Video stuff no.6

Fotografije, filmi, vici, smešnice...
Odgovori
jutro tisto
Uporabnik foruma
Prispevki: 33

Re: Video stuff no.6

Odgovor Avtor: jutro tisto » 28. Januar 2020, 08:10

Prokarjon
Uporabnik foruma
Prispevki: 29

Odgovor Avtor: Prokarjon » 28. Januar 2020, 09:28

jutro tisto napisal/-a:
28. Januar 2020, 08:10
mučo mučo dobri posnetki
https://www.youtube.com/watch?v=JLmrj7UOMUY
Ga že neki časa spremljam... Kar v redu posneto. Ga možakar kar pridno cruisa okoli

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 1103
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 29. Januar 2020, 10:00

pa še luštno ma čist en mičken napedenanga. tko je men všeč, mal bol visok kot fabrško, pa ene fajn gume gor, pa je.
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 29. Januar 2020, 11:07

sem še mal na hitro pogledal od možakarja cel kanal, in ima ene zelo budget rešitve tud za kampiranje. :thup :top: kanal, fino da si ga @ jutro tisto našel ... tko da danes popoldne in zvečer, že vemo kaj bomo gledali :smrk
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6740
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 29. Januar 2020, 18:53

Pol imaš pa še tega tipa, ki pa podobno dela z XV-jem in ima že okol 80 videov, samo da ta je še posnel, kako ga štima, liftkit,.....
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... MAz04RnoRV
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 29. Januar 2020, 23:19

Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 30. Januar 2020, 07:24

nebivedu napisal/-a:
29. Januar 2020, 18:53
Pol imaš pa še tega tipa, ki pa podobno dela z XV-jem in ima že okol 80 videov, samo da ta je še posnel, kako ga štima, liftkit,.....
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... MAz04RnoRV
tega tud ne poznam. ja fajn, baje bo spet drug teden slab vreme, pa bom mal čukal u YT.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 30. Januar 2020, 23:23

Kaj pa tega poznaš?
Dobr zrihtan fori, pa cel kup opreme za potovanja.

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 31. Januar 2020, 06:47

Tud ne. Tega je velik. Najraje pogledam kaj ma kdo zrihtano za male pare, pa majhno težo, itd. Zdaj se mi je nabralo tega za gledat da te kap :smsw ...

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 31. Januar 2020, 07:13

Nekaj idej sem že nabral. Po "softroadingthewest" (prvi predlog na tej strani) bom naredil platformo za spanje in kuhinjico. Tudi na enak način kot ima ta tip, da se lahko brez drame ven potegne. Potem me čaka še strešni prtljažnik, ker jaz rezervnega bencina v kabini več vozil ne bom ... tko kot v Ukrajini, sem bil mal zadet od smrada, pa še nisem si niti prav upal kadit v avtu dokler sem imel kantico polno. Mogoče bom tudi to rešil na način tega tipa, rabljen strešni kufrček za umazane/smrdljive reči, in okvir za lopato in sekiro. Gume menjam še letos pred zimo in šus plato bom dal kovinsko spredaj. Ogabni plastični bulbar ki ga imam gor, bom snel ali predelal. Šnorkla ne bom čaral. Dal bom še nov aku in en mali inverter. Hladilnik za pijačo in hrano ostane peltier-jev, kompresorskega ne bom deval, je zame tu mač in še pretežek. Iz šotork moram načarat ene sorte tendo in vodo morm zrihtat v sistemu kuhinjice mal bolj elegantno. V glavnem tojeto. Probal bom vse kup naredit na čim manj teže, zato bom delal v glavnem iz topolove vezane plošče. Izdelke bom samo na tenko polakiral s prozornim lakom.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3907
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 31. Januar 2020, 07:34

Jaz sem pred leti kupil tanajmanjši kompresorski hladilnik za 89€, mislim da ima mere 50/50/50...sem preveril in je dejansko 49,5 × 44,4 × 48,5 cm (recimo takšen na mimovrste).

Kompresor je moči 60W ali 90W, nisem zdajle ziher, ampak obrne ga vsak manjši inverter.

No brez tega kampirat več ne grem....tisti peltierji in vse podobno je vredno pol riti tople vode. Dvakrat ga odpreš pa je vse toplo. Švica ko sam hudič, ko ga naložiš rabi dva dni da sploh ohladi. Mogoče taka rešitev deluje ko je zunaj pod 20°C, poleti ko je 35°C čez dan pa je to kr neki. Sem že na njegov račun vrgel par paketov mesa stran, ker so zasmrdeli takoj.

Tega dam v avto, ga naložim potegnem do avta podaljšek, ali pustim hladilnik v garaži, predno speljem ga dam v avto ali ga pač odklopim in imam BP ledeno hladno pijačo, pa še LED (agregatno stanje vode, ne lučko) si lahko naredim. :thup

Res da je mogoče malo velik, ampak ko imam poleti v šotoru rosno hladen špricar v roki vem zakaj sem ga s seboj vlekel :)

V naši družbi sem bil prvi, ki sem ga kupil, in zdaj po par letih in izkušnjah skupnega druženja na morju ali kolpi, so vsi ostali kupili podobne, ali še rahlo večje (višje) hladilnike. :thup
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3907
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 31. Januar 2020, 07:54

Aleks, vsekakor ne pozabi slikovni materjal predstavit v svoji temi 8-)
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 31. Januar 2020, 07:59

Hladilnik:
To pa res nima bene porabe, cca 12W/h. Kompenziraš z zares malim solarnim panelčkom. Je pa ubavten. S peltierjem ja pa tko, ta boljši lahko znižajo temperaturo do 15 °C pod temperaturo okolice. Se prav, pri 35°C temperature zraka, gre to maksimalno na 20. To se pa na piru še rosa ne nabere, pa je lahko še tko soparno. Zvijača je, da v startu daš v tak hladilnik 1 ali 2 zmrznjeni litrpapol plastenki vode, in vklopiš. Maš hlad zagotovljen za dva dni tud če čez noč ni vklopljen.

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 03. Februar 2020, 10:27

Še en fozl, čisto stock. OK, tipo bi lahko mal posesal avto sem pa tja, drugač pa se čisto v redu kampira

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 04. Februar 2020, 08:47

backwood, jaz imam offroad varianto waecotovega kompresorskega s prostornino 36 litrov in lahko dela tudi kot zmrzovalnik (do -21 stopinj celzija lahko zamrzne stvari notri). Ampak največja prednost je, da deluje tudi med vožnjo, kar mi je izredno pomembno, če gremo na kak raid, kjer se v glavnem voziš, pa se pozno popoldne ustaviš, pa postaviš kamp in nekaj skuhaš. Poraba je 36W (3A) med delovanjem. Za mrzel zagon kompresorja pa potrebuje okoli 8A (skoraj 100W).

Sem pa dobil fotocelice prejšnji teden. 120x60cm velika celica daje 6.7A od sebe. Zelo verjetno bodo celice zmontirane na trugo, v prtljažniku pa AGM akumulator in pretvornik iz 18 na 12V, ki bo polnil aku iz celic, ter qtek, ki pa bo polnil agm med vožnjo (kot porabnik, ne deljen alternator in z izklopom, ko se avto ugasne, da ne more spraznit akumulatorja v motorjem prostoru). Pa imam potem mir in mi hladilnik stalno deluje.

Če pa pridem v kamp, pa imam doma narejen pretvornik iz 220V na 12V in 15A, ki brez problema poganja ta hladilnik in še marsikaj drugega. Sem dodal 5V 2.4A USB polnilec zraven, kabel za avto aku polnit,....

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost