Bencinska črpalka

Legacy - najštevilčnejši predstavnik na naših cestah in njegov "terenski" brat - Outback
Odgovori
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6742
Kraj: Črnuče

Re: Bencinska črpalka

Odgovor Avtor: nebivedu » 09. December 2019, 11:55

A si resetiral računalnik, pa zdej čudno dela?
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

Uporabniški avatar
ORLY
Uporabnik foruma
Prispevki: 312

Odgovor Avtor: ORLY » 09. December 2019, 12:57

nebivedu napisal/-a:
09. December 2019, 11:55
A si resetiral računalnik, pa zdej čudno dela?
Ne,nič kaj takega. Občutek imam kot da zaug prehitro spusti.Čist mrzel ob zagonu in še par metrov dela normalno, gas je odziven, potem pa zatrokira oz. počepne,ko daš gas,če pa dodajam gas počasi, pa gre. Ko je pa polno segret pa dela ok. Nekaj podobnega sem doživljal na katrci, če sem prehitro ugasnil čok. Ali pa hladna motorna žaga. Ko preklopi na plin, se vsi simptomi umirijo. Kaka ideja?
ignorance is bliss

Uporabniški avatar
strumf666
Član Subaru kluba
Prispevki: 3578
Kraj: Krško

Odgovor Avtor: strumf666 » 09. December 2019, 15:25

Senzor za T zraka (ta je skupaj z MAF senzorjem), senzor za T hladilne tekočine, lambda pa računalnik, mislim, da so "glavni". Vplivajo lahko pa še motorček za prosti tek, "neutral position" stikalo na menjalniku (če je MT) pa verjetno tudi ekološke zadeve, EGR ventil, ...

Uporabniški avatar
ORLY
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: ORLY » 09. December 2019, 15:34

Uuuuu. Puno toga... :reli
ignorance is bliss

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Prispevki: 622
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 09. December 2019, 15:52

Nekaj zelo podobnega sem imel na legacy 2.0. Odstranil sem sesalno plastično cev, odklopil senzor za pretok zraka. Ko pa sem skupaj dal pa sem pozabil priklopit senzor, zjutraj je normalno vžgal, ko pa sem speljal mi pa ni bilo jasno zakaj je tako zamorjen. Tistih par kilometrčkov do šihta je že nekako bolj za silo šlo, na šihtu pa mozgam kaj vse je spet crknilo ........................... in mi kapne za senzor ................ med malco grem pogledat in je res bil odklopljen.

Probaj ga odklopit, pa nazaj priklopit, mogoče se je samo malo razmajal, mogoče je prišlo kaj vlage med kontakte ............. če imaš kontakt sprej malo očisti kontakte ........................... ena od možnosi pač. :th :th
Fotograf fotografira FOTOGRAFIJO, Slikar slika SLIKO.

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

Uporabniški avatar
strumf666
Član Subaru kluba
Prispevki: 3578
Kraj: Krško

Odgovor Avtor: strumf666 » 09. December 2019, 16:04

Če MAF odklopiš, dobiš CE, tako, da je fajn imet možnost, da to potem pobrišeš.

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Prispevki: 622
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 09. December 2019, 16:35

strumf666 napisal/-a:
09. December 2019, 16:04
Če MAF odklopiš, dobiš CE, tako, da je fajn imet možnost, da to potem pobrišeš.
Praviloma se ne odklaplja/priklaplja električnih zadev če so pod štromom (vžgan motor oz. ključ v kontaktu). Brez kontakta pa ti ne bo ničesar napisalo. :omfr :smrk
Fotograf fotografira FOTOGRAFIJO, Slikar slika SLIKO.

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

Uporabniški avatar
ORLY
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: ORLY » 09. December 2019, 17:23

Ko sem zadnjič odklopil luftmesser(to je MAF predvidevam) na gumijasti cevi za zrak, medtem ko je laufal motor, je avto crknu. Baje naj bi bil to znak, da je luftmesser OK.Če ne crkne ali se ne zgodi nič, naj bi pomenilo, da je hin(avto dela na neki srednji vrednosti iz ECU parametrov, ker od senzorja ne dobi nič). Vklopila se je CE, ampak po petih zagonih s ponovno priklopljenim senzorjem lučka samodejno ugasne. Luftmesser lahk črtam iz seznama potencjalnih barab ali ne? Kaj pa senzor temperature vode? Je to isti, ki pošilja signal do števca temperature, ker kazalec se obnaša normalno(nič ne skače).
ignorance is bliss

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost