Subaru Outback '08 - DIESEL

Legacy - najštevilčnejši predstavnik na naših cestah in njegov "terenski" brat - Outback
Odgovori
Uporabniški avatar
Sajmon
Član Subaru kluba
Prispevki: 2903

Re: Subaru Outback '08 - DIESEL

Odgovor Avtor: Sajmon » 07. Marec 2017, 17:16

O ti hudič sakramenski. Me prav zanima, kaj bi porekli na bolj konkretni inštanci pri Subaruju na takle primer. Tole pa verjamem, da konkretno zamaje zaupanje v znamko. :(
Upam, da čim ugodneje rešiš tole štalo. Kolikor se jo sploh še da...

Uporabniški avatar
Nightwish
Uporabnik foruma
Prispevki: 180
Kraj: Slov. Bistrica - Celje

Odgovor Avtor: Nightwish » 07. Marec 2017, 17:19

No, pa še za potencialne dvomljivce: v treh letih lastništva avta, je bilo z njegovim nakupom vred vanj vloženega krepko preko 20k EUR!!
Avto se je vedno lepo vozil, če sem ga pa že kdaj pritisnil, je bil vedno ogret na delovno temparaturo! Ni bil čipiran ali kakorkoli drugače modificiran in kdor ga je videl in me pozna, bo vedel, kako in kaj se je dogajalo z avtom.
Those who have never truly lived can never truly die!

Uporabniški avatar
icko
Uporabnik foruma
Prispevki: 545
Kontakt:

Odgovor Avtor: icko » 07. Marec 2017, 17:31

Samo tole res ni normalno. Kolega ima legacy 2011 2.0D in se mu je malo pred 200kkm razletel. Kaj točno še ugotavljajo. Redni pooblaščeni servisi non stop.
Moja accordka kupljena za 3k€ z 250kkm ima sedaj malo pod 400kkm. Prva ketna prva turbina prva sklopa. Pa gre vsak dan vsaj 5× na 4500rpm. ;)
Tako da malo me je že srbelo spet po subaruju, pa sem ugotovil da ne rabim ravno problemov. :mrgreen:

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6222
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 07. Marec 2017, 17:40

Tudi mojemu kolegu se je razletela mašina pri 182k kilometrih. Pri njem je bil definitivno kriv nikoli menjan vztrajnik.

Nightwish, moj predlog je da se zmeniš s karlijem, da ti zrihta eno dobro bencinsko mašino z elektriko, menjalnik in zadnji dif in to obesiš na avto. To bo pomoje najceneje zate in za vsa nadaljna servisiranja tudi.

Edino ne vem, če ne boš moral še volanske letve menjat, ker jo imaš sedaj na elektriko, navadni jo ima pa na hidravliko in rabiš potem še hidravlično črpalko (servo črpalka). Mogoče pa lahko ostane, to bo pa kdo drug povedal.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

Uporabniški avatar
Nightwish
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Nightwish » 07. Marec 2017, 17:45

@nebivedu: Saj zato pa sem malo bolj odprl debato, da vidim, če se mi bo kaka pametna ideja utrnila in gradimo potem na tisti naprej ;)

Uporabniški avatar
strumf666
Član Subaru kluba
Prispevki: 3476
Kraj: Krško

Odgovor Avtor: strumf666 » 07. Marec 2017, 18:03

Najprej sožalje, že prvič je bilo mučno brat, še enkrat isto pa, brez komentarja...
Beli bi rekel, naredi swap na STI :mrgreen:
Swap se dokaj zanimivo sliši, samo predvidevam, da boš hotel imet to tudi legalizirano? To bi znalo bit precej "zabavno" pri naših organih...
Kar se dela samega in stroškov tiče ti bo Karli zihr vedel povedat, samo glede na to, da imaš dokaj nov avto, verjetno nadomestni bencinski motor&deli ne bodo ravno poceni?
Če na račun swap-a ne boš profitiral vsaj par k€, je po moje bolj smiselno tega prodat (popravljenega ali ne, odvisno od računice) pa kupit bencinerja.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6222
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 07. Marec 2017, 18:15

Če dobi motor z elektriko, menjalnik in zadnji dif za nekje 1500 evrov, pa še da mu ga nekdo zmontira, bi bilo to že dobro.
Če bo hotel mašino za dizla, bo to prišlo vsaj 4 do 5k, pa še vedno bo strah, kdaj bo mašina spet odpovedala.

Če pa z razsuto mašino proda 2008 letnika lahko pa pričakuje kaj? 2500, 3000 evrov? Na netu so že pod 8k, delujoči (sicer bodo vsak čas nedelujoči, ampak...).

Po moje se bolj splača swap na bencinarja, kot prodaja in nabavljanje drugega.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

gore
Uporabnik foruma
Prispevki: 919
Kraj: Vukojebine med Kamnikom in Krvavcem
Kontakt:

Odgovor Avtor: gore » 07. Marec 2017, 18:38

Fantje - skoraj leto dni bo, kar sem zapustil Subarujev tabor. Kar nekaj časa sem iskal, pa nisem našel nič takšnega, kar bi mi bilo všeč. Ali so bile razne mučke ali je bil avto potolčen ali ni bil redno servisiran ali pa ni bilo prave kombinacije cena/želja. Skratka, dolgo sem čakal pri menjavi, da bi vzel svojega četrtega Subija, pa mi ni bil usojen.
Poleg tega se mi je že na nekajdnevnem testiranju XVja prižgala lučka, avto je nekako čudno deloval, pa je bil praktično nov. No, za nameček sem hotel napisati test, pa so me poklicali iz Subaruja in mi namignili, da to nikakor ni zaželeno.
Tehtnico pa je odmaknilo od Subaruja, ko sem govoril kar s tremi, ki poznajo/prodajo/servisirajo veliko Subarujev (imen res ne bom povedal, da ne bo kdo imel težav) in prav vsi so bili močno razočarani nad kvaliteto. Sploh pri dizlih, čeprav tudi bencinarjev niso prav hvalili.
Skratka - s težkim srcem sem zapustil to znamko, ampak očitno so se odmaknili od svojih korenin. Niso pa edini, celo nasprotno. Verjetno kar večina znamk varčuje na vseh koncih.

Uporabniški avatar
LSlabe
Član Subaru kluba
Prispevki: 1906
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Odgovor Avtor: LSlabe » 07. Marec 2017, 18:44

Nightwish, predvidevam da zdej feltn ne rabiš več?
What seems to be the Officer, problem?

Nč več turbo...

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7745
Kraj: Kamnik

Odgovor Avtor: subi92 » 07. Marec 2017, 19:53

Poigravanje z mislijo swapa me prime na stranišče sploh pa če sam ne znaš velik narest. Kokr vem ima karli en tak projekt za narest in potegne za seboj en kuppp malenkosti. Če bi človk mel čas, denar in voljo bi se še lotu česa podobnga. Upam da letos konča :-P

To bi jest naredu le če bi bil lastnik kot novega 2.5 bencinca in bi ga povaljam, zakotalim ter dobim od zavarovalnice totalko. Samo v takem primeru bi morda menjal školjko.

Nightwish. Če je opcija rabljen "OK" motor notr in vozit do zime in prodat v kakšno avtohišo v račun za neki preverjenega. Sej nategneš se lahko z marsičem ampak tole ni normalno.

Tud Honde niso nujno bullet proof ampak tole z gredmi je enostavno brezveze in velik - fail poskus takšne znamke.
Boljš da bi notr vtaknil neboxer motor če ga že skonstruirat ne znajo.

Želim ti, da kaj pametnega pogruntaš in da se ti stroški vsaj deloma povrnejo.

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7745
Kraj: Kamnik

Odgovor Avtor: subi92 » 07. Marec 2017, 19:55

@icko, a to je u mojstr z belim k se je v Srbijo vozu ? In je bi še nedavno vozen.

Uporabniški avatar
Kristijan
Član Subaru kluba
Prispevki: 1079
Kraj: Goričko

Odgovor Avtor: Kristijan » 07. Marec 2017, 20:16

Iskreno sožalje. Si ne morem predstavljati kaj doživljaš...
Če že swap na bencinca, je treba škrgo uporabit in navlečt turbinca :D stroški bodo tako al tako
Outback 2.5 07 & Forester S Turbo 99 :rock

Uporabniški avatar
Kanumlc
Član Subaru kluba
Prispevki: 692
Kraj: Vojsko nad Idrijo

Odgovor Avtor: Kanumlc » 07. Marec 2017, 20:58

Ooo ti štala :cr skoz bolj me stiska, ko tole berem in še bolj me, ko pomislim na smrduha v garaži :/ res groza, da se ti to dogaja. Upam, da zrihtate čimceneje in da se rešiš tega dizla.

Uporabniški avatar
Nightwish
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Nightwish » 08. Marec 2017, 07:25

LSlabe napisal/-a:Nightwish, predvidevam da zdej feltn ne rabiš več?
Nisem še povsem vrgel puške v koruzo, ampak ne rabiš pa zdaj v nedogled čakati samo name... ;)

Matija
Uporabnik foruma
Prispevki: 49

Odgovor Avtor: Matija » 08. Marec 2017, 08:46

Lp
Ti pa res nimaš sreče.A okoli garancije ne moreš nič narest. A nima blok 100000km garancije
Če ti lahko kej pomaga z deli me kontaktiraj.
lp

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov