Legacy 1998 by Grizliboy

Legacy - najštevilčnejši predstavnik na naših cestah in njegov "terenski" brat - Outback
Odgovori
Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Prispevki: 438
Kraj: Logatec
Kontakt:

Legacy 1998 by Grizliboy

Odgovor Avtor: Grizliboy » 19. Maj 2018, 16:55

Spet drug avto pr bajt :smsw :mrgreen: :innoc

V začetku aprila sem k bajt prpelal prvega subaruja - legacy gl 2.0 awd wagon, letnik 1998, trenutno ima 372.000 kilometrov.
http://shrani.si/f/1x/aU/p6ZueV/1/dsc02115.jpg Predprejšnji lastnik je saniral večino rjavine, ostalo je samo še na sovoznikovih vratih, nosilcu lučk za ostvetljitev tablice in okolici tega nosilca.
Fotograf fotografira FOTOGRAFIJO, Slikar slika SLIKO.

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Re: Legacy 1998 by Grizliboy

Odgovor Avtor: Grizliboy » 19. Maj 2018, 17:25

Ker me je motil zelo zarjavel nosilec luči za osvetljitev tablice, pa tudi skrbelo me je kakšen je pleh pod tem nosilcem, sem se odločil zamenjati nosilec in kljuko prtljažnika, ki se je zatikala. Kljuka sama ni skočila do konca in jo je bilo potrebno potisniti do konca in potem odklenit prtljažnik s ključem.
http://shrani.si/f/12/6x/4PNV6njG/cisto-rjasto.jpg Ker sem na forumu videl da ima kamion, sicer novejšega, legacyja za dele, sem ga kontaktiral če bi slučajno pasala kljuka prtljažnika na mojega. Preveril je in je celo pasala, tako da sva naredila blagovno menjavo :innoc Ker pa je nosilček uporabil na svojem avtu, sem se odločil narediti za svojega iz inox plošče ki mi je ostala od enega drugega projekta.

Naredil sem kopijo originala, zarisal luknje ter se lotil dela http://shrani.si/f/2x/Nb/2HcUlia5/vzorec.jpg http://shrani.si/f/31/11y/2iNyRnHT/vzor ... okolis.jpg Moj delovni prostor je precej majhen ampak vse se da, če se hoče.
http://shrani.si/f/e/kZ/4jliexS/problem ... luknje.jpg Največji problem so mi predstavljale tavelike luknje za lučke, ker preprosto nisem imel tako velikih svedrov. Ma, so pa pila in brusni kamni delali toliko bolj.
http://shrani.si/f/3O/6E/3EW71Um1/koncni-izdelek.jpg Po parih dneh mi je končno ratalo, da sem vse zbrusil, opasal in na koncu še pobarval.

Spotoma sem popravil še eno par centinsko rjavino na robu tablice in nekaj manjših rjavinc pod tablico. Vse zbrusil do pleha in pobarval.

Aja, ko sem že imel zaščiten avto, sem se odločil zbrusiti železje brisalcev in jih spotoma prebarval.

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 19. Maj 2018, 23:48

Klimo dal zrihtat (pušal tesnilo na cevi takoj iz kompresorja vn) in se nafilala. Tko da zdej hladi na normalno temperaturo v največji pripeki. :inl :hug

Komplet zadnje bremze zamenjane (diski, ploščice in pakne) in nastavljena ročna zavora. Spotoma še zamenjal zavorno olje. Se takoj pozna ko pobremzam, da bremza sedaj tudi zadaj, je avto precej bolj stabilen in ne poplesava zadek pri bremzanju v hitreje odpeljanem ovinku (kolesarji in co. npr.).

Uporabniški avatar
SubaruLove
Uporabnik foruma
Prispevki: 450
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: SubaruLove » 20. Maj 2018, 08:33

:thup :thup :thup :thup :top:

rb320
Uporabnik foruma
Prispevki: 541
Kraj: vrhnika

Odgovor Avtor: rb320 » 20. Maj 2018, 08:53

Se mi zdi da sm se u petek vozil za tabo?se mi je zdel znane barve :thup

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 20. Maj 2018, 11:54

rb320 napisal/-a:
20. Maj 2018, 08:53
Se mi zdi da sm se u petek vozil za tabo?se mi je zdel znane barve :thup
Možno. :th Sej sedaj k mam subaruja je na cesti en miljon subarujev, prej pa nisem nobenga srečal. :smly :smly

Uporabniški avatar
Legacy_46
Član Subaru kluba
Prispevki: 1377
Kraj: Vrhnika

Odgovor Avtor: Legacy_46 » 21. Maj 2018, 09:23

Včeraj se je takle peljal čez Notranje Gorice :)
WRX Cup Edition

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3568
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 21. Maj 2018, 10:05

Sam bi tisto kovinsko ploščico nadomestil z aluminijasto. Bi bla večna :)
Si pa dobro sfabriciral novo :thup

Si železo barval s sprejem?
Sam se ga na avtih raje izogibam, ker ponavadi ne zdrži dolgo. Sploh brisalci so delikatni ker jih verjetno pesek dobi in naluknja barvo, prva sol pozimi pa samo zagrize v kovino in je barva hitro bolj kot ne rjavina :)

Če že barvam s sprejem pa naredim ene 5 slojev na debelo da je sloj barve močan.

Drugače pa si se ga dobro lotil! Naj te ne mine zagretost 8-)
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
Kamion
Uporabnik foruma
Prispevki: 578
Kraj: Vipavska dolina

Odgovor Avtor: Kamion » 21. Maj 2018, 10:21

@BackW00d: S čim pa ti pobarvaš brisalce, da zdržijo več kot 1 leto?
Without breakdowns, crashes, problems and mishaps stories would simply be boring. http://83.212.82.150/poraba/PorabaTxt.png

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 21. Maj 2018, 10:39

BackW00d napisal/-a:
21. Maj 2018, 10:05
Si železo barval s sprejem?
S sprejem. Prvo dva sloja temelne barve, potem dva sloja barve. Letvica je narejena iz nerjevečega (rosfrej) železa (za motor sem si naredil iz tega nosilce za srednji in stranske kovčke, pa nepobarvani v 6ih letih niso imeli nobene pike rje).

Isto sem pobarval brisalce.

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 21. Maj 2018, 10:45

Legacy_46 napisal/-a:
21. Maj 2018, 09:23
Včeraj se je takle peljal čez Notranje Gorice :)
Najdu si me. Sem se vračal iz Ljubljane, pa sem sel naokol domov.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3568
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 21. Maj 2018, 10:53

Kamion napisal/-a:
21. Maj 2018, 10:21
@BackW00d: S čim pa ti pobarvaš brisalce, da zdržijo več kot 1 leto?

Enkrat sem barval, pa to doživel, potem nisem več barval. Če imajo kako pikico rje, raje pustim, ker tista precej počasneje napreduje kot tisto kar sem barval :D
Ostali pa so tudi pisali podobne izkušnje, tko da očitno ni bil osamlei "ekstrem" v moji izkušnji.

Če bi zdej barval bi barval s poliuretan "direkt" ki je namenjen direktnemu barvanju "čez rjo" no seveda očiščeno rjo.
Sam to kupujem v BLIK-u

@Grizliboy če si dal pa SS potem pa sploh ni panike, je pa tole večno :D :thup
Hkrati sočustvujem s tabo, ker je očitno, da si moral s pilo pilit določene luknje, Inox brusit ni luštno :smly
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 24. Maj 2018, 21:58

Ne, ne, ne, ne, subika ne delaj mi tega .......
http://shrani.si/f/3t/Zj/4Ng4gu4O/dsc03 ... -abs-a.jpg Bentiš no.

Ko sem zamenjal bremze in zavorno olje mi par dni ni nič kazalo napake (pač običajno pri kontaktu prižgana lučka, ko je mašina zalavfala pa je ugasnila), potem je cca teden dni avto stal, ker sem se z biciklom vozil na šiht .............. včeraj pa tole. Ko vžgem se za sekundo ugasne pa takoj nazaj prižge.

Preveril varovalke pod volanom in so vse ok. Kje in kaj bi še lahko preveril ? Bi mogoče moral še enkrat prezračiti zavore ? Zamenjavo se delal voznik sredaj- sovoznik zadaj- voznik zadaj- sovoznik spredaj.
Uporabil sem petrolov dot4 olje, cca 1 liter. http://shrani.si/f/3b/dA/2Zp7knS1/brake ... 6x1600.jpg

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3537
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 24. Maj 2018, 22:02

Včasih lahko ta lučka zasveti zaradi švohnega akumulatorja... Tako da če je avto cca. teden dni stal, je to povsem možno.
Sometimes the ABS warning light will come on when the vehicle has a low battery, like after it's been jump started. It's due to low battery voltage and doesn't indicate malfunction. The light will turn off with a fully charged battery (either a replacement or if your battery fully recharges).

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 24. Maj 2018, 22:07

danci1973 napisal/-a:
24. Maj 2018, 22:02
Včasih lahko ta lučka zasveti zaradi švohnega akumulatorja... Tako da če je avto cca. teden dni stal, je to povsem možno.
Sometimes the ABS warning light will come on when the vehicle has a low battery, like after it's been jump started. It's due to low battery voltage and doesn't indicate malfunction. The light will turn off with a fully charged battery (either a replacement or if your battery fully recharges).
Iz tvojih ust v božja ušesa. :ast :ast Bom šel takoj preverit kako stoji akumulator. Hvala.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov