Outback 2.5 04' zamorjen (ne razvije moči)

Legacy - najštevilčnejši predstavnik na naših cestah in njegov "terenski" brat - Outback
Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3909
Kraj: Trbowle

Re: Outback 2.5 04' zamorjen (ne razvije moči)

Odgovor Avtor: BackW00d » 11. December 2019, 10:47

Podaljšek imam tudi jaz na svoji, pa brat isto pravzaprav, če pomislim.

Meritve na tehničnih delajo navadno preko njihove "lambde", ki jo zabijejo v izpuh zadaj. Obrate pa merijo preko "sonde", ki jo nabijejo nekam na blok motorja z magnetom. Pač ene sorte knock senzor.

Grizliboy, tvoj katalizator je že bogi, če je rabil par sekund obratov da se je segrel in začel delat normalno.
Podaljšek laže le avtu (drugi lambdi), tehničnega ne bo pretental. Pri tebi je očitno trenutno katalizator še toliko dober, da gre čez ("par sekund" vročine očitno že rabi). Ampak Subaru pa je očitno tako nastavil limite, da že preračuna iz dvojne lambde da so katalizatorji že "below threshold", zato se je pred podaljškom prižigala Check Engine. Očitno je ta below threshold za sile še OK na tehničnem...Slej kot prej nebo več.
Lučka pa zaradi podaljška še vedno ne bo gorela.

Luka, Check engine lahko gori čisto zaradi česa tretjega, nepovezanega, a sovpadajočega. Brez kod in diagnosticiranja, je težko rečt da je plin kriv.
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

l_zupan
Uporabnik foruma
Prispevki: 27
Kraj: Trbovlje

Odgovor Avtor: l_zupan » 11. December 2019, 16:41

Imam tut jst podaljšek na lambdi že montiran (nisem ga jaz montiral) ..mogoče tudi zato dalj časa drži visoke obrate ob mrzlem štartu, al se motim?
Meni je lansko leto meril v izpuhu in s sondo na bloku pa ni mogel izmerit nič in ga je priklopil na kabel.
Srce bi mi šlo v njihov kanal, če bi ga u iberture spravlal, pa še do blokade :smsw

Mel sem check engine pa cruise utripajoč ko je prva lambda šla. Takrat ga je morilo pa spet ne pa spet morilo, dokler ni vrgu check engine in potem je normalno delu z enormno porabo seveda. Po menjavi je blo ok.

Ja brez diagnostike je brez veze ugotavljat v prazno, je pa res, da lučko gladko ignorira in se vozi.

Uporabniški avatar
subson
Uporabnik foruma
Prispevki: 115

Odgovor Avtor: subson » 29. December 2019, 21:31

l_zupan napisal/-a:
11. December 2019, 16:41
Imam tut jst podaljšek na lambdi že montiran (nisem ga jaz montiral) ..mogoče tudi zato dalj časa drži visoke obrate ob mrzlem štartu, al se motim?
Meni je lansko leto meril v izpuhu in s sondo na bloku pa ni mogel izmerit nič in ga je priklopil na kabel.
Srce bi mi šlo v njihov kanal, če bi ga u iberture spravlal, pa še do blokade :smsw

Mel sem check engine pa cruise utripajoč ko je prva lambda šla. Takrat ga je morilo pa spet ne pa spet morilo, dokler ni vrgu check engine in potem je normalno delu z enormno porabo seveda. Po menjavi je blo ok.

Ja brez diagnostike je brez veze ugotavljat v prazno, je pa res, da lučko gladko ignorira in se vozi.
ma če je na delovni temperaturi mu nč ne škoduje :) sej ti tud kdaj globoko zajameš sapo kar jo lahko :) če ne drugje pri zdravniku ko globoko dihaš haha :haha
Če bi bil vedež, nebi bil revež :smrk

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost