aleks in problemi s foresterjem

Subarujev predstavnik razreda SUV
Uporabniški avatar
Schudr
Uporabnik foruma
Prispevki: 254
Kraj: Šentjanž (na Dolenjskem)

Re: Moj Hostar

Odgovor Avtor: Schudr » 02. November 2017, 12:45

Kaj se vi res nimate kje drugje prerekat k na mojem topicu? :facepalm
Boxer je zakon!

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 795
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 02. November 2017, 13:11

Schudr napisal/-a:
02. November 2017, 12:45
Kaj se vi res nimate kje drugje prerekat k na mojem topicu? :facepalm
sorry. svoje izkušnje podam ... brez peska v oči, da se ne bi še kdo nasral. sam sem se ujel v zanko, ko ne morem menjat za kaj bolj spodobnega, ker sproti vse zmečem v popravila da se sploh lahko vozim. pa res rabim dober pogon, ker živim v hribih kjer ceste ne plužijo.

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4617
Kraj: Fužina

Odgovor Avtor: klemz » 02. November 2017, 13:32

aleks napisal/-a:
02. November 2017, 12:39
klemz napisal/-a:
30. Oktober 2017, 12:15
Pac mas smolo oz prejsni lastnik ni skrbel za avto. Ne mors zdej znamke grajat vse povprek.
ti avtomobili so narejeni iz inferiornih materialov in še te komponente so švoh. sam svoj vztrajnik poglej, pa ojnično gred. ti svojga 6 let starega niti 10 jurjev nisi vozil, pa je že adijo vztrajnik. jaz še nisem mel tko mladega avta kot je tvoj, manj ko 10 starega še nikoli nisem kupil, pa še v življenju nisem vztrajnika menjal. kaki vztrajnika, še v življenju nisem sklopke menjal ... pa redkokdaj gre avto od mene z manj ko 300.000 km.
Glede na to da je predvidena menjava na 80000km imel jih je okoli 160000 pade notri a ne? Servise pa delam 3-4x na leto tako da se avto vozi precej vec kot vecini tukaj.

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 02. November 2017, 17:57

pa to je ja smešno. pri katerem avtu se še dela sevis za slabega jurja evrov samo na prenosu moči med motorjem in menjalnikom vsakih 80.000 km? kaki so to materiali? zanič!
100 € manj sem jaz dal na land cruiserju za obnovo diz z original nippon denso vložki (6 komadov, ker je bil res land cruiser in ne prado) in črpalke pri 320.000 km. ko je mela 425.000 plus kilometrov sem mel še vedno prvo sklopko in vztrajnik not. ventilov za povratno vodenje izpušnih plinov (sta 2, ne samo eden) se ni nihče nit dotaknil do 425.000 plus km ... kar se mene tiče, ne vem če ga nisi ti še bol najebal kot jaz. sploh če misliš met avto do 6 ali 10 let, kot jaz.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6241
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 02. November 2017, 18:26

aleks napisal/-a:
02. November 2017, 17:57
pa to je ja smešno. pri katerem avtu se še dela sevis za slabega jurja evrov samo na prenosu moči med motorjem in menjalnikom vsakih 80.000 km? kaki so to materiali? zanič!
To se menja kr pri vseh dizlih. Pač dizel je jajc. Na bencinarjih dvomasni vztrajnik crkne med 250 in 300k kilometri (kot pri vseh ostalih z dvomasnim vztrajnikom).
aleks napisal/-a:
100 € manj sem jaz dal na land cruiserju za obnovo diz z original nippon denso vložki (6 komadov, ker je bil res land cruiser in ne prado) in črpalke pri 320.000 km. ko je mela 425.000 plus kilometrov sem mel še vedno prvo sklopko in vztrajnik not. ventilov za povratno vodenje izpušnih plinov (sta 2, ne samo eden) se ni nihče nit dotaknil do 425.000 plus km ... kar se mene tiče, ne vem če ga nisi ti še bol najebal kot jaz. sploh če misliš met avto do 6 ali 10 let, kot jaz.
Če bi ga dobil v razpadajočem stanju, kot tvojega foresterja, bi še danes hipotekarni kredit odplačeval za tisto nepremičnino, da bi jo sploh spravil na cesto. Za redno vzdrževanje bi moral pa že bajto prodat.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 02. November 2017, 20:05

Igor, ne tvezi traparij. Nisem imel še dizla, kjer bi moral preventivno menjat vztrajnik vsakih 80.000, da se mi motor ne razleti. Še pri pri renaultih ali daciah se jih ne menja na 80.000, pa tudi niso neke perle od avtov.

Kar se land cruiserja tiče, so deli istih cen ali cenejši kot sem jih plačal za foresterja, vsaj podvozje, amortizerji, fedri, gumice. Vodna črpalka stane isto kot za foresterja. Tudi zavorni material ni prav nič dražji. Me pa zanima koliko bi prišla obnova šob pri subaruju. Ti deli so povsod dragi. Turbine so pri LCjih skor večne če jih mal mirkaš. Toyota pač enostavno ne more bit tako močno podrta, ker je izdelana iz boljših materialov kot subaru. Pa tudi, ko tam enkrat recimo menjaš ležaj, si opravil za leta in leta, ne pa ko pri subaruju, ko stalno na ušesa vlečeš kdaj bo spet zapel. Redno vzdrževanje pa je keks proti enmu subaruju. Mal več olja gre edino, mal več hladilne. Kar se pa porabe tiče smo pa tam tam. Danes sem tankal za 460 km 56 litrov bencina ... pa avto ne vidi mesta, sam regionalna cesta in avtocesta. 12.7 litrov na sto, 90% sam v avtu, brez dodatne teže. Toliko je pila moja cruiserca. Sam tam bilo vsaj nekaj od motorja.

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 02. November 2017, 20:30

aleks napisal/-a:
02. November 2017, 20:05
Igor, ne tvezi traparij. Nisem imel še dizla, kjer bi moral preventivno menjat vztrajnik vsakih 80.000, da se mi motor ne razleti. Še pri pri renaultih ali daciah se jih ne menja na 80.000, pa tudi niso neke perle od avtov.
Malo naokoli povprašaj koliko je predpisan interval, pa se boš zamislil. Moraš pa razumet, da delajo dizla pri subaruju šele 9 let, medtem ko ostali delajo dizle vsaj parkrat dlje in so to porodne težave. Sej ga bodo nehal delat, ker bodo itak vsi nehal delat smrdljivce.
aleks napisal/-a:
Kar se land cruiserja tiče, so deli istih cen ali cenejši kot sem jih plačal za foresterja, vsaj podvozje, amortizerji, fedri, gumice. Vodna črpalka stane isto kot za foresterja. Tudi zavorni material ni prav nič dražji. Me pa zanima koliko bi prišla obnova šob pri subaruju. Ti deli so povsod dragi. Turbine so pri LCjih skor večne če jih mal mirkaš. Toyota pač enostavno ne more bit tako močno podrta, ker je izdelana iz boljših materialov kot subaru. Pa tudi, ko tam enkrat recimo menjaš ležaj, si opravil za leta in leta, ne pa ko pri subaruju, ko stalno na ušesa vlečeš kdaj bo spet zapel. Redno vzdrževanje pa je keks proti enmu subaruju. Mal več olja gre edino, mal več hladilne.
Zakaj pa nisi obdržal LC, če je bila tako dobra?

Zavore za foresterja so 2x diski + ploščice + pakne = 69€ Če jih za toliko dobiš za Lc, potem pa dobro.
Amortizerji so vsi štirje s fedri skupaj manj kot 400 evrov.
Ležaji so rak rana imprez in foresterjev (do 2002 letnika imajo oboji probleme), ampak na srečo se jih da dobiti zelo ugodno (27€ za komad).
aleks napisal/-a:
Kar se pa porabe tiče smo pa tam tam. Danes sem tankal za 460 km 56 litrov bencina ... pa avto ne vidi mesta, sam regionalna cesta in avtocesta. 12.7 litrov na sto, 90% sam v avtu, brez dodatne teže. Toliko je pila moja cruiserca. Sam tam bilo vsaj nekaj od motorja.
Če ti avto pije 12.7 litra, potem je nekaj narobe z avtom. Forester ob samo mestni vožnji pije do 11 litrov. Štiri sem imel, pa noben ni imel porabe višje od 12 litrov če sem se samo po mestu vozil (vsi so imeli AT gume). Z vsaj 100kg na strehi in polnim prtljažnikom sem imel povprečno porabo 10 (za 7800km) litrov ko sem šel v maroko, pa je imel avto več kot 290.000km (na avtocestah do in iz maroka ga nisem šparal in sva se vozila tudi 150km/h).
Še outback automatik ne pije toliko, pa če se samo po mestu vozim ne pridem čez 11 litrov.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3537
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 02. November 2017, 23:43

nebivedu napisal/-a:
02. November 2017, 20:30
Če ti avto pije 12.7 litra, potem je nekaj narobe z avtom.
Morda pa poraba odraža Aleksov stil vožnje, ki se potem pokaže tudi v 'zanič materialih'... :lolno

Uporabniški avatar
subi92
Uporabnik foruma
Prispevki: 7747
Kraj: Kamnik

Re: aleks in problemi s foresterjem

Odgovor Avtor: subi92 » 03. November 2017, 00:36

Maste pa cajt.

@aleks - uštimej oziroma poflikaj kar si že sam kupu najverjetneje nekoliko ceneje takrat "ali pač ne" in prodaj kakršna je SLO navada.
Takrat boš dubu še neki € kar ti fali do željenega "nepokvarljivega avta"

@nebivedu - pa kaj se mučiš, če mu ne ustreza, mu pač ne :)

Uporabniški avatar
klemz
Član Subaru kluba
Prispevki: 4617
Kraj: Fužina

Odgovor Avtor: klemz » 03. November 2017, 05:38

aleks napisal/-a:
Boxer dizel je velik bol kompleksna zadeva kot navadn dizl. Pac vzames v zakup in rezkiras dizla. Ti pa povem kaksne cvetko so pr vagu, 10000km je odletela pumpa, vzrajniki ravnotko pri 100000km zacnejo trest, ravno vceraj se je menjala sklopka na golfu bencinarju pri nekaj cez 25000km.

Uporabniški avatar
Moutback
Uporabnik foruma
Prispevki: 242

Odgovor Avtor: Moutback » 03. November 2017, 06:21

Živjo,
sicer sem še bolj nov v Subaru vodah (2 leti imam outbacka), da bi lahko sodil. Vendar po nekaterih porodnih težavah, ki sem jih imel in so bolj vzrok rednega vzdrževanja (tesnila in nekaj malenkosti), avto deluje brez problema.
Menjam olje na 10k in pač kar pride na vrsto ter gasa.
Doma imam tudi 2 leti starega passata pa sem se z njim nazadnje peljal septembra :). Da vonja po bencinu ne omenjam, ne pa tisti traktor, ki ga vozi žena :D. Je pa kot je rekel moj mehanik, subaru malo specifičen. Bi rekel, da imaš malo smole :(
Dobro zrihtaj.
lp,m

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator

Odgovor Avtor: nebivedu » 03. November 2017, 07:27

subi92 napisal/-a:
03. November 2017, 00:36
Ne gre zato ali mu avto ustreza ali ne. Če mu ne ustreza, ga bo že prodal.

Po moje je prejšnji lastnik delal ko svinja z mehom s tem avtom, aleks je drago plačal za razvalino, zdej pa nori kako je forester slab avto, ko ga mora servisirat. Sem imel 4, pa na vseh štirih nisem toliko stvari menjal kot aleks na enem. Edini kjer sem res vložil veliko je bil tazaden forester, kjer sem avto pripravljal za potovanja in smo menjal vse, karkoli sem si zmislil (tudi če ni bilo nuja menjat).

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 11. December 2017, 08:35

danci1973 napisal/-a:
02. November 2017, 23:43
nebivedu napisal/-a:
02. November 2017, 20:30
Če ti avto pije 12.7 litra, potem je nekaj narobe z avtom.
Morda pa poraba odraža Aleksov stil vožnje, ki se potem pokaže tudi v 'zanič materialih'... :lolno
Ko bi ti vidu mene vozit, bi rekel da sem že penzionist. Vsak dan sicer res naredim nekih 5 km po makadamu, ampak isto dela tudi Hyundai getz od žene (prej Kia pride 10 let). Tko da, to ne more bit razlog. Čim temperature okolice pade pod +5°C mi fori začne pit kot smuk. Nobene CE lučke, nič.

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 11. December 2017, 08:42

subi92 napisal/-a:
Maste pa cajt.

@aleks - uštimej oziroma poflikaj kar si že sam kupu najverjetneje nekoliko ceneje takrat "ali pač ne" in prodaj kakršna je SLO navada.
Takrat boš dubu še neki € kar ti fali do željenega "nepokvarljivega avta"

Subaru forester meni skoraj najbol ustreza od vseh avtov (za vozit, ima kar nekaj prednosti pred drugimi 4x4 avti, predvsem nizka teža), zato sem pa tako jezen ker se mi toliko kvari. No, če bi malo manj pil (pod 8,5 litrov v normalni uporabi mi rata spravit niti poleti) bi bilo fajn, ampak bencin je še najmanjši strošek, ki ga imam s tem avtom. Če vse uštimam kar avtu fali, bo prodajna cena glih več ali manj enaka ceni popravil ... avto je star 18 let, ima 280.000/+ km, in stalno nekje nekaj spušča (suhega parkplaca jaz ne ppoznam kar imam forita). Koliko pa misliš da je dejanska vrednost takega avta? 800, če koga fino napedenaš 900€ ...
Drugo leto menjam, oziroma kupim drug voz če bo vse po sreči.

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 11. December 2017, 08:52

nebivedu napisal/-a:
03. November 2017, 07:27
subi92 napisal/-a:
Ne gre zato ali mu avto ustreza ali ne. Če mu ne ustreza, ga bo že prodal.

Po moje je prejšnji lastnik delal ko svinja z mehom s tem avtom, aleks je drago plačal za razvalino, zdej pa nori kako je forester slab avto, ko ga mora servisirat. Sem imel 4, pa na vseh štirih nisem toliko stvari menjal kot aleks na enem. Edini kjer sem res vložil veliko je bil tazaden forester, kjer sem avto pripravljal za potovanja in smo menjal vse, karkoli sem si zmislil (tudi če ni bilo nuja menjat).
Drago je relativno. Avto ni bil po mojem mnenju drag za kupit, cenejšega ta letnik ni bilo na avtonetu. Vsota se je začela dvigat predvsem 2 leti po nabavi. In še ni konec.
Kaj je nuja menjat in kaj ne mamo včasih različna mnenja. Jaz sem fedre menjal vse, čeprav so še "vzmetili". Če že daš nove amortizerje (ti so bili res zanič in je bila res nuja praktično po vseh merilih) je škoda basat stare fedre not, plus avto je kar precej višji z novimi fedri. To je bila edina zadeva, ki ni bila nujna za menjavo, ostale so bile vse tako pod mus da je bil avto pred popravili praktično razsut. Recimo visko, ležaji (več garnitur), tesnila, volanska letev, zglobi, itd.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost