Video stuff no.6

Fotografije, filmi, vici, smešnice...
Odgovori
Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3559
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Re: Video stuff no.6

Odgovor Avtor: danci1973 » 09. Avgust 2019, 17:37

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Prispevki: 472
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 10. Avgust 2019, 07:54

Napačna nastavitev jermena - počen batni obroček, stopljen bat ter posledično povečana poraba olja. :scrm :scrm :scrm
Fotograf fotografira FOTOGRAFIJO, Slikar slika SLIKO.

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4662
Kraj: Fužina

Odgovor Avtor: klemz » 10. Avgust 2019, 09:12

Tud moja pumpa ma aritmijo in izpade, k bi vedu kaj mi dela :lolno .

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 849
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 12. Avgust 2019, 08:44

meni je jako čudno, ko se elektroskeptiki obešajo na prazno baterijo. ko je pa kanglice na sliki konc, si pa čisto na istem. vsak avto rabi da nekaj daš not za pogon. če si vsred ničega ko zmanjka, (tudi vseh morebitnih kanglc), je popolnoma vseeno ali poganjaš na plin, tekočino ali elektriko - voz obstane. in potem se lahko slikaš. reši te sorodna dobra duša, ki ti podari nekaj goriva ali elektrike (priključni hibridi imajo možnost pretočit nekaj elektrike, pa sem in tja tudi kak električar), če pa to ni možno - te pa lahko šlepne za par kilometrov (in to relativno hitro tudi polni baterije). ofroadanje naj bi bil kameradski šport, tko da mamo načeloma to tudi pokrito. tankanje električarja ima dve prednosti, ki jo redki ICEji posedujejo. to je "tankanje" iz različnih virov. polnilna napetost je lahko enofazna izmenična 110-240V, ali trifazna izmenična 240-380V, enosmerna različnih napetosti, ... kot če bi isti ICE pil od vodika, UNP, metana, etilnega alkohola preko mazuta, petroleja, dizla, motornega bencina in vse do avio bencina. druga je pa šlepanje/polnjenje v enem, česar pač noben bencinar/dizl ne zmore.
s tem, da pošten električar po performansah itak vse pelje scat.
"Že mogoče da sem pijan, gospa, ampak Vi, gospa, ste pa grdi. A jaz bom jutri trezen."
Winston Churchill poslanki Bessie Braddock

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3632
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 12. Avgust 2019, 10:12

Gre se pomoje predvsem za brzino pretakanja energije. Pri električarjih je to trenutno precej zamudno. In na terenu tankat ni tolk simpl kot se zdi.
Ko bo enkrat 50% avtov električnih boš kaj....naredil na južni obvoznici parking s 500 parkirno/polnilnimi mesti, pa da bojo vsi polnilci zagotavljali še hitro polnjenje?? To bi rad videl, lahko da enkrat bom, ampak v naslednjih par letih tega ipak še ne vidim. Predvsem s tega razloga, ker tudi električne (ne hibrid) avte vidim dva tri na mesec, pa sem 2,5h na dan na cesti.

Teorija 30minut tesline polnilnice je super, sam pač tega ni kar povsod kjer se ti zljubi.
Če bi mi služba omogočala polnjenje na šihtu (avto mi tam stoji 8h) bi lahko imel avto z 100km dosega na elektriko in bi mi pokril 98% vseh letnih poti.
Za trikrat letno ko rabim avto za 400km naenkrat pa bi si sposodil nekaj kar to omogoča.

Ampak potem pa prideš spet na ceno. Mene trenutno avto za 700€ vozi v službo že 2 leti z minimalnimi rednimi vložki (servis+zavore).
Kaj bojo rabljeni električarji z dosegom naredili nevem, predvidevam da prav veliko ne. Da bi pa vsak zemljan dajal 12.000€ in (parkrat) več za avto za v službo se pa ne bo naredilo še kaj kmalu. Ko se po cesti vozim je razmerje starih (8+let) avtov še vedno ogromno.
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3559
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 12. Avgust 2019, 10:45

aleks napisal/-a:
12. Avgust 2019, 08:44
meni je jako čudno, ko se elektroskeptiki obešajo na prazno baterijo. ko je pa kanglice na sliki konc, si pa čisto na istem. vsak avto rabi da nekaj daš not za pogon. če si vsred ničega ko zmanjka, (tudi vseh morebitnih kanglc), je popolnoma vseeno ali poganjaš na plin, tekočino ali elektriko - voz obstane. in potem se lahko slikaš. reši te sorodna dobra duša, ki ti podari nekaj goriva ali elektrike (priključni hibridi imajo možnost pretočit nekaj elektrike, pa sem in tja tudi kak električar), če pa to ni možno - te pa lahko šlepne za par kilometrov (in to relativno hitro tudi polni baterije). ofroadanje naj bi bil kameradski šport, tko da mamo načeloma to tudi pokrito. tankanje električarja ima dve prednosti, ki jo redki ICEji posedujejo. to je "tankanje" iz različnih virov. polnilna napetost je lahko enofazna izmenična 110-240V, ali trifazna izmenična 240-380V, enosmerna različnih napetosti, ... kot če bi isti ICE pil od vodika, UNP, metana, etilnega alkohola preko mazuta, petroleja, dizla, motornega bencina in vse do avio bencina. druga je pa šlepanje/polnjenje v enem, česar pač noben bencinar/dizl ne zmore.
s tem, da pošten električar po performansah itak vse pelje scat.
Ko je kanglice konec, uporabim naslednjo - zlahka imam s seboj za 500 km kanglic. In v 500km uporabe kanglic bom skoraj zagotovo naletel na kakšno pumpo.

Nisem 'elektroskeptik', nisem pa tudi ne 'fan-boy'. Imam dokaj realno predstavo o tem, za kaj so današnji EV-ji in infrastruktura primerni in za kaj ne. Zato se v službo in po mestu vozim na elektriko, na daljše službene poti / dopust / road trip pa pač ne.

Škoda, da 'poštenih' električarjev ni za 'pošteno' ceno. Ker ti pod 50k€ pa res 'nikogar' ne peljejo scat.

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7763
Kraj: Kamnik

Odgovor Avtor: subi92 » 19. Avgust 2019, 12:39

A tole smo že videli https://www.youtube.com/watch?time_cont ... OXOtJ29E8I

dva boxerja pač :thup

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 27. Avgust 2019, 13:50

danci1973 napisal/-a:
12. Avgust 2019, 10:45
Škoda, da 'poštenih' električarjev ni za 'pošteno' ceno. Ker ti pod 50k€ pa res 'nikogar' ne peljejo scat.
Ravno sem se hotel vprašat, če to pa nikogar ne moti, da so cene tako visoke, ker masovna proizvodnja je praktično že 10 let. Vedno nekaj meketamo o bateriji, moči, navoru, dosegu in polnilnicah, pri tem pa je za večino normalnega ljudstva elektroavto pravljično bitje.

Jaz bi bil skoraj fenboj elektroavta, če ne bi bilo praktično nedosegljivo po ceni. Pa ne mislim zdej da bi si kupil kako Teslo, jaz še za Renolt ZOE TWIZY nimam ... niti z najeto baterijo in odbito subvencijo ne ... tko pa sem samo slinoced.
"Že mogoče da sem pijan, gospa, ampak Vi, gospa, ste pa grdi. A jaz bom jutri trezen."

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 27. Avgust 2019, 14:06

BackW00d napisal/-a:
12. Avgust 2019, 10:12
Gre se pomoje predvsem za brzino pretakanja energije. Pri električarjih je to trenutno precej zamudno. In na terenu tankat ni tolk simpl kot se zdi.
Ko bo enkrat 50% avtov električnih boš kaj....naredil na južni obvoznici parking s 500 parkirno/polnilnimi mesti, pa da bojo vsi polnilci zagotavljali še hitro polnjenje?? To bi rad videl, lahko da enkrat bom, ampak v naslednjih par letih tega ipak še ne vidim. Predvsem s tega razloga, ker tudi električne (ne hibrid) avte vidim dva tri na mesec, pa sem 2,5h na dan na cesti.
Popolnoma isto bo kot sedaj, kadar je na pumpi gužva. Pejt polet na BS Barje zjutraj ... stojimo u koloni za kavo, lulat, Romuni za antifriz (majo brez izjeme vsi havbe gor), eni si vzamejo cajt za vse šipe umit pri tankanju, splošna ciganija pač. In tko si predstavljam da bo. Deke na travi, sendviči ven, smeti vsepovsod.
Hitro polnjenje si pa ti po mojem ne predstavljaš tako kot v resnici deluje. Lahko maš na enem mestu tud 50 hitrih polnilcev na enem kablu/trafotu. Vršna moč polnilca, sploh teh od 75 kW naprej, je samo na prvih 15-20 minut polnjenja, pa še je pogoj da je baterija na pravi temperaturi in skor povsem prazna. Ko je baterija okrog 35-45% začne polnilec polnilno moč postopno manjšati in na koncu zadnjih 10% polni z 10 kW ali manj. Zato se ti ne splača niti čakat na 100% napolnjenosti, ker je bolš da se to naredi (če je nuja) ko greš spat in se raje odpelješ z 80-85%.
Tega sicer veliko v Sloveniji še dolgo ne boš videl. Ampak v Sloveniji so tudi sam 3-4 pumpe na tekoči zemeljski plin, pa vseeno šleperji vozijo na to (iz Italije v Romunijo), tko da redkost pump gotov ni problem. Pa tudi samo 2 pumpi na stisnjen zemeljski plin sta v Ljubljani, pa vseen skor vsi Ljubljanski smetarji in busi vozijo na to ...

Uporabniški avatar
ORLY
Uporabnik foruma
Prispevki: 132

Odgovor Avtor: ORLY » 27. Avgust 2019, 14:27

Rešitev "tankanja" elektrike bi lahko bila v enotnem sistemu baterij za vsa vozila vsepovsod. Kolikor kosov imaš v avtu (doseg, moč), toliko praznih potegneš na črpalki ven ali pa to opravi mašina in jih zamenjaš s polnimi akumulatorji, ki so na zalogi na pumpi. Plačaš, odpelješ 8-). Kjer je volja, tam je pot. Tega pa trenutno manjka. Pri polnilcih mobitelov je že skoraj uspelo. Ne vem zakaj to ne bi bilo možno pri baterijah v vozilu...

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4662
Kraj: Fužina

Odgovor Avtor: klemz » 27. Avgust 2019, 16:25

Bos prisel s slabim packom in dobil boljsega... doseg?

Uporabniški avatar
ORLY
Uporabnik foruma
Prispevki: 132

Odgovor Avtor: ORLY » 27. Avgust 2019, 16:36

Ja, veliko dilem in šmuglanja bi takoj vzniknilo. Pa zaslužkarjev. Kot en forumaš k je natankal 60 l lpg pa posoda dovoli samo 48l :ast

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 28. Avgust 2019, 07:21

Večini ljudi je to okrog menjave baterij zaradi hitrosti polnjenja nepotrebno. Moj avto stoji od 20 do 24 ur na dan. Na dan povprečno naredim 60 km, kar bi s srednje potratnim e-avtom zneslo 6-10 kilovatnih ur. S polnilnico moči 1kW (manj moči kot recimo fen za lase) bi dnevno porabljeno energijo večinoma nadoknadil že med službo. Teoretično bi zadoščal za dnevne potrebe že 500 W polnilec, če bi polnil doma. Take švoh polnilnice so pa čisto izvedljive tud na parkirnih mestih zunaj, kar je običaj v Skandinaviji in Kanadi (kjer so nameščene zaradi gretja motorjev pozimi in podpirajo po dober kilovat). V Angliji recimo jih nameščajo na stebre ulične razsvetljave kot ena od varijant. Hitro polnilnico rabiš samo na srednje dolgih poteh (ker na zelo dolgih poteh prespiš in ti velik hotelov tudi že ponudi polnjenje preko noči za simbolično ceno). To hitro (ali manj hitro) polnjenje mene nič ne moti. Samo kaj, ko nas večina še dolgo ne bo mogla plačati teh avtov. In ko bodo 10 ali 15 let stari, da jih bomo sposobni rabljene plačat, bojo pač stara jajca z vsemi stroški ki jih stara jajca prinesejo, če ne še več.
Zadnjič spremenil aleks, dne 28. Avgust 2019, 07:23, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6333
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 28. Avgust 2019, 07:22

how to build outback for 6 months camping trip:
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 28. Avgust 2019, 07:29

Tišlarija zgleda zelo spodobna, ampak toliko vezane plate že kar tudi nekaj tehta. Pavlovnija bi bila boljša varijanta ... Cenejša od jelovine in lahka kot balsa.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost