SUZUKI VITARA ALLGRIP

Garaža za vse nesubaruje
pero112
Član Subaru kluba
Prispevki: 609
Kraj: Lavrica

Re: SUZUKI VITARA ALLGRIP

Odgovor Avtor: pero112 » 20. Marec 2016, 10:08

Ja glej probal tudi DUSTER 4X4 bencin in diesel vendar sem dobil povratne informacije, da je sestavljena bolj tako tako, rezervi deli tako tako in pa katrca sistem, zadnji kufer visok, gajba piva in pa hrbtenica trpi itd. Glej probal sem jo tudi v Romuniji od Gerdarmarije in je sigurno boljša kot ta, ki jih prodajajo za rajo. Vitara nizek prtljažnik (hrbtenica, pes, kovčki itd) in kolikor sem jo probal na vožnji malo terena in gre. Če bi rabil terenca bi kupil Toyoto iz Madžarske in to novo, ki jih še delajo Toyota Land Cruiser HZJ 76 Kazuma. Poglejte to zadevo; http://www.sandlander.com" onclick="window.open(this.href);return false;

PS; za to kolikor, jih rabimo za na teren je Subaru, Suzuki, Dacia, itd prav tako dobri in se daleč pride seveda s pametjo.

Uporabniški avatar
picinni
Član Subaru kluba
Prispevki: 3357
Kraj: Atrans
Kontakt:

Odgovor Avtor: picinni » 20. Marec 2016, 18:14

pero112 napisal/-a:Ja glej probal tudi DUSTER 4X4 bencin in diesel vendar sem dobil povratne informacije, da je sestavljena bolj tako tako, rezervi deli tako tako in pa katrca sistem, zadnji kufer visok, gajba piva in pa hrbtenica trpi itd. Glej probal sem jo tudi v Romuniji od Gerdarmarije in je sigurno boljša kot ta, ki jih prodajajo za rajo. Vitara nizek prtljažnik (hrbtenica, pes, kovčki itd) in kolikor sem jo probal na vožnji malo terena in gre. Če bi rabil terenca bi kupil Toyoto iz Madžarske in to novo, ki jih še delajo Toyota Land Cruiser HZJ 76 Kazuma. Poglejte to zadevo; http://www.sandlander.com" onclick="window.open(this.href);return false;

PS; za to kolikor, jih rabimo za na teren je Subaru, Suzuki, Dacia, itd prav tako dobri in se daleč pride seveda s pametjo.
To je to!
:thup
Go Westy, go!

max
Uporabnik foruma
Prispevki: 241

Odgovor Avtor: max » 19. November 2016, 10:07

Jp, tanova Vitara je super avtek, za moje pojme je top izbira motorja 1.4 turbo, ki je dovolj poskočen in precej varčen. Kaj me moti? Nima reduktorja, vrata se zapirajo obupno, v testni je malce nagajal keyless sistem pri zaklepanju vozila.

Testiral tudi Dusterja dizel (bencinar je sicer zanesljiv a preveč požrten), dober, robusten voz, manjko reduktorja dokaj uspešno opravlja kratka prva brzina, po lažjem terenu gre dokaj suvereno, mogoče malce boljše kot vitara, glavni minusi - romunska izdelava, dolgoročna zanesljivost, manjko sistema za spust, ne moreš naročiti vse opreme kot npr pri vitari ali XV-ju.

Za nezahtevnega uporabnika, ki potrebuje 4x4 je osnovni duster dobra izbira, ker če obkljukaš nekaj opreme, si takoj na 20k, Vitaro s precej več opreme se da dobiti ceneje, XV je tukaj spet kar dosti dražji.

Pod črto: če bi kupoval nov 4x4 v tem rangu bi se verjetno raje odločil za Vitaro Allgrip 1.4 turbo. :thup

pero112
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: pero112 » 19. November 2016, 11:34

Ja res je, vendar malo premajhen prtljažnik za prevoz boksa - pes. Zato gledam jaz Nissan X-TRAIL vendar z original NISSAN MOTORJEM DIESEL KI IMA VERIGO NE PA DCI RENAULT MOTOR, KI IMA ZOBATI JERMEN IN SAMI PROBLEMI Z DCI MOTORJI. Teh X-TRAIL je v Sloveniji zelo malo. Vem, da bo NEBIVEDU rekel, da je premalo oddaljen od tal, vendar na eni od reševalnih vaj sem vozil po terenu X-TRAILA od MOL-a (Mestna občina Lj.) in vam povem, da to gre. Seveda ni to PATROL ali TERANO vendar v takem deževnem vremenu, kot je danes to gre seveda z dobrimi pnevmatikami. Teren je bil trava, gozdne ceste, prehod vode čez Iško (traktorski prehod - pa ne mal vode) itd.

Drugače pa bi morali narediti VITARO XL (podaljšana) tako kot prejšnjo, vendar spet problem, ker jo v Evropo niso prodajali. Jih je zelo malo.

max
Uporabnik foruma
Prispevki: 241

Odgovor Avtor: max » 19. November 2016, 14:18

Nova Vitara je soft terenec, če bi imela reduktor in malenkost večji prtljažnik bi bila bolj zanimiva, čeprav tudi takšna kot je, glede na ciljno publiko večino prepriča. Glede x-traila: Renaultovi motorji tudi meni niso všeč, tako da novi model, ki je sicer všečen odpade, sicer je cenovno bolj v rangu Foresterja. :thup

pero112
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: pero112 » 19. November 2016, 14:41

Ja; od 2008 l dalje NAJ BI BIL motor 2.0 dCI motor bolj zanesljiv in naj bi imel verigo. Vendar bom ta teden preveril pri serviserjih in pa predvsem pri Nissan Krulc.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost