Črnozlata mamba by Grizliboy

Legacy - najštevilčnejši predstavnik na naših cestah in njegov "terenski" brat - Outback
Odgovori
Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Prispevki: 622
Kraj: Logatec
Kontakt:

Re: Črnozlata mamba by Grizliboy

Odgovor Avtor: Grizliboy » 24. Februar 2020, 17:50

rb320 napisal/-a:
23. Februar 2020, 19:50
Po mojem ste že mal zašli iz teme. Branko kaj si se pol že kaj odločil kako naprej? Si karlija že kaj kontaktiras?
Sem bil danes pri najinem znancu (k si mi ga ti predstavu :thup ) in je samo v rikverc dal in speljal, pa rekel "pob, nč več vozit, če hočeš še menjalnik cel met, ker ti že močno grab". :band :band Tko da trenutno imam eno možnost s gabrcem, bom videl kaj se bo izciml naslednji teden iz nje. :band :band

Karlija sem pa kontaktiral že za samo olje, pa mi ni nič odgovoril, pa tudi nimam prevoza tja pa nazaj, če peljem k njemu. :shock: :wtf

Tko da sami nepotrebni stroški in neprespane noči zadnje čase. :sck :sck
Fotograf fotografira FOTOGRAFIJO, Slikar slika SLIKO.

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

Uporabniški avatar
rb320
Uporabnik foruma
Prispevki: 610
Kraj: vrhnika

Odgovor Avtor: rb320 » 24. Februar 2020, 20:56

Upam da se ti bo dobr izšlo pa da boš spet 😁.

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 25. Februar 2020, 00:50

8-) Thanks, Karli :thup :thup

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 06. Marec 2020, 18:13

Moja črnozlata mamba spet sika po cesti, polovico tanka sem že spraznil. 8-) Sedaj pa imam cel tank za najnujneše vožnje, drugače bo pa avto za nekaj časa bolj kot ne na standby poziciji, da se malo povrne finančna likvidnost. :cldsw :unam

Hvala Karliju za obnovljeno visko sklopko, Gabrcu za drugo sklopko (ki jo bom imel na lagerju) in Jožetu za hitro kirurško operacijo.
Trenutno imam 95% vseh puš (strongflex), manjka mi samo za zadnji diferencial, katere so, resnici na ljubo, najbolj boge. Spotoma bom pomenjal še šravfe, da se losam tistih s "okroglimi glavami". Bo pa malo dlje trajalo od predvidenega. :_zz :_zz

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4805

Odgovor Avtor: klemz » 06. Marec 2020, 19:05

No vida, sej ni tok hudo.

Uporabniški avatar
strumf666
Član Subaru kluba
Prispevki: 3578
Kraj: Krško

Odgovor Avtor: strumf666 » 06. Marec 2020, 19:10

Fajn, da si zrihtal :thup

Uporabniški avatar
rb320
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: rb320 » 07. Marec 2020, 17:04

To je pa lepo slišat da je popravljeno 😀👍

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3909
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 07. Marec 2020, 19:58

Grizliboy napisal/-a:
06. Marec 2020, 18:13
Trenutno imam 95% vseh puš (strongflex), manjka mi samo za zadnji diferencial, katere so, resnici na ljubo, najbolj boge.
Nekak tole dvomim, ker teh puš se nabere za 500€ in glede na to kolk je upalu visko, nekak ne vidim, da bi še to metal v avto ?

Samo zadaj jih je vsegaskup 20 oziroma 26 če šteješ še stabilizator.

Je pa dobro slišat da si uredil visko. To boš zdej sčasoma povsem pozabil da je bil nek tečen strošek, ki te je mahnil po gobcu. Vsak kilometer od tega pripetljaja dalje bo lažje :)

BTW, včeraj me je kolega iz Hrastnika klical, da se je njemu poslovil visko pri nekih ~140.000km na 2.0 blob imprezi. Je tudi jamral :D
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 07. Marec 2020, 20:00

Vse skupaj pride 300€, kupil sem pa ravno predenj mi je visko šel v maloro. :unam :unam

Uporabniški avatar
rb320
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: rb320 » 07. Marec 2020, 20:16

Strong flex komplet za wrx je kao 28 kosov?

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: BackW00d » 07. Marec 2020, 22:30

Prečne roke 8×
Vzdolžne roke 4×
Most 4×
Prednji nosilec diffa 2×
Zadnji nosilec diffa 2×
Stabilizator 2×
Končnik stabilizatorja 4×

V "kit-komplet-u" za 220€ dobiš 18 kos
Manjka še:
- 2× nosilec diffa - 45€
- 2× diff - 30€
- 4× most - 80€

Alles: 380€ + poštnina...
Spredaj je zgodba malce cenejša, a še vedno si čez 100€ (nekje tolko dražji je "full-kit" napram "rear-kit")

Se pravi ti si menjal vse puše na rokah in stabilizatorjih, kajne? No sej to je ful, je pa zadaj še pametno menjat tiste na differenicalu. (uporabnik) Kamion nam je pokazal koliko zračnosti z leti in slabimi pušami dobi zadnji diff in to se potem ziher čuti kot cukanje, med speljevanjem in menjavanjem brzin.

Spredaj je to dokaj simpl, zadaj je to cel podvig, ker moraš 6 rok demontirat, pa 12 puš razprešat....sam upaš lahko, da se bo vse brez težav odvilo iz karoserije....

Edit#1: Vidim da ima strongflex stran za ta meodel Legacy-a in OB-ja "full-kit", ki dejansko vsebuje puše diffa in nosilca diffa. Ubistvu ima vse, razen puše za končnike stabilizatorja ter za zadnji most. Pa samo 313€ stane (rdeč) oziroma 344€ (sport). Zakaj pa pizduni za imprezo nimajo takega kompleta...lopovi!

Torej je za OB-ja ceneje kot za Impreze :th ajej :)

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: BackW00d » 07. Marec 2020, 22:36

Grizliboy napisal/-a:
07. Marec 2020, 20:00
Vse skupaj pride 300€, kupil sem pa ravno predenj mi je visko šel v maloro. :unam :unam
To je naložba za naprej....ful se pozna, ko menjaš stare puše z novimi. Avto se dosti lepše odziva čez luknje, volan je bolj direkten, zavijanje je bolj natančno. Jaz sem takoj opazil razliko, pa sem samo spredaj puše menjal.

Sploh pa te PU puše so trajnejše kot cenovno podobni nadomestki vulkanizirane gume.
Je pa za vsakodnevno vožnjo treba vzet rdeče...rumeni so trdi kot kamen :D

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 08. Marec 2020, 00:30

BackW00d napisal/-a:
07. Marec 2020, 22:30
Edit#1: Vidim da ima strongflex stran za ta meodel Legacy-a in OB-ja "full-kit", ki dejansko vsebuje puše diffa in nosilca diffa. Ubistvu ima vse, razen puše za končnike stabilizatorja ter za zadnji most. Pa samo 313€ stane (rdeč) oziroma 344€ (sport). Zakaj pa pizduni za imprezo nimajo takega kompleta...lopovi!
Torej je za OB-ja ceneje kot za Impreze :th ajej :)
Zanimivo, ko sem dober mesec nazaj kupoval še ni bilo celotnega kompleta ampak sprednji in zadnji komplet, puše nosilca zadnjega diferenciala in samega diferenciala pa moraš naročiti posebej (na fotografiji sicer je označeno, vendar ni v kompletu - spodaj info) - tega nisem videl, tako da moram to še dokupit.
:ast :ast Pa zanimiva je tudi cena - celotni komplet = 313, medtem ko je sprednji + zadnji + zadnji diferencial + nosilec diferenciala = 298 evričev (v obeh primerih je isto število puš). :twisted: :twisted:

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: BackW00d » 08. Marec 2020, 09:15

Fotografije so navadno po sklopih (zadnji del, sprednji del, menjalnik) in so na njih označene posamezne kataloške številke. Nato pa moraš spodaj v opisu pogledat kaj dejansko dobiš v paketu. Ker je na slikah večkrat tudi kaj dvojno označeno, saj imajo določeni modeli dve varianti iste puše.

Pri meni sem recimo moral zmerit debelino ene puše, da sem lahko naročil pravo. Isto je z gumicami stabilizatorja, sta dva različna tipa. To je vse "označeno" na slikah, ampak spodaj moraš nato izbrat katerega izmed dveh rabiš. Saj ko si malo domač z njihovo stranjo je OK, v štartu pa je mogoče malce štorasto.

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 29. Maj 2020, 17:28

Kateri sprej za dezinfekcijo klime priporočate ?
V mislih imam tistega, ki se ga uporabi ob prižgani klimi in naštimanem notranjem kroženju zraka in NE pene spreja.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost