Subaru Outback '08 - DIESEL

Legacy - najštevilčnejši predstavnik na naših cestah in njegov "terenski" brat - Outback
Odgovori
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6253
Kraj: Črnuče

Re: Subaru Outback '08 - DIESEL

Odgovor Avtor: nebivedu » 08. Marec 2017, 10:02

200.000 naj bi bila garancija, če je redno servisiran na uradnem servisu.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

Uporabniški avatar
icko
Uporabnik foruma
Prispevki: 545
Kontakt:

Odgovor Avtor: icko » 08. Marec 2017, 15:10

subi92 napisal/-a:@icko, a to je u mojstr z belim k se je v Srbijo vozu ? In je bi še nedavno vozen.
Res je, brat od moje.

boneman
Uporabnik foruma
Prispevki: 119

Odgovor Avtor: boneman » 08. Marec 2017, 19:04

Tole je pa res k..rc. Ko berem tole temo tut mene stiska zarad mojga srmdljivca, pa čeprov sem menjal vztrajnik itd.
Vseskoz je mal prisoten strah pred gredolomom oz. blokolomom :)
icko napisal/-a:Samo tole res ni normalno. Kolega ima legacy 2011 2.0D in se mu je malo pred 200kkm razletel. Kaj točno še ugotavljajo. Redni pooblaščeni servisi non stop.
Kaj je menjal vztrajnik?
Jaz imam zdaj 200.000 km prevoženih , isto Legy 2011 2.0 D, pa zaenkrat ( trk po lesu) v redu laufa.
Me pa zanima glede na to da je bil avto iz Italije, ali so tam že preventivno menjali vztrajnike na servisih.

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4623
Kraj: Fužina

Odgovor Avtor: klemz » 08. Marec 2017, 19:41

Jst mam tud italjana in po servisni ni zasledit, da bi vztrajnik menjal, Stern pa tudi v ´zgodovini´ ni nic videl.

Uporabniški avatar
Nightwish
Uporabnik foruma
Prispevki: 180
Kraj: Slov. Bistrica - Celje

Odgovor Avtor: Nightwish » 09. Marec 2017, 01:42

Matija napisal/-a:Lp
Ti pa res nimaš sreče.A okoli garancije ne moreš nič narest. A nima blok 100000km garancije
Če ti lahko kej pomaga z deli me kontaktiraj.
lp
Seveda ti javim, če bom karkoli potreboval... Itak se moram oglasit, da ti turbino nazaj pripeljem ;)

Kar se garancije tiče, je v tem primeru povsem brezpredmetno, ker ni šla gred v takem smislu kot prvikrat, ampak zaradi turbine :/
Those who have never truly lived can never truly die!

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6253
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 09. Marec 2017, 07:21

Jaz bi vseeno poklical šterna in vprašal, če se da kaj iz garancije povlečt.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7751
Kraj: Kamnik

Odgovor Avtor: subi92 » 09. Marec 2017, 09:42

icko napisal/-a:
subi92 napisal/-a:@icko, a to je u mojstr z belim k se je v Srbijo vozu ? In je bi še nedavno vozen.
Res je, brat od moje.
Se pravi če je olje na zadnji strani motorja ali pod menjalnikom je že na meji. In kokr je brat razlagal, uradni serviser ni kaj velih razlagal zakaj je mastno na zadnji strani motorja in so čakali na explozijo :?

Kaj čmo, minil so časi ko so se servsiri zapiral zarad premalo dela :)

Ravn zdej k so pločevino zrihtal so pa drugje šparal.

Uporabniški avatar
Nightwish
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Nightwish » 04. Marec 2018, 20:13

Lep pozdrav vsem skupaj!

Veliko časa je preteklo od mojega zadnjega javljanja okoli moje "Becky", a tako je, ko te vmes doleti življenje ;)

"Becky" deluje in ima po drugi generalki za seboj že dobrih 10kkm. V tem času sem jo že dodobra preizkusil in zaenkrat ni videti kakšnih novih zapletov okoli mašine. Vsa čast Karliju, ki si je dal ponovno opravka z njo. In kljub temu, da se kar križa, ko sliši za dizla (EE20), sem ob pogledu na njegovo delavnico videl, da je še vseeno dobra duša in nas kljub temu sprejme v svojo štalco :D Karli, HVALA! :clap

Kratek povzetek zadnje kalvarije: na koncu je bila zamenjana glavna gred, opravljeno honanje bloka, pomenjana vsa tesnila in ležaji v bloku ter nova ojnica. Turbina je bila že poprej "donirana" (hvala Matiji!) in se tudi pridno vrti. Torej, tale sneg smo preživeli z nasmehom na obrazu 8-)

Se pa tokrat obračam na vas z vprašanjem, kje je kakšen dober avtoelektričar, ki bi se bil pripravljen ubadat s kompletno napeljavo vozila...? Že vse odkar sem odpeljal od Karlija mi svetijo rumeni lučki za mašino in "traction-control". Posledično mi seveda ne deluje tempomat ter seveda sam "traction-control".
Po obisku AH Koletnik v Mariboru, kjer so bili prijazni in priklopili avto na tester, mi je bilo pojasnjeno, da mora biti napaka nekje na liniji od stikala do relejev in nato naprej do senzorjev.
Prav tako se mi je zgodilo zdaj ob tem hudem mrazu, da mi avto ni hotel vžgati. Kontrolka za grelne svečke je sicer dolgo gorela, ko pa je ugasnila, je avto verglal v nedogled (sicer na koncu le vžgal, a z izdatno količino dima). Glede tega so mi prav tako pojasnili, da bi bilo potrebno pregledati napeljavo do grelnih svečk. Kaj bolj jasnega odgovora nisem dobil, saj je bil njihov električar ravno te dni na dopustu.

V vsakem primeru bi moral pustiti pri njih avto vsaj dan ali dva, pa še to mi je dal iskreno vedeti, da niso ravno strokovnjaki za servis Subarujev :/ Skratka, mi je med vrsticami namignil, da naj poskusim pri komu, ki se malo bolje spozna na to znamko... Ideje, predlogi, prostovoljci? :th

... Bom pa ob prvi priložnosti še malo pomatral Karlija, da zrihtamo menjavo viskota, ker zdaj pa sem že nekajkrat lepo videl, kako je oddrsaval sprednji konec pri polno navitem volanu. Prav tako mi gume še bolj cufa kot že sicer. Torej, tole še zrihtamo, potem pa se razen rednih vlaganj v avto potegne črta.

Uporabniški avatar
Kristijan
Član Subaru kluba
Prispevki: 1079
Kraj: Goričko

Odgovor Avtor: Kristijan » 04. Marec 2018, 21:56

Lepo, da si mu dal še eno priložnost.

Kako pa se obnesejo strongflexove puše, glede na to, da si imel težave z ostalimi? :)
Outback 2.5 07 & Forester S Turbo 99 :rock

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4623
Kraj: Fužina

Odgovor Avtor: klemz » 05. Marec 2018, 05:23

Pri nama je bila podobna situacija. Natrgani kabli nekje med nekim relejem grelnih svec. Preveri rele, kablovje tam vmes in razmisljaj o menjavi grelnih svec.

Uporabniški avatar
Nightwish
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Nightwish » 05. Marec 2018, 17:02

Kristijan napisal/-a:
04. Marec 2018, 21:56
Lepo, da si mu dal še eno priložnost.

Kako pa se obnesejo strongflexove puše, glede na to, da si imel težave z ostalimi? :)
Puše sem do sedaj menjal samo na sprednjem delu. Imam še ves komplet za zadnji del avta, vendar bo to počakalo še kak mesec ali dva. Do sedaj ni pripomb čez Strongflex (rdeči), služi namenu ter je po funkciji in videzu enaka kot prvega dne - kar bi težko rekel za originalne, ki sem jih prej tko zvesto menjaval :unam

Uporabniški avatar
Nightwish
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Nightwish » 05. Marec 2018, 17:03

klemz napisal/-a:
05. Marec 2018, 05:23
Pri nama je bila podobna situacija. Natrgani kabli nekje med nekim relejem grelnih svec. Preveri rele, kablovje tam vmes in razmisljaj o menjavi grelnih svec.
Hvala za info, bomo našli nekoga, da to preveri tko kot se zagre!

Uporabniški avatar
Nightwish
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Nightwish » 11. Junij 2018, 13:25

Juhej, "Becky" bo dobila končno nove letne čeveljce... Niso ravno iz vrha moje liste najbolj zaželenih, a šenkanemu konju se bojda ne gleda v zobe :D

Se mi pa zadnje čase dogajajo čudne stvari okoli elektronike (varovalk)... Najprej mi je seveda na armaturki (najverjetneje) pregorela kontrolna lučka za prižgane žaromete (tista zelena) in hkrati šla še varovalka zadnjih luči, ki sem jo seveda zamenjal takoj, ko sem to ugotovil (po prihodu iz servisa domov). In sedaj sem pogruntal, da mi tudi meglenke ne delajo. Trenutno mi čas (beri: žena in otroci :) ) ni dopustil, da bi se še to spravil preverit varovalke, mi pa seveda že malo preseda, kaj bo še naslednje.

Za piko na i so seveda poskrbeli na servisu, ko sem peljal avto na ta zadnji vpoklic za airbage. Poleg sem jim naročil, da naj pogledajo, kaj je s temi lučkami na armaturki. Seveda sem dobil ob vrnitvi vozila povsem pavšalen odgovor, da je (kar se zelene lučke za žaromete tiče) pač šla ledica v armaturi. Na varovalke se seveda električar niti spomnil ni, da bi jih preveril! Šalabajzerji, da jih je za iskat!
Kar se pa tiče onih dveh rumenih lučk na armaturi (motor + ESC) so izjavili, da so grelne svečke hin in da zaradi tega potem tudi ESC izklopi :? Torej njihova razlaga je bila, da dokler ne dam novih grelnih svečk, da ne morejo ugotoviti, a je še kaj drugega narobe... :th :th WTF??
Nekako mi zdrava pamet ne dopušča, da bi bili japonci tako "pametni", da ob okvari nečesa takšnega kot so grelne svečke, izklopi varnostni sistem kot je recimo ESC... :shock: Torej, ker bi mi, recimo žarnica crknila, mi torej tudi airbagov neb odprlo??? :| Ima kdo logično razlago, ki je jaz ne vidim?

P.S.: Kar se nasplošno tiče servisa, sem dobil vtis, da se je mehanik oz. električar raje igral z resetiranjem/nastavljanjem vseh možnih radijskih postaj ter brskanjem po notranjosti avta kot pa z delom, za katerega je bil tisti dan avto pri njih. Torej, mene (če res, res, res ne bo druge izbire), ne vidijo več! Žal! :w

In mogoče še ena prošnja... Je kdo že razstavljal zadnjo ključavnico na prtljažnih vratih? Namreč ročka za odpiranje se je pričela občasno zatikat in je že rahlo moteče. Ker neb rad nekega dne sredi avtoceste doživel, da vrata prtljažnika niso zaprta, bi to razstavil in očistil, zato me zanima, če je potrebno na kaj posebej paziti ali gre ta letev in vse ostalo lepo narazen..?

Uporabniški avatar
gassa
Član Subaru kluba
Prispevki: 278
Kraj: ZREČE

Odgovor Avtor: gassa » 11. Junij 2018, 13:49

Kje pa si bil na servisu?

gusti
Uporabnik foruma
Prispevki: 68
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Avtor: gusti » 11. Junij 2018, 14:04

za prtljažnik imaš na YT par filmčkov. Ni komplicirano.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost