Črnozlata mamba by Grizliboy

Legacy - najštevilčnejši predstavnik na naših cestah in njegov "terenski" brat - Outback
rb320
Uporabnik foruma
Prispevki: 540
Kraj: vrhnika

Re: Črnozlata mamba by Grizliboy

Odgovor Avtor: rb320 » 15. Avgust 2019, 09:55

Kako se ti pa voznja zdi z outbackom?vidim da lepo nabira kilometre👍

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Prispevki: 428
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 15. Avgust 2019, 20:13

Oooooooo, lepooo nabira kilometre ............... Na začetku maja sm jo kupil pa sem prevozil cca. slabih 9000 km. :ast :ast V ovinkih je malenkost mehkejši od legacyja, kljub zamenjanim komplet vzmetenjem (prejšnji lastnik) ampak začrtano smer pa drži isto.

Bom pa mogel pregledat okolico vzmetenja, ker mi konstantno "ruži" med vožnjo. Ležaj na sovoznikovi strani ??? Je bilo eno vodilo zavorne čeljusti čistoooooo zaštekano na sovoznikovi strani, šravfi pa zategnjeni do amena, pa še za vsak slučaj 5x dodatno zategnjeno. Sem mogu s kladivom tolčt po kluču, da sta šravfa končno spustila. Tistemu talentu bi najraje uhle potrgal. Pa tudi ko sem menjal feltne, sem peljal avto na optiko in delavc preklinjal in pošiljal nekam tistega ki je to toliko zategnil. :aln :aln
Fotograf fotografira FOTOGRAFIJO, Slikar slika SLIKO.

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 16. Avgust 2019, 06:42

Hehehehehe, včeraj se je očitno tudi moja mamba počutila praznično. :lol: :lol: :lol: Med celodnevno vožnjo po gorenjski in goriški regiji me je presenetila s nenormalno majhno porabo. :shock: In to po ravnini, po klancu navzdol so take cifre čisto normalne, samo po ravnini pa res še ni kazal take porabe in to od cerknega pa vse do nove gorice. Pa tudi ko sem zvečer parkiral na domačem parkirišču je kazalo vsega 7 l/100km.
http://shrani.si/f/2m/lu/2DUXMBJn/img20 ... 538253.jpg Sicer ima po ravnini porabo praviloma 7.6 l/100km, v goratih cestah (ala vršič ali soriška planina) pa do 8.8l/100km. Seveda pri vožnji po pamet, če pa na vsak način hočem peljati v hrib še tistih 15-20 kilometrov hitreje na ravninci in potem pred vsakim ovinkom zavirati, ja pa potem zna istrelit izračun tja do 15l/100km. :w

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3530
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 16. Avgust 2019, 21:18

Dobro zgleda tale mamba v živo. :thup Ampak zadnja leva bremz luč pa ji ne dela. ;)

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 17. Avgust 2019, 00:21

Hvala za info.
Dobro leti tale tvoja petarda, se mi zdi da sem te malo oviral tam po ovinkih :reli , bi sigurno šel še vsaj 10-15 kilometrov hitreje ? :innoc :innoc

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3530
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 17. Avgust 2019, 08:56

Mogoče bi šlo še kaj hitreje, ampak brez 'zajčka' pred seboj najbrž niti tak hitro ne bi šel. :)

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 17. Avgust 2019, 09:07

:lolno :lolno :smly :smly :innoc

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 18. Avgust 2019, 14:17

Če sem že vse avtomobile pred gradom Snežnik fotografiral, bom pa še tega. :oops: :oops:
IMG_20190818_091109_2----2.jpg
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

Uporabniški avatar
ORLY
Uporabnik foruma
Prispevki: 102

Odgovor Avtor: ORLY » 18. Avgust 2019, 19:33

O, meni ljubi Snežnik 8-) Ko sem za prvomajske rinu na Sviščake, pa peš do vrha, se je žena pritoževala kaka je cesta, ta turizem pa to, sva midva z Zapuščinco neskočno uživala po vlakah in blatno razriti cesti. Na križišču za Mašun sem šele videl, da je cesta zaprta za promet :scrm. Ka zdaj so kej zgrediral pa spedenal cesto, da je tud za občutljive popotnike sprejemljiva pot do Ilirske Bistrice? Lepa turca, pol pa še mal po Počku, Javorniki...Poznam kot lasten žep.... Kakšna uživancija :thup

Uporabniški avatar
ijuvan
Uporabnik foruma
Prispevki: 2368
Kraj: SG/LJ

Odgovor Avtor: ijuvan » 18. Avgust 2019, 22:05

Hud je 8-)
To maš ročni menjalnik? Kolk ma ta zadevšna obratov pri 130?
The value of life can be measured by how many times your soul has been deeply stirred. (Soichiro Honda)

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 18. Avgust 2019, 23:20

Tabla za popolno zaporo je še zmeraj ob cesti, z dopisom dovoljeno za gradbišče in gozdarje (vsaj zdi se mi da je pisalo gozdarje). Tabla je ob robu ceste in greš lahko normalno mimo. Na celotnem delu zaprtega dela ceste (od gradu Snežnik do križišča s cesto proti Ilirski bistrici) ni nobenega dela in je čisto normalno prevozna z vsakim vozilom (no, razen tisti posebneži, ki imajo spuščene avtomobile bi imeli kak problemček, tako kot na vsakem makadamu :cp ), tako da sploh ne vidim vzroka zakaj so tiste table sploh še tam. Verjetno so domači cestarji pozabili da so tam nekaj delali ali pa so izračunali da ni finančno vzdržno da jih grejo iskat. :up :up :up :roll: Je pa bila cesta cca. leto in pol nazaj malo razrita s hodourniškimi kanali, sedaj je pa praktično svilnato tekoča.

Sem šel od gradu Snežnik do gozdne hiše na mašunu, obrnil in šel nazaj in potem po cesti proti Ilirski bistrici. Od Šviščakov do prvega asfalta širijo cesto in je razrito levo oziroma desno od zvoženega makadama. Pa ni nobene zapore ceste, zgolj delo na cesti in kdo ima prednost pri zožanjih ter en semafor. Tko da tudi čisto normalno prevozno z vsakim avtomobilom, če se kateremu subarujevcu z kremparcami zahoče popestritve pa lahko tudi po razritem delu zapelje, saj so kamni velikosti polovice do cele pesti. :twisted: :twisted:

Da, ročni menjalnik. Vrtljaji pri 130 km/h ?? Že pozabil, ker se nerad vozim po avtocesti :th :th ........... če se prav spomnim lavfa mašina s 3000 vrtljaji v minuti v peti prestavi.

Uporabniški avatar
SubaruLove
Uporabnik foruma
Prispevki: 450
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: SubaruLove » 22. Avgust 2019, 00:29

Uaaauuu :inl čestitam za nakup in ti želim velikoooo varnih kilometrov z nasmehom na obrazu :D Zelooo lep Outback :inl

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 22. Avgust 2019, 10:10

Uuuuuuuu :oops: :oops: Hvala. :)

rb320
Uporabnik foruma
Prispevki: 540
Kraj: vrhnika

Odgovor Avtor: rb320 » 22. Avgust 2019, 21:47

Res hud stroj. Sva se srečala ucerej se mi zdi 😁😉

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 22. Avgust 2019, 23:02

rb320 napisal/-a:
22. Avgust 2019, 21:47
Res hud stroj. Sva se srečala ucerej se mi zdi 😁😉
Pred Staro vrhniko, iz smeri Ligojne če se prav spomnim ?

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov