Amortizerji

Legacy - najštevilčnejši predstavnik na naših cestah in njegov "terenski" brat - Outback
Uporabniški avatar
Sajmon
Član Subaru kluba
Prispevki: 2915

Re: Amortizerji

Odgovor Avtor: Sajmon » 29. Junij 2016, 00:46

:-)
Ja, te sem najprej našel. A sem našel tudi precej slabih mnenj o teh pedersih. Kukr da majo slabo robo, samo vzmeti pa ne prodajajo.

Uporabniški avatar
Sajmon
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: Sajmon » 29. Junij 2016, 10:02

Sem pa prejel odgovor za avstralske King Springs vzmeti, ki so najbolj ustrezne in topšit quality.
Tole mi je povedal francoski dobavitelj:
I've been waiting for King Spring to confirm availability because we don't normally stock this particular model. We can supply as follows:
KSRR-29SPC - price per pair 233,33 ex VAT (280 euros inc VAT)
For an order of 4 pairs or more I can offer you a 15% discount on this price.
We can normally restock in 3-4 weeks from date of order.

Delivery to Slovenia depends on total weight.
Just let me know the quantity you require and I'll calculate delivery for you.
Looking forward to your reply.
Vzmeti so drugače 175 $AUS + verjetno kar draga poštnina (ebay). Če bi se nas našlo enih par in ima kdo kakšno žlahto downunder, bi verjetno precej ceneje prišli skozi. Kayabine blažilce pa ni problem dobit v EU. Cena cca 85€ kos. Govora je seveda o zadnjih.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3568
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 29. Junij 2016, 10:15

Naroči na firmo brez VAT-a in tukaj potem ne prijavi računa :thup
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
Sajmon
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: Sajmon » 03. Julij 2016, 22:26

Sem razmišljal malo o teh fedrovjih in tuhtam, če bi vzmeti za ameriški model outbacka pasale na evropskega. Glede na razliko v gumah in ob enakih amortizerjih, bi avto na koncu sedel dober centimeter višje, kar najbrž ne bi imelo nobenih posledic za podvozje. Ameriško verzijo vzmeti je pa čez lužo precej lažje dobit, saj za njihovo tržišče samonastavljiv zadnji sistem ni bil na voljo.
Bi ta teorija šla v prakso?

reklamar
Uporabnik foruma
Prispevki: 120

Odgovor Avtor: reklamar » 04. Julij 2016, 12:31

V info vsem s težavo - tole v celoti paše na avto: Pedders Conversion Kit.
Ustrezne niso le protiprašne gumice (nove niso priložene), vendar se tudi lahko uporabijo stare.
LP

Uporabniški avatar
Sajmon
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: Sajmon » 04. Julij 2016, 13:01

Si se potem odločil za to opcijo?

reklamar
Uporabnik foruma
Prispevki: 120

Odgovor Avtor: reklamar » 04. Julij 2016, 13:20

Ja.

Uporabniški avatar
Sajmon
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: Sajmon » 07. Julij 2016, 07:43

Hehe, izvedel, da so na uradnem servisu enemu outbacku zadaj zamenjali samo amortizerje, in sicer kyb 341354.
Če ne veš, ne boli. :-P

Uporabniški avatar
Sajmon
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: Sajmon » 08. Januar 2017, 17:05

2 meseca in 2000 km je narejenih, odkar imam spredaj zamenjane amprtizerje z ustrezno kayabo, zadaj pa s peddersovim kompletom konverzije v navadno vzmetenje. Avto od takrat fantastično drži lego v ovinkih, poguncavanja čez grbine ni več. Je pa vožnja postala precej manj udobna. Čutim vsako grbinco, fliko, kovinske spoje na mostovih. Tudi precej glasno se vse skupaj odziva. Ali slučajno amortizerji potrebujejo neko obdobje, da se vpeljejo? Originalni so bili spredaj zanič, da narazen niso več lezli, zadaj pa so samonastavljivi povsem izgubili dušenje. No, zdaj je občutek, kot da imam neko rally podvozje in mi kar manjka mehkobe. Skoraj istočasno sem menjal tudi gume na zimske, ki so xl.

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4617
Kraj: Fužina

Odgovor Avtor: klemz » 08. Januar 2017, 17:38

To je to, na novem iz fabrke bi imel enak občutek.

Uporabniški avatar
Sajmon
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: Sajmon » 09. Januar 2017, 22:40

:shock:
Mal čudno. Sodelavc ima zadnjega golfa in gre gancnov čez vse iste nepravilnosti na cesti, kot da se ne dotika tal.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6242
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 09. Januar 2017, 22:55

simon, ti si verjetno vzel ojačane fedre. Zato je zadaj sedaj dost trši.
To kar si ti vzel, želim jaz na mojem avtu. Ti bi moral pa vzet mehkejšo verzijo.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

Uporabniški avatar
Kanumlc
Član Subaru kluba
Prispevki: 693
Kraj: Vojsko nad Idrijo

Odgovor Avtor: Kanumlc » 17. Januar 2017, 09:46

Bosta lahko zamenjala :D
To so plinski amortizerji? Rabijo čas, da se omehčajo, ne bo pa velike razlike. Pri imprezi ko so bli menjani za KYB + fedri je bil avto trd kot kanta in se je kar čutilo, da poskakuje kot kak WRC :lol: Čez čas se je malce umirilo to poskakovanja ali pa sem se navadil. ;)

Uporabniški avatar
Sajmon
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: Sajmon » 17. Januar 2017, 10:12

Ja plinski. Bolj mi je dirkaški prednji konec, kjer sem menjal samo amortizerje, vzmeti pustil original. Vsaka nepravilnost se hitro čuti in sliši. Se mi zdi, kot da so amortizerji prepočasni, sploh pri raztezanju. Ni pa več trzanja volana.
Me zanima, kako bo, ko se ogreje in pridejo nazaj mehkejše letne gume.

Uporabniški avatar
Sajmon
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: Sajmon » 21. April 2017, 11:54

Sem mislil, da bo po menjavi gum za letne z mehkimi stenami kaj udobneje, pa ni prav nobene razlike. Prišel sem do ugotovitve, da se zamenjane kayabe spredaj prehitro vrnejo v položaj. Vzmeti so originalne. Zadnji peddersov konverzijski komplet prav tako nekam hitro odreagira na vsako motnjo s cestišča. Kot da imajo vsi amortizerji enostavno premalo dušenja, da se prehitro tako stisnejo kot tudi raztegnejo. Pri hitrejši vožnji čez debele policaje se avto dvakrat zaziba. Predvidevam, da bi se moral enkrat. Predno so bili montirani, sem vse na roko sprobal. Stisnil sem jih lahko s kar nekaj sile, raztegovali pa so se tudi dokaj počasi. Seveda na avtu in z vzmetmi so drugačni pogoji, a predvidevam, da so delovali normalno. Lega avta je v ovinkih precej boljša. Manjka pa mu udobja. Najbolj zoprni so glasni tup tup zvoki pri vožnji čez spoje viaduktov, robovi flik in črte pravokotne na smer vožnje, nizke hitrostne ovire ipd. V nobenem avtu ni slišat ali čutit tega, niti v 15 let starih.
Je kakšna firma, ki bi se znala lotit ugotavljanja in odpravljanja takih težav? Sem klical v Amortizer pri Dolu, pa me njihov odgovor, da so za to krive same kayabe ni ravno prepričal. Da bi moral vzeti Sachs ali kaj drugega. Luftov ni nobenih, linki stabilizatorja so še precej frišni.
Počasi obupujem nad tem plehnatim suženjstvom... :cr

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost