Mitsubishi Colt Ralliart by zulero

Garaža za vse nesubaruje
Odgovori
Hranata
Uporabnik foruma
Prispevki: 120
Kraj: Cerkno

Re: Mitsubishi Colt Ralliart by zulero

Odgovor Avtor: Hranata » 07. Maj 2019, 20:53

Backwood - da ti odgovorim. Kolega dela na tehničnem in sva prejšnji teden imela avto pol ure na stezi in hkrati na računalnik povezan, da sva pogruntala kaj je narobe. Vonj po bencinu ima samo izpuh. Katalizatorji so OK, ker drugače bi bile vse vrednosti preko, imam pa lambdo povišano (do 1,1) in %CO. Edino kar sva našla je ugašajoča druga lambda na izpuhu (dela in potem spet nč, tk k kšna skočna funkcija :sm ). Pa še par cevk vakuuma pušča kot sem napisal prej. Se pa na tehničnem pri merjenju plinov lepo je vidlo, da avtu na 3k rpm konstantno pada %CO, potem pa kar skoči nazaj čez vse meje. Če je katalizator fuč, so vse vrednosti preko konstantno in se zelo malo spreminjajo. In da bi predhodno diagnozo interneta (in tudi marsikaterega mehankarja) poslušal, bi imel nov katalizator na avtu, bil bi po tamalem ob 500€, avto pa še zmer nebi delal pravilno..

Zulero - sam da dela, super! Kolko konjev nej bi tole sedaj po remapu proizvajal? Težk je pa tole verjetno dobrih 1000kg? Moja italjnka se z 240 konji na 1400kg že kar dobro premakne, tole more it pa že zdle še bolje.

Uporabniški avatar
zulero
Uporabnik foruma
Prispevki: 287
Kraj: Domžale

Odgovor Avtor: zulero » 07. Maj 2019, 21:28

Hranata napisal/-a:
07. Maj 2019, 20:53
Zulero - sam da dela, super! Kolko konjev nej bi tole sedaj po remapu proizvajal? Težk je pa tole verjetno dobrih 1000kg? Moja italjnka se z 240 konji na 1400kg že kar dobro premakne, tole more it pa že zdle še bolje.
Po specifikacijah naj bi 5 vratni model tehtal 1090kg.

Glede konjev res ne vem, lahko le sklepam. V originalu jih je imel 150hp, potem smo z K&N panel filtrom + remap dobili nekje 180hp.
Zdaj z izpuhom + komplet downpipe-om, s tem da je šel prvi cat ven....hmm kaj pa vem. Po moje je še cca 20hp prirastka, sodeč po moči in pospeševanju.

Čakam mojega tunerja (kateri mi je remap delal), da usposobi valje in naredi nov remap + meritev z grafom.

Uporabniški avatar
zulero
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: zulero » 13. Junij 2019, 20:38

Junij 2019

Končno! Naročen za remap! 8-)

Pripeljal sem avto, prvi in drugi dan težave spet z ECU. Ne pusti nič. Nikakor ni ratalo, da bi bilo ok, zato smo se odločili za precej dražjo varianto, tisto katero bi moral že na začetku izbrat.
EcuTek licenca in potem remap z EcuTek. Done!

Odpeljem se domov vesel, ko otrok. Naslednji dan, užgem avto...wtf. Kot da mam straight pipe. Smrdi po bencinu, avto glasen, kot da ni izpuha. Vse gre mimo. Itak peljem nazaj (najbolj sramotna vožnja ever - o zvoku ne bi razpravljal)

Diagnostika...kitajska dihtunga (smo mislili če je nova da je kul) na downpipu prežgana, en šrauf polomljen. Razlog je bil ta, da je bil downpipe in elbow že iz štarta neprofesionalno montiran in itak je vse popustil ob priganjanju na valerjih. Je pa zdržalo remap.
Avto je bil spet pri tunerju...veselje je bilo kratko...1 dan :haha

Teden kasneje končno... nove original dihtunge, komplet na novo zmontirano vse, kot se zagre, pretesnjeno, šraufi od Lancer Evota (so enaki)...

original tesnilo
tesnilo oem.jpg
pri tunerju 1
pri Enigmi 1.jpg
pri tunerju 2
pri Enigmi 2.jpg
Dyno graf
Colt Ralliart_dyno graph.jpg
Slabo se vidi. Ko dobim lepšo sliko jo prilepim. Rezultat:

195,7 hp
285Nm
1,2 bar
glasni Pops&bangs nad 2500rpm (še dons se naježim, ko useka ven)

Res ni blo poceni, ampak se je splačalo. Bom posnel pospeševanje in "streljanje" ko šaltaš ob priliki :twisted:
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3909
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 14. Junij 2019, 08:40

Noro dobra cifra za pocketrocket...
Navor je takorekoč ravna črta od 2800-6500RPM, kar je itak superduper!

Sem kar mal presenečen da s tolk mal boosta doseže tako raven moči in tako lep graf s to majhno 1.5 mašino.
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
Kristijan
Član Subaru kluba
Prispevki: 1175
Kraj: Goričko

Odgovor Avtor: Kristijan » 14. Junij 2019, 20:34

Dobr tole :rock
Outback 2.5 07 & Forester S Turbo 99 :rock

Uporabniški avatar
axaQ4
Uporabnik foruma
Prispevki: 488
Kraj: Začetek Gorenjske baje

Odgovor Avtor: axaQ4 » 15. Junij 2019, 09:06

To si pa pri Enigmi remapiral, na pravi konc si peljal.
Nimam kulija, da bi se podpisal.

Uporabniški avatar
zulero
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: zulero » 15. Junij 2019, 15:29

Enigma je to ja! Obvladajo ni kaj dodati. Priporočam zelo! Težko se bom naveličal tega :inl

Tu bi samo še dodal, da ko sem napisal, da je bil downpipe in elbow neprofesionalno montiran...to ni bilo s strani Enigme, ampak nek drug mehanik, kateri ni specializiran za tuning. Enigma je nato zadevo popravila z novimi tesnili, šraufi, pravilno montažo itd.

Te dni sem malo užival na cesti in smo probali vštric z Clio RS 2018 230hp F1 stock vs. moj Colt
Oba 40km/h drživa in nato gas do podna do cca 180km/h.
Colt wins :twisted:

Uporabniški avatar
zulero
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: zulero » 28. Julij 2019, 19:31

Julij 2019

Avto spuščen na H&R fedrih -4cm spredaj in zadaj. Lahko bi še malo šlo dol 8-)

Končno zgleda športno, prej je bil k TUV :exprl

Lega fantastična, v ovinke veliko bolj pogumno, nagiba ni več. Drži se, ko klop. Super!!!

H&R lowered 1.jpg
H&R lowered 3.jpg
H&R lowered.jpg
H&R lowered 2.jpg
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost