Legacy 1998 by Grizliboy

Legacy - najštevilčnejši predstavnik na naših cestah in njegov "terenski" brat - Outback
Odgovori
Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Prispevki: 435
Kraj: Logatec
Kontakt:

Re: Legacy 1998 by Grizliboy

Odgovor Avtor: Grizliboy » 13. November 2018, 15:10

Matr :wtf .......................................... zakaj nis prej pokazal, bi malo drugače pobarval. :mrgreen: :mrgreen: :innoc
Fotograf fotografira FOTOGRAFIJO, Slikar slika SLIKO.

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

Uporabniški avatar
strumf666
Član Subaru kluba
Prispevki: 3480
Kraj: Krško

Odgovor Avtor: strumf666 » 13. November 2018, 22:44

Sej imaš lahko drugačen set za vsak teden ;)

Uporabniški avatar
bojc T
Član Subaru kluba
Prispevki: 1447
Kraj: Nožice

Odgovor Avtor: bojc T » 14. November 2018, 11:43

Najlepše radkape :smsw dobr si jih spedenal :thup
Lp

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 01. December 2018, 13:28

Iiiiiiiiiiiiiiii :smey :smey koooončno zamenjano komplento vzmetenje zadaj ................................. :oops: sedaj se pa pelje avtomobil skoraj tako kot po tračnicah :smey ............................. ko bom zamenjal še spredaj + bushe spredaj/zadaj pa mislim da se bo pelalo ko v novem avtu.

Je pa pridobil par cm na višini zadaj, sedaj se celo vidi vzmet ko pogledaš avto iz strani.

Samo s kakšnim avtom sem se vozil do sedaj :wtf :wtf eden amontizer se je raztegnil/stisnil že z rahlim pritiskom, medtem ko se je drugi amontizer raztegnil že sam od sebe ko sem ga pobral iz tal in ga dvignil :cr :grim

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6234
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 01. December 2018, 13:54

raztegnit se mora sam, stisnit pa pod pritiskom. Ce gre na lahko skupaj, pomeni da je zanic.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 01. December 2018, 14:29

No ja, raztegnjen mora bit če ima še kaj življenja v sebi.

Samo ta je bil že na tleh stisnjen, ko se ga je pa pobralo s tal pa se je pod svojo težo raztegnil in tudi praktično z nič sile se ga je lahko stisnilo skupaj. :cr :crap

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 09. December 2018, 18:11

Še ena dodelava moje legice ........................ tokrat zgolj zarad moje kaprice :smsw
http://shrani.si/f/w/S8/38Rd1meM/dsc04506.jpg Ker ima ta verzija legacyja taaaaako maaale lučke zadaj, zapovrh je pa sama žarnica še skrita za mačjim očesom, se pozicijskih luči podnevi, v mraku in v megli sploh ne vidi ......................... sem se odločil da dodam trak z rdečimi led žarnicami.
No prvo je bil plan da dam znotraj rdeče plastike, kjer sta tudi rikverc luč in meglenka ............................... samo plastiko sem uspel dobit dol (pršravfana z en miljon vijaki okol in okol), vendar je sama plastika in jezički, ki držijo skupaj oba dela z leti postala tako trda, da so že na najmanši pritisk leteli koščki plastike stran .......................... Potem sem nalepil led trak na zunanjo stran plastike in jo zaščitil s plastičnim trakom v mlečni barvi. Same ledico ne svetijo direktno v uči zadaj vozečega ampak malo bolj proti tlem.

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 18. December 2018, 22:12

V kratkem bom menjal olje v menjalniku in zadnjem diferencialu in imam vprašanje predenj kaj zašuštram. 8-)

Bolje trikrat pomerit pa enkrat odrezat, so me učili službeni modreci. :smsw :innoc

1.- V ročni menjalnik z reduktorjem in awd pogonom gre 4 litre 75w90 GL-5 olja ?
2.- Olje se naliva skozi luknjo kjer je merilna palica olja v menjalniku - sovoznikova stran ?
3.- Kje je šravf za praznjenje menjalnikovega olja ?
4.- Kaj vse je v menjalniku da potrebuje 4 litre olja :?: :?:

Zadnji diferencial mi je jasen, tako lepo, preprostega in hkrati učinkovitega narejenega sistema ne vidiš pri konkurenci. Samo celotni avto mora bit v levelu, da so potem meritve nivoja olja pravilne. :rock

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3533
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 18. December 2018, 22:45

1.- V ročni menjalnik z reduktorjem in awd pogonom gre 4 litre 75w90 GL-5 olja ?
2.- Olje se naliva skozi luknjo kjer je merilna palica olja v menjalniku - sovoznikova stran ?
3.- Kje je šravf za praznjenje menjalnikovega olja ?
4.- Kaj vse je v menjalniku da potrebuje 4 litre olja

1. Da.
2. Da.
3. Na spodnji strani menjalnika.
drain_plug.jpg
4. Dosti zobnikov, ležajev, sinhronov, prednji diferencial, sredinski diferencial, low-range prestava, ...
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 18. December 2018, 23:11

:hug Najlepša Ti dala mr. danci1973 :innoc za hiter odgovor. :hug

Še eno vprašanje, ki sem ga pozabil prej vprašat - bakrena podložka -- mogoče veš kakšne dimenzije je ? Je mogoče 20 milimetrska (notranji fi) ?

Že ko sem menjal motorno olje sem, čist po mrphyjevo že zaprte trgovine, prepozno ugotovil da je šravf za praznjenje milo rečeno ogromen in nobena bakrena podložka iz celotne škatle (17,5 mm max) ni pasala nanj. No, sedaj sem dokupil še 18, 20 in 22 velikosti, tako da upam da sedaj imam pravo. :th :th

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3558
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 19. December 2018, 07:21

Bakrena podložka - 26,3×30×1,5
OEM - 803926040

Olje pa sem sam recimo vzel pri Karlu (forumski Karel), pa še ugodno je.
Neka firma Comma 75W90, in mi je OK. S tem oljem se pri WRX menjalniku se prav lepo menjajo brzine, čeprav je zunaj -2...

Srečen bodi da nimaš avtomatika, tam gre še par litrov več olja noter :)

P.s. Če imaš višek časa, lahko še semeringa polosi menjaš, sploh če ti na poloseh (izhodi na straneh) rahlo pušča olje.
Sicer je mal tečno dol dobit polos...ampak ajde :)
Vendar pazi, rabiš dva oringa z nasprotnimi smernicami. http://www.devriesintl.com/products/sha ... ix_lip.gif https://image.made-in-china.com/202f0j0 ... -Helix.jpg Na tej sliki se vidi, da imata vsak v svojo smer rebra narejene. https://sixstarbernie.com/images/F142813847.jpg Rabiš pa:
OEM 806730041 [30X50X9]
OEM 806730042 [30X50X9]

Sam hodim take stvari iskat v podjetje dihta.
Vendar ko naročuješ moraš bit pozoren da vzameš enega v smeri urinega kazalca, in enega v kontra :)

Lp.
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 19. December 2018, 07:44

Grizliboy napisal/-a:
18. December 2018, 23:11
Še eno vprašanje, ki sem ga pozabil prej vprašat - bakrena podložka -- mogoče veš kakšne dimenzije je ? Je mogoče 20 milimetrska (notranji fi) ?
Daj mi VIN na ZS, pa bom preveril...

Moj menjalnik (6MT) ima dva čepa - en ima bakreno podložko 16x22x1, drugi pa sicer kovinsko, a ne bakreno 26x32x1.8. https://partsouq.com/tesseract/assets/p ... 926090.jpg

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3558
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 19. December 2018, 08:52

Mah baker/aluminij/trda plastika, karkoli bo, bo OK. Tudi originalna podložka ki je gor, če ni poškodovana, bo OK.
Sem preveril že prej na opposed forces in imajo vsi 5MT menjalniki od 92 -> 2000+ letnika tole podložko dimenzije 26/30.
Očitno so te novejše revizije, ki so na voljo v isti dimenziji tudi v teli čudni "dihtmasa" barvi, poleg navadnih aluminjastih (al pa če je to bel baker, nevem).

Jaz ko sem olje menjal, nisem menjal podložke, pa nič ne pušča. res pa je da je podložka načeloma tak drobiž, da ni smisla da je ne menjaš...čeprav po drugi strani pa itak če drži drži...A veš?

Tudi do nakupa WRX-e še nikoli na nobenem avtu nisem menjal podložke na čepu za motorno olje ven spustit, pa tut še ni nikol puščalo?!
Je pa cena te podložke bolj kot ne ponavadi pod evro :)
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 19. December 2018, 11:00

Grizliboy napisal/-a:
18. December 2018, 23:11
Po tvojem VIN-u je prava podložka 803926040 (26.5X30X1.5), kot nadomestka pa sta navedena še 803926070 (26.3X30X2.0) in 803926090 (26.3X32.3X1).

Uporabniški avatar
Kamion
Uporabnik foruma
Prispevki: 577
Kraj: Vipavska dolina

Odgovor Avtor: Kamion » 19. December 2018, 11:01

Druga opcija je še žarjenje bakrene podložke. Podložko segrevaš do žarjenja in jo nato vržeš v hladno vodo. Tako se baker zmehča in bo gotovo tesnil.

Pri zadnjem diferencialu, najprej odvij zgornji čep (za nalivanje)! Ker če najprej odviješ spodnjega in zgornjega ne uspeš odviti, boš imel diferencial brez olja... Prav tako bodi pazljiv ko privijaš oba čepa, ker lahko aluminijast pokrov diferenciala poči in potem ti bo olje solzilo ven.
Za tankanje olja v menjalnik boš potreboval neko cev in lijak, sploh zdej pozimi ti bo to 75W težko olje teklo zelo počasi...

Comma olje dobiš poceni na autodoc:
https://www.autodoc.si/comma/12762796

Tisti led trak pa izgleda bolj pocarsko, če smo pošteni. K varnosti tudi ne doprinese kaj dosti, saj bodo ljudje mislili, da stalno zaviraš. Za povrh pa niti ne ustreza zakonu, ki pravi tole:
https://www.uradni-list.si/glasilo-urad ... -st--48-00
3.2.7 Zadnja pozicijska svetilka
3.2.7.1 Število
Dve.
3.2.7.2 Shema vgradnje
Ni posebnega predpisa.
3.2.7.3 Razporeditev
3.2.7.3.1 Po širini:
Točka svetleče površine, ki je najbolj oddaljena od srednje vzdolžne navpične ravnine vozila, ne sme biti oddaljena več kot 400 mm od skrajnega zunanjega roba vozila (po širini). Najmanjša razdalja med notranjimi robovi svetlečih površin je 600 mm. Ta razdalja se lahko zmanjša na 400 mm, če vozilo ni širše kot 1.300 mm.
+ najbrž imaš trak, ki ni homologiran za uporabo v prometu?
Se pravi ti lahko popolnoma upravičeno težijo. Če se ti kej zgodi, pa tudi če nisi kriv, se lahko zavarovalnica odloči, da ti ne izplača škode, ker vozilo ni bilo izpravno ...

Vsem JDM Legacyem svetijo luči tudi na prtljažniku. Zato bi lahko raje razmišljal o čem takem:
https://legacypic.uk/infopages/bgfoglight.php
Without breakdowns, crashes, problems and mishaps stories would simply be boring. http://83.212.82.150/poraba/PorabaTxt.png

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost