Črnozlata mamba by Grizliboy

Legacy - najštevilčnejši predstavnik na naših cestah in njegov "terenski" brat - Outback
Odgovori
Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3538
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Re: Črnozlata mamba by Grizliboy

Odgovor Avtor: danci1973 » 24. September 2019, 21:46

Nekoč davno sem odpiral en Subarujev motorček za brisalec (menda celo zadnji) in pri tistem je zadeva bila povsem mehanska - v motorčku sta dva vodnika v krogu in po teh dveh vodnikih tečeta dva drsnika. Ko rele sproži zagon motorčka, je to samo za par desetink sekunde, ko pa se ta dva drsnika znajdeta na 'krogu', je tokokrog sklenjen vse do konca kroga, ko se brisalec ustavi (na pravem mestu).

Morebitne težave pri tem pa seveda so, da se ta dva vodnika lahko obrabita, lahko sta tudi le umazana, lahko da drsnika premalo pritiskata na vodnika in še kaj temu podobnega.

Na tem videu se proti koncu vidi, o čem govorim:

Uporabniški avatar
ORLY
Uporabnik foruma
Prispevki: 115

Odgovor Avtor: ORLY » 25. September 2019, 09:09

Na mojem legacy_u se je tud ustavljal vsepovsod. Če sem mu pomagal je zaključil interval. Ko sem stvar razdrl, je bla osovina pod zaščitno gumo na havbi zunaj močno skorodirana. Ščetka, WD-40, silikonska mast in dela lahkotno in pravilno. Pri snemanju obloge havbe in vijačenja motorčka pazi na kontaktni kolešček, da ne pade vse narazen in po tleh :conf. Čista jeba trofit fazo nazaj, da dela brisalec v pravih limitih(po šajbi in ne po tablici😁).

tadejk
Uporabnik foruma
Prispevki: 264

Odgovor Avtor: tadejk » 25. September 2019, 10:11

Meni se je tudi začel zatikati lansko zimo. Ko sem razdrl motorček, nosilec ni bil pretirano korodiran, pač pa je bil malenkost zakrivljen in se ni lepo vrtel. Potem smo ga malo zbrusili, vse namazali in sestavili nazaj. Od takrat brisalec/motorček dela kot nov.
'05 Outback 2.5 AT LPG

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Prispevki: 439
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 25. September 2019, 15:09

Hvala za odgovore, še en projekt za zacahnat na koledarju ko odide zima. :up
Fotograf fotografira FOTOGRAFIJO, Slikar slika SLIKO.

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

Uporabniški avatar
ORLY
Uporabnik foruma
Prispevki: 115

Odgovor Avtor: ORLY » 25. September 2019, 17:34

Ne čakaj pomladi, ne čakaj na maj... 8-). Pozimi bo samo še slabše, lahko skuriš motorček. Obilo veselja ob posegu ti želim :thup

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 05. Oktober 2019, 13:37

Ker se približuje tehnični je bil že skrajni čas, da se zrihta zaštekano zajlo ročne zavore. Poleg zajle nabavim še pakne, da se v paketu zamenja in je potem dalj časa mir.
Dan pred dogovorjenim servisom pri lokalnem mehaniku pa se začne kaditi ispod pokrova motorja :scrm :o :wtf :scrm :o :wtf :scrm
Gledam kaj bi bilo, pa razen dima nisem videl ničesar, edino kar sem videl je izredno nizek nivo vode v hladilniku, kar začasno rešim z rednim dolivanjem hladilne tekočine. Šele na dvigalu se je videlo, da je počila cevka pri termostatu (ena od tistih dveh kratkih cevkic) in je teklo direkt na avspuh. Cev je počila zraven objemke, tako da se je odrezalo par centi in ponovno nasadilo cev nazaj. :clap

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

Uporabniški avatar
msenjur
Član Subaru kluba
Prispevki: 2439
Kraj: Vrhnika

Odgovor Avtor: msenjur » 07. Oktober 2019, 10:00

hehe, taki servisi so najlepši...

ko imaš v glavi že menjavo hladilnika.... pol se pa samo cevko poštuka...

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 07. Oktober 2019, 22:12

Za hladilnik sem vedel, da je nov, ker se je zamenjal pred mano pri nakupu avtomobila. Mi pa je dim vseeno uničil eno noč, češ kaj je krepalo sedaj tik pred tehničnim. :smrk 8-)

Aja, pozabil povedat eno prigodico s tem avtom -- Že od nakupa sem kar naprej poslušal da se nekaj kovinskega pretaka v vsakem ovinku ........ ko se je pa sredinska konzola odstranila sem spodaj našel 3 kovančke :innoc .................. Tako da sem sedaj bogatajši za 5 € :smey :smey

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 24. Oktober 2019, 22:25

Eno vprašanje glede prednjih luči.

Ali luči iz facelift outback (2007+) pašejo na pred facelift outbacka (do 2006) šravf na šravf ? Zanima me zaradi xenon luči, pa rad bi imel original, ne pa neki napol delujoče in vsekrižem sveteče kitajce.

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 24. Oktober 2019, 23:38

Montažne točke bi celo znale pasat, samo blatnik, odbijač ziher ne:
https://s.aolcdn.com/commerce/autodata/ ... 2A0101.jpg https://s.aolcdn.com/commerce/autodata/ ... 2E0101.jpg Pri Outback-u še celo hauba ne bi pasala (za Legacy-a pravijo, da je treba menjat blatnike in odbijač, hauba pa ostane).

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6253
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 25. Oktober 2019, 00:03

Menjat moraš vse - nosilec odbijača, odbijač, oba blatnika, havbo in masko.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7751
Kraj: Kamnik

Odgovor Avtor: subi92 » 25. Oktober 2019, 08:32

Grizliboy napisal/-a:
24. Oktober 2019, 22:25
Zanima me zaradi xenon luči, pa rad bi imel original, ne pa neki napol delujoče in vsekrižem sveteče kitajce.
Si preveril koliko stanejo :thdwn
Rabljene OK, če niso razpadle ali porumenele...

Uporabniški avatar
Kamion
Uporabnik foruma
Prispevki: 580
Kraj: Vipavska dolina

Odgovor Avtor: Kamion » 25. Oktober 2019, 09:18

Zraven xenon luči moraš montirati tudi senzor višine zadnje osi!
Without breakdowns, crashes, problems and mishaps stories would simply be boring. http://83.212.82.150/poraba/PorabaTxt.png

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 25. Oktober 2019, 10:07

Kar se legalnosti tiče - senzorja sta dva - spredaj in zadaj, potem je tu še 'kontroler', na katerega sta senzorja priključena in ki potem krmili motorček na žarometu. Seveda potrebuješ še 'čiščenje' žarometov, se pravi dodatna črpalka in napeljava za vse to.

Vse skupaj pa je itak brezveze, ker čisto zares legalen ne boš, ker homologirat tega se ne bo dalo (99,9% sem prepričan v to).

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 25. Oktober 2019, 15:48

Nisem bil pozoren na detajl oblike žarometa pri smerokazu, od spredaj sta mi žarometa delovala identična. :shock: :scrm

Eh, mogoče še bolj, bo več v denarnici ostalo. :twisted: ........ itak :haha :cp

Hvala vsem za informacije. :thup :top: :top:

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost