marec 2019, 18:30

Maš prav Grizli, jest sm imel lepšo "novodobno tablico" že 2001 😚.

Uporabniški avatar
zulero
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: zulero » 05. Marec 2019, 20:18

Ni panike za offtopic...nekje je treba poklepetat :)

Da nadaljujem z temo. Skratka po servisu, KN filtru, števcih, zimskih gumah + platiščih, Ralliart znački smo počasi napredoval, ampak še daleč od tega kar hočem.
Itak sem se že po parih mesecih navadil 150hp in 210Nm. Tko, da avto je bil prešvoh, pretih in previsok + premajhne letne feltne :th
Kaj najprej?
Itak da remap :twisted:

Sep 2108 sem poklical Enigmo. Itak smo bli na vezi že od števcev, katere so mi montiral. Zmenu sem se, da pripeljem avto na remap - Stage 1

Avto je bil skor 1 teden tam. Prva dva dneva problemi, ker je ECU blokiran u božjo m****. Čist druga pesem kot CZT. Tko, da sem šel domov čist razočaran. Potem smo se dogovarjal za licenco Ecutek. Nato klicali celo dopoldne po EU.
Konc tedna pa klic, naj pridem po avto 8-)

Rezultat cca:
190hp/ 280Nm
prej 0.8bar, zdaj 1.1bar full boost

Enigma = :top:

To je pa že podobno pocket rocket-u in moči, kot sem bil navajen. Ne vem zakaj, ampak avto je bil hitrejši od CZT, kateri je mel tud remap in takšne konje. Bolj agresivno je pri Ralliartu vse skupaj. :top:

Uporabniški avatar
zulero
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: zulero » 08. Marec 2019, 21:46

Dec 2018

Avto kokr tok dobr vleče po remapu. Si upam trdit, da pri suhem asfaltu ga malo pod 7s do 100 nažgem (neki smo štopal). Turbo lag je sicer velik, saj avta do cca 3300rpm ni, ampak to bomo še zrihtali kmalu.

Božiček bo kmalu in "tradicionalno" si kupim vsak let neki za avto :sm

Original izpušni je pri temu avtu katastrofa. Sistem ima downpipe (turbo elbow; restriktiven ko hudič), sledi prvi cat, nato drugi cat, potem resonator in na koncu še original lonec. Resnega zvoka nobenega. Še CZT se je bolj zadrl, ko je bil original.

Moralo se je nekaj zgoditi...
Upgrade: Magnaflow M6 + kasnejša homologacija (Feb 2019)
Montaža pri Ambrožu...malo me moti, ker je lonec malo nagnjen na dol, če se razume, zaradi nerezanja plastike. Od strani se vidi, če se ga gleda naravnost zadaj se ne opazi toliko.

Gain: Wake-up alarm za sosede zopet aktiviran :-P Zvok super! Globok, na boostu fajn piha

Aja pa par zadnjih značk sem dal dol, ker mi je tko lepš. "Clean look".
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3909
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 11. Marec 2019, 07:20

Kdo ti je pa dobavil/montiral lonec?
A se konec nastavka konča pod odbijačem, ali gre že mimo odbijača, tako da zvok pride na "prostost" in se ne ujame pod avto (kar ponavadi povzroči močno dronenje glasnega izpuha v kabini).
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
zulero
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: zulero » 11. Marec 2019, 17:47

BackW00d napisal/-a:
11. Marec 2019, 07:20
Kdo ti je pa dobavil/montiral lonec?
A se konec nastavka konča pod odbijačem, ali gre že mimo odbijača, tako da zvok pride na "prostost" in se ne ujame pod avto (kar ponavadi povzroči močno dronenje glasnega izpuha v kabini).
Lonec je rabljen 1 leto, dobil sem ga na Bolhi za 100eur, montiral ga je Ambrož v Kamniku (Podgorje). Naredil je nove nosilce in lepo krivino. Lonec pride že mimo odbijača, tako da pride na prostost. Ni pa preglasen, niti nima dronenja v kabini. Mogoče je bil še celo pretih za moj okus pri samo teh upgrade-ih.
To sem popravil kmalu... 8-) Nadaljujem v kratkem z to temo...

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost