Ickofickov đamprčk

Garaža za vse nesubaruje
Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3909
Kraj: Trbowle

Re: Ickofickov đamprčk

Odgovor Avtor: BackW00d » 23. Marec 2015, 20:32

Katere materiale si to uporabljal. Furnirano iverco? Tam tisti rjavi les zgleda kot da bi bil natur....
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
icko
Uporabnik foruma
Prispevki: 548
Kontakt:

Odgovor Avtor: icko » 24. Marec 2015, 06:44

Iverica se pravi neke vrste (lepljena žagovina) za premikajoče se, stresne in še vlago nihajoče zadeve nikakor ni primerna. Dodaten minus predstavlja še teža in pa kakopak trdnost. Če že, se uporabi vezana plošča in sicer z majhno specifično težo. Največkrat topol ali okume. In trenutno pri sestrini izvedenki uporabljam topol in sicer 12mm različico.
Na mojemu pa sem uporabil masivno eksotiko s kitajske, paulownia. Podobna je modelarskemu lesu samba.
Je precej lahek, neki podatek ki ga imam v glavi je do cca 300kg/m3. Nato je obdelana z mahagonij beltonom in par slojev high gloss parket laka.
Pri teži je seveda treba biti pazljiv, prometna omejitev je bruto 3500kg vključno z osebami cca 85kg/osebo in vsemi potrebščinami ki sodijo zraven na potovanje.
Italijani sicer ne težijo itak vedo da so vsi, no saj taveliki preko (vage), Avstrijci te pa kar stehtajo in posledice v denarnici kakopak obstajajo.

Uporabniški avatar
LSlabe
Član Subaru kluba
Prispevki: 1995
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Avtor: LSlabe » 24. Marec 2015, 07:22

Ena boljših predstavitev vozila :c

Lepo narejeno, super opisano in seveda vam želim čimveč lepih izletov, sploh ne dvomim, da đamperčk ne bo služil svojemu namenu ;)
What seems to be the Officer, problem?

Nč več turbo...

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: BackW00d » 24. Marec 2015, 07:48

Koliko kita si namazal na vezano ? :)

Kolikor imam sam izkušnje ni nič luštna za delat...
Sam sicer delam z vezane največkrat škatle za domačo gradnjo zvočnikov. Samo jaz dam furnir nato čez. (tudi nekaj bolj fajnga za delat :thdwn )

Uporabniški avatar
Fusion
Uporabnik foruma
Prispevki: 682

Odgovor Avtor: Fusion » 24. Marec 2015, 07:50

Vrhunsko :cool: :.sup

Uporabniški avatar
icko
Uporabnik foruma
Kontakt:

Odgovor Avtor: icko » 24. Marec 2015, 08:42

Do sedaj še nisem nič kital. Kvaliteta topolovih plošč je AB nabavljam jih v J.u.A. Frischeis. Le 320 papir in vibratorica pa je.
Pri mojem pa je bila itak "masiva".

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: BackW00d » 24. Marec 2015, 09:05

Aja to je pa drugo potem :)

Klele v slovenijalesu sem dobil že take vezane plošče da te srat prime :)

Sem mislil da si vezano iz tistega fancy materiala vzel...Masiva je pa nekaj drugega, zato pa tudi tako lepo zgleda. Cena me pa sploh ne zanima. :D
Sem vzel enkrat furnir wenge (afriška eksotika) in je bil 14 dražji od navadnega jesenovega furnirja. S tem da je bil jesenov 1 klaso boljši kot moj wenge. :o
Je precej ceneje nalepit nek "jesenov" furnir oziroma cenovno okoli jesena, po vzorcu pa bližje wenge furnirju, potem pa z belinkinim belton/top-om dosežt barvno kombinacijo ki jo želiš. Te maže so tako ali tako že v vseh možnih barvah. :thup

Uporabniški avatar
icko
Uporabnik foruma
Kontakt:

Odgovor Avtor: icko » 24. Marec 2015, 10:07

Cena za tole masivno paulownio sploh ni tako visoka kot bi si mislil. Dim. 2200×600×18 pride 22 veveric v Bauhausu.
Kar pa se barv tiče pa lahko vzameš tudi "pajc" in pofarbaš glih na karkoli si želiš, če potem še lakiraš seveda.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost