Moj Hostar

Subarujev predstavnik razreda SUV
Odgovori
Uporabniški avatar
Legacy_46
Član Subaru kluba
Prispevki: 1377
Kraj: Vrhnika

Re: Moj Hostar

Odgovor Avtor: Legacy_46 » 13. December 2017, 20:58

aleks napisal/-a:
13. December 2017, 20:29
ne sekiraj se, moj se je tud danes spremenil v nepremičnino oz polpremičnino ... sicer ni šel po bregu u tri materne, ampak obsedel je pa vseeno.
Večini taki subaruji služijo odlično, s tega vidika najbrž nima enakega odnosa do tega.. Kakorkoli, važno da je z ženo v redu.
WRX Cup Edition

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 795
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 14. December 2017, 09:45

če si dobro prebral nitje, tudi njemu ni ravno "služil" ...

Uporabniški avatar
Schudr
Uporabnik foruma
Prispevki: 254
Kraj: Šentjanž (na Dolenjskem)

Odgovor Avtor: Schudr » 08. Januar 2018, 21:53

da malo obudim:

Hostar se je poslovil in je šel v deželo rezervnih delov :cry ....

Prihaja pa prihodnji teden k hiši S-turbo 1999 8-) ni nov ampak vreden svojega denarja. Zunanjost in pleh sta precej lepa za leta ima seveda nekaj prask in ruknjen desni blatnik, falijo šobe za pranje luči, kake teške rje ni. Mašina je mastna okol pokrovov ventilov drugače videt ok tako da ga čaka veliki servis in temeljit pregled pri Karlu. Dolgo sem premleval kaj in kako pa sem prišel do zaključka da mi ni noben avto prinesel toliko užitkov :inl kot prejšen fori tako da ostajam zvest Subaruju. :thup

Slikce pa še pridejo....
Boxer je zakon!

Uporabniški avatar
Schudr
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Schudr » 08. Januar 2018, 23:23

received_10155915334732086.jpeg
IMG_20180108_232140_558.jpg
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Boxer je zakon!

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3568
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 09. Januar 2018, 07:07

Čestitke! Pa prav lepo zgleda...tiste dve glavne kozmetične malenkosti odpraviš, pa bo.

Je to kak poznan Forester? Koliko km ima za seboj?
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
Schudr
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Schudr » 09. Januar 2018, 10:56

Hvala. Dvomim da ga poznate. Iz italije pripeljan 2005 in ima od takrat pri nas istega lastnika vozil se je na kratke relacije okoli Mirne Trebnjega mal zidarit in na jago. Avto ma 180+ tisoc ce so pa realni pa nebi vedu.
Boxer je zakon!

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 11. Januar 2018, 14:20

BackW00d napisal/-a:
09. Januar 2018, 07:07
Čestitke! Pa prav lepo zgleda...tiste dve glavne kozmetične malenkosti odpraviš, pa bo.
upajmo da ma ta model kej bol zadnje ležaje. meni je zadnjih 7000 km avto požrl že drugo garnituro zadnjih ležajev (ni turbo). prednje šobe za žaromete bi jaz blindiral, ker itak pumpa zariba če dovolj dolgo nič ne uporabljaš. jaz sem svojo usposobil enkrat maja, potem pa skoraj celo poletje nisem nič pral žarometov in je spet zapikala.

Uporabniški avatar
Schudr
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Schudr » 11. Januar 2018, 16:05

Alex res mam jst rahlo dost tvojga jambranja vsepovsod kamor kaj napišeš :ang , verjamem da nisi slab človek ampak če maš ti tok enih problemov z avtom zakaj more bit v vsaki temi v zvezi s Foresterji en kup postov kako si ti razočaran in kake probleme ti dela avto? A nimaš svoje teme odprte za jambrat? Sorry ampak ne da se mi spet prebirat pregovarjanja in pametovanja v moji temi. Lahko ti pa povem da sem na prejšnjem menjal ležaje pri 245k pa so bli notri še originalni ležaji tko da nevem kak materjal ti to daješ na svoj avto? Kar sem na prejšnjem menjal je delalo naprej normalno v enem letu sem naredu 70k km.
Je pa res kot pravijo vsi sva pač naletela na jajca ki niso bla šraufana kot treba, jst ti svetujem da prodaš dok dobiš za njega vsaj še nekaj, če rabiš pa kaj delov se pa le oglasi imam novih delov za tvoj avto kolikor hočeš ;)

pa brez zamer, in hvala za razumevanje! :vctry
Boxer je zakon!

Uporabniški avatar
Kristijan
Član Subaru kluba
Prispevki: 1079
Kraj: Goričko

Odgovor Avtor: Kristijan » 11. Januar 2018, 21:13

Super turbak, naj le služi in dela kot mora. Ubutanega imaš doma za dele, ali si ga prodal?
Outback 2.5 07 & Forester S Turbo 99 :rock

Uporabniški avatar
Schudr
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Schudr » 11. Januar 2018, 21:47

Doma za dele, nekaj bo pojerbal turbaš školka gre v kocko nekaj se bo prodalo oz. nekega dne prešraufalo na kako lepo školko, da mam še enga za v hribe in doline :mrgreen:
Boxer je zakon!

Uporabniški avatar
Kristijan
Član Subaru kluba
Prispevki: 1079
Kraj: Goričko

Odgovor Avtor: Kristijan » 11. Januar 2018, 21:59

kul, te kontaktiram ko se bom svojega lepotno lotil :)
Outback 2.5 07 & Forester S Turbo 99 :rock

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 12. Januar 2018, 09:49

Schudr napisal/-a:
11. Januar 2018, 16:05
Alex res mam jst rahlo dost tvojga jambranja vsepovsod kamor kaj napišeš :ang , verjamem da nisi slab človek ampak če maš ti tok enih problemov z avtom zakaj more bit v vsaki temi v zvezi s Foresterji en kup postov kako si ti razočaran in kake probleme ti dela avto? A nimaš svoje teme odprte za jambrat? Sorry ampak ne da se mi spet prebirat pregovarjanja in pametovanja v moji temi. Lahko ti pa povem da sem na prejšnjem menjal ležaje pri 245k pa so bli notri še originalni ležaji tko da nevem kak materjal ti to daješ na svoj avto? Kar sem na prejšnjem menjal je delalo naprej normalno v enem letu sem naredu 70k km.
Je pa res kot pravijo vsi sva pač naletela na jajca ki niso bla šraufana kot treba, jst ti svetujem da prodaš dok dobiš za njega vsaj še nekaj, če rabiš pa kaj delov se pa le oglasi imam novih delov za tvoj avto kolikor hočeš ;)

pa brez zamer, in hvala za razumevanje! :vctry
ne bodi tako prepotenten. se ti zna povrnit. drugič na led, pa te reči.

Uporabniški avatar
Schudr
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Schudr » 12. Januar 2018, 14:08

:vctry
Boxer je zakon!

pero112
Član Subaru kluba
Prispevki: 600
Kraj: Lavrica

Odgovor Avtor: pero112 » 12. Januar 2018, 16:55

Schudr; čestitke in veliko kilometrov. Ja Aleks ima verjetno smolo. Ne vzdrževano vozilo. Imam Forija 2000 letnik Automatik, grem serviserju kao, da tuli ležaj. Ugotovitve. Tuli guma, zamenjam gumo, ki mi jih pripelje Karli in ne tuli več. Nekaj udarja, ko se pelje, končnik in glej ga zlomka, ne, en silent blok zamenjam in ni udarjanja in tako dalje. Je pa res, da je vozilo od Telekoma bil redno servisirano do 180.000 km pri Kržiču. Sedaj jih bo 260.000 km in od tega cca 40.000 km na plin. Servisi delani pri kolegu, ki je delal na Interservisu oziroma Maruclju zdaj pa dela doma. Tako, da ni vse slabo kot eni pišejo. Če je vozilo dokaj normalno vzdrževano ni nobenih problemom. Seveda ni novo so stroški. Da kupim Subaruja diezel potem pa za pol motorja dam cca 7000 eur HALO ENGA SIGURNO POTOLVČEM. A veste koliko bencina je to, kaj šele plina.
Vsa čast serviserjem kot so Karli (ZG. Savinska), Darko (Smrjene), Jože (Vrhnika) in še kakšen bi se našel, ki nam popravljajo naša vozila. Seveda je tudi od materiala odvisno, kakšen je rezervni del.

Imam pa tak občutek, da so na forumu tudi taki, ki dajo vozilo popravljati čudnim serviserjem (OZIROMA POD KOZOLEC) in potem so pa problemi.

Samo toliko in še enkrat čestitke Schudr. Ima pa vprašanje a prodaš meglenke za Forija?

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7747
Kraj: Kamnik

Odgovor Avtor: subi92 » 12. Januar 2018, 21:34

aleks napisal/-a:
11. Januar 2018, 14:20
BackW00d napisal/-a:
09. Januar 2018, 07:07
upajmo da ma ta model kej bol zadnje ležaje. meni je zadnjih 7000 km avto požrl že drugo garnituro zadnjih ležajev (ni turbo).
Treba je tudi dobro sčistit polosovino, ki se dotika notranjega semeringa. Ker drugače požre rjasta polos semering in posledično pride voda zraven kot v tvojem primeru.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov