Forester SG in xenon - nivo žarometov

Subarujev predstavnik razreda SUV
Odgovori
TineW
Novinec
Prispevki: 10

Forester SG in xenon - nivo žarometov

Odgovor Avtor: TineW » 02. Maj 2020, 11:39

Zdravo,

Imam težavo, da mi na foresterju SG s xenoni trenutno ne deluje sistem za avtomatsko niveliranje luči; sveti opozorilna lučka na armaturki.
IMG_20200501_121130.jpg
Lučka ne sveti stalno, ponavadi se prižge kake 10 sekund po zagonu motorja, včasih se po naključnem preteku časa tudi sama od sebe ugasne. To se je dogajalo že ko sem avto kupil; ko sem prejšnjega lastnika povprašal, kaj naj bi to bilo, je rekel da naj bi bilo potrebno samo "odklopit" nek kabel za nekaj spredaj pri lučeh, in naj ta lučka ne bi več svetila. Ker sem imel namen avto uredit v celoti, se s tem takrat nisem pretirano ukvarjal, ter avto takoj po nakupu predal na veliki servis h g. Karliju. Čudežno po velikem servisu čučka ni več svetila, nisva pa s Karlijem govorila karkoli o tem, in posledično se za ta problem nisem kaj preveč obremenjeval.

Ker sem kasneje na avtu sam zamenjal palčke stabilizatorjev, ki so postale glasne, sem spotoma opazil, da je sicer odlomljen nosilček senzorja nivoja luči; s premikanjem same ročice pa se je nivo luči spreminjal, tako da je sam sistem očitno deloval brez težav.

Problem je nastal, ko sem dal avto k ličarju zaradi barvanja sprednjega odbijača in haube ter ravnanja sprednje vezne, katere zvitost je bila še dediščina prejšnjega lastnika. Ko sem avto dobil nazaj, se mi je zgoraj fotografiran problem lučke na armaturki vrnil; poizkusil sem tudi premikati ročico za nivo luči, pa se nivo luči ne spreminja.

Poizkusil sem tudi z resetiranjem nivoja po spodnjem postopku:

https://forums.sidc.co.uk/uploads/month ... 281f4a.JPG .. pa se postopek niti ne zažene, se pravi lučka ne začne utripati.

Sicer kontaktov še nisem preveril in sčistil, me pa zanima, če je imel kdo enak problem in kako se ga je lotil? Luči sedaj svetijo močno previsoko in so moteče za nasprotivozeči promet.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

Uporabniški avatar
Grizliboy
Član Subaru kluba
Prispevki: 618
Kraj: Logatec
Kontakt:

Re: Forester SG in xenon - nivo žarometov

Odgovor Avtor: Grizliboy » 02. Maj 2020, 12:10

Kolikor sem imformiran imajo avti s xenon žarnicami dva senzorja s katerimi potem uravnavata višino snopa glede na položaj avta. Po en senzor naj bi bil na sprednji in zadnji kolesni osi. Bolj natančno pa ti bo sigurno kdo bolj imformiran povedal. :reli
Fotograf fotografira FOTOGRAFIJO, Slikar slika SLIKO.

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

TineW
Novinec

Odgovor Avtor: TineW » 02. Maj 2020, 12:22

Da, vendar sumim, da z zadnjim niso ničesar počeli, saj se je menjaval samo sprednji odbijač ter popravljala vezna, za kar pa sumim da so morali odstraniti prednji žaromet.

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3691
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 02. Maj 2020, 13:34

Najverjetneje bo težava res v kakšnem slabem kontaktu, najverjetneje pri enem od senzorjev, ki sta dokaj izpostavljena.

Za krmiljenje premikanja žarometov sicer skrbi en poseben krmilni modul, ki je pri Foresterju za predalom na sopotnikovi strani, kjer je prav tako en konektor, na katerem bi lahko bil slab kontakt (ampak manj verjetno, ker je dokaj 'na suhem').

TineW
Novinec

Odgovor Avtor: TineW » 04. Maj 2020, 07:55

Ok, hvala, bom preveril vse kontakte in poročam.

TineW
Novinec

Odgovor Avtor: TineW » 07. Maj 2020, 19:32

Kontakti osveženi in našpricanis kontakt šprejem, stanje enako. Ideje? Ponavljam, avto je bil pri ličarju, ki je najverjerneje odstranil presnji žaromet, saj je moral menjat prednji odbijač. Prikopljeno izgleda vse pravilno, vsi konektorji so na mestu in zataknjeni.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost