Moj Hostar

Subarujev predstavnik razreda SUV
Odgovori
Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3568
Kraj: Trbowle

Re: Moj Hostar

Odgovor Avtor: BackW00d » 13. Januar 2018, 19:22

Jaz sem montiral res levo firmo ležaja v avto (cena ležaja 17€) in je zdržal 10.000km brez težav, pa še jih bo verjetno...
Nevem, da ti v 7000km nekaj crkne je moral nekdo nekaj slabo naredit, al pa smola z materialom, da si dobil slab rezervni del. To se mi je že zgodilo. Seveda pri domači montaži ne moreš nikakršne garancije uveljavljat...
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
Schudr
Uporabnik foruma
Prispevki: 254
Kraj: Šentjanž (na Dolenjskem)

Odgovor Avtor: Schudr » 25. Januar 2018, 15:40

Zdravo,

Evo avto doma ze dober teden, narejenih že kar nekaj kilometrov in se lepo spisek kaj vse zamenjat polni...Zamenjal sem iz prejšnjega že en kup stvari kar se tiče kozmetike/ varnosti nekja notri nekaj zunaj (gume,pokrovi zvočnikov, ura, radio/zvočniki, bunka na menjalniku, šalterja za osvetljavo in led žarnice, H4 Led žarnice,pasova voznik in sovoznik, Airbag sovoznik volan še čaka ker noče iz prejšnjega dol :cr ...) , čaka še premontaža vzmetenja...

Pri Karlju sem zmenjen za temeljit pregled avtomobila, velik servis in menjavo tesnila na pokrovu ventilov.

Zanima me če ima kdo OEM spisek vseh gumic, puš, kar se tiče okoli podvozja ker je potrebno menjave, lufta/pokljanja po podvozju dost in sem razmišljal o menjavi vsega ali je to mogoče bedarija in zamenjat samo to kar je res treba, kaj svetujete?

pa še zanima me kolk če sploh kaj paše stvari na podvozju iz N/A na turbaša? (roke, stabilizator štange, itd)

Hvala in LP :vctry
Boxer je zakon!

peruccy
Uporabnik foruma
Prispevki: 203

Odgovor Avtor: peruccy » 25. Januar 2018, 19:13

Tu si prvo preberi:
http://www.subaruforester.org/vbulletin ... dex10.html

Če hočeš boljšo držo forija skozi ovinke, greš v smer gc8 predelava. Avto bo nižji in bolj za ovinke.

Če pa hočeš stock, pa moraš iskat po vin vsako pušo posebej. Amortizerje vzameš kayaba, isto vzmeti. Le da vzameš zadnje vzmeti od n/a (kyb RA5761), da fori dvigne svojo debelo rit. Vse štiri stabi štangice menjaš z "uprated" + trše puše na sredini, da fori ne bo plaval po ovinkih, pa je kar se tiče vožnje skozi ovinke in off-road, win-win kombinacija :thup
R33 GTST, SF5 EJ205, P205 XUD9TE, P11 SR20DE

Uporabniški avatar
Sajmon
Član Subaru kluba
Prispevki: 2915

Odgovor Avtor: Sajmon » 25. Januar 2018, 19:48

Schudr napisal/-a:
25. Januar 2018, 15:40
... H4 Led žarnice...
Zanimivo.
Je kaj več svetlobe kot z navadnimi? Snop je dobro usmerjen?

Uporabniški avatar
Schudr
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Schudr » 25. Januar 2018, 20:16

Sajmon napisal/-a:
25. Januar 2018, 19:48
Schudr napisal/-a:
25. Januar 2018, 15:40
... H4 Led žarnice...
Zanimivo.
Je kaj več svetlobe kot z navadnimi? Snop je dobro usmerjen?
Kratke so super svetle ko dan, dolge pa je snop kar krajši od navadnih(ampak odvaga vsemogoča kratka) nasproti vozeči mi ne blendajo....bi bla potrebna še leča pomojem da bi ble dolge kot treba. Je pa res da na teh lučeh 99l svetijo bol usmerjeno kot so pri 02l. nevem a je razlika v samem žarometu oz plastika ali steklena luč.
Men so super te žarnice, jih furam dobro leto in pol...na tehničnem ni rekel nič pri prejšnjem tako da..
peruccy napisal/-a:
25. Januar 2018, 19:13
Če hočeš boljšo držo forija skozi ovinke, greš v smer gc8 predelava. Avto bo nižji in bolj za ovinke.

Če pa hočeš stock, pa moraš iskat po vin vsako pušo posebej. Amortizerje vzameš kayaba, isto vzmeti. Le da vzameš zadnje vzmeti od n/a (kyb RA5761), da fori dvigne svojo debelo rit. Vse štiri stabi štangice menjaš z "uprated" + trše puše na sredini, da fori ne bo plaval po ovinkih, pa je kar se tiče vožnje skozi ovinke in off-road, win-win kombinacija
Imam name ostat kar na stock varjanti (sama jama ceste) in to N/A modela ki je malo višji (če sem prav razumel je to povezano samo z fedri in amortizerji) Zadnja sem menjal lani za KYB in bodo samo za prestavit iz razbitine, o sprednjih pa še razmišljam kaj in kako bom, ker so na prejšnjem N/A še čisto ok. Bolj me zanimajo te puše in štangice kaj dat gor, sepravi vin št. in išči?
Boxer je zakon!

Uporabniški avatar
Kamion
Uporabnik foruma
Prispevki: 578
Kraj: Vipavska dolina

Odgovor Avtor: Kamion » 26. Januar 2018, 11:58

Kje pa si kupil te H4 LED žarnice? Ebay?
Without breakdowns, crashes, problems and mishaps stories would simply be boring. http://83.212.82.150/poraba/PorabaTxt.png

Uporabniški avatar
Schudr
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Schudr » 27. Januar 2018, 15:39

Jst sem jih narocil na GearBest, jih pa dobis tudi na Wish.... Moje imajo zunanji hladilnik z ventilatorjem tako da guma ki pokriva zadaj zarnico odpade, problemov z roso nimam.
Boxer je zakon!

Uporabniški avatar
Schudr
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Schudr » 07. Avgust 2018, 22:53

Pozdravljeni,

Evo da mal obnovim temo...

Veliko je bilo narejenega na avtu v tem času, preden sem avto pripeljal do Karlija je odletu en ventil, tako da smo romali v Savinjsko na vleki!
Karli je naredil velik servis, zamenjal ventil in tesnila glav ter avto sestavil skupaj, pa je avto še kar kadil ko turk. Ponovno je bilo treba mašino dol, glave dol in ugotovitev je bila počena stena v glavi nekje med izpušnim in olnim kanalom! Cela kalvarija je bila glavo najt :cr :cr , mislim da sva preklicala pol Slovenije! Ko smo to rešili pa je fory dobil še nove diske, nekaj puš po podvozju in komplet vzmetenje iz razbitine kjer so bili novi KYB namontirani pol leta pred nesrečo. Stestiral sem takoj dan po prevzemu pri Karliju na klubski vožnji (memorial Branka) na poligonu nekje na primorskem! Raketa končno dela tako kot treba tudi teren ji ni tuj! :smey Pred dopustom pa sem mu privoščil še nove gume (Yokohama Go15) tako da bo off road kot se šika!

Trenutno pa sva se vrnila iz dopusta kjer je bilo off roada ogromno. Začela sva pri nas malo po cestah našega prelepega Posočja nadaljevala proti HR direktno na Velebit, malo na morje in nazaj na drugi del Velebita + gorovje okoli Knina pa še malo na črno čez gore v košček BiH-a! Če nebi idijot pozabil zelene karte doma v fasciklu bi prečesala še lep del Bosne. Tako pa sva si vzela lep del off roada po HR nekje 450km! Spodaj slika iz Velebita in mapa kjer sva bila večino of road! Video se še sestavlja ko bo ga objavim ;)

LP Schudr
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Boxer je zakon!

Uporabniški avatar
Schudr
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Schudr » 07. Avgust 2018, 23:21

V prejšnjem postu sem prilepil napačno pot...ta modra na zgornji je ostala za drugič :)
Boxer je zakon!

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 795
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 08. Avgust 2018, 08:57

Lepa fura. Kako si se znašel na taki turi? Si prej kje izvedel/prebral kje in kako? Ali si šel bolj na prst čez zemljevid? So gori na Velebitu še mine, oziroma koliko je kaj nevarno, (in ali kdo kaj teži če se voziš/prenočiš na hribovju)? Malo mene tudi mika, sicer ne po tej vročini, ampak ko/če bo kaj bolj kulturno glede vremena, bi šel z veseljem.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6241
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 08. Avgust 2018, 09:06

Koder so mine je označeno. Pa tudi tam so spucali 6m na vsako stran od ceste.

Lahko bi se zmenili, pa naredili eno tako turo čez Velebit jeseni ob malo večjem številu subarujev.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 795
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 08. Avgust 2018, 09:07

BackW00d napisal/-a:
13. Januar 2018, 19:22
Jaz sem montiral res levo firmo ležaja v avto (cena ležaja 17€) in je zdržal 10.000km brez težav, pa še jih bo verjetno...
Nevem, da ti v 7000km nekaj crkne je moral nekdo nekaj slabo naredit, al pa smola z materialom, da si dobil slab rezervni del. To se mi je že zgodilo. Seveda pri domači montaži ne moreš nikakršne garancije uveljavljat...
Temu smo lani naredili konec, oziroma sem se orenk pozanimal in rezultat je sledeč:
Najpogostejša napaka, ki se jo dela pri starih forijih, je da se isto staro pesto neskončno krat montira na nove ležaje. Načeloma se bi moralo pri zadnjih ležajih vsakič kupiti še novo pesto (na Amazonu je pogosto nabavljen komplet pesto+ležaj, kar tudi nekaj pove). Če malo povarčujemo in pazimo pri montaži pesta, ga mamo morda lahko za kake 3 menjave. Če pa škrtarimo, in tlačimo že malo deformirano pesto v nov ležaj, le-ta ne bo za dolgo. To sva s Karlijem sprobala. Na eno stran mi je dal sicer rabljeno pesto (a ne 5 menjav kot moje prejšnje, ker sem novega z Amazona čakal 3 tedne in bilo prepozno), na nov ležaj srednje cenovnega razreda, cca 40€. Na drugo sem pa dal najdražji ležaj pri Potokarju (90€, SKF) in staro pesto, ki je preživelo že 5 ležajev. Da vidim, ali je kriva kakovost ležajev, montaža, ali je res to s pestom. Po cca 10.000 km se SKF na starem pestu že sliši, cenejši ležaj na dobrem pestu pa je še vedno tiho ko rit, pa še kakih 5.000 km več ima kot SKF.
Plus imam sedaj na zalogi novo pesto z Amazona in še en srednje cenovni komplet ležaja, ki bo nadomestil, ko bo SKF "propjevao".

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3537
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 08. Avgust 2018, 09:26

Morda so se zato pri novejših modelih odločili za rešitev, kjer je ležaj tako integriran v pesto, da se praktično samo ležaj ne da menjat.
Subaru-pesto.jpg

Uporabniški avatar
Schudr
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Schudr » 08. Avgust 2018, 10:19

Glede minskih polj in označb lahko povem da sem tega videl zelo malo in baje se precej spucali.Spoštovati pa je treba da nikoli ne veš kje je kaj in kaj te čaka par cm pod zemljo. Midva sva se držala ceste in nisem zavijal niti pol metra iz nje, imela sva tudi sabo dva psa ki sva jih omejevala na cesto, na delih kjer naj bi bila minska polja! Znajdem se pa po predhodno zarisanih špurah pregledovanju kart, Google earth itd. ob pomoči kolega ki je vozil že precej tega! Drgo leto imam plan odfurat velik del Bih če ima kdo željo se seveda lahko pridruži in imam nekaj že zrisanih tras nekaj pa še v nastajanju! Za skupaj odvoženo turo pa se tudi jaz rade volje še pridružim tudi preko velebita in dinare nepozabne počitnice so bile.
Boxer je zakon!

Uporabniški avatar
Schudr
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Schudr » 08. Avgust 2018, 10:38

Aja točno kar se pa prenočitev tiče pa načeloma ni problema po planinah, težil ni nihče čeprav so znake da se ne sme kuriti in šotoriti. Tam kjer sva videla ljudi sva tudi vprašala kaj in kako in vsak ti pove da mirne volje prespiš in zakuriš ogen paziš da ne narediš kakega požara in to je to. Z velikim veseljem pa potegnejo takoj ven kako rakijo malo popričajo in povejo kak napotek! Zanimivo mi je bilo čez velebit koliko imajo čebelnjakov vsak tretji ovinek parkiran tovornjak poln panjev! In seveda zrak ki je prema morju in tistim 33+ stopinjam v planinah na 1200m nadmorske lušnih 26stopinj z rahlim vertričem, človk bi kar ostal gor!
Boxer je zakon!

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov