Forester SG5 primanjkovanje moči in gretje kabine

Subarujev predstavnik razreda SUV
Odgovori
tadej89
Uporabnik foruma
Prispevki: 54
Kraj: Podčetrtek

Re: Forester SG5 primanjkovanje moči in gretje kabine

Odgovor Avtor: tadej89 » 30. April 2020, 09:41

Sej ne vem kaj je lahk slabse...al da motor lepo laufa, nekih norih obratov pa tak ne vidi moj fori, al da ko zelis speljat v majhen klanec pa jebes avto, sklopko,... Laufa pa tak kot da bi ga zalivalo ali pa da bi laufal sam po 3 cilindrih 🤨.

Bomo vidli

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 1108
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 30. April 2020, 10:02

Jaz mam to modifikacijo že ene tri leta. Ni klenkanja, sem pa dal tud nov kitajski KS ko sem delal to s kondijem.
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

simon1977
Uporabnik foruma
Prispevki: 116

Odgovor Avtor: simon1977 » 01. Maj 2020, 23:05

Nekje je bilo opisano kako se pravilno resetira ECU vendar ne najdem

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6742
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 01. Maj 2020, 23:46

Nekoč se je tako, da si odklopil akumulator za nekaj 10 minut in parkrat stopil na bremzo, da je spraznilo še kondenzatorje v vezjih. To je delovalo tam do letnika 2001.
Od tam naprej pa v glavnem preko OBD2 modula lahko resetiraš računalnik.

Če rabiš pa potem tisto obujanje avta, da začne normalno šaltat in vozit na normalnih obratih, je pa to navodilo:
1) Turn off the lights, aircon, stereo or any system in the car that draws extra current on top of the engine.
2) Disconnect the battery for 30 mins.
3) Reconnect the battery.
4) Before you start the car for the first time, turn the key to the ON position but do NOT turn the engine over. Wait 10-15 seconds so the electronic throttle body or IACV has time to go to the factory programmed home position.
5) After waiting, start the car and let it idle without any load, lights, A/C etc.
6) Every 20 seconds or so the idle will be adjusted up and down as the ECU tries to adjust it towards a stoichiometric fuel / air mix.
7) Leave the engine running for a full 10 mins but DO NOT TOUCH THE ACCELERATOR during this time or turn on anything that will cause extra electrical current draw.
8) Turn off the engine, and leave the key in the OFF position for at least 20 sec.
9) As per step (4) turn the key back to the ON position for 10 - 15 sec without actually starting the engine.
10) Start the engine and leave to idle for a further 5 minutes without touching the accelerator and without turning on other systems in the car.
11) Turn off the engine again and wait at least 20 sec before restarting.
12) Take the car for a test drive as the ECU should now be fully retrained.

Če rabiš brez OBD2 prebrat kodo napake pa rabiš to:

1) ugasneš luči, ugasneš avto.
2) ključ na ON da se prižgejo vse lučke v armaturi (ne vžgeš avta)
3) vklopiš luči
4) 4x klikneš odometer (gumb za reset kilometrov
5) izklopiš luči
6) 4x klikneš odometer (gumb za reset kilometrov
7) vklopiš luči
8) 4x klikneš odometer (gumb za reset kilometrov
(luči lahko sedaj izklopiš, da ne prazni akumulatorja)

Vse to moraš narediti v 10 sekundah.
Na ekrančku v zgornji vrstici se prikaže P in 4 mestna koda. Če pritiskaš odometer še naprej, preskakuje med P in C. P---- ali C---- pomenita brez napak.
Znanstveniki so ugotovili, da pes, ki voha rit drugega psa, prejme več informacij kot oseba, ki gleda nova24tv.

simon1977
Uporabnik foruma
Prispevki: 116

Odgovor Avtor: simon1977 » 02. Maj 2020, 00:04

Hvala

To sem rabil

TineW
Novinec
Prispevki: 10

Odgovor Avtor: TineW » 02. Maj 2020, 11:25

Imel sem podoben problem na Foresterju 2.0x (158hp), da med natančno 2500-3200 obrati ni imel prave moči, je trokiral itd. Ko sem malo raziskoval po netu kaj bi lahko bilo, sem naletel na neki "grounding mod", kjer so fantje pisali o problemih s korodirano maso na motorju. Ker gre za en kabel in tri konektorje, katerega izdelava in montaža mi je vzela 30 minut in enomestno število evrov stroškov v materialu, sem se odločil poskusit.

Gre za to, da narediš novo "maso" med akumulatorjem, motorjem in šasijo. Kabel čim močnega preseka sem povezal med temi tremi točkami, seveda na sveže sčiščene kontakte - enega sem dal na sesalni kolektor, drugega na minus pol akumulatorja, tretjega pa pod enega izmed vijakov kjer je sprednja vzmetna noga privijačena na šasijo. Od takrat dalje znakov trokiranja ni več zaznat.

Obstaja sicer možnost, da je pomagalo že to da sem med montažo tega odklopil akumulator, ki bi naj začasno "pomagal" tem simptomom, a naj bi se kasneje težava spet pojavila, kar pa se meni v zadnjih treh mesecih od posega še ni. (knockknock)

Da gre za množično težavo in rešitev, se vidi tudi iz množice zadetkov iz googla:

https://www.google.si/search?safe=off&q ... +mod&cad=h

Ker gre za res preprost poseg, bi priporočal vsakemu s podobnimi težavami da poizkusi tudi to.

Verjetno bi se dalo zadevo urediti tudi s čiščenjem kontaktov mas ali menjavo originalnih povezav za maso, vendar je tako precej lažje :)

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost