Legacy 1998 by Grizliboy

Legacy - najštevilčnejši predstavnik na naših cestah in njegov "terenski" brat - Outback
Odgovori
Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Prispevki: 269
Kraj: Logatec
Kontakt:

Re: Legacy 1998 by Grizliboy

Odgovor Avtor: Grizliboy » 04. Januar 2019, 17:40

Fotograf fotografira FOTOGRAFIJO, Slikar slika SLIKO.

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 19. Januar 2019, 23:16

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 04. Februar 2019, 15:04

Počasi zbiram materijal za tavelik servis na avtu + sklopka + tesnilo glave + še vse malenkosti ki pašejo zraven, če bo že mašina uzuni, da se naredi enkrat pa potem nekaj časa mir pr bajt.

No in kot prvo dobim danes komplet sklopke (potisni ležaj in plošča ter lamela sklopke) .................... seveda ferbec ko ferbec hitr pogledat kakšna zgleda :innoc ................................. pa gledam tisto lamelo, pa jo gledam, pa se čudim kako majčkena zgleda :ast , vzamem meter v roke pa ji zmerim zunanji premer in pokaže samo 22,5 cm :th .................... grem poiskat serijsko številko na opposedforces in potem preverim pri različnih prodajalcih, pa je bilo pri vseh ista mera. :up :hsh

Nisem vedel da ima 2.0 mašina tako malo sklopkico, kolk majhno mora imet šele 1000 kubični mlinčki katere sem do sedaj vozil potem :?: :?: :?: :?:

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3397
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 04. Februar 2019, 15:28

Legacy 3.0 ima 240 mm, Impreza STI ima 230 mm...

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 04. Februar 2019, 18:31

Aja, saj res ................ cena -- s 23% popustom dobrih 81 €, sedaj pa tisto kar me je presenetilo, ko sem spremljal točno eden in isti komplet sklopke (tista kamionova verzija par postov višje) ................ namreč, ne samo da se spreminja popust in s tem tudi končna cena AMPAK se spreminja tudi cena brez popusta, tista osnovna cena od katere potem odbijejo popust.

Točno na današnji dan je cena brez popusta 151.21€, s 22% popustom pa je končna cena 117.94€ .............................. na to nenavadnost pri avtodocu sem postal pozoren, ko je bila cena s 20+% popustom 125€ :!: :!: :!?: Tako da je dobro izbrati točno določen kos rezervnega dela, shranit povezavo do točno tega rezervnega dela, potem spremljati ceno in kupiti takrat ko je najbolj ugodna.

Očitno da na avtodocu višajo in nižajo začetno ceno artikla po številu ogleda določenega rezervnega dela, tako da npr. s 22% popusta ni vedno ista končna cena. :th :hsh :hsh

Uporabniški avatar
zokster
Uporabnik foruma
Prispevki: 154
Kraj: Šentjur

Odgovor Avtor: zokster » 04. Februar 2019, 19:30

Mogoce je vezano na uporabnika, oziroma piskotke.

Ker airbnb pa dolocene letalske druzbe vem da majo tko, da ce zaznajo, da spremljas doloceno lokacijo/destinacijo, v upanju, da ulovis najugodnejso ceno. Je pametno v teh primerih dat zavihek/okno brez belezenja zgodovine (incognito mode). Je dostkrat cena nizja.

Sem sam drgace tud pri lambdi opazu, ko sem cakal, da osnovna cena ni bla vedno enaka. Ampak nism tulk pozornosti polagu. Je pa res, da prej sem vedno mel do 13%. Tak da sem bil z 21% noro vesel. Po nakupu so pa cudezno skor krnaprej med 22 pa 24% popusti. Zdej al je to cist slucajno al ne, pa ne vem.

Uporabniški avatar
Kamion
Uporabnik foruma
Prispevki: 549
Kraj: Vipavska dolina

Odgovor Avtor: Kamion » 04. Februar 2019, 20:39

Ceno kompleta Exedy sklopke FJK2018 spremljam že od 16. 4. 2018, to pa zato, ker sem tudi jaz opazil spremebe v ceni. Stvar je znana ža kar nekaj časa, 1x sem že objavil moje ugotovitve, vendar izgleda, da jih niste videli:
viewtopic.php?f=18&t=11077&p=180731&hilit=cena#p180731

No, pa objavim še posodobljene ugotovitve:
screenshot.1157.jpg

Koda: Izberi vse

MIN cena s popustom:	76.83 €
MIN celotna cena: 	102.59 €
MAX cena s popustom: 	143.11 €
MAX celotna cena: 	162.62 €
Cena ni odvisna od uporabnika ali česa podobnega, za vse uporabnike je enaka, prav tako popust! (Skripta, ki sem jo sprogramiral za web page scraping ne shranjuje piškotkov in ostalih podatkov, tako da deluje kot incognito mode v brskalniku.)
Zakaj se osnovna cena spreminja ne vem še, vendar špekuliram, da je odvisna od povpraševanja ali česa podobnega. Saj če smo čisto pošteni je cena pod 100 € premajhna za komplet Exedy sklopke ... :smly

Kako si sledijo popusti, pa izgleda da je ustaljena praksa:
Vsak hribček na grafu je vikend (petek in sobota sta najdražja oz. najmanj popusta).
Minimum (največji popust ~22% ) je navadno v ponedeljek in sredo.

Primer kako si sledijo popusti (samo za orientacijo !!! - dejanski popusti se lahko malenkost razlikujejo):

Koda: Izberi vse

Ponedeljek	~22%
Torek		~20%
Sreda		~22%
Četrtek		~19%
Petek		~13%
Sobota		~13%
Nedelja		~17%
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Without breakdowns, crashes, problems and mishaps stories would simply be boring. https://83.212.126.16/storitve/poraba/PorabaTxt.png

Uporabniški avatar
SubaruLove
Uporabnik foruma
Prispevki: 381
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: SubaruLove » 04. Februar 2019, 21:14

:thup :hndshk sem prav ponosna na vse vas ki ste tako prodorni :) :thup
Iskrenost oslobodi dušu i napravi prostor za popravke.

Uporabniški avatar
zokster
Uporabnik foruma
Prispevki: 154
Kraj: Šentjur

Odgovor Avtor: zokster » 04. Februar 2019, 21:20

Kamion, zanimivo tole. Se da se za kak drug izdelek tole skripto spimpat? ;)

Uporabniški avatar
Kamion
Uporabnik foruma
Prispevki: 549
Kraj: Vipavska dolina

Odgovor Avtor: Kamion » 04. Februar 2019, 21:26

Za vsak izdelek bi se dalo ja.
Without breakdowns, crashes, problems and mishaps stories would simply be boring. https://83.212.126.16/storitve/poraba/PorabaTxt.png

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 04. Februar 2019, 21:36

Kamion, tale tvoj graf sem videl, samo razlagal sem si ga kot graf cene s popustom, torej nisem bil pozoren na to da imaš v grafu tudi začetno ceno. Je pa tista cena 125€ s popustom bila malo po tistem ko smo se pogovarjali o cenah Exedy sklopk. Očitno je bil ogled kar konkreten in so temu prilagodili osnovno ceno. :cr :cr

Dobro, pravijo da vsaka šola nekaj stane. Sedaj potrjeno vemo, da moramo kupovati na avtodocu nekaj časa prej ko dejansko rabimo in ne na vrat na nos takoj prec zdejlele. :$$ :$$ :$$

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 08. Februar 2019, 21:00

A kdo pozna lastnika srebrnega legacyja iz mesteca Laze (logaška občina) :?:

Ko se peljem iz smeri Logatca proti Uncu, je čisto pri zadnji bajti v Lazah že konkretno dolgo časa parkiran en srebrn legacy 2ge generacije. Ima slučajno kdo kakršnekoli info :?: :?:

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 10. Februar 2019, 19:22

Jebe**i mag**ca ..................................... tale moja subica mi je pa nalila 10 litrov strahu v kosti danes .......................... Tankam na molu, gremo en krog do trojanskih krofov pa nazaj, pa mi že tam od Litije naprej v hitrih ovinkih neki deluje precej rezervirano z močjo, pri vračanju pa mi pri Trzinu že kar konkretno pokaže da nima nobenega moči več nad 3500-4000, po cca 100 metrih pa spet vse normalno ..................... vse do začetka vrhniškega klanca, kjer je začela tale moja subica koooookretno kašlat, ko da teče samo še po dveh batih, cuka na polno ......................... Ustavim na avtobusni, ugasnem avto, pogledam pod kiklo subice, pa nič kakšnih večjih odstopanj pod kiklo .............. Motor normalno topel (pokrov ventilov sem čisto normalno prijel in držal), kakšnega vročinskega udara tudi nisem doživel ko sem odprl pokrov motorja, nič ni smrdelo po kakšnem zažganem olju oz. pregretju mašine, nobenih razlitih tekočin .....................

Bentiš, že tuhtam koga naj pokličem, kaj vse je lahko šlo k vragu in koliko me bo popravilo stalo ............... miljon scenarijev kaj bi lahko šlo narobe ........... avto čisto normalno vžge vsakič in teče konstantno na 800 vtljajih ........................ med tem tuhtanjem se še policisti ustavijo za mano in preverijo kaj se dogaja :shock: ................. super, ko da nimam že brez vas dosti skrbi, ampak sta bila prijazna ........................

Odločim se da bom zapeljal po klancu nazaj na Vrhniko in natočil svež bencin .......................... mogoče je pa to :th ..................... še enkrat pogledam pod kiklo svoje subice ................. nobene spremembe, avto še zmeraj čisto normalno vžge, drži konstantne vrtljaje .......... nič, se odpeljem s bencinske in avto deluje ko da se ni nič dogajalo prej, normalno potegne (sicer se je čisto na začetku še malo kujal), vrhniški klanec in do doma čisto brez problema.

Očitno je bila v bencinu voda ali je pa potegnilo kako smet, vendar glede na to da je več ko polovico poti zafrkavalo, bi prej rekel voda v bencinu.

Tko da me na molu ne vidijo več, ko jih j**e.

Aja, a ima kdo za prodat rezervoar in točilno cev (tisto od začetka do rezervoarja) :?: :?: Sploh ne smem tankat niti polovice tanka, ker mi že na bencinski začne tečt/špricat po tleh. Tko da že nekaj časa tankam zgolj 15 litrov max, tko da je v tanku maksimalno slaba polovica bencina :!?: :!?: :!?:

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3326
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 11. Februar 2019, 07:26

Tisto cev ti izpuharji naredijo, samo svojo moraš tja prinest....
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
Thomas22
road pirate
Prispevki: 6700
Kraj: Železniki

Odgovor Avtor: Thomas22 » 11. Februar 2019, 12:50

Lahko jo tudi odrežeš in nadomestiš z gumijasto cevjo, ta ne bo nikoli prerjavela.
Don't allow your mind tell your heart what to do.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost