Subaru OUTBACK 2.5 by MSenjur

Legacy - najštevilčnejši predstavnik na naših cestah in njegov "terenski" brat - Outback
Odgovori
Uporabniški avatar
msenjur
Član Subaru kluba
Prispevki: 2525
Kraj: Vrhnika

Re: Subaru OUTBACK 2.5 by MSenjur

Odgovor Avtor: msenjur » 24. Januar 2023, 07:58

da še malo posodobim aktualno dogajanje.

Odprli smo še eno fronto, midva ga imenujeva "trojček", in to vsako jutro. Se pravi, delovanje avta po 3-2 cilindrih. Problem se pojavlja v vlažnem in hladnem vremenu - pozna jesen in pozimi. Ko se avto zjutraj zalaufa, laufa po 2-3 cilindrih. Seveda nima ustrezne moči, ampak pelje se. Potem, ko se segreje, vklopi vti (nedelujoč cilinder) in cukne k raketa. Potem dela ok čez dan... Ampak vseeno je moteče, ker ni moči. na srečo ni nobenih klancev med potjo na šiht.

Ta problem nas je gnajvil že ene 3 sezone. vmes smo menjali kable, sveče. brez uspeha, oz. uspeh za kratek čas.

Torej, zadnjič gledava z mehanikom, cinkšpula ok, čista, kontakti lepi, Tudi kabli so videti ok na tej strani. Računalnik javlja težavo na 2 in 4 cilindru. pogledava kable na na 2 in 4 in so bili čist mastni v notranjosti. Pogledava sveče, na kontaktih se vidi, da je nekaj prebijalo, tudi na kablih v notranjosti se vidi sledi prebijanja.

Diagnoza? gumice okoli sveče so spustile in olje pušča na sveče in nagaja kontaktu. Rešitev? Sneti pokrov ventilov, zamenjat te gumice in tesnilo na glavi. Vmes bomo nastavili še ventile, ker so zaradi plina verjetno razjahani. Preventivno bomo menjali tudi kable in svečke.

Čudno pa mi je, da se tega olja ni prej opazilo, ko se je menjavalo kable in sveče.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 5297
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 24. Januar 2023, 16:02

Meni je olje natakalo na fordu v dve sveči, ko se je olja nabralo čez polovico keramike je avto začel trokirat. Sem pihnil olje ven pa šus dalje :D
Pač budget avto za 300€ in je bila tesnilka za 20€ pa 1 uro dela preveč za v budget avto vlagat :P Tak avto je naredil pol še 50kkm v letu in pol, potem pa je šel zaradi rje na odpad. Slava mu! Olja nismo menjali celih 48kkm, v vseh teh kilometrih pa sem ga moral dolit samo liter. Vsa čast motorju!
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
msenjur
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: msenjur » 30. Januar 2023, 08:30

v petek 27.1. smo zamenjali olje v menjalniku in obeh diff. Mehanik je pripomnil, da je bilo olje v menjalniku res že precej slabo in da je treba to bolj redno menjat. V diff sta bila še kar ok.

Sicer se še nisem konkretno peljal od takrat, ampak ko sem se vozil okoli, da smo ujeli nivo olja v menjalniku, se mi zdi, da cukanje dejansko ni več tako intezivno.

Ampak mislim, da bo vseeno treba menjati tisti soleonidni ventil.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 8328
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 30. Januar 2023, 08:33

Olje v menjalniku se menja na 60.000km.
Error Code #0656: “Oil pan gasket too tight. Unable to leak oil and mark territory.”

Uporabniški avatar
msenjur
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: msenjur » 30. Januar 2023, 08:37

no, upam da od zdej naprej se bo! :)

Uporabniški avatar
msenjur
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: msenjur » 07. Februar 2023, 14:14

evo, sem čez vikend opravil malo daljšo turo, in bil prijetno presenečen, saj cukanja ni več.

ampak vseeno bo treba do serviserja za menjalnike, saj občasno prižiga lučko sport, pa tudi v OBD je napaka menjalnika... sicer od menjave olja še nisem gledal OBD, ampak pomoje bo napaka vseeno tam.

Uporabniški avatar
msenjur
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: msenjur » 10. Februar 2023, 20:57

tokrat opravljeno:

- redni servis
- menjava sveck, tesnila sveck
- menjava kablov za svecke
- menjava tesnil na glavi
- nastavljanje ventilov

za naprej pa ne manjka izzivov, ugotovil smo, da se je katalizator verjetno razdrobil, ker lepo cinglja spodaj ob visjih vrtljajih...

s subijem res nikoli ni dolgcas. to sam kupis in vozis, so govoril! :lolno :lolno :lolno

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 8328
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 10. Februar 2023, 22:57

Ob rednem servisiranju ga res samo voziš. Če ga pa zanemarjaš, pride pa vse za tabo. Kot pri vsakem drugem avtu.
Error Code #0656: “Oil pan gasket too tight. Unable to leak oil and mark territory.”

Uporabniški avatar
msenjur
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: msenjur » 11. Februar 2023, 08:21

seveda...

Uporabniški avatar
msenjur
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: msenjur » 13. Februar 2023, 16:16

obnovljen katalizator v sežani 380€, brez dela. lahko sam snameš dol in ga prineseš dol in odneseš obnovljenega.

je pa še vprašanje kako je z drugim katalizatorjem, tistega priporoča vsaj spucat, če že hodiš k njemu.

Uporabniški avatar
msenjur
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: msenjur » 14. September 2023, 08:38

ker se problem trojčka (zjutraj delajo samo 3 cilindri, po kakšnih 10km se pridruži še 4.) še vedno pojavlja je možen še zadnji krivec v verigi - cinšpula - vžigalna tuljava

A ima kdo to za posodit, pa da vemo, da je zihr ok? Kateri drugi letniki imajo še enako cinšpulo? Kakšen je sploh strošek nove?

Uporabniški avatar
msenjur
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: msenjur » 04. Oktober 2023, 16:05

no, očitno smo problem trojčka rešili.

Sem kupil novo cinšpulo (nisem vedel, da je tok poceni, če ne bi spraševal tukaj, če ima kdo za posodit), in začnem menjavat in ugotovim, da je napačna. Ker sem imel tastaro že sneto, sem jo spucal z šmirgl papirjem in kontakt sprejem....

No, tanovo sem potem zamenjal za tapravo, ampak je še vedno v škatli, ker očitno sta šmirgl papir in kontakt sprej pomagala in deluje tastra zdej že 14 dni...

zanimivo, da v 6 letih noben mehankar ni tega probal.

Uporabniški avatar
LSlabe
Član Subaru kluba
Prispevki: 2756
Kontakt:

Odgovor Avtor: LSlabe » 04. Oktober 2023, 18:02

:thup :thup :thup
What seems to be the Officer, problem?

Nč več turbo...

Uporabniški avatar
msenjur
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: msenjur » 08. Februar 2024, 20:32

te dni se je na eni stran posedel sibedah, da je tekla voda notr.

danes je bilo dovolj casa, da sem se lotil mal pogledat. razdrl sem strop, sicer bolj bz, ker do vodil se pride tudi brez snemanja stropa.

sibedah je nekaj zategovalo, in se ga sploh ni dalo odpreti ali dvigniti poseden del.

pol sem snel steklo, ugotovil da so vodila in kolescki drugace na vsaki strani. pol sem se lotil, da bi jih nastavil na obeh straneh enako, kar mi je delno uspelo. ampak, ko sem jih nekakrat zapeljal gor/dol je spet en nekaj zaribal. pol se mu je neki snelo in je sel ta zariban cisto na zacetek pod streho in ga ne morem premkanit tud za 1mm. drugega sem nekako spravil v koncni polozaj, amapk je motorcek ze neki preskakvoal, sodec po zvoku.

je kdo ze raziskoval, kaj bi bil problem, da ena stran dela, druga pa riba. a se to sploh popravlja ali je samo se za menjavo? imamo kje kaksen sibedah, k bi se prodajal?

Uporabniški avatar
LSlabe
Član Subaru kluba
Prispevki: 2756
Kontakt:

Odgovor Avtor: LSlabe » 09. Februar 2024, 06:08

Sajmon je doktoriral iz šibedaha, cela jeba menda...
What seems to be the Officer, problem?

Nč več turbo...

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost