Video stuff no.7

Fotografije, filmi, vici, smešnice...
Odgovori
Uporabniški avatar
Schudr
Uporabnik foruma
Prispevki: 382
Kraj: Šentjanž (na Dolenjskem)

Re: Video stuff no.7

Odgovor Avtor: Schudr » 11. April 2021, 08:56

lukaprelesnik napisal/-a:
11. April 2021, 00:55
Eno mal nevmesno vprašanje. Če se že grete en overland, zakaj si ne dobite enih "normalnih" terencev? Rečmo v tem cenovem rangu so Pajeroti, Terranoti, LC95... Mam zadost izkušenj z enim in drugim, da vem, da bi za nek overland bil boljši katerkol od naštetih terencev (pa še marsikater drug-če sežeš globlje v žep)
boljši. In maš že v štartu na voljo več upgradov, večje gume, več placa,...

Ne me narobe zastopt, mate svetovne videe, in verjamem, da ste se meli super, ampak me vseeno to zanima ;P
Lahko ti povem iz moje strani zakaj ne vecji "normalen" terenec. Prvo kot prvo s foresterjem sem iz Romunije potreboval 11h vožnje, z nekim "normalnim" terencom in vecjim gumam si takoj omejen pri hitrosti tranzita po AC itd. Same tranzitne poti so mnogo mirnejse in predvsem hitrejse. Tistega pravega off roada ne vozimo dovolj da bi to odtehtal.
Te kozje steze ki jih vecino obiramo jih pa z nekim resnim terencem ze tut ne mores prevozit ker si al prevelik pretežak ali pa premal okreten. Sem pa ze ogromno razmisljal o enem bol "zares 4x4" vozu pa se vedno nagnem nazaj k Subaruju za moje potrebe je trenutno vrh glave. Mogoce nekoc k-ce bodo otroc in bodo potrebe po vecjem avtu. :111
ORLY napisal/-a:
10. April 2021, 18:02
Lepa. Šudr; si boš končno lahk prvošču drug odbijač :sm .Al boš dal tega na pante :-P Kje je to? Bi mi bilo lahk kej znano področje? Dobr obvladate silnice škripčevja pa to...
Orly posnetki so iz lanskega leta, tko da od tistega dneva naprej je odbijac snemljive sorte na "pante in vezice" ja :smey
Silnice skriocevja smo pa lih na ta dan vzeli tko da smo se kr dobr naučili ;)
Lokacija pa je bil pravilno prepoznana iz strani uporabnika stunf666 8-)
Boxer je zakon!

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 7242
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 11. April 2021, 11:01

11. April 2021, 00:55
Eno mal nevmesno vprašanje. Če se že grete en overland, zakaj si ne dobite enih "normalnih" terencev? Rečmo v tem cenovem rangu so Pajeroti, Terranoti, LC95... Mam zadost izkušenj z enim in drugim, da vem, da bi za nek overland bil boljši katerkol od naštetih terencev (pa še marsikater drug-če sežeš globlje v žep)
boljši. In maš že v štartu na voljo več upgradov, večje gume, več placa,...

Ne me narobe zastopt, mate svetovne videe, in verjamem, da ste se meli super, ampak me vseeno to zanima ;P
1.) Terenci v tem cenovnem rangu so gnili, razpadajo in se jih lastniki hočejo znebiti. Če hočeš dobro landcruiserco, boš dal zanjo med 10 in 15k€.
(sem šel gledat eno tako LC. 6K je ženska hotla, na testni vožnji sem mislil, da bomo dobil morsko bolezen. Če bi tist avto vzel, bi moral dat vsaj še 10k notri, da bi bil sploh normalno vozen. Pa avto je imel 450k že prevoženih. Vzdrževanje subaruja je veliko cenejše kot je vzdrževanje enega terenca. In za isti denar boš namreč dobil 10 let starejšega terenca, kar pomeni, da boš terencu kr veliko zadev moral menjat.

2.) Z avtom si 80 do 85% časa na asfaltnih cestah in med 15 in 19% na makadamskih poteh, pa mogoče tisti 1% na blatu, ki mu težko rečeš pot. Za kaj takega terenca ne rabiš. S terencem se boš vozil 90 do 95km/h. Iz ukrajine smo se peljal s subaruji 150km/h čez celo madžarsko. Doma smo bili ob 1h zjutraj. Tisti s terenci pa naslednji dan popoldne.

3.) Teža terenca je ovira. Ena normalna LC 80 s 4.2 motorjem bo še enkrat težja od foresterja. Popolnoma naložena pa 2x (ker boš tok več naložil vanjo - večji avto). Meni je pa osnovna prvina - Travel light. Ne rabiš met pol stanovanja zraven, ampak samo tisto, kar je nujno.
Error Code #0656: “Oil pan gasket too tight. Unable to leak oil and mark territory.”

Uporabniški avatar
lukaprelesnik
Uporabnik foruma
Prispevki: 269
Kraj: Solčava

Odgovor Avtor: lukaprelesnik » 11. April 2021, 13:33

Nisem omenjal Patrolov in LC80, to je čist drug rang. Tiste, ki sem omenil, dobiš vse pod 5k€ uredu ohranjene. Jaz sem dal za takratkega Terranota 2300€. Šasijo je mel obnovljeno, tak da je bil spodaj kot nov. Vlagat v avto nisem rabil druge kot servis in gume, dokler ga nisem prodal. Peljal si se čist zadovoljivo po asfaltu, brez težav po mestu, po AC pač gre tiste 100-110kmh, po terenu gre pa itak super. Če daš še pa špero zadaj pa ene dobre gume si pa itak zmagal. Pod 5k€ dobiš že Terranota s 3.0 motorjem, ki je sigurno še boljši za vozit.
Ja itak je Subaru bolj udoben in praktičen, poraba manjša na relacije, za "osebni" avto zleze res tolk da sam gledaš. Ampak se mi zdi, da so plusi in minusi v obeh "kategorijah" (poceni terenci/Subaruji) kar zlo izenačeni. Jaz bi verjetno raje zbral kakšnega terenca. Ampak konc koncev sem Terranota prodal in kupil Legacyja, tak da kaj pa jaz vem... :lolno
'04 Legacy EJ25

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 11. April 2021, 14:20

11. April 2021, 13:33
Nisem omenjal Patrolov in LC80, to je čist drug rang. Tiste, ki sem omenil, dobiš vse pod 5k€ uredu ohranjene. Jaz sem dal za takratkega Terranota 2300€. Šasijo je mel obnovljeno, tak da je bil spodaj kot nov. Vlagat v avto nisem rabil druge kot servis in gume, dokler ga nisem prodal. Peljal si se čist zadovoljivo po asfaltu, brez težav po mestu, po AC pač gre tiste 100-110kmh, po terenu gre pa itak super. Če daš še pa špero zadaj pa ene dobre gume si pa itak zmagal. Pod 5k€ dobiš že Terranota s 3.0 motorjem, ki je sigurno še boljši za vozit.
Ja itak je Subaru bolj udoben in praktičen, poraba manjša na relacije, za "osebni" avto zleze res tolk da sam gledaš. Ampak se mi zdi, da so plusi in minusi v obeh "kategorijah" (poceni terenci/Subaruji) kar zlo izenačeni. Jaz bi verjetno raje zbral kakšnega terenca. Ampak konc koncev sem Terranota prodal in kupil Legacyja, tak da kaj pa jaz vem... :lolno
Imel sem subaru leone (2 komada). Vozil sem se z njim povsod. Tudi po takih terenih, kamor kmetje s svojimi traktorji ne upajo. Potem sem šaltal na terence, ker sem mislil, da z njim bom pa še dlje prišel. In sva imela terence. En od teh je bila Lizzy - feroza, s katero sem prevozil res ogromno kilometrov po terenu - verjetno čez 10.000km letno - recimo šla sva na morje do zadra in sva šla iz ljubljane do zadra samo po makadamih, povlekel iz dreka z vitlom ogromno ljudi (s tem da sem sebe mogoče v vseh letih 2x reševal) in na tem avtu nisem polomil ene zadeve, kljub ogromno prevoženim kolometrom po terenu.
Lizzy:
Tak je bil avto pri prodaji, ko sem ga šel obnovit: http://www.shrani.si/f/n/hK/4jSQPRak/image00011.jpg Tak je bil pa prej - ene same ravne površine, ves pobutan, ampak vozil nas je pa res povsod, kamor smo hoteli. To je s tekme s kozarcem vode - zmagal je tisti, ki je najmanj vode polil (teren je bil pa zelo zanimiv): https://static.slo-tech.com/21347.jpg https://static.slo-tech.com/21348.jpg https://static.slo-tech.com/21352.jpg https://static.slo-tech.com/21346.jpg Prevozila sva s terenci ogromno po terenu, potem tekme v sloveniji v offroadu, pa tudi večino jadranskih otokov po dolgem in počez. Vse lepo in prav, ampak... Ja tukaj pride tisti ampak.
Ampak potem se enkrat žena začne pritoževat, da je terenec neudoben, da sva na cesti za 400km kar več kot 4 ure, medtem ko z njenim kliotom to pot narediš v treh urah, ... in ... in se usedeš pa pogovoriš in začneš ugotavljat, da sva se vozila v glavnem po makadamu in kolovozih, po zasneženih zadevah,... in bolj izjemoma kje po čisto pravem terenu, večinoma pa po asfaltu, da sva prišla do cilja, kjer sva se nameravala voziti po terenu. Pa ugotovila sva, da nama bolj sede overland kot offroad. Da se nekam odpelješ in si ogledaš stvari, prespiš in drug dan dalje, ne pa da riješ po blatu cele dneve. Ugotoviš tudi, da je terenec v primerjavi s subarujem izredno neudoben za vožnjo po cestah in da tam koder sva se midva s terencem vozila, prideš s subarujem ravno tako, če ima dobre gume. In tako sva prešaltala na foresterja. Prostora nima en pajero nič prav dost več kot forester (ja, ima nosilnost višjo, ampak kot sem že prej napisal - travel light), pokvarljiv je veliko bolj kot forester,... Terano mi je bil tut všeč, ampak je velka krava, takratkega pa nebi imel, mora avto imet 4 vrata.
Prva daljša vožnja s foresterjem (ki sva ga kupila z 290k kilometrov) je bila v Maroko. V dveh tednih sva se odpeljala do maroka in nazaj ter nekih 3000km po maroku, kjer sva se tudi po sipinah vozila brez nekih problemov. Nisva sicer upala na hard vozit, ker sva bila sama, pa nebi bilo dobro, da se ukopljeva kilometre od ceste v puščavi, ampak...

No in takrat sva se potem odločila, da bo subaru najin overland avto. Kupila sva si še tisto opremo, ki jo rabiva za taka potovanja in to je to. Voziva se z njim povsod. Če nekje ne gre, pač obrneš in najdeš drugo pot. Sej ni treba na silo, niti ni treba pretiravat.

Tudi ukrajino sva odpeljala z outbackom.
http://www.kodrun.net/potovanja/2017-ukrajina-2x
Error Code #0656: “Oil pan gasket too tight. Unable to leak oil and mark territory.”

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 1454
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 11. April 2021, 14:22

Terenc za današnjih 5 jurjov je zjahan, razen če maš srečo pri nakupu, kar se tu pa tam lahko celo posreči. Upoštevaj, da že ta dolg terano vaga svinsko več kot pa en OB ali forester. Teža v zdrsljivih pogojih, sploh po klancu dol (iz lastne izkušnje), nažene strah v rit. Men je/bi bil všeč avto, kot je bil XJ čeroki. Samonosna karoserija, dve togi premi, pravi reduktor, pa en spodoben motor, če bi bil tak kot je v OB, bi bil čist v redu. Mel sem dizla, sam je bil s svojim dobrimi 80 konji prešvoh. Izredno lepo se ga dvigne, lahko se zadaj da špero (ker je DANA, je velik varijant naprodaj), ima dovolj prostora in ni pretežak. Rabljeni so bili dovolj dostopni, sploh bencinarji. Skrpucalo, ki ga sedaj nadomešča (KL) jasno nima več reduktorja, nardili so ga Italjani, in je postal premium razred SUV. Nimam za kupit, pa tud: hvala, ne bi mel.
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 12. April 2021, 21:24

XV
Levorg
Forester
Pa še ena reklama:

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 12. April 2021, 21:29

Zanimivo:

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 12. April 2021, 21:47

CVT JA ali NE

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 1454
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 13. April 2021, 14:41

Ni treba da je Xmode al pa dual xmode, navadn ESP čist dobr dela. Pa naj mi sam še en enkrat reče, kako navaden 4sp avtomatik ni prevč dober za sneg/pesek ...
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

Uporabniški avatar
lukaprelesnik
Uporabnik foruma
Prispevki: 269
Kraj: Solčava

Odgovor Avtor: lukaprelesnik » 17. April 2021, 08:18

'04 Legacy EJ25

Uporabniški avatar
Kristijan
Član Subaru kluba
Prispevki: 1279
Kraj: Goričko

Odgovor Avtor: Kristijan » 17. April 2021, 21:17

17. April 2021, 08:18
Glih dans mi ga je na yt "predlagu" za pogledat :mrgreen: Majstr ga kr špona :thup
Forester S Turbo 99 :rock

Uporabniški avatar
strumf666
Član Subaru kluba
Prispevki: 3720
Kraj: Krško

Odgovor Avtor: strumf666 » 18. April 2021, 14:04

Uporabniški avatar
Sajmon
Član Subaru kluba
Prispevki: 2936

Odgovor Avtor: Sajmon » 20. April 2021, 11:29

Nov najljubši motošport.
Se v 20 minutah zgodi več kot v celi sezoni F1.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 25. April 2021, 22:16

Uporabniški avatar
ORLY
Uporabnik foruma
Prispevki: 437

Odgovor Avtor: ORLY » 26. April 2021, 08:16

Luštno zložena reklamca :thup
ignorance is bliss

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov