Legacy 1998 by Grizliboy

Legacy - najštevilčnejši predstavnik na naših cestah in njegov "terenski" brat - Outback
Odgovori
Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Prispevki: 428
Kraj: Logatec
Kontakt:

Re: Legacy 1998 by Grizliboy

Odgovor Avtor: Grizliboy » 18. Februar 2019, 18:09

Končno moja subica spet lepo in čisto nič zadržano prede. :-f Zamenjal filter goriva, stočil cca. en liter mešanice bencina in vode iz sistema. Sicer sem imel načrt spraznit celotni tank, pa mi ni glih ratalo. Tisti liter mešanice sem pa stočil kar preko subičine bencinske črpalke, samo cev je bila speljana v frucovo plastenko namesto v filter goriva. :o

Ker nisem imel nobenega da bi mi pomagal, sem se lotil stvari malo drugače - iz akumulatorja sem odstranil minus, šel v kabino in dal kontakt (do lučk), potem sem pa šel k mašini in si naštimal dovodno cev bencina v plastenko, z eno roko držal cev in plastenko, z drugo roko pa sem naslonil minus kabel na akumulator in to ponovil parkrat. Po prvih treh deci bencina sem počakal da se stanje umiri in se je na dnu hitro pokazala temnejša tekočina - voda. Bilo jo je glih toliko da je bil pokrit dno. Ko pa sem stočil bencin iz starega bencinskega filtra, je pa bilo od cca. dva deci tekočine za prst vode na dnu, kar je pa že kar veliko in potem nič čudnega, da subica ni imela nobenega veselja do delovanja.

Vse prejšnje avte in motor sem v večini primerov tankal na petrolu ali omv-ju in nisem nikoli imel problemov, ko pa sem nabavil subico, sem si pa rekel da bom točil "boljši, kakovostnejši bencin" na molu ................................................. na, pa mam zdej same probleme ........................... :crap :thdwn :thdwn tko da me na je...em MOLU ne vidijo več :thdwn :thdwn :crap
Fotograf fotografira FOTOGRAFIJO, Slikar slika SLIKO.

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4611
Kraj: Fužina

Odgovor Avtor: klemz » 18. Februar 2019, 18:32

Odkar imam audija tankam na petrolu, sicer vedno na večjih in bol pretočnih in imam daleč najnižjo porabo. MOL in OMW cca. 7,2-7,4L, petrol 6,9-7L.

PS: vedno sem bil proti petrolu. Tankam vedno na istem Petrolu (Kranj Labore ali Ivančna) in ročki ter iste dneve (petek oz. soboto vsak teden).

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3530
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 18. Februar 2019, 19:17

Kaj pa, če ti voda pride v tank tam, ko bencin teče ven, če preveč tankaš?

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 19. Februar 2019, 01:17

danci1973 napisal/-a:
18. Februar 2019, 19:17
Kaj pa, če ti voda pride v tank tam, ko bencin teče ven, če preveč tankaš?
Mislim da ni tako velike razpoke v tanku oz. točilnem vratu, da bi ob dežju lahko vdirala voda v bencin. :th :th

Edina možnost vdora vode bi bila ko sem bil pri gradu Snežnik in sem potem šel na Manšun ter kasneje hotel peljati po popolnoma nespluženi cesti iz Manšuna proti Ilirski Bistrici. Obrnil sem po cca. kilometru pluženja na polno, mogoče je takrat zašlo nekaj vode v tank. Vendar so se, predvsem pri 1/5 tanka, klancu navzgor/navzdol in ovinku, občasna, zelo kratka cukanja pojavljala že prej. Tankal sem pa veliko večino na logaškem Molu in nekaj malega na omvju.

Veliko ljudi pljuva po petrolu, vendar jaz z njihovim bencinom do sedaj nisem imel nobenih težav in se bom očitno raje zanašal na svoje občutke, kot pa da kot teliček sledim nekim posplošenim "ljudskim ugotovitvam" o kvaliteti in kilometrsken dosegu z isto količino goriva (kjer so nekateri modreci govorili da skoraj 1/3 kilometrov več naredijo s nepetrolovimi derivati :lol: :lolno ).

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

Uporabniški avatar
Kamion
Uporabnik foruma
Prispevki: 577
Kraj: Vipavska dolina

Odgovor Avtor: Kamion » 19. Februar 2019, 12:12

Če ti bencin pušča ven iz tanka ko ga preveč napolniš (kako si že rekel, da več kot pol ne smeš tankati??), gre tam tudi voda noter. Ob vsakem dežju šprica voda okoli in voda vedno najde pot ...
Imamo doma tri bencinske avte, tankamo na vseh možnih bencinskih (Petrol, OMV, MOL, Agip...) in nikoli problemov z vodo v bencinu. Vsak avto naredi na leto okoli 20k km, tako da nekaj izkušenj pa le imam. Prav tako si vsakič ko tankamo si zapišemo podatke v knjigo/dnevnik v avtu, tako da če bi imeli probleme bi takoj vedeli kje smo tankali... (Prav tako pa lahko s temi zapisanimi podatki ovržem vsak mit o tem da narediš z gorivom xy znamke več km.)

Najprej zatesni oz. zamenjaj tank, da ti ne bo puščal, nato pa bomo govorili o tem kdo nam prodaja vodo v gorivu. ;)
Without breakdowns, crashes, problems and mishaps stories would simply be boring. http://83.212.82.150/poraba/PorabaTxt.png

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 19. Februar 2019, 13:46

Kamion napisal/-a:
19. Februar 2019, 12:12
(Prav tako pa lahko s temi zapisanimi podatki ovržem vsak mit o tem da narediš z gorivom xy znamke več km.)

Najprej zatesni oz. zamenjaj tank, da ti ne bo puščal, nato pa bomo govorili o tem kdo nam prodaja vodo v gorivu. ;)
:thup :vctry :rock

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 19. Februar 2019, 15:55

Kamion napisal/-a:
19. Februar 2019, 12:12

:thup :thup

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 18. Marec 2019, 14:46

Zadnje snežinke letos ?
zadnji snegec.jpg
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 14. April 2019, 18:51

:annoy :annoy Kako je s popravilom karoserije pri zadnjem vzmetenju, tam okoli "šalčke" vzmetenja ? Torej del karoserije kamor se prišravfa zgornji del amontizerja s "šalčko" ............................... je to izvedljivo popravilo ? Ali se dobi nov nadomestni del ? :annoy :annoy

Uporabniški avatar
strumf666
Član Subaru kluba
Prispevki: 3476
Kraj: Krško

Odgovor Avtor: strumf666 » 14. April 2019, 19:52

Ti je amortizer skozi pogledal, al se napoveduje?

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 14. April 2019, 21:05

Na maminem Viviu zadaj je klepar to uredil...

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 14. April 2019, 21:21

Je že čisto gnilo okoli, na vrho so pa prebarvali da je zgeda super. Vrhnja plata, kjer so šravfi, je še v levelu, spodaj pod tepihom pa za en ku... vseskupaj. :lcry

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7745
Kraj: Kamnik

Odgovor Avtor: subi92 » 15. April 2019, 08:39

Klepar si bo moral vzet čas za to.
Je pa tam več slojev pločevin skupaj punktiranih skupaj in cenješa opcija čim boljša improvizacija kot pa orig. nadomestni deli.
Šalca je ponavad lepa. Kriza pa nastane ko odgnije tisti del od šalce proti šipi. Been there done that ;P

To je iz ene od tem enega uporabnika, ko je reševal starega 2.2-ja
http://s3.mojalbum.com/17396683_1799546 ... 986711.jpg http://s3.mojalbum.com/17396683_1799546 ... 986709.jpg http://s3.mojalbum.com/17396683_1799546 ... 986710.jpg

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3554
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 15. April 2019, 09:10

Karoserista boš rabil, tako je.

Peljat je pa fajn prej, ker slej je ponavadi prepozno in maš potem cele probleme to rešit.
Ko začne gniloba enkrat prijemat, je kar hudič.
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 15. April 2019, 16:00

Mah, tko je to če so finance za jurja maksimalno ..................... pol pa kupiš tisto, že miljonkrat prebrano. :prsvr :tird :unam

Pa čisto preveč so me poštenega naredl tastari, pa verjamem vsem cvetkam ala je prejšnji lastnik vseeeeeeee popravu. Sem preveč v poštenih časih gor rasu, pa odrasu v preveč pokvarjene čase ................ zdej sem pa zgubljen. :cr :cr :w

Zdej pa dobit kakšnega kleparja k se mu bo sploh dal ubadat s to rjavino.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov