Legacy BH 2002 by Kamion

Legacy - najštevilčnejši predstavnik na naših cestah in njegov "terenski" brat - Outback
Odgovori
Uporabniški avatar
Kamion
Uporabnik foruma
Prispevki: 510
Kraj: Vipavska dolina

Re: Legacy BH 2002 by Kamion

Odgovor Napisal/-a Kamion » 08. Maj 2018, 17:31

Seveda je možno, da si videl to kompozicijo, saj je prevozila konkreten kos Slovenije... :haha

Parts car se res izplača, saj sem za 250€ dobil komplet avto, s plinsko napravo, ki je že sama po sebi vredna več kot sem plačal zanj. :vctry
Sicer je bil avto na začetku nedelujoč, ampak z odstranitvijo aftermarket alarma je takoj vžgal.
Without breakdowns, crashes, problems and mishaps stories would simply be boring.
Porabahttp://83.212.126.16/Poraba/PorabaTxt.png

Uporabniški avatar
Kamion
Uporabnik foruma

Odgovor Napisal/-a Kamion » 09. Maj 2018, 10:46

Naslednja stvar, ki sem jo pobral iz parts car-a je bilo gretje sedežev.
Ko sem pobral grelne ploščice ven sem ugotovil da so v bolj slabem stanju, saj so bile zmečkane in prekurjene. Vendar, sem jih vse uspel rešiti.
Na eni je bilo potrebno grelno žico spojiti nazaj skupaj in vse je bilo potrebno malo popraviti s šivanko in cvirnom, da je žica stala na pravem mestu.

Razstavljen sedež:
Legy_3.jpg

Grelno ploščico sem zalepil z lepilom v spreju na sedežno peno, zato da se ne bi premikala in spet pregorela. Prevleko sedeža pa smo nazaj pritrdili z zip-ties (originalno držijo prevleko na peno krogci iz bakrene žice, ampak zip-ties ravno tako držijo in še lažje je vse skupaj sestaviti):
Legy_4.jpg
Legy_5.jpg

Voznikov sedež je bilo potrebno malo zašiti, saj je imel luknjo tam kjer se hodi ven in noter:
Legy_1.jpg
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Without breakdowns, crashes, problems and mishaps stories would simply be boring.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3143
Kraj: Trbowle

Odgovor Napisal/-a BackW00d » 09. Maj 2018, 11:47

Tole je lušn delat :)
Midva z DogsBodyem sva isto naredila v Mondeu, iz treh avtov sva nardila skup en sedež ki je imel vse.
Električen pomik vsega, gretje, športno školjko ni da ni!

Ker športni sedeži so imeli vse ročno brez gretja.
Usnjeni so imeli električen pomik pa gretje.
Navadni so meli pa super naslonski del brez ledvene opore, ki sem jo povaril dol iz športnega zica.

Vezice držijo brez panike. Pri nas so zdržale 3 leta vsak dan vožnjo po 2h.

Ko pa si konec s tem delom, je pa tako zadovoljstvo ruknit sedež nazaj v avto pa občudovat kaj si naštrikal skup :thup
Nisi dal nič slike končnega produkta, kako si luknjo rešil.
A ti si samo grelno blazino porabil iz starih, ostalo pa so bili tvoji zici? Pri 500kkm so bili boljši kot tisti iz donorja?

Mene tudi še to čaka v imprezi, ker imam luknjo ogromno...
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
Kamion
Uporabnik foruma

Odgovor Napisal/-a Kamion » 09. Maj 2018, 12:05

Pene v sedežih niso bile skoraj nič obrabljene ali udrte. Sem mislil da bo pena iz donorja kaj boljša, vendar nisem čutil razlike ko sem se vsedel na obe. Tako da sem dal nazaj mojo.

Luknja je bila na voznikovem sedežu tam na ledveni opori, kjer se hodi noter in ven, se je strgalo blago in pena se je začela drobiti. Zato sem sedež moral zašivati s kosom blaga (zadnja slika).

Tako ja, vgradil sem samo grelne blazinice, ostalo so vse moji originalni sedeži.

Uporabniški avatar
SubaruLove
Uporabnik foruma
Prispevki: 304
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a SubaruLove » 17. Maj 2018, 15:05

Mene pa zanima kaksni pogoji (zakonsko) morajo biti izpolnjeni da smes vozit to prikolico z nalozenim avtom?

In se ce kdo ve do kam na zadnjem delu sta karavan in sedan enaka? Konkretno me zanima ce bi se dalo blatnik karavana izrezati in zavariti na sedana :) in ce bi se dalo me zanima Kamion, ce imas to se vedno na donerju in ne potrebujes bi kupila in izrezala obe strani :)
Being understood is an overrated pleasure :vctry

Uporabniški avatar
Kamion
Uporabnik foruma

Odgovor Napisal/-a Kamion » 21. Maj 2018, 23:21

Glede prikolice je tako: Če hočeš voziti z navadno B kategorijo, ne sme skupna dovoljena masa skupine vozil presegati 3500 kg.

Na žalost ti ne morem čisto nič pomagati, ker sta oba blatnika že bila "popravljana" in sicer tako, da je na vsakem izmed njiju ene 10 kg kita. Na razdalji 10m izgleda okej, ko prideš blizu najprej vidiš kako je povsod stečena barva, prozorne kapljice laka visijo z robova vrat, nato pa še kako se debel kit lušči iz raznih robov ... No sej ta donor bi si mogoče celo svojo temo zaslužil, ampak o tem bomo kdaj drugič. :mrgreen:

No pa nadaljujmo zgodbo:
Snežne radosti:
LegCr_1.jpg
LegCr_2.jpg
LegCr_4.jpg
(Več pa jutri) :_zz

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Napisal/-a BackW00d » 22. Maj 2018, 07:26

Uf! ;P Dobro se je prijel za rob cestišča da ni šlo na streho. Tole je blo pa že kar na knap. Verjetno so veje in grmovje pomagale da ni šlo dalje in na streho?
Zgleda kar breg pod cesto.

Sam sem ga tudi že tkole parkiru zarad "graben-steer-a" ampak pri meni (še danes nevem kako je to mogoče) ni bilo prav nič škode na avtu. Kolega me je cuknil ven s Hiluxom pa smo že dalje driftali :D Mladi pa neumni ja, ksreči več sreče kot pameti....

P.S. A impreza pa kar ketne na vsa štiri? A to se je sploh ustavl?

Uporabniški avatar
Kamion
Uporabnik foruma

Odgovor Napisal/-a Kamion » 22. Maj 2018, 10:01

Z Imprezo z verigami smo tam samo zvozili cesto, da Legacy ni nasedel na frišnem snegu. Kjer je spluženo ni blo potrebe po verigah in smo jih potem dali takoj dol.

Reševalna akcija:
LegCr_5.jpg
Kmetu sem še dolžen v zahvalo dve ali tri buteljke našega domačega vina. :chrs
LegCr_6.jpg
Poškodbe:
LegCr_7.jpg
Še sreča da kmet ni posekal tega grmovja, čeprav je rekel da je imel v načrtu da bo vse počistil.
LegCr_8.jpg

Uporabniški avatar
subson
Uporabnik foruma
Prispevki: 67

Odgovor Napisal/-a subson » 22. Maj 2018, 12:03

Impreza s ketnami :D hudo!
Če bi bil vedež, nebi bil revež :smrk

Uporabniški avatar
Kamion
Uporabnik foruma

Odgovor Napisal/-a Kamion » 22. Maj 2018, 15:15

Ko smo se pripeljali domov, sem takoj razstavil blatnik:
LegCr_9.jpg
Na srečo je bil nosilec blatnika nepoškodovan:
LegCr_10.jpg
In takoj je šel blatnik iz donorja na Legacya:
LegCr_11.jpg
Sovoznikova vrata so tudi bila malo poškodovana, nekoliko sem jih zvil nazaj z kleščami, ter beli smernik na blatniku sem izgubil.
Drugih poškodb pa na srečo ni bilo, tako da sem jo kar poceni odnesel. :roll:

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Napisal/-a BackW00d » 23. Maj 2018, 07:56

Velika izkušnja za poceni popravilo :thup

Donor car for the win! 8-)

Vrat imaš še zdaj ista? Sej kako buško mora met avto :smey

Uporabniški avatar
Kamion
Uporabnik foruma

Odgovor Napisal/-a Kamion » 23. Maj 2018, 11:57

Vrata imam ista ja. Malo so povešena, ker so se malo zmaknila, tako da se ne zapirajo lih najlepše. Bi jih moral nastaviti ko sem imel blatnik dol... Bušk ima itak že dovolj od toče :smsw
Na srečo sem pobuškal točno tisti blatnik ki je bil na donorju cel, če bi levega bi ga moral na forumu iskati. :-P

Uporabniški avatar
Kamion
Uporabnik foruma

Odgovor Napisal/-a Kamion » 24. Maj 2018, 10:59

Nekaj tednov po vsej tej drami po snegu sem v gumo sem dobil majhen košček železa. Ravno toliko da je naredil majhno luknjico, da se je guma čez noč spraznila. Na srečo sem že nekaj časa nazaj kupil orodje "injekcijo" za popravilo gum, ravno za take primere. Sedaj ko imam plin v avtu in sem brez rezervne gume, je dobro imeti tako orodje v prtljažniku, točno za take malenkosti.
LegDeli_6.jpg
LegDeli_7.jpg
To popravilo zaenkrat drži odlično. Sicer ni priporočljivo delati takega popravila na stranskih 20% profila, ampak glede na to da je bila luknjica zelo majhna, me ne skrbi.

Sprednje sedeže iz donorja pa sem dal stricu v njegovega BG, ker so bili njegovi že popolnoma raztrgani in spužva na voznikovem je bila udrta do železa...
LegDeli_8.jpg
LegDeli_9.jpg

Uporabniški avatar
Kamion
Uporabnik foruma

Odgovor Napisal/-a Kamion » 26. Maj 2018, 09:15

Sredi zime sem nabavil platišča z novimi letnimi gumami za 80€:
LegDeli_10.jpg
Nekej slik letošnje zime:
LegDeli_11.jpg
LegDeli_13.jpg
LegDeli_12.jpg

Uporabniški avatar
Kamion
Uporabnik foruma

Odgovor Napisal/-a Kamion » 28. Maj 2018, 21:48

Na Legacyju mi je konec marca počil hladilnik. Plastika pri čepu je na sprednji strani počila in hladilna tekočina je začela puščati ko se je avto segrel. Nič, naročimo hladilnik na AutoDoc in v 4-ih dneh bi moral tukaj pri nas, menjamo in najkasneje v enem tednu bo avto zrihtan.
Seveda pa nisem vedel, da imajo Nemci ravno takrat počitnice ...
Torej:
26.3. - naročen hladilnik na AutoDoc.
28.3. - ga prevzame GLS
29.3. do 2.4. - nemške počitnice... paket se ne premakne in tudi nobenega updejta ni na tracking številki
6.4. - pride v Slovenijo, ampak ob sobotah GLS ne dostavlja, tako da je bil šele v ponedeljek...
V ponedeljek pa sem jaz že v LJ in sem moral čakati še en teden, da pridem domov, prevzamem hladilnik in ga menjam.

Tako da sem bil zaradi tega tri tedne brez avta, sem se pač moral z družinskim enoprostorskim dizelašem voziti v LJ.
Potem pa še ugotovim, da bi lahko kupil hladilnik za par € ceneje pri lokalni trgovini Silux in bi bil pri meni najkasneje čez 2 dni od naročila. (Silux na žalost nima skoraj nič uporabnih delov za mojega Legacyja BH, ampak glej ga vrabca, to so pa imeli). :th
Ampak okej, sej ni blo hujšega, kot to da je avto stal nekaj časa.

Kot kontrast: Iz trgovine MegaZip iz Dubaja sem dobil cev od klime v treh dneh od naročila, od tega je paket skoraj en dan ležal na naši uvozni carini! To je bila hitra pošta EMS in nato naša Hitra Pošta Slovenije. Cena cevi je bila 19 $, cena poštnine pa 30 $, tako da carine mi niso zaračunali, ker je bila cena predmeta manjša od 22€. Celotna cena cevi s poštnino, pa je bila še vedno ceneje kot nova cev tukaj v evropi ...

No, ko hladilnik pride domov, ga zmontiram in takoj naslednji dan se je @topo z njim odpravil na 2800 km dolgo službeno pot v Francijo:
LegFra_9.jpg
LegFra_6.jpg
LegFra_7.jpg
LegFra_8.jpg
Avto je deloval brez nobenega problema, samo še tempomat bi moral prej vgraditi, pa bi bila taka pot še lepša ... :haha

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost