Honda CR-V '98 4x4

Garaža za vse nesubaruje
Odgovori
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6742
Kraj: Črnuče

Re: Honda CR-V '98 4x4

Odgovor Avtor: nebivedu » 13. Maj 2020, 09:15

TineW napisal/-a:
12. Maj 2020, 23:52
No, za njenega naslednika sem si izbral Foresterja, ki je v prvem tednu lastništva zahteval več stroškov, kot tale črv v treh letih skupaj :D
Vsak avto potrebuje vzdrževanje. Če ga ni opravil prejšnji lastnik, ga bo eden od naslednjih.
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 1108
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 14. Maj 2020, 07:42

Prva generacija foresterja (ne vem točno katerga imaš ti) je, mogoče z izjemo motorja in polosovin, narejena iz prešvoh komponent. Tko da, ne glede ali vzameš OEM ali ponaredke, večino nadomeščenih delov je treba ponovno nadomeščat če imaš avto kolčkaj dolgo. Velja preizkušeno za dele podvozja, kardan, fedre, amortizerje, ležaje, volansko letev, recimo tudi vilica sklopke, itd.
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 14. Maj 2020, 08:56

Aleks ne nakladaj. Tok švoh pa spet ni, glede na to čemu je namenjen. Ni toyota LC, tudi ni namen tega avta offroad, ker je to družinski karavan za vožnjo po cestah in kakem makadamu.

Meni je zdržal forester (prve generacije brez vse opreme, samo klimo in servo volan je imel) več kot 350k kilometrov zlorabljanja, vožnje po puščavi (maroko), vožnje po brezpotjih, offroada, makadamov,... Sem iz feroze šaltal na foresterja in sem se potem vozil s foresterjem tam kjer prej s ferozo. Parkrat tudi s KLRS na njihove offroad podvige, menina,... brez da bi bilo treba veliko stvari na njem menjat (v bistvu samo redni servisi in kak zadnji ležaj, pa volanska gred je puščala olje, kot je to pri vseh foresterjih te generacije po toliko kilometrih. Da bi pa kak akrdan na foriju šel po gobe, pa še nisem slišal. Mogoče kak križ, kardan pa težko.
Po tem ga je imel karli, ki ga tudi ni šparal, na koncu pa še Strojnik, ki je takrat poznal samo norenje z avtom, pa ko se je avto pri 450k spet pojavil, je še vedno vse delovalo. Pa vem, da je meni in karliju še danes žal, da ga nisva obdržala, ker je resnično malo stvari crknilo na tistem avtu.

Tako da ne govorit da so slabi avtomobili. Bolj se je za vprašat kaj je s tvojim forijem narobe, da toliko stvari crkuje. Mogoče ima pa ene 300k kilometrov več kot jih ima na števcu, ali pa je sestavljen iz dveh razbitih, ali pa prejšnji lastnik res ni nič vlagal, pa samo zlorabljal avto.
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

mesecnik
Uporabnik foruma
Prispevki: 1363

Odgovor Avtor: mesecnik » 14. Maj 2020, 09:09

Še name si pozabil. :smly

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3909
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 14. Maj 2020, 09:27

Pozabljate da slovenci večina šraufamo kurativno...preventivno se stvari ne menja, razen olje in zobati jermen ter garnitura. Redko kdaj kdo med rednim servisom podmaže naolji kaj kar je našteto v service manualu da bi moral.
Dodatni problem pa je potem še ta da večina folka pelje na kurativni servis dolgo po tem, ko stvar z neprimernim ropotom nase opozarja že dlje časa.

In če tak avto narajmaš pri 200+kkm ki jih avto naredi po mestu/kolovozih (in ne po avtocesti) kar roko na srce subaruji brez plina itak al itak ne delajo avtocestnih kilometrov zarad porabe (razen izjem, ane nebivedu) je pač avto dost zmatran. Ne moreš enačit 200kkm po mestu s 50kkm avtoceste + 150kkm samega matranja s prvo drugo in tretjo brzino.
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 14. Maj 2020, 09:58

Jaz se vozim povsod s subarujem. Tudi avtoceste mu niso tuje.
Tudi tistemu mojemu prvemu foresterju niso bile. Je bil sposoben v 28 urah prevozit 2600 kilometrov, ugasnil sem ga vmes samo za natankat gorivo (Gibraltar -> Ljubljana v enem kosu), pa je bila poraba na polno naloženem avtu, z offroad prtljažnikom na strehi manj od 10 litrov.

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 14. Maj 2020, 10:44

Igor nehi že enkrat. Slabšga avta kt forester SF tud pr Fiatu ne najdeš. Avto ni bil nikol zaleten in karoserija je edino kar je še vedno celo. Za ilustracijo:
v 7 letih, manj ko 100.000 km:
4x avtovleka
2 kos kardan (v bistvu križ, ampak ga ne moreš posebej kupit, plus nima možnosti podmazovanja)
1 kos visko
2 kos volanska letev
2 kos vilica sklopke
2x kompl. sklopka (košara, lamela, potisni ležaj, ni blo res nujno, ampak ker je bil menjalni že dol ...)
1x kompl. prednje vzmet, pa spet bo treba
1x kompl. pr. amortizerji
1x kompl. zad. vzmeti, so še dobre
1x kompl, zad. amortizerji
2x komplet pr. in zad. končnik stabilizatorja
2x komplet notranji in zunanji volanski končniki
5x zadnji ležaj
.
.
.
in lahko bi še našteval, pa bi bil post predolg. V bistvu ni bilo leta da se ne bi vsaj 5 do 6 reči okvarilo. Tud s Karlijem sva si bliže. Za naslednjo hišo, ki jo bom kupil malo pred upokojitvijo, močno gledam Savinjsko regijo ... brez kuplunge v Rečico iz LJ ni ravno luštno. O porabi sploh ne bi, pozimi prazen žre 10 do 11, pod 9 pa je bil samo enkrat poleti, na poti v Ukrajino.
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

Uporabniški avatar
Schudr
Uporabnik foruma
Prispevki: 335
Kraj: Šentjanž (na Dolenjskem)

Odgovor Avtor: Schudr » 14. Maj 2020, 12:27

:lolno :haha :lolno :haha :!: :!?:
Boxer je zakon!

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 14. Maj 2020, 12:51

Ja pa je res ... ti se režiš, men pač ni smešno. Letno me pride po 500€ (če mam srečo) samo popravila teh jajc. OKej, eni ga tud bol nasrkajo (dizlarji, ti lahko zapravjo po 3.000€ naenkrat), ampak vseen, mensezdi to velik.

Uporabniški avatar
Schudr
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Schudr » 14. Maj 2020, 13:18

Alex men je SMESNO to, da se kr vozis foresterja, ocitno ze ni tko napacen kot pravis. Bi ti pa predlagal da kupis kar kol od 15 oz. 20 let starega pa da vidmo pol kok bos zamenjal delov in za kak denar, ali pa se bolse kupit nov avto pa da vidmo, ce bo sploh zdrzal toliko let.

Morem rect da kar sem menjal na foresterju 2x so ble stabilizator stange ker sm kupu totalno nic vredne in je pocil po 3000km overlanda v 10dneh precej offroada je blo. Ostala roba ki je bila menjana dela bp, zakaj ti skor vse menjas vsaj po 2x oz celo vec?
Jst sm se sprijaznil kupil sem jajca in vedel sem kaj kupujem, ampak nism mel pol tok problemov kot ti pa je avto redno na brezpotjih in takih terenih ki dvomim da jih furas ti 2x letno, pa se mogoce motim.

Da mene tok jezi k tebe pa da menjam 5x lezaje v manj kot 100.000km polijem z bencinom povabim cel forum pa mamo kres ;)
Zadnjič spremenil Schudr, dne 14. Maj 2020, 13:25, skupaj popravljeno 1 krat.
Boxer je zakon!

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 14. Maj 2020, 13:23

Aleks, se spomniš poti v ukrajino? Ko sta ti in karli že morala dolivat bencin v tank, je imela suzy še četrt tanka, pa smo se vsi z isto hitrostjo vozili v koloni. Suzy je vozila mojega bivšega SF-ja s 125KM, letnik 1998, ki je bil tudi na AT gumah in je imel na strehi trugo, ki je ti nisi imel.

Ta suzijin avto je imel tudi menjavo ležajev, amortizerjev, fedrov, sklopke,... Ampak zato ker so ga prejšnji lastniki slabo servisiral, ne ker bi se napaka ponavljala. Mehaniku je celo ležaj postran zaprešat uspelo, da je imelo kolo 2cm lufta. Uspelo je mehaniku zabit zatič v polosovini iz nasprotne strani in podobno. Sva s karlijem par ur morala tolčt, da sva vse narazen dobila. Ampak ko je bil poštiman, se je kar nekaj let samo z rednimi servisi vozil naokoli. Še celo za ukrajino ga karli ni nič kaj dosti rihtal. Pa je avto enak tvojemu. Enaka oprema (4x Airbag, zimski paket, klima,...), kilometrov imata tudi primerljivo, gume tudi, kyb amortizerji, kyb fedri,...

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 14. Maj 2020, 14:25

Schudr napisal/-a:
14. Maj 2020, 13:18
Alex men je SMESNO to, da se kr vozis foresterja, ocitno ze ni tko napacen kot pravis. Bi ti pa predlagal da kupis kar kol od 15 oz. 20 let starega pa da vidmo pol kok bos zamenjal delov in za kak denar, ali pa se bolse kupit nov avto pa da vidmo, ce bo sploh zdrzal toliko let.

Morem rect da kar sem menjal na foresterju 2x so ble stabilizator stange ker sm kupu totalno nic vredne in je pocil po 3000km overlanda v 10dneh precej offroada je blo. Ostala roba ki je bila menjana dela bp, zakaj ti skor vse menjas vsaj po 2x oz celo vec?
Jst sm se sprijaznil kupil sem jajca in vedel sem kaj kupujem, ampak nism mel pol tok problemov kot ti pa je avto redno na brezpotjih in takih terenih ki dvomim da jih furas ti 2x letno, pa se mogoce motim.

Da mene tok jezi k tebe pa da menjam 5x lezaje v manj kot 100.000km polijem z bencinom povabim cel forum pa mamo kres ;)
Ja ni smešno, kako pa češ našparat kakšen dnar, če pa ti prihranke požrejo popravila. Brez avta s 4x4 (vsaj enga) midva s Stanko ne moreva, sva doma v hribih, kjer ni cest. Javni promet - neuporabno če morš na šiht. Sploh poleti - skoraj neobstoječe. Avto, ja 20 let starga že mam, kaj čem še enga kupovat - ampak ko sem kupu, ni mel 20 let. Novga, to lahko kar pozabmo po mojem, spet kje bom to plačal. En avto, dual range menjalnik, štirkolesni pogon, koliko to znese novo? (Razen, če maš idejo kaj?) Jaz po mojem nisem v plačnem razredu za nove avte (niti take brez 4x4). Kljub kakšni jezi jaz avta zakurt ne morem, pa ne rečem da me ni mikalo. Ko dela, vozi. Žal se prevčkrat pokvari, oziroma ima slab MTBF.
Tolk, kolikor imam jaz brezpotja vsak dan za na šiht, ti do konc lajfa ne boš prevozil, po mojem. Jaz prevozim 1.500 km letno izven cest sam če hočem na šiht in nazaj domov, moj avto je vsak dan v gozdu ker drugače ne morem domov. Ampak to prevozi tud Stankin Hyundai Getz ko ni snega ... Kar se pa tiče ležajev in končnikov/štangce - to je v 3. generaciji foresterja popolnoma drugačen kos. Štangce so jeklene, ne plastične, imajo na konceh res našvasane zaprte končnike in ne gumi pušco kot pri SF. Zadnji ležaj pride skupaj s pestom in ne pač sam ležaj kot pri SF. To so razlike, ki jih v prvi generaciji niso dovolj premislili. Najbrž se še kaj najde.

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 14. Maj 2020, 14:30

nebivedu napisal/-a:
14. Maj 2020, 13:23
Aleks, se spomniš poti v ukrajino? Ko sta ti in karli že morala dolivat bencin v tank, je imela suzy še četrt tanka, pa smo se vsi z isto hitrostjo vozili v koloni. Suzy je vozila mojega bivšega SF-ja s 125KM, letnik 1998, ki je bil tudi na AT gumah in je imel na strehi trugo, ki je ti nisi imel.

Ta suzijin avto je imel tudi menjavo ležajev, amortizerjev, fedrov, sklopke,... Ampak zato ker so ga prejšnji lastniki slabo servisiral, ne ker bi se napaka ponavljala. Mehaniku je celo ležaj postran zaprešat uspelo, da je imelo kolo 2cm lufta. Uspelo je mehaniku zabit zatič v polosovini iz nasprotne strani in podobno. Sva s karlijem par ur morala tolčt, da sva vse narazen dobila. Ampak ko je bil poštiman, se je kar nekaj let samo z rednimi servisi vozil naokoli. Še celo za ukrajino ga karli ni nič kaj dosti rihtal. Pa je avto enak tvojemu. Enaka oprema (4x Airbag, zimski paket, klima,...), kilometrov imata tudi primerljivo, gume tudi, kyb amortizerji, kyb fedri,...
Stari, jaz ne vem kaj naj še popravim, da se bom par let sam z osnovnim servisom okrog vozil ... Pa ne pozabit, da se moj še vedno pelje, Suzijinga pa več nisem videl.

Uporabniški avatar
Schudr
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Schudr » 14. Maj 2020, 14:51

aleks napisal/-a:
14. Maj 2020, 14:25
Schudr napisal/-a:

Ja ni smešno, kako pa češ našparat kakšen dnar, če pa ti prihranke požrejo popravila. Brez avta s 4x4 (vsaj enga) midva s Stanko ne moreva, sva doma v hribih, kjer ni cest. Javni promet - neuporabno če morš na šiht. Sploh poleti - skoraj neobstoječe. Avto, ja 20 let starga že mam, kaj čem še enga kupovat - ampak ko sem kupu, ni mel 20 let. Novga, to lahko kar pozabmo po mojem, spet kje bom to plačal. En avto, dual range menjalnik, štirkolesni pogon, koliko to znese novo? (Razen, če maš idejo kaj?) Jaz po mojem nisem v plačnem razredu za nove avte (niti take brez 4x4). Kljub kakšni jezi jaz avta zakurt ne morem, pa ne rečem da me ni mikalo. Ko dela, vozi. Žal se prevčkrat pokvari, oziroma ima slab MTBF.
Tolk, kolikor imam jaz brezpotja vsak dan za na šiht, ti do konc lajfa ne boš prevozil, po mojem. Jaz prevozim 1.500 km letno izven cest sam če hočem na šiht in nazaj domov, moj avto je vsak dan v gozdu ker drugače ne morem domov. Ampak to prevozi tud Stankin Hyundai Getz ko ni snega ... Kar se pa tiče ležajev in končnikov/štangce - to je v 3. generaciji foresterja popolnoma drugačen kos. Štangce so jeklene, ne plastične, imajo na konceh res našvasane zaprte končnike in ne gumi pušco kot pri SF. Zadnji ležaj pride skupaj s pestom in ne pač sam ležaj kot pri SF. To so razlike, ki jih v prvi generaciji niso dovolj premislili. Najbrž se še kaj najde.
Sva na istem kar se tice nakupa novega avta, se vseen lahko pretopis tega ki ti res ne sluzi v enega ki ti ga sestav karli oz najdes nekaj dobrega, recimo kak xtrail do 2006 k ni drag in kr pohvalijo pa cenejs je za sraufat. Kar se brezpotja tice nisem mislil makadama kjer gre tut Getz ampak teren katereg ti ne gres rad vozet ampak se raje usedes k drugmu v Jeepa. Kake so pa stange in lezaji peste v drugih modelih ne vem ker vozim ze drugega SFa ;)
Na tvojem mestu bi resno razmisljal o menjavi avta sej ni treba kupeelt neki novega, ampak ti garantiram da se da dobit foresterja k ne jebe tok k ta tvoj.
Boxer je zakon!

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3909
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 14. Maj 2020, 15:26

Schudr napisal/-a:
Morem rect da kar sem menjal na foresterju 2x so ble stabilizator stange ker sm kupu totalno nic vredne in je pocil po 3000km overlanda v 10dneh precej offroada je blo.
Tole zdaj govorim z vso resnostjo.

Fotru na 1.5 2008 imprezi je crknila štabi štanga spredaj in sem mu šel v trgovino istkat pač prvo možno nadomestno, ki sem jo dobil od firme SPIDAN.
Crknila mu je v enem mesecu. Fotr dela 3000km NA LETO! Avto se vozi po asfaltu in pač kadarkoli gre od doma se mora zaplejat po dobrih 200m makdama, da pride na glavno cesto, Makadam je tak, da se da čeprav je navhrib peljat tudi s FWD avtom. Pa naj bo to golf karavan ali kombi. Torej povsem navaden lep makadam.

Sem klical prodajalca tega rezervnega dela, in mu težil da koji klinac ma taka štanga za crknit v par vožnjah. (dobesedno ven je potegnilo zglob)
In mi je tip za 45% ceneje prodal HeavyDuty link in prosil da naj ne težim z reklamacijo, da ne bomo itak nič dosegli...No tisti HD link je pomoje še danes gor...brez problemov.
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost