Vonj po bencinu

Subarujev predstavnik razreda SUV
Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3903
Kraj: Trbowle

Re: Vonj po bencinu

Odgovor Avtor: BackW00d » 21. April 2020, 09:09

Točno te ja, na bencinskih vodih skritih pod sesalnim kolektorjem, prepletenimi z motorno kablažo.
Lahko da je pri 2.0 ne-turbo motorju to kaj manj komplicirano narejeno in bo šlo dsti lažje. Jaz sem se kar namatral pri moji :)

So pa res bile stare cevke trde kot beton.
Ful pomaga če stare gumi cevke segrevaš ko jih snemaš. Govorim tudi za tiste, ki so recimo za vodo/vakuume. Ker ko jih segreješ ratajo mehke in prožne (za nekaj momentov) in jih lažje snameš, brez da bi počile. Ko so enkrat stare rade počijo in jih težko dobiš potem nove. Oziroma dobiš v taki obliki samo original.

To ti je bil TOP NASVET pri snemavanju gimijastih stvari na Subaruju in tudi drugih avtih! Malce faracajga na mesto kjer naseda pa gre dol kot da je s putrom namazana.
Te na bencinskih vodih seveda segrevaj po pameti. Jaz jih sploh nisem, naprimer, mogoče sem se lih zato toliko matral :) Ampak tam je blo vse od bencina namazano ker je skos curilo ven s teh vodov...

Ko sem prvič to delal sem par cevi napokal, ko sem jih dol na trdo vlekel. Itak je potem tam ven rinlo olje/oljni hlapi...Nato sem ta nasvet slišal na Mighty Car Mods, in od takrat naprej je stvar precej lažja :thup Ko boš sesalni kolektor dol dajal (kar tečno delo) je itak tam miljon enih vakuumskih cevk in mogoče imaš tudi vodo napeljano v sesalno loputo...pa če imaš srečo imaš še tisto blesavo EGR cev, ki zna bit itak mastna :)
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
Schudr
Uporabnik foruma
Prispevki: 328
Kraj: Šentjanž (na Dolenjskem)

Odgovor Avtor: Schudr » 21. April 2020, 09:14

Jap členki razbiti in vse kar pase zraven :exprl
Cevi mislim da so bile res 6mm notranji premer in dobis jih vsepovsod pa tko k je Backwood reku jeba je dobit dol (sem isto rezal pa sem imel kolektor snet) da za gor sploh ne govorim. Je pa res da jaz nisem menjal dihtenge pod kolektorjem, ker je bila dobra (Karlii menjal cca leto in pol nazaj) pa opozoril me je da nujno potegnes sraufe ven preden vleces kolektor dol. Jst ti priporocam da si pogledas sheme za tvoj avto na partsouq.com pa bos tocno videl kje ti gredo cevi, pri meni je puscala lih ta pod kolektorjem :facepalm

Ja je kr agonija na turbakih, upam da mas lažje na N/A
Boxer je zakon!

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3903
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 21. April 2020, 10:21

Schudr napisal/-a:
21. April 2020, 09:14
Je pa res da jaz nisem menjal dihtenge pod kolektorjem, ker je bila dobra (Karlii menjal cca leto in pol nazaj) pa opozoril me je da nujno potegnes sraufe ven preden vleces kolektor dol.
Jaz sem tesnilko menjal pri prvi "obnovi" motorja, pa sem potem cca par mescev kasneje zopet dol dajal kolektor, pa se je že razlepila in razpadla.
S tem da sem uporabil originalno Subaru tesnilo. Verjetno je od sreče odvisno.
Ampak tako na 2.0N/A motorju bi brez skrbi namazal z dihtmaso pa nazaj skup zabil, brez skrbi....
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
Schudr
Uporabnik foruma
Prispevki: 328
Kraj: Šentjanž (na Dolenjskem)

Odgovor Avtor: Schudr » 21. April 2020, 13:31

BackW00d napisal/-a:
21. April 2020, 10:21
Schudr napisal/-a:
21. April 2020, 09:14
Je pa res da jaz nisem menjal dihtenge pod kolektorjem, ker je bila dobra (Karlii menjal cca leto in pol nazaj) pa opozoril me je da nujno potegnes sraufe ven preden vleces kolektor dol.
Jaz sem tesnilko menjal pri prvi "obnovi" motorja, pa sem potem cca par mescev kasneje zopet dol dajal kolektor, pa se je že razlepila in razpadla.
S tem da sem uporabil originalno Subaru tesnilo. Verjetno je od sreče odvisno.
Ampak tako na 2.0N/A motorju bi brez skrbi namazal z dihtmaso pa nazaj skup zabil, brez skrbi....
Kaj pa vem, jst sm dubu takrat info da ni tko panika tesnilo, sam po pameti je treba delat(mogoce res mal srece) , lahko pa da se še pokaze kak leak v prihodnosti, ceprav sem z dimom testiral in tesni vse bp. Aleks srecno, pa res si poglej prej sheme ful bo lazje ;)
Boxer je zakon!

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 1100
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 21. April 2020, 23:13

Frdamana smola. Kolektor dol jemat, pa miljon cevk. Sploh ne vem če si upam it to podirat, glede na to da bom avto rabil za na šiht, ko bom spet smel tja. Drek.
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

Uporabniški avatar
strumf666
Član Subaru kluba
Prispevki: 3574
Kraj: Krško

Odgovor Avtor: strumf666 » 22. April 2020, 01:00

Pr turbakih je 2 miljona cevk ;)

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 22. April 2020, 11:00

OK, nastopil je dan korajže, in dvignem havbo. Lociram 3 omenjene kratke cevke (injektorji nimajo pokrova na tem modelu), ena gre iz filtra na levi set injektorjev, na desni je prva zraven servo pumpe, druga na koncu bloka pod začetkom sesalnega kolektorja. Dobra novica, vse cevke so zlahka dostopne od zgoraj, le tu in tam je treba kaj odmaknit v primeru demontaže, kak plehec, konektor ali kabel za svečko. Izvedem backwood-ov test (večkrat zapored poženem pumpo za gorivo) in grem šnofat pod havbo. Vse cevke pod havbo so suhe ko poper. Injektorji tudi. NI vonja po bencinu. Ne pod havbo, ne pod avtom in ne v kabini. Zaženem motor, pustim laufat ene 10 minut. Isto vse suho. Razen prvih par minut ni vonja po bencinu (OK, je blo mal iz izpuha). Je možno, da je napaka drugje? Na poti do rezervarja? The plot thickens ...
"Šta je to? Sipaš mu viski u čašu za rakiju? Pa, zar ti njega mrziš što je cigan?" Dadan Karambolo svoji spremljevalki, 1998

Uporabniški avatar
ORLY
Uporabnik foruma
Prispevki: 306

Odgovor Avtor: ORLY » 22. April 2020, 11:39

Kaj pa cevčica za oddušek v rezervoarju, tam okoli cevi za tankanje? Meni je na Fiatu cev snelo pa je v kabino na začetku prismrdelo po nafti... Za pogledat je...
ignorance is bliss

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 22. April 2020, 12:13

Mhm. Moram najt v knjigi kako je to speljano, potem imam namen pa še sledit cevki naprej proti filtru. Sam pri nas danes spet tako piha da je za znort. Nadaljujem jutr.

Uporabniški avatar
Kristijan
Član Subaru kluba
Prispevki: 1171
Kraj: Goričko

Odgovor Avtor: Kristijan » 22. April 2020, 13:39

Povohaj na zadnji klopi za voznikovim sedežem. Tam (pod klopjo) so meni popokale cevke...
Outback 2.5 07 & Forester S Turbo 99 :rock

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost