Subaru Outback '08 - DIESEL

Legacy - najštevilčnejši predstavnik na naših cestah in njegov "terenski" brat - Outback
Odgovori
Matija
Uporabnik foruma
Prispevki: 49

Re: Subaru Outback '08 - DIESEL

Odgovor Avtor: Matija » 07. September 2018, 09:04

Super, vendar ti vseeno priporočam da daš original.Če boš kaj mimo mene "cruzal" se oglasi pa ti jo dam.

Uporabniški avatar
Nightwish
Uporabnik foruma
Prispevki: 180
Kraj: Slov. Bistrica - Celje

Odgovor Avtor: Nightwish » 08. September 2018, 20:52

Vem in verjamem, da bo najpametneje, ter da je to le začasna rešitev...

Hvala! Ti javim ob prvi priložnosti pa da spet kako debato udariva :111
Those who have never truly lived can never truly die!

Uporabniški avatar
Vladekcokoladek
Novinec
Prispevki: 2

Odgovor Avtor: Vladekcokoladek » 21. Oktober 2018, 19:57

Najbrž podobna situacija in sicer
Subaru Outback boxer diesel, letnik 2008, 190.000 km prevoženih.

Avto bi naj bil NE vozen in sicer naj bi se slišal ojnični ležaj, kar lahko vodi do gredoloma (baje)
Bil je redno servisiran na pooblaščenih servisih, prvi dve leti v Nemčiji, vse ostale razen zadnjega, pa naj bi opravil servis Štern.
Zadnjo menjavo olja in filtra je opravil moj mehanik.

Stvar je v tem, na cestnih nepravilnostih se je prižigala rdeča opozorilna lučka za olje.
Ustavil sem in kupil liter olja vendar je bilo v avtu oja med min in max, vseeno sem dolil pol litra.
Na poti domov, se je lučka prižigala ko sem zaviral in ugasnila ko sem se ustavil in ko sem se peljal.
Avto sem zapeljal do Subaru servisa Štern kjer je ostal par dni. Potem pa me je poklical s slabimi novicami.
Kot sem omenil, naj bi šlo za serijsko napako loma gredi.
Morda bi nam Subaru priznal garancijo in bi dobili nov blok motorja. To bom izvedel v roku dveh, treh tednov..

Zdaj pa me zanima, kaj naj naredim? Če dobimo blok motorja, še vseeno pride do nekih stroškov.
Če pa garancijo zavrnejo pa res ne vem kaj bom z avtom. Koliko je vreden tak kot je?

Sicer je avto lepo ohranjen, očuvan in negovan. Skoraj vsa oprema razen navigacije...
Usnje, gretje sedežev, senzorji, kamera, panorama, zatemnjena stekla, original 17col alu platišča s starimi gumami plus zimske gume lani kupljene na kovinskih 16 col
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3538
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 21. Oktober 2018, 20:14

Tole si preberi -> viewtopic.php?f=6&t=11139.

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7751
Kraj: Kamnik

Odgovor Avtor: subi92 » 24. Oktober 2018, 09:04

Vladekcokoladek napisal/-a:
21. Oktober 2018, 19:57
Koliko je vreden tak kot je?
Pomojm okol 2000€; osebno bi dal največ tri vijolčne in roka. Pa še v tem primeru bi naredu swap na kaj bencinskega, če bi najdu čas.

Uporabniški avatar
Nightwish
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Nightwish » 27. Oktober 2018, 12:00

"Dobrodošel v klub" bi se glasil moj pozdrav... Prav groza mi je vsakokrat prebrati kaj takšnega.

Glede na to, da imaš lep in dobro opremljen primerek, bi jaz osebno počakal na "razsodbo" glede tovarniške garancije. V kolikor se to ne izide, pa bi vsekakor poizkusil kar ti je @danci1973 predlagal.

Uporabniški avatar
Nightwish
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Nightwish » 03. Junij 2019, 07:48

Pozdravljeni.

Že dva dni neuspešno iščem po forumu, kjer je nekdo v eni od tem mimogrede opisal proceduro, kako se izpiše koda za napako... To seveda brez, da bi rabil avto priklapljat na tester ali kar mi je še bolj iz poti, vozit do pooblaščenca (kjer mi do sedaj tako ali tako, še nikoli niso dali informacije iz prve roke, kaj bi dejansko bilo narobe). Spet se mi je namreč prižgala rumena kontrolka za motor in seveda izklopljen ESC :unam

Sem že pregledal vse varovalke in tudi sicer nisem do sedaj v delovanju zaznal še ničesar nenavadnega. Če pa ima kdo na relaciji CE-MB primerno opremo za prebiranje napak iz računalnika, se seveda toplo priporočam.

prlek
Novinec
Prispevki: 12

Odgovor Avtor: prlek » 03. Junij 2019, 09:39

Zdravo,lokacija Prlekija če kaj pomaga.
Drugače pa link:https://www.youtube.com/watch?v=DhDzA-6dFm4
lp,
prlek

Uporabniški avatar
zokster
Uporabnik foruma
Prispevki: 310
Kraj: Šentjur

Odgovor Avtor: zokster » 03. Junij 2019, 11:57

Šentjur, mam obd reader. Tak da če se boš kaj ustavljal tu, lahko preberema pa pobrišema.
It's a hybrid. It burns gas and oil!

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4623
Kraj: Fužina

Odgovor Avtor: klemz » 03. Junij 2019, 12:41

Dons pa res ni vec problem kupt obd2 in nek program za branje kod. Vse skupaj manj kot 20€.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6253
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 03. Junij 2019, 17:20

Nightwish napisal/-a:
03. Junij 2019, 07:48
Pozdravljeni.

Že dva dni neuspešno iščem po forumu, kjer je nekdo v eni od tem mimogrede opisal proceduro, kako se izpiše koda za napako... To seveda brez, da bi rabil avto priklapljat na tester ali kar mi je še bolj iz poti, vozit do pooblaščenca (kjer mi do sedaj tako ali tako, še nikoli niso dali informacije iz prve roke, kaj bi dejansko bilo narobe). Spet se mi je namreč prižgala rumena kontrolka za motor in seveda izklopljen ESC :unam

Sem že pregledal vse varovalke in tudi sicer nisem do sedaj v delovanju zaznal še ničesar nenavadnega. Če pa ima kdo na relaciji CE-MB primerno opremo za prebiranje napak iz računalnika, se seveda toplo priporočam.
verjetno to iščeš:
nebivedu napisal/-a:
19. September 2016, 21:02
Kako brez OBD2 kabla preveriš kode napak:

ugasneš luči, ugasneš avto.

ključ na ON da se prižgejo vse lučke v armaturi (ne vžgeš avta)
vklopiš luči
4x klikneš odometer (gumb za reset kilometrov
izklopiš luči
vklopiš luči
(luči lahko sedaj izklopiš, da ne prazni akumulatorja)

Vse to moraš narediti v 10 sekundah.

Na ekrančku v zgornji vrstici se prikaže P in 4 mestna koda. Če pritiskaš odometer še naprej, preskakuje med P in C. P---- ali C---- pomenita brez napak.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

Uporabniški avatar
Nightwish
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Nightwish » 05. Junij 2019, 21:32

@nebivedu: Hvala! Ravno to sem iskal in danes tudi imel čas sprobat. Žal na mojem ne deluje - sem vsaj 5x ponovil, pa brez uspeha.

@klemz: Imel in še imam namen nabavit, pa se potem vedno nekak izide in se mi (seveda optimistično) smeje, da zdaj pa bo ja mir in da ne bom več rabil :sil ... Že brskam po aliju in ebayu :grim

@prlek: Superca...! Sem šel kar pisat odgovore in šele zdajle opazil, da si prilepil video... In kot zakleto, možakar na posnetku kar lepo razloži, da se je treba kar mal namatrat in bit vztrajen, kar pa jst nisem bil preveč :grim ................ Iiiiiiinnnnnnnn seveda grem še enkrat, tokrat bolj židane volje do avta. Probam vsaj 20x in na koncu ves "pissed off" pustim vse skupaj in sedem nazaj za računalnik ter nadaljujem s temi vrsticami :unam

Torej, bo zmagala zaenkrat ponudba od zoksterja... Mojster, se ti javim ob prvi priliki na ZS :thup

Uporabniški avatar
Nightwish
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Nightwish » 16. Junij 2019, 13:08

Torej, računalnik je pokazal napako P0403 - EGR ventil. Napaka je bila pobrisana in se do danes še ni nazaj pojavila. Sem pa že govoril z mehanikom, da pripeljem avto enkrat do konca meseca na čiščenje. V kolikor pa ne bo zaleglo, pa bomo razmišljali o kakšni trajnejši rešitvi (blindiranje, menjava avta...)
@zokster: Mojster, hvala za tvoj čas in usluge! Ob prvi priliki se oddolžim! :111

Hkrati sta se pa pojavila še dva "problemčka"...

Eden se pojavlja ob pospeševanju v višjih prestavah zadnje čase nek čuden zvok. Niti ne znam točno opisat, najbližje bi bilo, da je podobno enemu cviljenju oz. pokvarjenemu elektromotorju ali celo zavijanju kompresorja. Bi pa rekel, da se zvok pojavlja nekje okoli menjalnika/sklopke/vztrajnika/turbine. Široko področje, a pred dopustom bi rad tole lociral... In seveda upam, da je kaj čisto banalnega, kot recimo nazadnje neko škrtanje v kolesu in so bile zadnje zavore toliko dotrajane (beri: slab material - na eni od ploščic je dobesedno vso meso odpadlo!)

Kot drugi problem, ki mi grize živce pa je nekakšen luft v volanu oz. mi ga nekako leno vrača v srednjo lego. Je možno, da gre počasi električni servo h koncu ali morda volanska letev? - Puše in končniki so praktično novi (Strongflex).

Uporabniški avatar
zokster
Uporabnik foruma
Prispevki: 310
Kraj: Šentjur

Odgovor Avtor: zokster » 17. Junij 2019, 05:58

Nightwish napisal/-a:
16. Junij 2019, 13:08
@zokster: Mojster, hvala za tvoj čas in usluge! Ob prvi priliki se oddolžim! :111
Ni problema! Sej konc koncev smo zato tu, da si pomagamo! 8-)
It's a hybrid. It burns gas and oil!

Uporabniški avatar
Nightwish
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Nightwish » 02. Julij 2019, 20:43

Hkrati sta se pa pojavila še dva "problemčka"...

Eden se pojavlja ob pospeševanju v višjih prestavah zadnje čase nek čuden zvok. Niti ne znam točno opisat, najbližje bi bilo, da je podobno enemu cviljenju oz. pokvarjenemu elektromotorju ali celo zavijanju kompresorja. Bi pa rekel, da se zvok pojavlja nekje okoli menjalnika/sklopke/vztrajnika/turbine. Široko področje, a pred dopustom bi rad tole lociral... ... ...

Kot drugi problem, ki mi grize živce pa je nekakšen luft v volanu oz. mi ga nekako leno vrača v srednjo lego. Je možno, da gre počasi električni servo h koncu ali morda volanska letev? - Puše in končniki so praktično novi (Strongflex).
Da malo pojasnim dogajanje zadnjega tedna ali dveh...
Torej, ker se je tisto "brušenje" v predelu menjalnika/sklopke/vztrajnika že kar rahlo stopnjevalo in niti radio ni uspel kaj dosti več zakriti, sem se zapeljal do bližnjega mehanika tle v Sl. Bistrici. Ta je bil tako prijazen, da sva odšla na eno kratko relacijsko vožnjo. Že po prvem kilometru mu je bilo jasno, da je nekaj narobe z menjalnikom (pač izkušena leva noga in desna roka :) )

Torej je padel predlog, ali obnova menjalnika ali menjava, glede na to, da je imel ravno enega na voljo.

In glede na to, da se mi je rahlo mudilo, saj je dopust pred vrati, lahko rečem le KAPO DOL! za mojstra Luko, da si je vzel čas in mi v praktično enem dnevu opravil zamenjavo menjalnika. Razlika s tem menjalnikom in onim starim je skorajda kot dan in noč. Hkrati je tudi pregledal vztrajnik in sklopko, ki imata za seboj sedaj že 55kkm in sta skorajda kot nova.

Hvala tudi @ZdenkoK, saj je bil njegov bivši Outback "darovalec organov" :)

Prav tako se je tudi izboljšal občutek na volanu. Očitno je bila kakšna povezava ali pa je bil le kakšen predporodni krč :grim

.......

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov