Zoksterjev Divjak

Legacy - najštevilčnejši predstavnik na naših cestah in njegov "terenski" brat - Outback
Odgovori
Uporabniški avatar
zokster
Uporabnik foruma
Prispevki: 308
Kraj: Šentjur

Re: Zoksterjev Divjak

Odgovor Avtor: zokster » 12. Junij 2019, 13:45

Čez vikend je doma potekala menjava zadnjih ležajev. Ker je mel mehanik lift zaseden, sem se odločil to kr doma nardit. Edina razlika bi bla, da bi tam mel pnevmatsko orodje na voljo. Pa se je dal brez njega. Pozitivno je blo pa to, da kolikor sem bil pod avtom, sem lahko ležal. Mi ni blo treba stat. 8-)

Če se kdo to spravi delat, mu toplo priporočam, da ma doma še kak rezervn avto, pa nekoga, ki ma prešo, da mu izpreša akso iz ležaja. No, jaz sem bil sam doma, tak da nisem mel te sreče. Zato je blo izbijanje akse mukotrpno in dolgotrajno opravilo. Računal sem, da bom v petek popoldne menjal oba zadnja ležaja. Jok brate. V petek 3 pa pol ure za enga, v soboto pa podoben čas za drugega. :mrgreen:

Pravijo, da se na napakah učimo. No, mene je tale stala nekaj časa, ni blo pa kritično.

Hkrati sem menjal še zavorne ploščice, obloge za ročno sem pa sicer naročil, pa so mi napačne poslali iz Autodoca. K sreči majo stare še dost mesa, tak da bojo verjetno preživele ležaj. 8-)
It's a hybrid. It burns gas and oil!

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3568
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 13. Junij 2019, 08:53

Jaz sem na autodocu naročil za Škodo ležaj, je bil filmček pod produktom spodaj in je možakar v 3 minutah pokazal kako lepo se ležaj sname in menja.

Valda sem povsem pozabu slabo izkušnjo s preteklo menjavo ležaja na Imprezi kar enih 10 let nazaj, in se zagonim v garažo, dvignem avto. Snamem pesto v dobre 15 minut in lej ga zlomka. Polovica notranje puše ležaja je ostala na aksi. Nabita na tak način, da se ni dalo zadaj za njo pridit da bi jo lahko snel s snemalcem ležajev.

No po kaki uri in pol sem uspel zadevo dol odrezal s flekserco :D Montaža novega pa je zopet stekla v slabe pol ure.

Tko da ja, iz 3 minutnega filmčka je ratalo poštene 2 ure dela :)

Katere ležaje si pa dal gor?
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
zokster
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: zokster » 13. Junij 2019, 09:03

Hahahhaa. Te cist razumem. Podobno situacijo sem mel s kangujem. K sreci pr mehaniku. Pol lezaja je ostal na aksi, drugo polovico smo pa s 25 tonsko preso komi spresal vem. No....na manometru ma 25 ton, manometer je sel pa cez to oznako.

Ridexa sem vzel. Bomo vidl kak dolg bo drzal. Sem pa izjemno dobro z mannolovo mastjo za zglobe namastil. Za vska slucaj.

Uporabniški avatar
zokster
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: zokster » 01. Julij 2019, 17:12

Tehnicni opravljen!

Sicer sta zadnji pusi na rokah ze bolj bogi, ampak je sam rekel naj zamenjam.

Kake mate izkusnje? Najboljse zamenjat vse puse pa se nosilni zglob zraven? Razmisljam v tej smeri. Pa ker bom tako al tako pol sel na optiko, verjetno se volanski koncnik preventivno. Al menite, da si brezveze dodatne stroske delam?

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Prispevki: 438
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 01. Julij 2019, 17:33

zokster napisal/-a:
01. Julij 2019, 17:12
Al menite, da si brezveze dodatne stroske delam?
:smey Čisto odvisno kakšen tip šoferja si :scrm ............................... :twisted:
Če imaš rad presenečenja sredi ovinka, potem lahko kak šravf al pa dva za četrt odivješ :twisted: .............. pravzaprav to naredi samo na eni strani, bo še bolj zanimivo. :innoc
Če pa imaš rad da se vsedeš za volan in NE razmišljaš pred vsakim ovinkom ali naj grem skoz ovink ko po jajcih ali pa je dovolj zgolj rahel stisk bremze pred ovinkom in potem s zmernim pospeševanjem spelješ ovinek .............................. potem opremiš avto s tisto opremo, ki ti da ta občutek pomirjenosti .................. pa naj bodo to nove gume, zavorne ploščice, puše, zglobi ..............................

Saj navsezadnje je tvoj avtomobil in si ga opremi kakor TEBI (in tvoji denarnici) paše. :rock :D :vctry
Fotograf fotografira FOTOGRAFIJO, Slikar slika SLIKO.

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

Uporabniški avatar
zokster
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: zokster » 01. Julij 2019, 17:44

Hahaha. No...presenecenja znajo bit zabavna. Da ti malo utrip pospesijo 8-)

Z besedno zvezo dodatni stroski sem ciljal na nosilni zglob (kuglo) pa volanski koncnik. Puse grejo tak vse stiri nove. Brez skrbi. :smly

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3568
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 01. Julij 2019, 17:55

Vse puše itak...ampak pri imprezi WRX je zadaj 18 ali kolk puš....če šteješ še tiste od mostu in diffa....dejmo preštet....

6 jih je na vsaki strani na rokah. torej si na 12 puš samo za roke.
Potem pa ima differencial še 2, pa most ima 4 ter prednja roka nosilca differenciala še dodatni 2.
Torej vseskup 20 puš.

Če pa še v končniku stabilizatorje menjaš maš pa tam še dodatnih 4 + 2 gumici stabilizatorja...torej prideš na 26 :facepalm

Veš kolk je to samo enga dela za prešo, pa to še vse razšravfat pa pomenjat. Pa da material kupiš....ojej :D

Pri tem outbacku pa situacija ni dosti boljša....
Če ti je keš nekaj kar ti hodi napoto potem menjaj prav vse :)

Drugače pa s pajsarjem preveri katere so slabe, pa menjaj tiste ki so potrebne menjave,.....
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
zokster
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: zokster » 01. Julij 2019, 18:20

Ma ko mas subija, tak ni nikol dnarja za stran metat. Ampak definitivno bom menjal.vse stiri. Ker ce sam dve, je sam vprasanje casa, kdaj bo treba se drugi dve. Pa je cenej tistih 30€ dat zdejle, kot pa cez pol leta, pa takrat se enkrat optiko delat. :cp

Uporabniški avatar
zokster
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: zokster » 02. Julij 2019, 08:15

Preveril na servisu. Cena za zadnjo pušo je 36,73€, za sprednjo pa 25,13€ po komadu. So res toliko boljše od kopij, ki so tam okrog 15 do 20€? Pustimo pa to, da so na partsouq okrog 10€. Očitno mamo v Sloveniji res visoke uvozne dajatve.

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4617
Kraj: Fužina

Odgovor Avtor: klemz » 02. Julij 2019, 08:34

Če dobiš od meyle hd tisto vzami. Menjajo bp če zjebeš v garancijskem roku. Sam menjam štangce k po tekočem traku :lolno .

Uporabniški avatar
zokster
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: zokster » 02. Julij 2019, 10:54

klemz napisal/-a:
02. Julij 2019, 08:34
Če dobiš od meyle hd tisto vzami. Menjajo bp če zjebeš v garancijskem roku. Sam menjam štangce k po tekočem traku :lolno .
Ne dela Meyle HD za nas. Sm pr GMT majstru komi dopovedu kaj hočem met, pa da nimam Outlanderja, nego Outbacka. pa je ugotovil, da ni teh puš v Meyletovem katalogu.

Uporabniški avatar
zokster
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: zokster » 02. Julij 2019, 11:03

http://rbcbearings.com/sphericalplainbe ... =Duralube2

O čem takem je že kdo slišal? Sam verjetno mora bit pa trdo, kot bi blo na viagri (se opravičujem ženski publiki). :smly

Uporabniški avatar
zokster
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: zokster » 18. Avgust 2019, 18:10

No, mal apdejta. Geolandarce so zakon. Cel dopust ble na 1.6 bara. Soe po južnoistrskih obalnih makadamih obnesle fenomenalno. Za aquaplaning jim niso povedl, tak da ga ne poznajo.

Pr Divjaku so pa park senzorji zadaj (kitajc), pa se za ta dnar (okol 15€) obnesejo odlično. Zravn sem vzel še TPMS, ono varianto ko kapice ventilčkov zamenjajo senzorji. Dela bp. Cekinov so bli pa še mal manj ko senzorji.

V kratko-dolgoročnem planu je tud obnova volanske letve, ker mi solzi. No....po rednem morju sem mogu kr kak deci tekočine nalit not na 300 km. Pa sm si reku, tak jo morm obnovit. Bom probu od liqui moly power steering leak stop. Tek 35ml je nardil čudež. Od trnutka vlitja ( cca jurja km nazaj) sem dolil manj kot pol deci. Tako da bo tale projekt lahk še mal počakal.

Podrl sem tud nov osebni rekord v porabi. AC Dramlje-Koper (200km, tempomat 110 do 120, prižgana klima) nalil za slabih 12€ plina. Drgače pa zdej ko sm ga spihal, se na morje (300km) prpeljem za okrog 20€.

V tem letu mam v planu še pozamenjat puše za Strongflex. Pa par zadev še porihtat. Več pa takrat.

Uporabniški avatar
ORLY
Uporabnik foruma
Prispevki: 110

Odgovor Avtor: ORLY » 18. Avgust 2019, 19:38

Poraba :thup meni podobno. Dobrih 300km pa za 20e energenta za štedilnik. Šporhert je zakon. :thup :thup :thup

Uporabniški avatar
zokster
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: zokster » 18. Avgust 2019, 21:23

Faracajg.

Aja. Prvoscu sm mu se liqi moly dodatek za olje v plehnati piksnci z dodatkom molibdenovga sulfata. Skodit mnda ne more. Glede na to, da se bo 270 obrnal.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov