Legacy 1998 by Grizliboy

Legacy - najštevilčnejši predstavnik na naših cestah in njegov "terenski" brat - Outback
Odgovori
Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Prispevki: 435
Kraj: Logatec
Kontakt:

Re: Legacy 1998 by Grizliboy

Odgovor Avtor: Grizliboy » 19. December 2018, 22:38

danci1973 napisal/-a:
19. December 2018, 11:00
Po tvojem VIN-u je prava podložka 803926040 (26.5X30X1.5), kot nadomestka pa sta navedena še 803926070 (26.3X30X2.0) in 803926090 (26.3X32.3X1).
Najlepša hvala za podrobne informacije, bom moral nabavit bakreno podložko pravilnih dimenzij, v skrajnem primeru pa bom uporabil staro.
Kamion napisal/-a:
19. December 2018, 11:01
Vsem JDM Legacyem svetijo luči tudi na prtljažniku. Zato bi lahko raje razmišljal o čem takem:
https://legacypic.uk/infopages/bgfoglight.php
Tole sicer izgleda boljše izvedeno, vendar presega moje znanje elektrike/elektronike. :o Dokler gre samo za minus in plus kabel še gre, kar je pa več pa se raje sploh ne lotim. :diss
Fotograf fotografira FOTOGRAFIJO, Slikar slika SLIKO.

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 22. December 2018, 18:41

Tako, olje v menjalniku in zadnjem diferencialu zamenjal. Šlo notri slabih 5 litrov, pa kak deci po tleh zarad moje nepazlivosti pri tankanju/čakanju da steče navzdol. :prsvr

Zadnji diferencial je imel notri precej lepo, praktično prozorno olje, medtem ko je bilo v samem menjalniku pa že precej temnejše. Na magnetih ni bilo nobenih večjih koščkov. Na magnetu v menjalniku je bila nekakšna usedlina in čisto fini, drobni upilki, tako da je verjetno vse v mejah normalne obrabe.

V prihodnosti pa bo pri velikem servisu in menjavi tesnila na glavi potrebna zamenjava sklopke, potisne plošče in potisnega ležaja, ker je že vseskupaj bolj pri koncu (kljub računu da naj bi bila sklopka menjana).

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 792
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 28. December 2018, 07:03

Grizliboy napisal/-a:
22. December 2018, 18:41
potrebna zamenjava sklopke, potisne plošče in potisnega ležaja, ker je že vseskupaj bolj pri koncu (kljub računu da naj bi bila sklopka menjana).
Jaz sem letos menjal komplet vse januarja, pa mi je že čez en teden začel cviljakat novi potisni ležaj. Možno je, da roba tudi pri tebi ni bila ravno top razreda pri vgradnji. Moj komplet sklopke je bil z rezervniavtodeli24, Ashika (zdaj je 90€ komplet za foresterja, takrat je bil cca 120€). Res najceneje, ampak vsi bolj priporočajo kot LUK ... No, vseeno, ležaj še vedno malo cviljaka preden se vse skup ogreje.

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 28. December 2018, 07:32

aleks napisal/-a:
28. December 2018, 07:03
Jaz sem letos menjal komplet vse januarja, pa mi je že čez en teden začel cviljakat novi potisni ležaj. Možno je, da roba tudi pri tebi ni bila ravno top razreda pri vgradnji. Moj komplet sklopke je bil z rezervniavtodeli24, Ashika (zdaj je 90€ komplet za foresterja, takrat je bil cca 120€). Res najceneje, ampak vsi bolj priporočajo kot LUK ... No, vseeno, ležaj še vedno malo cviljaka preden se vse skup ogreje.
No če sem čisto natančen mi je prejšnji lastnik prinesel račun o nakupu same sklopke, ni bilo pa nobenega računa o vgradnji. Pa še to je bil račun od predprejšnega lastnika. Jaz pravilnoma kupujem neko srednjo kvaliteto in s tem tudi malo dražjo robo.

Uporabniški avatar
Kamion
Uporabnik foruma
Prispevki: 577
Kraj: Vipavska dolina

Odgovor Avtor: Kamion » 28. December 2018, 10:56

Ah, nabaviš Exedy in nimaš problemov. 8-)
https://www.autodoc.si/exedy/7645366
Without breakdowns, crashes, problems and mishaps stories would simply be boring. http://83.212.82.150/poraba/PorabaTxt.png

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3559
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 31. December 2018, 19:44

Joku bom...lej kolk za WRXo košta excedy sklopka :lcry

Za 95€ nimaš kaj razmišljat, samo naročiš ;) Tudi določeni drugi "proizvajalci" sachs, valeo ipd nakonc koncu v svojo pakungo zapakirajo exedy sklopke ;)
Tako da s tem nimaš kaj za zgrešit!

Pa še potisni ležaj je zraven, kaj še češ lepšga?!
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

rb320
Uporabnik foruma
Prispevki: 540
Kraj: vrhnika

Odgovor Avtor: rb320 » 31. December 2018, 20:01

Jst sem meu v outbacku exedy skopko je prslo 350€,v wrx-i je pa za 290€ mal boljsa😀

Uporabniški avatar
strumf666
Član Subaru kluba
Prispevki: 3480
Kraj: Krško

Odgovor Avtor: strumf666 » 31. December 2018, 22:03

Verjetno ne iz autodoc-a? 351€ je cenejši exedy komplet za STI... Najcenejši je pa nipparts za 180€, sicer kaj je tule notri, pa če zadeva prenese več k en "launch" je pa drugo sprašanje, ampak to so turbo fore :mrgreen:
https://www.autodoc.si/rezervni-deli/ko ... rx-sti-awd

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 01. Januar 2019, 00:52

:D :D :D :D Fantje, očitno ima moj wagon tudi nekaj wrx korenin, vsaj po ceni ki so jo na avtodocu namenili kompletu sklopke, toooočno :haha za moj avto :smly :smly :smly :smly (čeprav mi vsi vemo da so na vseh 2.0 NA mašinah isti kompleti, razen močnejše verzije/s turbinami imajo ojačane).

Je pa zanimivo,da na kamionovi povezavi piše, da komplet paše na legacyja druge generacije - pri limuzini od 116-128 KM, pri karavanu pa ...... ne paše na 116, o ne, ne,ne , samo na 128 KM. :cr :-P :lolno Oni bodo že vedl, da mi s karavani vlačimo tavelike jadnice naokol, oni s limuzinami pa lagano kruzirajo samo po centru mesta. :haha :haha

Za mojega wagončka hočejo brez popusta celih 340 € :ast :wtf :haha :haha :haha
https://www.autodoc.si/exedy/8320343

Tako da najlepša hvala Kamion za tale precej velik popust .................... ti bom mogel prinest še par sixpackov. :vctry

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3559
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 01. Januar 2019, 17:14

V teh primerih se bolj splača zanesit na exedy-ev online katalog, kjer lahko preveriš kaj ti načeloma paše na avto, kater komplet, katera košara/kater potisni ležaj/katerla lamela, ker je na autodocu vse lepo spisano kaj je v tem "kompletu". Primer:

Koda: Izberi vse

Opis izdelka	       Enot  	Številka izdelka
Izklopni lezaj sklopke	1	BRG833
Tlacna plosca sklopke	1	FJC517
Lamela sklopke		1	FJD025UF
Pa lahko preko tega takoj vidiš kaj načeloma ne paše, in kaj je razlika...
Ponekje je le lamela drugačna, drugje kak potisen ležaj....
Exedy katalog:
https://www.exedy-aftermarket.com/engli ... ine=&prod=

del teh podatkov ki jih za sem rabiš pa najdeš na ploščici avta ne desni šalci amortizerja (gledano s strani "serviserja" ki gleda pod havbo :) ) http://farm3.static.flickr.com/2617/374 ... b8a9ec.jpg
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 01. Januar 2019, 18:30

Eh ......... manj ko kompliciraš dalj časa živiš.

Tale exedy online je tud en patron ..................... za moj dotični model ima zgolj oznako same plošče sklopke, za potisni ležaj in košaro pa sploh nima serijske, zgolj za turbo verzijo. Pa še če gledam exedy serijsko je pravilna tista iz Kamionove povezave, tista iz moje povezave je pa napačna ........................ tko da .......................... ko bom tam enkrat poleti kupoval bom kupil tisto iz Kamionove povezave pa mirna bosna :exprl

Uporabniški avatar
Kamion
Uporabnik foruma
Prispevki: 577
Kraj: Vipavska dolina

Odgovor Avtor: Kamion » 01. Januar 2019, 20:54

Ko sem jaz kupoval sklopko, sem tudi poskušal razvozlati zakaj so cene tako hudo različne. Problem je ker za nekaj EXEDY številk delov ne dobiš nobenih pametnih podatkov na internetu. Zato ne vem v čem se tako hudo razlikujejo posamezni deli, na slikah pa itak vse izgleda isto ...

Primer:
FJK2018 (BRG833, FJC517, FJD013U) - "Impreza GC" - 95 €
FJK2025 (BRG833, FJC524, FJD013U) - "Forester SF" - 170 € - Enak potisni ležaj, enaka lamela, druga košara -> komplet dražji za skoraj 100 % ?
FJK2019 (BRG833, FJC517, FJD025UF) - "Legacy BG" - 302 € - Enak potisni ležaj, enaka košara, druga lamela-> komplet dražji za 250 % ?

Če gledamo podatke iz EXEDY kataloga ugotovimo samo da so po fizičnih merah lamele enake, to je pa tudi vse kar lahko ugotovimo:
FJD025UF FJD013U
Celo video je na YT, ki sprašuje v čem je razlika...
Košare so prav tako po fizičnih merah enake (piše sicer, da imajo drugačno diafragmo, a kaj naj si pomagam s tisto številko?):
FJC524 FJC517

Lahko delamo zdej znanost iz tega, katera košara/lamela sklopke je boljša, bolj ojačana, drugačne zmesi itd, ampak kaj bomo na koncu ugotovili?
Za stock naturally aspirated daily driver je po mojem najcenejši komplet čisto OK.

Jaz imam trenutno ta FJK2018 komplet (jaz sem ga dobil celo za ~80 €) že okrog 27.000 km brez nobenih problemov. Pa sklopke ne ravno hudo šparam: vleka prikolice (rikverc počasi pod sklopko, manevriranje s prikolico), kakšen hard launch ...
Without breakdowns, crashes, problems and mishaps stories would simply be boring. http://83.212.82.150/poraba/PorabaTxt.png

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 02. Januar 2019, 23:05

Prva prebarvana litka za letni čas.

Tokrat sem uporabil pravi barvi v spreju in na koncu še lak :oops: ......................... za razliko od radkap, kjer je bil uporabljena sprej barva iz hoferja, namenjena bolj za dekoretivne zadeve ampak se še zmeraj drži na plastiki. :o

Se opravičujem za kvaliteto fotografije, moj lg je že malo v letih 8-)
http://shrani.si/f/3I/ro/3i8SHorQ/20190102225015.jpg

Uporabniški avatar
subson
Uporabnik foruma
Prispevki: 107

Odgovor Avtor: subson » 03. Januar 2019, 08:19

Huuiid bo Legacy k poper! 😍 Komaj čakam pomlad! Obvezno slike! :)
Če bi bil vedež, nebi bil revež :smrk

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 04. Januar 2019, 17:37

subson napisal/-a:
03. Januar 2019, 08:19
Huuiid bo Legacy k poper! 😍 Komaj čakam pomlad! Obvezno slike! :)
:mrgreen: Maaaaa, se boš pa načakal da boš od mene slike dobil :lolno :up :mrgreen: ............................... Obljubim pa da bom po menjavi felten naredil kakšno fotografijo al pa dve ................................ moooogoče, pa celo kakšno fotografijo majceno bolj na nivoju, če le uspem realizirati trenutno zamisel :ast .................... zaenkrat pustimo času čas. :twisted:

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov