Črnozlata mamba by Grizliboy

Legacy - najštevilčnejši predstavnik na naših cestah in njegov "terenski" brat - Outback
Odgovori
Uporabniški avatar
strumf666
Član Subaru kluba
Prispevki: 3574
Kraj: Krško

Re: Črnozlata mamba by Grizliboy

Odgovor Avtor: strumf666 » 20. Februar 2020, 20:08

Sej se ga da obnovit ali menjat... Drgač pa sožalje zarad neplaniranih stroškov.

Uporabniški avatar
rb320
Uporabnik foruma
Prispevki: 607
Kraj: vrhnika

Odgovor Avtor: rb320 » 20. Februar 2020, 20:55

Sožalje se zgodi. Najbolj da karlija kontaktiras se mi zdi da jih obnavlja 👍.

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4803

Odgovor Avtor: klemz » 20. Februar 2020, 21:02

Ce misls visko je strosek sprejemliv. Pac leta in kilometrina naredita svoje.

Uporabniški avatar
msenjur
Član Subaru kluba
Prispevki: 2455
Kraj: Vrhnika

Odgovor Avtor: msenjur » 20. Februar 2020, 21:15

a ce crkne sred. dif. je za stran?? dej no... malo vec poguma.

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Prispevki: 619
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 20. Februar 2020, 22:54

Pogum ? Moj ves denar za naslednjih 5 let je v tem avtu, tako da ni problem v pomanjkanju poguma. Tako, da bo popravilo prišlo na vrsto po poplačilu kredita, če bo avto do takrat, po čudežu, zdržal.
Fotograf fotografira FOTOGRAFIJO, Slikar slika SLIKO.

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6732
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 20. Februar 2020, 23:09

Avto bo brez problema zdržal še mnogo kilometrov.

Kakšni so simptomi? Ko zaviješ avto lomi? Kako se obnaša pri mrzlem motorju? Se menjalnik oglaša? Olje si že menjal v menjalniku? Preverjaš nivo olja? Si kam udaril z menjalnikom? Si kaj rotiral gume? Prednje manj pobira kot zadnje in če ne rotiraš gum, morajo lamele več delat, da izenačijo hitrosti na vseh štirih gumah.

Ročni menjalnik ima v tem difu lamele, ki se menjajo. Sam dif zelo zelo redko crkne in moraš avto res zlorabljat, da bi crknil sredinski dif. Lahko je šel samo zadnji ležaj na izhodu.
Ponavadi se menja le lamele na vseh subarujih z ročnim menjalnikom nekje na 200 do 250k kilometrov prevoženih. Če ga goniš po ovinkih, da ima še zadnji dif kaj za delat (LSD) ali pa ne rotiraš gum, bo šlo prej, drugače pa kasneje, v vsakem primeru pa bodo šle in jih je potrebno zamenjat. Cena pa ni pretirana. Karlija pokliči, ker on jih menja. Na tvojem avtu so že bile menjane pri 200k. Zdaj jih ima koliko? 450k?

Zgleda pa nekje tako; Odstraniš kardan, zadnji del menjalnika se odšraufa in se ven vzame dif z lamelami in se lamele zamenja pa se nazaj sestavi.
To je cel dif z lamelami skupaj: https://pg-cdn-a2.datacaciques.com/wm/O ... 957737.jpg
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 20. Februar 2020, 23:14

Tukaj je cel nov dif, z enoletno garancijo za 235€.

https://www.ebay.com/itm/OEM-99-17-Suba ... 4012982998

Zadnji del menjalnika: https://s3.amazonaws.com/rparts-sites/i ... dd9a89.jpg
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3905
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 21. Februar 2020, 07:24

Če ni šplentne vrglo med zobnike nimaš nekega večjega problema...

Meni se je to zgodilo takole:
viewtopic.php?f=25&t=9551&start=354

Pa še ista stvar v eni excelovi vrstici:

Koda: Izberi vse

Servisi/Menjave/Popravila:	Datum:		Kilometri:	Cena:		Komentar:
Obnova menjalnika		25. 5. 2017	263.500		€ 410,00	250€ ob. visko + 50€ ležaj na viskotu + 50€ olje comma - Karel + 52€ ležaj s flanšno - Kržič + repro semering krdana & dihtmasa
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 1100
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 21. Februar 2020, 08:40

Grizliboy napisal/-a:
20. Februar 2020, 22:54
Pogum ? Moj ves denar za naslednjih 5 let je v tem avtu, tako da ni problem v pomanjkanju poguma. Tako, da bo popravilo prišlo na vrsto po poplačilu kredita, če bo avto do takrat, po čudežu, zdržal.
jaj, jaz že 7 let ves dnar kar ga mam devam da mam hostarja živga. tuki mi noben ne verjame kok se subaruji sesuvajo ... plus, da če hočeš enga 10 let starga kupit ga pa vsi cenijo, ko bi bil landkruzer.
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

Uporabniški avatar
Uporabnik foruma
Prispevki: 289
Kraj: Nova Gorica

Odgovor Avtor: Topo » 21. Februar 2020, 09:10

Tak Outback je bil vreden max 5000€. Na 5 let je to 1000€/leto, 83€/mesec. Če je to ''ves denar'', potem ni problem v avtu.
Visco se popravi za ~500€ in življenje gre naprej.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 21. Februar 2020, 10:19

V tega outbacka je bilo vloženo kar nekaj denarja in truda v času, ko sva ga imela midva z Uršo:

Pri 335K
- nakup avta
- mali servis(olje, svečke filtri)

Pri 350k:
- veliki servis (olje, svečke, filtri, jermeni, napenjalec, rolce, vodna pumpa)
- menjan karter
- nove gumice okoli batkov na zavorah in gumice vodil, spolirani batki in vodila
- nov kit komplet sklopke + enomasni vztrajnik
- zamenjan motorček za lopute zračenja, ker se stari ni hotel sam vrniti v pozicijo pihanja na šipe (je samo brnelo).
- zamnejana cev od rezervarja olja do servo pumpe, ker je stara malo solzila
- zaščiteno podvozje z rubber guardom + novi štifti na plastikah notranjih blatnikov
- novo napolnjena klima

Pri 365k:
- olje menjalnik
- olje zadnji diferencial
- menjani vsi motorčki za zaklepanje v vratih, ker je na zadnjih vratih en odpovedal
- menjani zadnji lonci (rabljeni, ampak še v zelo dobrem stanju)
- popravljena Y cev med zadnjima loncema

Pri 380k:
- obe prednji roki (obnovljeni, nove puše + pobarvane roke)
- spodnji končniki (novi)
- volanski končniki (novi)
- volanska gred (od mojega prejšnjega outbacka - ojačana)
- palčke in gumice stabilizatorjev Nipparts (spredaj in zadaj novi - imajo na obeh straneh matice, da jih je lažje odviti (ni treba rezat stran))
- novi vsi štirje kolesni ležaji (Nipparts)
- novi prednji in zadnji diski + ploščice (Brembo diski, ploščice Nipparts Red)
- novi prednji amortizerji + novi fedri + nove šalčke z ležajem + nova zaščita amortizerja (vse komplet od KYB)
- novi zadnji amortizerji + fedri ( + 3cm in heavy duty - od Peddersa)
- nova wide prva lambda Denso (pred katalizatorjem)
- nova druga lambda Denso (za katalizatorjem)

Pri 395k:

- septembra 2018 je bil vpoklican za menjavo stikal na airbagih, kar je bilo tudi opravljeno.

- Ob prodaji avta je avto dobil še na novo sestavljen motor in nov hladilnik za vodo.

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 1100
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 21. Februar 2020, 11:17

Topo napisal/-a:
21. Februar 2020, 09:10
Tak Outback je bil vreden max 5000€. Na 5 let je to 1000€/leto, 83€/mesec. Če je to ''ves denar'', potem ni problem v avtu.
Visco se popravi za ~500€ in življenje gre naprej.
Če se avto vozi, 500€ ne bo zadost da gre življenje avta naprej. Jaz bi računal za 13-14 let star avto cca. 1 kupnino v naslednjih 5 do 7 letih za vzdrževanje in gume. Mene je 13 let star fori prišel cca 2 kupnini za vzdrževanje, popravila in gume odkar ga mam (7 let), ampak sem voz plačal 2800 če se prav spomnim. Ko pa takle subaru pride tam do 19-20 let se pa praktično vsak mesec nekaj pokvari.
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3905
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 21. Februar 2020, 11:39

Nebivedu, ti na 15k menjaš svečke ? :ast
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Prispevki: 619
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 21. Februar 2020, 13:43

Sej ta Igorjev kilometerski spisek in na novo sestavljena mašina so me prepričali, da sem šel na banko ter vzel kredit (230€ mesečno, ker sem moral poravnati še vse ostale kredite in minus na tr-ju).

Očitno pa sem tako nemogoč in nevešč voznik, da mi je uspelo uničit na novo sestavljeno mašino (na 50l bencina sem dolil 4l olja), uničil sklopko (menjal Karli ko je dal notri nadomestno mašino) in sedaj še menjalnik :ast :ast Ne vem pa kako mi potem potovalni računalnik kaže porabo od 7,2 do 7,8 (večinoma 7,6), če se tako izživljam in uničujem avto.

V 35.000 km lastništva se je zamenjalo: komplet sklopka, kabel ročne, popravilo vodila čeljusti prednje zavore (čisto zaštekan, cel dan sem samo šprical s WD-40 Penetrant sprejem, da se je končno začelo vrteti, vn je šel šele par ur kasneje), semering na menjalniku + zamenjava olja, zamenjava zadnje peste s ležajem (na dvigalu sem gumo lahko premikal notri/ven za min. 5 cm - na drugi strani me še čaka ponovitev vaje -- je pa sama pesta bila na zunanji strani konkretno pikasta in "rjasta"), obe labdi sondi ...............

Drug teden dobim nove strongflex bushe za spredaj in zadaj, ki sem jih nameraval zamenjati ............................. pa sedaj ne vem, če ima sploh smisel. :frwn :frwn

Prav tako pa so v vodo padli vsi ostali načrti z avtom.
Fotograf fotografira FOTOGRAFIJO, Slikar slika SLIKO.

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4803

Odgovor Avtor: klemz » 21. Februar 2020, 13:59

Kaj dramatiziras no. Pac avto je star. Se en pokazatelj, da avta ne prodas "poznani osebi" oz kupis od nje. Nakoc se grdo gleda in poslusa ocitke. Je pa mislm, da nebivedu transparenten. Ko sem sam strumfu prodal je tocno vedel kaj pa kako, enako ko sem kupil legacya od mateota.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost