Črnozlata mamba by Grizliboy

Legacy - najštevilčnejši predstavnik na naših cestah in njegov "terenski" brat - Outback
rb320
Uporabnik foruma
Prispevki: 540
Kraj: vrhnika

Re: Črnozlata mamba by Grizliboy

Odgovor Avtor: rb320 » 23. Avgust 2019, 21:42

Jp tam sva se srecala :thup

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Prispevki: 428
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 28. Avgust 2019, 21:39

:th :th Sploh ne vem zakaj :th :th ......................................... :twisted: mi kar nekako sede poslušat tolele med kruziranjem naokoli. :innoc :twisted:
:haha :haha :haha ......... faster than speed bullet .............. speed bullet with grease over ............ hell grease ......... bugede bugede bugede :haha :haha :haha
Fotograf fotografira FOTOGRAFIJO, Slikar slika SLIKO.

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

rb320
Uporabnik foruma
Prispevki: 540
Kraj: vrhnika

Odgovor Avtor: rb320 » 30. Avgust 2019, 21:00

Tale komad je hud 👍

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 01. September 2019, 17:45

A poznate tisti občutek za volanom, ko vam je kar naprej vroče, da tudi klima pomaga samo toliko časa ko je usmerjena direktno v telo ?? Ko pa jo ugasnete in odprete strešno okno in zadnje okna pa je telo v trenutku pregreto do amena ?????

Da ................................. to se zgodi če imaš celo poletje prižgano gretje sedeža in ne opaziš lučke na tistem, v božjo mater tam zadaj, med sedeži skritem stikalu ?? :frwn :frwn :frwn :frwn

Hja, tako je to ko sta stikalo gretja sedeža in držalo pločevink eden zraven drugega. Pa potem čistim tiste kapljice naokoli, spotoma pa premaknem gretje na stikalu seveda pa tega ne opazim. :w :w :cr :cr Baje da vsaka šola nekaj stane :$$ :$$ :aln

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

Uporabniški avatar
SubaruLove
Uporabnik foruma
Prispevki: 450
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: SubaruLove » 01. September 2019, 17:54

Haha verjemi da od zdaj naprej bos takoj na to pomislil samo dostikrat bo zal res samo vroce :D iz lastnih izkusenj, sem ze dostikrat si prizgala :haha

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3554
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 02. September 2019, 09:01

Ma zdej sm pa sred šihta skor padel po tleh! :haha :lolno

Mi smo meli ford mondea, ki je imel gretje sedežev (ta zdej ga nima) in je bil stikalo spodaj levo na plastiki sedeža.
To plastiko si mimgrede lahko s čevljem butnil ko si vstopal/izstopal in si si nehote vžgal gretje, ki je enostopenjsko in pač zagreje na ful...
Predno si ugotovil da ti rit pričenja goret je bilo pa že tko prepozno in si bil že pečen za nadalnje 60minut vožnje do doma :lolno :haha :lol:
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 19. September 2019, 16:23

1.- Kakšen olje paše v menjalnik/diferencial pri 2006 outbacku?
2.- Koliko ga potrebujem za oboje - vsaj približno, da imam podatek če bo treba kupovati. :innoc

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6221
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 19. September 2019, 20:36

Olje je 75W90 za oboje. V motor ga gre 4 litre in v diferencial mislim da 8 ali 9 deci.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 19. September 2019, 20:47

Hvala. :thup

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 19. September 2019, 21:58

Jaz v navaden menjalnik ob menjavi olja dodam še to: https://pim.liqui-moly.de/media/documen ... _ctx-1.jpg
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3530
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 19. September 2019, 23:07

nebivedu napisal/-a:
19. September 2019, 20:36
Olje je 75W90 za oboje. V motor menjalnik ga gre 4 litre in v diferencial mislim da 8 ali 9 deci.
Pa API GL-5 naj bi bilo...

Uporabniški avatar
SubaruLove
Uporabnik foruma
Prispevki: 450
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: SubaruLove » 22. September 2019, 17:39

Je mozno da sem te vceraj videla na Trzaski na Vicu? :)

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 22. September 2019, 22:25

Noooo, ne vem, če bi bila v subaruju bi pozdravu ..................................... tko sem pa videl zgolj eno mladenko, ki me je z zanimanjem gledala tam na križišču, ko sem čakal da se pešci speljejo s prehoda. 8-) Potem pa nisem bil ziher a ji je bil moj sveže umazan avto tako ušeč. :mrgreen: :mrgreen: :innoc

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 24. September 2019, 15:42

Imam eno vprašanje glede brisalca zadnjega okna - ko imam vklopljeno intervalno delovanje brisalca se mi ta ustavlja vedno na drugem mestu. Sicer končni točki levo-desno sta vredu, se ustavi tam kjer se mora.
Da malo bolj natančno opišem napako - ob pravilnem delovanju bi moral pobrisati v levo smer, se vrniti na začetek (desno) in potem počakati na naslednji interval brisanja.
Meni pa deluje tako da v levo smer pobriše, ko se začne se pa vračati v desno, pa se ustavi že na prvi četrtini poti in potem počaka na naslednji interval. Ko dobi komando za naslednji interval pobriše do konca desno in začne brisati levo ter se ustavi nekje na sredini in se ustavi. In tako nadaljuje ter se ustavlja na vseh možnih koncih okna, včasih celo zadane izhodiščni položaj ..... :roll: :roll: :roll:

Kako bi to njegovo pijano stanje odpravil ? Je problem zgolj v "kontaktorju" pri varovalkah ali je to napaka v motorju/elektroniki zadnjega brisalca ?
Sicer me med delovanjem ne moti toliko, problem je ko ga hočem pospraviti v začetni položaj in potem med vožnjo gledam par sekund nazaj, da pravi čas ugasnem na stikalu, med tem pa hitro prevozim 200-300 metrov brez da bi spremljal promet pred seboj. :scrm :scrm

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 24. September 2019, 21:11

Odkar sem ga jaz kupil tako dela. V vseh letih, kar sem ga imel nisem ugotovil, kje bi bila napaka. Lahko je pa samo rele za brisalce slab, pa je treba drugega dat. Tega pa nisem probal.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov