Bazen v Foresterju

Subarujev predstavnik razreda SUV
Odgovori
Grab1825
Novinec
Prispevki: 12

Bazen v Foresterju

Odgovor Avtor: Grab1825 » 20. November 2019, 21:54

A mogoče kateri ve kje bi lahko prišla voda pod tepih na šofetjevi strani na foresterju 02 letnik.
Ali je morda že odprta kakšna tema glede tega?
Drugače sem preveril tesnilo stekla, zgleda brez napak. Poden je brezhiben, vrata tudi tesnijo. Po tepihu je ne sledim da bi priteklo kje od brisalcev navzdol.
Pri tem vremenu me meša🤪

Uporabniški avatar
kruster
Uporabnik foruma
Prispevki: 102

Re: Bazen v Foresterju

Odgovor Avtor: kruster » 20. November 2019, 22:01

so mogoče zamašene lukje za odvodnjavanje pri zajemu zraka ventilacije , listje ....???

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6312
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 20. November 2019, 23:05

Imaš šibedah?

Žice med avtom in vrati imajo gumo okoli. Če je pretrgana, potem ti tam lahko voda notri teče.

Klimo laufaš? Je cevka za odvodnjavanje klime nataknjena pravilno? Meni se je snela enkrat in je bilo na sovoznikovi strani pod tepihom mokro.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

Grab1825
Novinec

Odgovor Avtor: Grab1825 » 21. November 2019, 20:57

Zaščita kablov med vrati je cela, nalepil sem papir, da bi videl ali moči tesnilo pri vratih pa ne.
Šibedaha nimam, cev od klime pa mi trenutno ne potegne da bi mi zdejle delala težave, ko pa klima ne dela z neki hudi moči.
Pri ventilaciji še moram pa preverit, lahko bi to blo😕

andrazsg
Novinec
Prispevki: 10

Odgovor Avtor: andrazsg » 24. November 2019, 22:02

Zdravo, pravkar se ubadam z istim problemom. Bazen sem odkril v predelu za noge za voznikovim sedezem. Vode je bilo toliko, da sem mislil, da sem ziher pustil odprto okno v enem izmed poletnih nalivov. Zadevo sem zasilno saniral do prejsnjega tedna, ko sem spet naletel na bazen. Preveril sem odtocne kanale na sibedahu, bili so cisti in vodo odvajajo bp. Nato sem odstranil sedez z kompletno tapicerijo, voda prihaja v avto nekje pri pedalih. Pod njimi je 5mm goba, ki sega kar visoko do tocke kjer goba nebi bila napita, ce bi voda prihajala od kod drugod. Ko se goba napije do mere, da ne sprejme vec vode le ta zacne pocasi svojo pot do predela za noge za voznikovim sedezem, kjer se nabira. Pomladi so mi menjali vetrobransko steklo in mislim da je problem slaba montaza. Ko sem odstranil plastiko pod steklom da bi ocistil ostanke listja in umazanije sem ugotovil da so nosilci na tej plastiki polomljeni in je zadevo na nek nacin drzal na mestu silikon. Kanale sem ocistil in plastiko z nekaj truda uspel spravit na svoje mesto. Zdaj cakam ce se bo voda spet pojavila, tapicarijo sem samo nastavil na svoje mesto in namontiral sedez tako da lahko spremljam kaksno je stanje. Zaenkrat je se suho, se pa bojim vecjega naliva.

Grab1825
Novinec

Odgovor Avtor: Grab1825 » 29. November 2019, 22:00

Res je mokro se začne pri pedalih, in tudi zgleda da je problem pri vetrobranskem steklu.
Zasledil sem kapljico na plastiki pri odpiraču pokrova motorja in ji sledil ter opazil na zunanji strani skrčeno tesnilo v zgornjem vogalu. Tam sem zdaj zakital ampak dvomim, da je to-to.
Torej ti si odstranil plastiko ki pokriva mehanizem brisalcev in tam čistil?
Malo sem si svetil tja noter pa nisem opazil kakega listja.

andrazsg
Novinec
Prispevki: 10

Odgovor Avtor: andrazsg » 03. December 2019, 06:06

So tudi tebi menjali steklo? Plastiko nujno odstrani in pocisti. Glede tesnila pa ne vem tocno, meni je bilo receno da tesnilo itak ne tesni ampak naj bi tesnil kit/silikon ki ga namazejo pri montazi stekla.

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7758
Kraj: Kamnik

Odgovor Avtor: subi92 » 03. December 2019, 11:51

Med pločevino in kitom ki se stika s steklom japonc pač zarjavi in lahko voda pronica notr.
Steklo demontirat, očistit, skrtačit in zaščitit, nato montaža mojstra za avtostekla nazaj na svoje mesto.
Če je pa pregnito pa še predhodno varjenje seveda.

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4647
Kraj: Fužina

Odgovor Avtor: klemz » 03. December 2019, 16:58

Sej ne gnije sam japonc na A stebričkih in zgornji rob strehe. Sem imel na Škodi enak problem.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost