Ford Focus RS

Garaža za vse nesubaruje
Uporabniški avatar
picinni
Član Subaru kluba
Prispevki: 3357
Kraj: Atrans
Kontakt:

Re: Ford Focus RS

Odgovor Avtor: picinni » 04. Februar 2015, 21:11

citat:
Največ pozornosti je požel aktivni stalni štirikolesni pogon, ki se pohvali s sistemom usmerjanja navora (Dynamic Torque Vectoring). To pomeni, da lahko prek elektronsko krmiljene sklopke, katere dela sta nameščena na obeh zadnjih polgredeh, navor učinkoviteje prehaja v smeri naprej in nazaj ter levo in desno. Na zadnji kolesni par se lahko preusmeri do 70 odstotkov navora, med zadnjima kolesoma pa lahko gre kar 100 odstotkov navora kolesu z boljšim oprijemom (običajno je to zunanje). S takšno tehnično rešitvijo so se rešili vseh slabosti, denimo trganja volana iz rok in podkrmarjenja, sistem pa pri zdrsu tudi ne zmanjšuje moči motorja. (AMr)
Go Westy, go!

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6742
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 04. Februar 2015, 23:28

irCAR81 napisal/-a: Čisto tako btw, z golfom haldex, se lahko na mestu vrtiš okoli prednjega kolesa - enako kot STI, s classic imprezo to ni šlo, pa sem imel dve različni + gt-jko (s katero je šlo), tako da dvomim da sta bili obe 'sjebani'.
Si na navadni pozabil vklopit reduktor? S foresterjem se namreč brez problemov vrtim po snegu okoli prednjega kolesa. U bistvu rišeš kroge, podobno kot z motorjem.
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3909
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 05. Februar 2015, 06:31

Tudi meni je to ratalo z imprezo 1.6 karavan.

Na snežno ledeni podlagi z 2 reduktorsko se mi zdi....
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
irCAR81
Član Subaru kluba
Prispevki: 4237
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: irCAR81 » 05. Februar 2015, 06:35

Brez skrbi, sem probal z reduktorjem 1., 2. 3.,, brez 1. in 2., po snegu, ledu. Cel čas, kar sem mel ta rdečo 1.6 sem se matral po mokrem po rondoju L driftat (mislim da več kot 80% kroga ni uspelo).. pod mojo črto ga golf kar zmaga.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: BackW00d » 05. Februar 2015, 07:23

Jaz sem vedno zamudil dobre pogoje v rondojih :/ Rabil pa si dosti polzko podlago, sploh pri večjih rondojih, ker 1.6 90 hp ni ravno zmoglo pri večjih brzinah sukat v prazno.

Ko sem pa delal kroge, pa je bilo res noro ledeno. Avto je sicer ropotal kot da grem 500km/h. Krog sem pa delal tako, počasi, in mi niti ni imelo nekega haska to počet. Sem pa videl, da so špure tiste prave. Ena guma na mir ostale pa so se sukale okoli. Za en krog sem rabil par sekund...Uglavnem velik počasnejš kot v fimčkih k jih vidim.

Da se vrnemo na Forda...screensaver zgleda odlično. Sedaj samo še vidimo kakšen bo v resnici. Čakam reviewe od raznih top-gearov, motortrendov, jalopnika in ostalih, ki bojo napošrek metali novega RS-a :)

Uporabniški avatar
picinni
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: picinni » 06. Februar 2015, 14:15

https://www.youtube.com/watch?v=Qy-mhyUAaqE" onclick="window.open(this.href);return false;
Go Westy, go!

Uporabniški avatar
ijuvan
Uporabnik foruma
Prispevki: 2381
Kraj: SG/LJ

Odgovor Avtor: ijuvan » 06. Februar 2015, 14:43

Tudi meni je že uspelo delati kroge z enim kolesom na miru (oziroma minimalni radij), gre pa tudi hitreje, če/ko dobiš šus. Delam pa seveda samo po snegu, po mokrem ne mislim probat :)
kar se tiče pa golfa R, je pa zmagal STi tudi pri EVO magazinu :?
Focus bo pa tako po moje nabrisal vse, še posebej pri ceni :cr Razen pri zvoku, ki me spominja na stare "tunane" civice :thdwn
The value of life can be measured by how many times your soul has been deeply stirred. (Soichiro Honda)

Uporabniški avatar
picinni
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: picinni » 06. Februar 2015, 18:53

ijuvan napisal/-a:Focus bo pa tako po moje nabrisal vse, še posebej pri ceni :cr Razen pri zvoku, ki me spominja na stare "tunane" civice :thdwn
Hebat ga, so mu vzel en cilinder (še žal jim bo).
Go Westy, go!

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: BackW00d » 09. Februar 2015, 07:31

Še bolj žalostna novica je, da je motor iz Ford Mustanga....Mustang pa 4 bati :cr je**** ekologija....

Uporabniški avatar
beliblisk
Član Subaru kluba
Prispevki: 4642
Kraj: Lj

Odgovor Avtor: beliblisk » 09. Februar 2015, 08:52

V Mustangu je menda bolj žejen od 5.0 V8:P

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost