Električni problemi?

Subarujev predstavnik razreda SUV
Odgovori
Jackqb
Uporabnik foruma
Prispevki: 39

Električni problemi?

Odgovor Avtor: Jackqb » 21. November 2019, 07:21

Zdravo!

Moj Frstr ima par hib. Seveda je pričakovati za skoraj polnoletnega foresterja.
Skratka to da crkujejo luči v števcih vem in jih imam namen zamenjati. Bolj mi je čudno to da mi pri obratomeru skrajna desna žarnica kdaj dela kaj ne...
Potem so stikala ki so desno od volana (cruise, meglenke, pranje žarometov ki itak ne dela, ogrevanje ogledal in sprednjega brisalca) od nakupa avta dva tedna nazaj ni bilo nobene osvetlitve na tipkah ki bi ti v temi dalo vedit kaj pritiskaš. Nakar sem se en dan med vstopanjem v avto s kolenom zadel v tisto območje so čudežno začele delati lučke za sprednje meglenke in cruise control. Hmmm potem sem še malo potolkel in se je prižgala osvetlitev za zadnje meglene, vendar je pa ugasnila za cruise control :unam tako da ne glede na to kolikokrat potolčem se ne prižge cel cluster tipk... verjetno so slabi kontakti ali pac? Ker poleg pranja žarometov vse funkcionira. Kar se tiče pranja žarometov... Ko pritisnem na tipko je iz desnega zvočnika slišati kot da kable potegnil ven iz ojačevalca če se spomnite kaksen je to zvok :innoc ampak ne rabim te funkcije in je tudi nimam namena rihtati. Sumljiv mi je samo tisti zvok... pač ne bom pritiskal te tipke :smey
In to še ni vse! :smrk Pri intervalnem brisanju brisalcev se pravi prva stopnja je normalno da se sliši kako se vklopijo brisalci ampak ko se vrnejo v začetno pozicijo je spet slišati nek nezdrav električni zvok ki ga zal ne morem opisati... tudi to se je pojavilo par dni nazaj.
Nastavitev desnega zunanjega ogledala dela samo levo in desno.. Gor dol ne dela. Med tem ko levi dela bp.

Če ga še kej doleti javim.
l.p.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3909
Kraj: Trbowle

Re: Električni problemi?

Odgovor Avtor: BackW00d » 21. November 2019, 07:27

Zdravo.

Nekje imaš:
- preperel šop kablov
- napol staknjen konektor
- vodo v relejni posodi
- slab rele
- podgano/kuno ki se je spravila na kable

Tisti čudni zvok predvidevam, da je "vibrirajoč" rele. kot neke sorte buzzer (vhodna vrata pri domofonu oddajo podoben zvok).
Vse kar naštevaš nakazuje na električne gremline.

Mogoče se popoldne lotim enega fatory service manuala, pa pogledam kje gre osvetljava skozi, kje so glavni konektorji ter releji, pa lahk tisto preveriš najprej. Iz drugih tvojih postov predvidevam da je v debati frstr SG 2002?
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Jackqb
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Jackqb » 21. November 2019, 07:41

je tako ja 2002 SG turbo

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 1108
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 21. November 2019, 08:19

Jackqb napisal/-a:
21. November 2019, 07:21
Skratka to da crkujejo luči v števcih vem in jih imam namen zamenjati. Bolj mi je čudno to da mi pri obratomeru skrajna desna žarnica kdaj dela kaj ne...
To hibo imam tudi jaz. Zgleda da se žarničke razmigajo v svojem ležišču (vibracije?) v samem clustru. Nisem še rihtal, ker bi najraje zamenjal vse žarničke pa niti ne vem katere oznake so, da bi jih kupil.
Če kdo ve na pamet kaj je to za ena oznaka teh lučk (ali so za SG kake druge kot SF?), bi meni tudi prav prišlo.
Kar se tiče pranja žarometov, men je zaribal ležajček v črpalkici na rotorju (za pranje žarometov je odgovorna pumpica čisto spodaj na rezervarju za tekočino). Sem odmontral, ni prav težko, razmigal in podmazal rotor in je bilo en čas v redu. Zdaj pa je spet mrknila pumpica, vmes je pa ropotalo kot si opisal.
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

Uporabniški avatar
Kristof
Uporabnik foruma
Prispevki: 155

Odgovor Avtor: Kristof » 21. November 2019, 15:09

Jackqb napisal/-a:

Potem so stikala ki so desno levo od volana (cruise, meglenke, pranje žarometov ki itak ne dela, ogrevanje ogledal in sprednjega brisalca) od nakupa avta dva tedna nazaj ni bilo nobene osvetlitve na tipkah ki bi ti v temi dalo vedit kaj pritiskaš. Nakar sem se en dan med vstopanjem v avto s kolenom zadel v tisto območje so čudežno začele delati lučke za sprednje meglenke in cruise control.
Hahaha par mesecev nazaj sem po enem letu lastnistva ugotovil, da naj bi bile tipke za klimo osvetljene, zdaj pa se te :haha ja super, bom vsaj vedel kaj pritiskam ;P tako da se tudi jaz priporocam za kaksen nasvet, predvidevam pa da je pri turbaku in navadnemu ista napeljava.

Mi pa tudi pranje luci ni delalo in je bil en zvok ob pritisku na stikalo, pa sem enkrat pumpo vzel ven in samo s klescami malo obrnil rotor in zdaj dela.

Jackqb
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: Jackqb » 22. November 2019, 20:01

Jackqb napisal/-a:
In to še ni vse! :smrk Pri intervalnem brisanju brisalcev se pravi prva stopnja je normalno da se sliši kako se vklopijo brisalci ampak ko se vrnejo v začetno pozicijo je spet slišati nek nezdrav električni zvok ki ga zal ne morem opisati... tudi to se je pojavilo par dni nazaj.
ali je možno da prihaja do problema v sami ročki kot pa releju? malo sem gledam service manual in naj bi imel rele za brisalce v prtljažnem prostoru... zvok pa prihaja iz armaturke...

če se tega ne sanira kakšni so lahko potem nadaljni problemi če so?

l.p.

Uporabniški avatar
Kristof
Uporabnik foruma
Prispevki: 155

Odgovor Avtor: Kristof » 18. December 2019, 16:16

Danes sem se lotil tistih stikal za meglenke itd in sem ugotovil, da so pregorele zarnice v stikalih. Sem pa prav tako zadnjic enkrat butnil s kolenom v stikala in se je najprej pri enem, potem pa pri drugem osvetlilo, ampak samo za kratek cas.

Se pa stikala lepo dajo razstaviti, oziroma nekaterih sploh ni treba ker imajo na tistem mestu kjer je zarnica luknjo, podnozje je pa podobno kot v armaturi, tako da se odvije (sem pozabil slikat). Eno stikalo (mislim da za pranje luci) pa je imelo gumjasto podnozje, nisem pa sploh vseh odpiral ker sem imel samo 3 zarnice.
20191218_111621.jpg
20191218_111554.jpg
So pa manjse zarnice kot v armaturi in v gumbih za klimo. Dobil sem jih enkrat v konradu ko sem iskal za gumbe za klimo, tiste vecje so imeli samo navadne, te manjse pa tudi barvaste.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

Uporabniški avatar
impreza911
Član Subaru kluba
Prispevki: 1325
Kraj: Gornja Radgona

Odgovor Avtor: impreza911 » 18. December 2019, 20:48

Kristof napisal/-a:
18. December 2019, 16:16
Danes sem se lotil tistih stikal za meglenke itd in sem ugotovil, da so pregorele zarnice v stikalih. Sem pa prav tako zadnjic enkrat butnil s kolenom v stikala in se je najprej pri enem, potem pa pri drugem osvetlilo, ampak samo za kratek cas.

Se pa stikala lepo dajo razstaviti, oziroma nekaterih sploh ni treba ker imajo na tistem mestu kjer je zarnica luknjo, podnozje je pa podobno kot v armaturi, tako da se odvije (sem pozabil slikat). Eno stikalo (mislim da za pranje luci) pa je imelo gumjasto podnozje, nisem pa sploh vseh odpiral ker sem imel samo 3 zarnice.
20191218_111621.jpg20191218_111554.jpg

So pa manjse zarnice kot v armaturi in v gumbih za klimo. Dobil sem jih enkrat v konradu ko sem iskal za gumbe za klimo, tiste vecje so imeli samo navadne, te manjse pa tudi barvaste.
si dobil kje to žarnico,ki jo imaš na sliki? ker to je od stikala za vse 4 blinkarje,in jo jaz tudi iščem :reli
Subaru Impreza RS

Uporabniški avatar
Kamion
Uporabnik foruma
Prispevki: 612
Kraj: Vipavska dolina

Odgovor Avtor: Kamion » 18. December 2019, 21:02

Te žarnice brez podnožji se dobi na AliExpress, če vtipkaš Rice Bulb:
https://www.aliexpress.com/item/32846783478.html

Tukaj je pa opisano in poslikano kako menjaš žarnico v podnožju:
https://www.subaruoutback.org/threads/g ... nt.195026/
Without breakdowns, crashes, problems and mishaps stories would simply be boring. http://83.212.82.150/poraba/PorabaTxt.png

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost