Zoksterjev Divjak

Legacy - najštevilčnejši predstavnik na naših cestah in njegov "terenski" brat - Outback
Uporabniški avatar
zokster
Uporabnik foruma
Prispevki: 306
Kraj: Šentjur

Re: Zoksterjev Divjak

Odgovor Avtor: zokster » 21. Februar 2019, 21:18

Pjebi, a se doma slučajno komu valja zunanji del stikala za vrata? Oziroma če ve kdo kje bi se dal dobit. Rabil bi ono plastiko, ki ma na vsaki strani eno zarezico, pa gumico čez. Lahk tud komplet vse skupi, če ni predrago.

Jo je ratal sosedu zlomt, ko je šel iz avta, pa je pas neki čudn zavil, in glej ga zlomka, klipsna na pasu je direkt na ta šalter prišla. Paaaaa je šouuuuuu! :D
It's a hybrid. It burns gas and oil!

Uporabniški avatar
zokster
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: zokster » 21. Februar 2019, 21:31

https://www.subarupartsforyou.com/oem-p ... 83331ag02a

Tole je kompletno stikalo, rabu bi pa dejansko samo zunanji del, ki se z notranjim stisne skupi na klik (ne vem kak naj boljše opišem). Sam notranji pa pade v B stebriček. Pač ne drži se samostojno v luknji.

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3533
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 21. Februar 2019, 21:49

https://partsouq.com/tesseract/assets/p ... 1AG020.jpg Tole te na partsouq.com pride 28 US$ (s poštnino). Ali bi naši na to še kakšen davek in/ali carino računali, je težko rečt - pri tem znesku bi lahko šlo skozi tudi brez...

V Nemčiji te pride 23€ (+poštnina), tako da bo pri naših pooblaščencih verjetno tudi kakšnih 25€.

Uporabniški avatar
zokster
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: zokster » 21. Februar 2019, 22:00

Bomo pr naših preverl kak je z dobavo (bom tud mal kak odpadek poklicu, ko majo dele od teh).

Trenutno ga silver tejp skup drži, ravno tolk, da sem lahk zaklenu avto (ker če so vrata odprta oziroma false odprta v tem primeru se to ne da), jutr po svetlem pa toplem bo pa dobri stari sekundenkleber zapel, dokler ne pride drug.

Uporabniški avatar
strumf666
Član Subaru kluba
Prispevki: 3480
Kraj: Krško

Odgovor Avtor: strumf666 » 22. Februar 2019, 00:51

aleks napisal/-a:
21. Februar 2019, 10:37
nebivedu napisal/-a:
20. Februar 2019, 12:50
Klemza vpraši kako gre žez ovinke, k je za mano vozil z wrx-o . (sem imel porabo 10 litrov na 10 kilometrov)
če si vozil cca. 60 km/h si porabil za to vožnjo 10 minut. ustvaril si cca. 20kWh dela za gibanje, in cca. 80 kWh toplote z desetimi litri bencina. avtomobilski hladilnik outbacka ni zmožen odvesti te toplote, oziroma nit pol toliko ne v 10 minutah.

razlaga ob predpostavki da je pri takem teranju mehanski izplen cca 20%, (pa je raje manj)in da je motor, mnejalnik in hladilnik že ogret od prej:

recimo da gre ene 30 kWh toplote skozi izpuh (pa bi moral zažaret v 10 minutah - kar dvomim da je, kdor ne verjame naj s tremi litri bencina greje 10 minut tankostensko jekleno cev), 5 za razna trenja, pa ene 5 skozi stene motorja in menjalnika. 20 nam da motor za gibanje, ostane jih še vedno 40 skozi hladilnik v 10 minutah. kar bi dalo na uro 240 kW skozi hladilnik, ki je po možnosti še deloma plastičen ...
ne verjamem ti. 5 litrov mogoče, 10 ne pije vode.
Še primerjalna analiza, po spominu, ircar je z STI-jko najvišjo porabo naredil pri driftanju po snegu, pa še to je bilo nekje 25-35L/100km, na racelandu cca 5L/100 km nižjo, tako, da tako porabo si imel lahko samo, če ti je bencin iz tanka ven tekel.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6234
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 22. Februar 2019, 10:50

Ti bo klemz povedal. Je bil na "bencinski pumpi" v hlapih za mano.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3533
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 22. Februar 2019, 11:45

strumf666 napisal/-a:
22. Februar 2019, 00:51
aleks napisal/-a:
če si vozil cca. 60 km/h si porabil za to vožnjo 10 minut. ustvaril si cca. 20kWh dela za gibanje, in cca. 80 kWh toplote z desetimi litri bencina. avtomobilski hladilnik outbacka ni zmožen odvesti te toplote, oziroma nit pol toliko ne v 10 minutah.

razlaga ob predpostavki da je pri takem teranju mehanski izplen cca 20%, (pa je raje manj)in da je motor, mnejalnik in hladilnik že ogret od prej:

recimo da gre ene 30 kWh toplote skozi izpuh (pa bi moral zažaret v 10 minutah - kar dvomim da je, kdor ne verjame naj s tremi litri bencina greje 10 minut tankostensko jekleno cev), 5 za razna trenja, pa ene 5 skozi stene motorja in menjalnika. 20 nam da motor za gibanje, ostane jih še vedno 40 skozi hladilnik v 10 minutah. kar bi dalo na uro 240 kW skozi hladilnik, ki je po možnosti še deloma plastičen ...
ne verjamem ti. 5 litrov mogoče, 10 ne pije vode.
Še primerjalna analiza, po spominu, ircar je z STI-jko najvišjo porabo naredil pri driftanju po snegu, pa še to je bilo nekje 25-35L/100km, na racelandu cca 5L/100 km nižjo, tako, da tako porabo si imel lahko samo, če ti je bencin iz tanka ven tekel.
Pa dobro, no - pustite človeku malo pesniške svobode... :sm :lol: :rock

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 22. Februar 2019, 18:24

aleks napisal/-a:
če si vozil cca. 60 km/h si porabil za to vožnjo 10 minut.
Ne vem če je bilo sploh kje toliko malo (mogoče na kakem 180 stopinjskem ovinku). Je bilo pa treba gume menjat naslednji dan, ker geolandarce niso za take zadeve in jih je konkretno pobralo (gume so bile stare mogoče 3 mesece).
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7747
Kraj: Kamnik

Odgovor Avtor: subi92 » 22. Februar 2019, 21:05

Sam naslov teme je pa tud ena boljših :lolno

Uporabniški avatar
zokster
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: zokster » 22. Februar 2019, 21:27

Ja nekak je pogovor zasel v drugo divjasko smer. V prvem postu te teme sem lepo napisal zakaj svojga OBja ljubkovalno klicem divjak.
;P nikakor ne, ker bi z njim prebijal zvocni zid.

Ampak tud s temi offtopici smo se pa vsaj kej novga naucil, pa znanje fizike obnovil. 8-)

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 792
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 25. Februar 2019, 08:27

nebivedu napisal/-a:
22. Februar 2019, 18:24
aleks napisal/-a:
če si vozil cca. 60 km/h si porabil za to vožnjo 10 minut.
Ne vem če je bilo sploh kje toliko malo (mogoče na kakem 180 stopinjskem ovinku). Je bilo pa treba gume menjat naslednji dan, ker geolandarce niso za take zadeve in jih je konkretno pobralo (gume so bile stare mogoče 3 mesece).
povprečna 60 ni tako počasi, če gre v breg, pa da so serpentine.

Uporabniški avatar
Sajmon
Član Subaru kluba
Prispevki: 2911

Odgovor Avtor: Sajmon » 25. Februar 2019, 16:36

Poraba 100 l/100km je logično lapsus, no razen če ga ven zlivaš. 60 povprečna na takem odseku je možna, minimalna sigurno ne. Bolj bi me skrbele gume, ki 10 takih km nebi zdržale, cela tri leta običajnih pa naj bi komot. Ampak takih kilometrov Zoksterjev divjak verjetno ne bo počel :)

Uporabniški avatar
zokster
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: zokster » 25. Februar 2019, 17:19

Ma sej to je bil Nebivedujev. Moj ma rajsi blato pa hoste, kot brezglavo norenje in tiscanje v ovinke. Mi je tud mal gum skoda.

Aja...ko smo ze pr gumah, kje se geolandarce najdejo najceneje? Na netu sem jih pri enem gumarju nasel precej ugodno. Zdej me pa zanima, ce ma kdo kak predlog kje se pogledam. Itak jih bom sele na jesen menjeval, ampak vcasih je kako stvar boljse mal vnaptej vzet.

Drugace pa naj odgovorim na Backwoodovo vprasanje, ki se nanasa tudi na tematiko zlivanja pogonskih goriv v motor.

Dans sem nalil plin. Brez uppstevanja bencina je bila ppraba plina 13,4l/100km. Vozeno je blo pa cca 10% izven urejenih cest (sem se steje tudi mal slabsi makadam), 30% drkarije po mestu, 60 pa regionalne voznje. Seveda je tuki treba pristet se kake dva dontri litre benza.

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 792
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 26. Februar 2019, 11:43

zokster napisal/-a:
25. Februar 2019, 17:19
Aja...ko smo ze pr gumah, kje se geolandarce najdejo najceneje? Na netu sem jih pri enem gumarju nasel precej ugodno. Zdej me pa zanima, ce ma kdo kak predlog kje se pogledam. Itak jih bom sele na jesen menjeval, ampak vcasih je kako stvar boljse mal vnaptej vzet.
Igor (nebivedu) je nazadnje zrihtal ene sorte group buy. So ble ugodno, oziroma: vsaj jaz sem bil zadovoljen. In sem še, so še vedno na avtu.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 26. Februar 2019, 20:42

Na žalost jih ne morem več, ker je kolega, ki je delal pri uvozniku, dal odpoved.

Oziroma lahko vprašam, če jih lahko dobavijo in po kakšni ceni, kar pri uvozniku.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost