Subaru II.

Subarujev predstavnik razreda SUV
Odgovori
Uporabniški avatar
Kamion
Uporabnik foruma
Prispevki: 577
Kraj: Vipavska dolina

Re: Subaru II.

Odgovor Avtor: Kamion » 29. Junij 2017, 20:38

Verjeli ali ne, sam imam dobro izkušnjo z akumulatorjem EURO POWER BATTERIES 56Ah, najcenejši od Eurotona.
https://www.euroton.si/avtodeli/akumula ... 41918.aspx
Akumulator sem dobil skupaj z avtom in me še ni pustil na cedilu, zima -15 stopinj mu sploh ni delala problemov.

No, če dobiš za tako ceno kot je napisal @BackW00d, pa se useeno splača vzeti nekaj boljšega.
Without breakdowns, crashes, problems and mishaps stories would simply be boring. http://83.212.82.150/poraba/PorabaTxt.png

Uporabniški avatar
TedyBi
Uporabnik foruma
Prispevki: 387
Kraj: obala

Odgovor Avtor: TedyBi » 29. Junij 2017, 21:38

He, he. Če bi bil še turbo, bi bilo pa res že preveč pocukrano... Se pa spomnem, da se je po parih mesecih, ko sem kupil tegale, začel prodajati srebrn XT iz gorenske.

Sem na obali našel samo enega od boscha za 80 evrou. Nisem še vzel.
Boljše zavore ---> večja varnost!?
Pol se ti pa bedak u rit zaleti!

peruccy
Uporabnik foruma
Prispevki: 203

Odgovor Avtor: peruccy » 30. Junij 2017, 16:39

Kamion napisal/-a:
29. Junij 2017, 20:38
Verjeli ali ne, sam imam dobro izkušnjo z akumulatorjem EURO POWER BATTERIES 56Ah, najcenejši od Eurotona.
https://www.euroton.si/avtodeli/akumula ... 41918.aspx
Tile naši EPB akumulatorji niso krč roba - to je Energizer, delan za nas...
R33 GTST, SF5 EJ205, P205 XUD9TE, P11 SR20DE

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3556
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 01. Julij 2017, 09:27

Da bi kdo enerđajzerja pohvalu, se še ni zgodil :) Vsaj meni ne :)
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

peruccy
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: peruccy » 01. Julij 2017, 20:55

Tak ti povem, kak je pri večini strank - proizvajalec s katerim niso imeli težav in katerega njim priporoča tudi mehanik, imajo radi, pa nima veze kaj je za znamke. Presenečenje je Comline, ki ima smešne cene pa so deli iste kvalitete, kot 2x dražji proizvajalci.
Če pa imaš z določeno znamko težave, se ti pa itak zameri - meni osebno ATE (Brembo / TRW FTW!). Probal na večih avtojih in vedno isto razočaranje. Eni pa jih ne morejo prehvaliti, kak so to dobre bremze.
Glede akumulatorja je pa tak - z nobeno znamko nisem imel težav, ker sem redno čekiral voltažo in sproti napolnil. Trenutno imam 2x Exide in 1x Energizer in delajo brez težav. V delavnici imava še en Exide EC550, za štartanje. Preden pade napetost pod 12,5V ga napolnim in dela že več let. Pa ko ga imamo v akciji, je zelo poceni - 54,90€ pa še minus za stari aku, pa dve leti garancije...

Sem pa imel že več pritožb nad Varto, ki je prva vgradnja v FAWEJ npr. Odvisno od artikla do artikla. Ena serija artiklov je mogoče slabša, druga boljša. Na žalost ele. rezervni deli za nas smrtnike niso delani v hermetično zaprtem inkubatorju, da bi bili perfektni (khm R35) :)

Uporabniški avatar
TedyBi
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: TedyBi » 02. Julij 2017, 10:11

Moje izkušnje z akumulatorji so takšne, da mi je samo eden do sedaj mrknil v slabih dveh letih. Bil je nepriznana znamka, ki pa je imel triletno garancijo in so mi ga zamenjali za novega noname akumulatorja. Vsi "bolj" poznanih imen, pa so zdržali v povprečju do sedem let. Tale "prvo vgradni" pa že celih 10 let. Kolikšna pa mora še biti voltaža, da je OK?

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3531
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 02. Julij 2017, 13:10

Voltaža v mirovanju ni neko merilo oz. pokazatelj stanja akumulatorja (no, če poln v mirovanju nima preko 12,0V, potem je definitivno kaputt).

En tak test preko palca je, da motor zaganjaš ('verglaš') 15 sekund in napetost na akumulatorju v tem času ne sme past pod 9,6V (seveda mora na začetku bit napolnjen).

Sicer so pa moje izkušnje z akumulatorji takšne - originalni Hitachi v Subaru Leone je zdržal 7 let (pri čemer sem takrat imel kar nekaj dodatne opreme v obliki akustike, CB postaje ipd.).

Vsi nadaljnji 'aftermarket' (Vesna, Topla, ...) so zdržali okrog 3 leta.

Nazadnje pa sem po prebiranju mnogih forumov nabavil Fulmen Xtreme Formula (takrat še pri akumulator.si - kot kaže, Fulmen-ov ne prodajajo več), ki je po 5-ih letih delal še OK, a sem ga zaradi roadtrip-a na Nordkapp preventivno zamenjal za novega Fulmen Xtreme Formula.

Uporabniški avatar
TedyBi
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: TedyBi » 02. Julij 2017, 17:03

Zmeril voltažo in pravi 12,65V. Sedaj se pa polni.

peruccy
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: peruccy » 02. Julij 2017, 21:50

Novi akumulatorji imajo tam 12.85-12.90V. Seveda ko stoji nekje v skladišču, se sproti malo prazni. Čisto vseh akujev je nemogoče preverjati in sproti polniti. Tako da ob nakupu predlagam, da se vsak aku priklopi na polnilec, ko je le možno, da bo max napetost in da bo dlje zdržal. Seveda preverjati voltažo vsaj ob malem servisu, tudi ni odveč.

Fulmen je drugače Exide z nalepko. Nisem pa ziher če samo premium, ali excell tudi. Če ga prodajajo ceneje kot Exide, je ziher vreden nakupa. Mi ga na žalost nimamo v programu.

Uporabniški avatar
TedyBi
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: TedyBi » 26. Oktober 2017, 23:23

Pa sem v tem mesecu dočakal osmico. Mogoče celo malo preveč, osmic...
http://shrani.si/f/2V/V5/4JCg2pLr/subaru88888.jpg

Sem pa seveda zamenjal še olje, pa filter. Svečke je ratalo v drugem poskusu. Pa zamenjal sem še sprednje linke.

Uporabniški avatar
TedyBi
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: TedyBi » 01. Oktober 2018, 21:16

Evo. Tole sem naredil do sedaj. Zamenjal olje in filter ter filter v kabini, in to je to. Potrkam.

Smo pa preživeli letošnji dopust na kanarskih. Cela uživancija. Tamale prvič letele, božale papige, želve, delfine,... Videli banane rast in jih jest (takšne "domače"). Čisto drugačen okus od teh "naših". Videl pa tudi že nekaj subarujev in celo serviserja, kajti v prvih dveh obiskih niti enega.

V tem času sem mojega gozdarčka pustil pri lepotnem kirurgu. Mu je odstranil lepotne napake oziroma bojne rane z parkirišč. Sedaj je spet lep na okoli, če pa koga zanima nakup, je sedaj spet priložnost. Je skoraj brez napak;))))))))

Če bo pa sreča, pa še v tem letu obrnem 99999 8-)

berti
Novinec
Prispevki: 3

Odgovor Avtor: berti » 02. Oktober 2018, 16:31

Pozdravljen TedyBi!
Ker sem v eni od vaših tem zasledil,da obstaja možnost prodaje vašega S.Forester-ja (2007),
bi vas prosil za okvirno/zadnjo ceno,pod katero bi bili pripravljeni prodati avto.
Ker sem sam sicer neaktivni član foruma,bi vas prosil za odgovor/sms na 041 217 331.
Lp berti/Gregor,Lj.

berti
Novinec
Prispevki: 3

Odgovor Avtor: berti » 02. Oktober 2018, 16:36

:roll: ups!

Uporabniški avatar
TedyBi
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: TedyBi » 23. Marec 2019, 20:30

sem bil kar na tesnem z časom, ampak še za starega leta (2018), sem obrnil okroglo številko.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

Uporabniški avatar
TedyBi
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: TedyBi » 23. Marec 2019, 20:33

Je pa bila priložnost in sem skočil na "primorski" Triglav.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost