Amortizerji

Legacy - najštevilčnejši predstavnik na naših cestah in njegov "terenski" brat - Outback
Uporabniški avatar
Sajmon
Član Subaru kluba
Prispevki: 2915

Re: Amortizerji

Odgovor Avtor: Sajmon » 16. Maj 2016, 16:49

Pri mojem 2007 piše na amortizerju KYB 20365AG300, torey kayaba samonastavljiv, s trebuhom spodaj. Koliko je pa dejansko razlike med različnimi part numberji, je pa vprašanje. Lahko je dimenzijsko povsem identičen in se razlikuje v zadnjih treh številkah samo glede na letnik avta.
Za vzmeti je pa že kar samoumevno, da morajo biti trše, če se dela konverzijo v navadne.
Mogoče bi pa šli v skupinski nakup, če nas je več. Jaz ne bi vzemal kaj cenejšega. S Kayabo mislim da nimamo kaj falit, samo pravi komplet je treba najt.

Uporabniški avatar
Sajmon
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: Sajmon » 16. Maj 2016, 23:00

Luxaru, sem malo pregledal Subarujeve kode v tvojem postu. Enkrat omenjaš amortizer enkrat vzmet, kode pa vse za amortizerje.
Tukaj si točno poglej: http://opposedforces.com/parts/legacy/e ... _absorber/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ameriški outbacki nimajo samonastavljivih zadnjih amortizerjev. Vsi si jih tako želijo, mi pa klasične. Najboljš, da se zmenimo za blagovno menjavo. :mrgreen:
Tukaj sem zasledil podatek, da naj bi kayabini amortizerji bili pravi s kodo 341354, kar si tudi sam že našel.

Drugače pa tukaj je nekaj "malega" branja :cr :mrgreen:

Uporabniški avatar
Thomas22
road pirate
Prispevki: 6736
Kraj: Železniki

Odgovor Avtor: Thomas22 » 17. Maj 2016, 07:04

Luxaru napisal/-a:osebne izkušnje ?
Da. Obnovili so mi samo nastavljive Foresterjeve amortizerje. Seveda so naredili navadne, ampak nekoliko trše.
Čudi me, da Outbackovih ne obnavljajo.
Don't allow your mind tell your heart what to do.

skokec
Uporabnik foruma
Prispevki: 36

Odgovor Avtor: skokec » 17. Maj 2016, 08:40

Živjo,

Jst sem jih zamenjal spredaj( KYB) zadaj pa tudi sam še razmišljam kaj naredit.

Kar sem našel je ta kit, ki zna biti kar zanimiv. Ali je to že kdo testiral.

http://www.pedders.co.uk/subaru-outback ... 267106.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6242
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 17. Maj 2016, 08:50

Če bi rad povišane fedre, potem naroči king springs. So 3cm višji in trši. S tem boš na višini največ pridobil.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

skokec
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: skokec » 17. Maj 2016, 08:53

Predvidevam da je ta Kit za zamenjavo samonastavljivih z navadnimi

Uporabniški avatar
Sajmon
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: Sajmon » 17. Maj 2016, 09:48

Tudi jaz gledam ta kit. Piše, da so zamenjava za samonastavljive in povrnejo poseden zadnji del. Kako je s kompresijo in povratnim hodom pa buhve. Poleg tega je kvaliteta nepoznana. Nekje sem zasledil ne preveč navdušenja nad to znamko.
Zakaj bi pa outbacka še dvigoval, mi pa ni jasno...

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 17. Maj 2016, 10:10

Outback še 3cm višji gre potem povsod brez problemov, pa predvsem lažje se not vsedeš.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

Uporabniški avatar
Thomas22
road pirate

Odgovor Avtor: Thomas22 » 17. Maj 2016, 10:23

skokec napisal/-a:Živjo,

Jst sem jih zamenjal spredaj( KYB) zadaj pa tudi sam še razmišljam kaj naredit.

Kar sem našel je ta kit, ki zna biti kar zanimiv. Ali je to že kdo testiral.

http://www.pedders.co.uk/subaru-outback ... 267106.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Zadnji komplet točno te firme ima na Foresterju uporabnik foruma "jost". Pravi, da ni problemov, za več informacij ga kontaktiraj.

Uporabniški avatar
Thomas22
road pirate

Odgovor Avtor: Thomas22 » 17. Maj 2016, 10:24

nebivedu napisal/-a:Outback še 3cm višji gre potem povsod brez problemov, pa predvsem lažje se not vsedeš.
Nimajo vsi istega okusa in namenov ...

Uporabniški avatar
Sajmon
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: Sajmon » 17. Maj 2016, 10:26

Res je, ampak 99% lastnikov ne bo šlo preverjat skrajnih zmogljivosti. Drugo je pa vleka.
Pa tudi bi najbrž moral še spredaj prilagodit višino oz. trdoto.
V Ameriki menjajo celo za legacyjevo vzmetenje in jih s tem znižajo.
Najboljš bi blo imet 2 tipa amortizerjev in vzmeti in se malo igrat s kombiniranjem. Kdo se javi? :mrgreen:
Očitno pa so teli pedders Avstralci nagruntali zadevo in se lotili ponudbe predelav. Bo treba še to bolj podrobno prešnofat.

edit: Thomas, hvala za info

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 17. Maj 2016, 10:57

Sej ne rabiš skrajnih zmogljivosti. Pozna se že 3cm višine ko se notri vsedeš, pa po zasneženi cesti, ko na kak makadam zapelješ,...

King springs dobiš vse 4 povišane in ojačane. Zadnje dobiš pa še dodatno ojačane za prikolico, da je avto kljub teži poravnan in ne gliser.

skokec
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: skokec » 17. Maj 2016, 11:22

Moja ideja je celo ta da kupim tam samo vzmeti, amortizerje pa bi da KYB 341354

Po njihovih informacijah je prava vzmet ta:

http://www.pedders.co.uk/pedders-coil-s ... 502237.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Luxaru
Uporabnik foruma
Prispevki: 28

Odgovor Avtor: Luxaru » 17. Maj 2016, 12:03

Sajmon napisal/-a:Luxaru, sem malo pregledal Subarujeve kode v tvojem postu. Enkrat omenjaš amortizer enkrat vzmet, kode pa vse za amortizerje.
Se opravičujem, sem bil že čist zmešan od vsega branja o teh amortizerjih in vzmeteh. mislim sem "amortizerje"

tudi sam sem prebral tisti FAQ o vzmeteh.. no, majhen del vseh 100 strani :cr

skratka, eni dajejo tudi 341276 od kayabe.. drugi pa 341443.. so pa tako različna mnenja o tem, kateri so boljši, da se še nisem povsem odločil kaj je razlika.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 17. Maj 2016, 12:07

A ni 341443 tudi koda za amortizer za foresterja?

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov