Crknil starter?

Subarujev predstavnik razreda SUV
Odgovori
Uporabniški avatar
benko
Uporabnik foruma
Prispevki: 295
Kraj: Ljubljana

Crknil starter?

Odgovor Avtor: benko » 27. April 2011, 17:55

Zdravo,

Sem si predstavljal reunion nekak drugače... pa je žal nuja posegla vmes. :?

Skratka, trenutno sem v Pragi (žal ne privat, poslovno), kjer mi je včeraj zvečer med iskanjem hotela uspelo speljat tako štorasto (iz rikverca 1 km/h v prvo itd.), da mi je avto crknil, nakar me je neprijetno presenetila čista tišina, ko sem poskušal znova zagnat mašino.

Varovalka vžiga je cela, akumulator v redu, do večera popolnoma nobenih posebnosti, čeprav sem se parkrat po poti ustavil. Vsakič lep štart, po treh do štirih obratih je avto lepo kresnil. Tud včeraj nam je potem ratalo naredit "jumpstart", tako da vse lepo in prav (nobenih lučk, vožnja normalna, itd.).

Ker poznam tisto ruženje, ko štarter crkuje počasi, me zanima, a je to normalno, da štarter enostavno gavzne in to je to? A lahko kako preverim rele (glede na to, da je, če se prav spomnim, zatlačen nekam, kamor sonce ponavadi ne posije)? Ga za test npr. zamenjam s kakšnim drugim iz avta, ki ga ne rabim nujno, da avto zavergla?

Aja, a majo evropski modeli tud tisto blesavo stikalo na sklopki (mal me je sram, ampak dejansko avta nikol ne kurblam ne da bi mel stisnjeno sklopko... navada :roll:)?

Tnx že vnaprej.
No prisoner's dilemma here. Over the long term, symbiosis is more useful than parasitism. More fun, too. Ask any mitochondria. -- Larry Wall

Uporabniški avatar
picinni
Član Subaru kluba
Prispevki: 3357
Kraj: Atrans
Kontakt:

Odgovor Avtor: picinni » 27. April 2011, 18:14

Včasih pomaga, če po štarterju parkrat udariš s kakim predmetom. Poizkusi.
Go Westy, go!

Uporabniški avatar
benko
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: benko » 27. April 2011, 19:00

Kolikor je meni znano, bi to šlo, če bi bil prej v tisti fazi "ruženja", pa bi počas crkoval? A to pomaga tud če tkole, na hitr crkne?
No prisoner's dilemma here. Over the long term, symbiosis is more useful than parasitism. More fun, too. Ask any mitochondria. -- Larry Wall

Uporabniški avatar
karel
Subaru Leone RX
Prispevki: 4912
Kraj: zg.Savinjska

Odgovor Avtor: karel » 27. April 2011, 19:48

Dej še kable poglej tam okoli štarterja če je vse OK.
Če ga boš rabil ti ga lahko tudi pošljem po pošti ;-)
"If in doubt,flat out"
Colin McRae

Uporabniški avatar
benko
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: benko » 27. April 2011, 21:06

karel napisal/-a:Dej še kable poglej tam okoli štarterja če je vse OK.
Minus je zgledal v redu, mal zmatran (srajčka od žice prekratka, pa jo je mal volk napadel), pa sem ga vseen mal našprical. Plus je pa tud zaheftan noter ko palca v beton, pa gumijasta kapa je čez... ko sem pogledal pod njo, sem skor oslepel, tako se je vse svetilo.

Vzdolž kablov nobene vidne poškodbe, mal sem jih guncal, pa ni razlike.

Btw, rele v kabini pridno klika, tako da z njim očitno ni nič narobe.
karel napisal/-a:Če ga boš rabil ti ga lahko tudi pošljem po pošti ;-)
Uff, car si. :-) Žal grem že v petek popoldne nazaj, tako da bo premalo časa... Bom videl, če bo tukej kak majster z neba padel (neka naveza se kaže), pa kolk me bo hotel osušit, v skrajnem primeru bom pa pač do doma bolj v klance parkiral. :-)

Uporabniški avatar
Thomas22
road pirate
Prispevki: 6734
Kraj: Železniki

Odgovor Avtor: Thomas22 » 27. April 2011, 21:29

Glede na to, da ti je avto cuknil, sumim da se je nekaj staknilo, premaknilo, nekje ni stika, gotovo v motornem prostoru.
Malce prespi, pa še enkrat poglej v motorni prostor.
Don't allow your mind tell your heart what to do.

Uporabniški avatar
birdy
Uporabnik foruma
Prispevki: 2204
Kraj: Lj

Odgovor Avtor: birdy » 27. April 2011, 22:33

na mojmu legacyju je crknu brez kakrsnegakoli znaka da mu gre slabs....pac nehal je obracat.

po menjavi(obnovi) dela BP ze ene 2 leti

Uporabniški avatar
Thomas22
road pirate

Odgovor Avtor: Thomas22 » 05. Maj 2011, 09:03

In zaključek zgodbe je...?

Uporabniški avatar
karel
Subaru Leone RX
Prispevki: 4912
Kraj: zg.Savinjska

Odgovor Avtor: karel » 05. Maj 2011, 09:30

Smešen vsekakor in rešen z pomočjo parih zelenih pločevink :lol:
"If in doubt,flat out"
Colin McRae

Uporabniški avatar
benko
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: benko » 05. Maj 2011, 09:49

karel napisal/-a:Smešen vsekakor in rešen z pomočjo parih zelenih pločevink :lol:
Hahaha... me je blo prov sram. :oops: Ja, oba sta imela prav, it was the kabel. :roll:

Kot sem v poskusu omilit sramoto razložil že Karliju, me je zmedla množica kablovja v Leonetu, ki je dobesedno viselo od vsepovsod, in sem se ga nekako navadil (Leone je bil edini, ki sem ga malo več šraufal, ker je bil revež pač star). Zato mi en mali kabelček, ki je bingljal med pregradno steno in štarterjem ni delal kaj prida skrbi. Sem ga sicer z namrščenimi obrvmi pogledal, še razmišljal, da bi ga pofotkal in objavil, ampak je bila potem že tema in sem vse skupaj pač pozabil.

Skratka, precej manj stroškov kot predvideno (predvsem malo krvi v licih), predvsem pa smeh in dobra družba. :-) Pa da ne pozabim na užitek ob vožnji tja in nazaj.

Uporabniški avatar
Thomas22
road pirate

Odgovor Avtor: Thomas22 » 05. Maj 2011, 11:24

:.sup

ma_fo
Novinec
Prispevki: 15

Re: Crknil starter?

Odgovor Avtor: ma_fo » 28. Julij 2019, 16:04

Koliko zobov ima starter pri Forester SG 2.0 116kw? najde z 8 in 9, ce vtipkam isci dele.
SF SG5

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov