"podivjani" justy

Najpogostejša najmanjša predstavnika znamke
Odgovori
rovka
Novinec
Prispevki: 7

"podivjani" justy

Odgovor Avtor: rovka » 29. December 2013, 19:18

Za domači "offroad" imam justya 4wd letnik 1988, 1.2 motor;
po novem ima eno hibo, ki mi je vsaj "amaterski" mehaniki ne znajo uredit; sam pa res nisem tok za šraufanje; se priporočam, če ima kdo kakšno idejo, da bom vedel, na kaj se skoncentriramo.

Torej, mašina kar sama od sebe preide v ful gas z obrati v rdečo in ne neha, dokler ne ugasnem kontakta. Ni zajla za gas, ker je pedal za gas med tem "divjanjem" brez efekta;
če sam dodajam gas, gre brez problema od 1000 do 5000 obratov in nazaj; sam lahko sprožim tako divjanje tako, da zelo hitro dodam gas, lahko tudi čisto malo, važno je da zelo hitro pohodim stopalko, takrat samo zatuli in ne neha...
Kot da bi se nekje ena, ne vem, loputa al dotok bencina odprl in zataknil.... No, če ima kdo kakšno idejo, se priporočam.

Edi
Uporabnik foruma
Prispevki: 32

Re: "podivjani" justy

Odgovor Avtor: Edi » 30. Januar 2014, 15:55

A si uspel kaj popravit?
Meni je vžgal po nekaj sekundah ugasnil in od takrat je mrtev. Vergla normalno a nič od njega.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3909
Kraj: Trbowle

Re: "podivjani" justy

Odgovor Avtor: BackW00d » 30. Januar 2014, 20:56

hmm kako sem tole temo sfalil nevem...

Če ti ni panika, odmontiraj uplinjač in ga odnesi do mojstra ti ga bo očistil obnovil in nastavil.
Očitno se ti ali zaug ali neka loputa zatika nekje. Zaug bi sicer zalil motor, ampak na novejših motorjih z uplinjači je bilo isto. Tam in tam se je zgodilo da je motor dobil obrate brez razloga. Potem spet drug dan je bil pa vse OK. Krivec naj bi bil avtomatski zaug.
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost