aleks in problemi s foresterjem

Subarujev predstavnik razreda SUV
aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 787
Kraj: Ravno Brdo

Re: Moj Hostar

Odgovor Avtor: aleks » 11. December 2017, 09:25

nebivedu napisal/-a:
02. November 2017, 20:30
Zakaj pa nisi obdržal LC, če je bila tako dobra?

Zavore za foresterja so 2x diski + ploščice + pakne = 69€ Če jih za toliko dobiš za Lc, potem pa dobro.
Amortizerji so vsi štirje s fedri skupaj manj kot 400 evrov.
Ležaji so rak rana imprez in foresterjev (do 2002 letnika imajo oboji probleme), ampak na srečo se jih da dobiti zelo ugodno (27€ za komad).
prednje premze za LC 200€ (diski in ploščice). moram povedat, tako veliki in debeli diski držijo kar dolgo (pakne ne). v cca. 100.000 km menjal samo 1x.
amortizerji+fedri vse komplet EMU, cca. 400€ (+5 cm lifta je še tu not) iz luxemburga, tu neke razlike ni(logično, razlike v teži je recimo 10 kil jekla med obema kompletoma).
Ležaji zadnji ne vem, nikoli menjal. Prednji razstavljivi so cca 65€ (pomeni da jih zdreš, podmažeš in vgradiš nazaj). Menjal zaradi malomarnosti (pozabil dofilat mast v bunke), sicer to ni potrebno.
nebivedu napisal/-a:
Če ti avto pije 12.7 litra, potem je nekaj narobe z avtom. Forester ob samo mestni vožnji pije do 11 litrov. Štiri sem imel, pa noben ni imel porabe višje od 12 litrov če sem se samo po mestu vozil (vsi so imeli AT gume). Z vsaj 100kg na strehi in polnim prtljažnikom sem imel povprečno porabo 10 (za 7800km) litrov ko sem šel v maroko, pa je imel avto več kot 290.000km (na avtocestah do in iz maroka ga nisem šparal in sva se vozila tudi 150km/h).
Še outback automatik ne pije toliko, pa če se samo po mestu vozim ne pridem čez 11 litrov.
Prosim predlagaj kako ugotoviti napako in odpravo le-te. Ali kdorkoli, če imaste idejo kaj pogledat, prosim predlagajte. Najprej bom menjal zračni filter. Dvomim da bo pomagalo, škodilo ne bo.

aleks
Uporabnik foruma

Re: aleks in problemi s foresterjem

Odgovor Avtor: aleks » 11. December 2017, 09:40

nebivedu napisal/-a:
Zakaj pa nisi obdržal LC, če je bila tako dobra?
LC nisem obdržal, ker sem se ustrašil kaj bo, če si ne bi več mogel privoščiti registracije in če bo treba kakega resnega popravila. Ravno se je začela kriza, bili smo doma brez cvenka, in sem prodal, da bomo kaj prihranili ... Oziroma, mislil sem tako, hotel sem prihranit cca 450€ letno na registraciji in, naivno misleč o nižji porabi foresterja, kakih 1000€ še na gorivu.
Izkaže se da nisem preveč brihten fant. Razlika v porabi poleti sicer je v prid foriju, pozimi praktično nič. Razliko v ceni registracije potrošim na popravilih foresterja. Koliko sem s forijem prihranil? Po mojem nič omembe vrednega. Samo prej sem imel avto, sedaj pa imam kripo.

aleks
Uporabnik foruma

Re: Moj Hostar

Odgovor Avtor: aleks » 13. December 2017, 19:46

aleks napisal/-a:
11. December 2017, 09:25
nebivedu napisal/-a:
Če ti avto pije 12.7 litra, potem je nekaj narobe z avtom. Forester ob samo mestni vožnji pije do 11 litrov. Štiri sem imel, pa noben ni imel porabe višje od 12 litrov če sem se samo po mestu vozil (vsi so imeli AT gume). Z vsaj 100kg na strehi in polnim prtljažnikom sem imel povprečno porabo 10 (za 7800km) litrov ko sem šel v maroko, pa je imel avto več kot 290.000km (na avtocestah do in iz maroka ga nisem šparal in sva se vozila tudi 150km/h).
Še outback automatik ne pije toliko, pa če se samo po mestu vozim ne pridem čez 11 litrov.
Prosim predlagaj kako ugotoviti napako in odpravo le-te. Ali kdorkoli, če imaste idejo kaj pogledat, prosim predlagajte. Najprej bom menjal zračni filter. Dvomim da bo pomagalo, škodilo ne bo.
ni več treba. avto se več ne vozi, leži na travniku pri sosedu ... nekaj je bilo govora da bi ga predelala v zajčnik?

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6228
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 14. December 2017, 07:24

Kaj je šlo sedaj? Al si ga zvrnil?
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 14. December 2017, 09:29

nene, avto je cel. veš da ga ne bi zvračal ... ni možno več menjat prestav. medsoseski konzilij pravi "košara".

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6228
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 14. December 2017, 10:53

Potisni ležaj je šel.
Kdaj si sklopko menjal nazadnje?
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 14. December 2017, 13:33

pred cca 100.000 km ... ležaj nič ne ruži tako da težko verjamem. vilica se ne vrne sama in ima luft. itak se mora pomenjat vse troje če že maš odprto, lamela, košara in ležaj. pa dobr je še vztrajnik premerit in po potrebi poravnat. tega zadnjega mislim da ne bom delal, ker avta ne mislim več imet prav dolgo. cajt na dvigalu je dragocen pa še avto rabim takoj nazaj.

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3531
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 14. December 2017, 13:43

Znani so tudi primeri, da se je zlomila vilica...

https://photos.smugmug.com/MotoIQ/Tech/ ... tion-L.png

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 14. December 2017, 16:49

sem že slišal tud za vilice, ja. od zgoraj se nič ne vidi. v vsakem primeru je treba podret narazen. če je že podrto, pol pač zamenaš obrabne dele. da ne bomo podirali vse skup čez pol leta, ker je šlo nekaj drugega.

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3531
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 14. December 2017, 17:45

Pri 100k km vsekakor menjaš tudi komplet sklopke, če 'si že 'tam'.

pero112
Član Subaru kluba
Prispevki: 592
Kraj: Lavrica

Odgovor Avtor: pero112 » 14. December 2017, 20:35

Aleks povej ceno imaš moj mobitel, se kaj dogovoriva. A ga ni škoda za zajčnik. Povej ceno. Aja zdajle sem pogledal na Avto net in ga še ni gor.

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 14. December 2017, 21:59

zajčnik je bil mišlen sarkastično. me že sosedje zafrkavajo, ko se toliko kvari. pa je eden predlagal, ko se je lani začel ukvarjat z zajci, češ da kšeft ni slab ...
trenutno imam na posodo sosedovega nissan x traila. ne smem sicer nč rečt, me avto vsak dan na šiht pripelje, nič ne kozla ne olja ne drugih maziv, poraba ugodna, samo, kupu pa ga tudi ne bi ... ne vem koliko ta reč vaga, ampak vozi se ko da ma vsaj 2.5 tone ... katastrofa. prav na volanu je težek, ketnca mu ropota, ker ma preredko olje noter v motorju, ... jaz ne vem kaj so delali na nissanu ko so ta avto načrtovali. pa še ziblje se ko avtobus.
itak da moram foresterja popravit, nimam drugega avta in ne dovolj dnarja za kaj spodobnega. se mi pa že zdi da ne bo poceni.

Uporabniški avatar
NoFEAR
Administrator
Prispevki: 3341

Odgovor Avtor: NoFEAR » 15. December 2017, 08:13

aleks napisal/-a:
14. December 2017, 21:59
zajčnik je bil mišlen sarkastično. me že sosedje zafrkavajo, ko se toliko kvari. pa je eden predlagal, ko se je lani začel ukvarjat z zajci, češ da kšeft ni slab ...
trenutno imam na posodo sosedovega nissan x traila. ne smem sicer nč rečt, me avto vsak dan na šiht pripelje, nič ne kozla ne olja ne drugih maziv, poraba ugodna, samo, kupu pa ga tudi ne bi ... ne vem koliko ta reč vaga, ampak vozi se ko da ma vsaj 2.5 tone ... katastrofa. prav na volanu je težek, ketnca mu ropota, ker ma preredko olje noter v motorju, ... jaz ne vem kaj so delali na nissanu ko so ta avto načrtovali. pa še ziblje se ko avtobus.
itak da moram foresterja popravit, nimam drugega avta in ne dovolj dnarja za kaj spodobnega. se mi pa že zdi da ne bo poceni.
Ketnca mu ropota, ker je raztegnjena in ne zaradi preredkega olja. Naj čimprej zamenja, ker če preskoči, bo čel hudič. Ziblje se pa zaradi slabih amortizerjev. Oboje je znana hiba X-trailov... ;)

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 15. December 2017, 08:30

tja, sem šel mal na nissanov forum, pa pravijo fantje da mora met 10w50 ole in ne 5w30. kaj pa vem, sem mu povedal včeraj. če ne bo pa šravfarija (al pa še en zajčnik).

Uporabniški avatar
NoFEAR
Administrator
Prispevki: 3341

Odgovor Avtor: NoFEAR » 15. December 2017, 08:53

Menjava gradiacije olja lahko da jo bo mogoče malo utišala, ampak ropotala bo še vedno, ker je raztegnjena in ker je obrabljen napenjalec oz. vodilo. Če ropota že nekaj časa, potem še toliko bolj. Menjava ketnice vakum črpalke, stane na pooblaščencu nekaj manj kot 400€. Če se pa slučajno sliši katera od verig motorja (zgornja ali spodnja), potem pa naj se kar za denarnico prime oz. boste imeli dva zajčnika. Toliko o tem, da je fajn imet avto z verigo, ker z njim ni stroškov... :smey :smsw

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost