STREŠNO OKNO

Subarujev predstavnik razreda SUV
Uporabniški avatar
ORLY
Uporabnik foruma
Prispevki: 312

Re: STREŠNO OKNO

Odgovor Avtor: ORLY » 02. April 2020, 08:58

Jaz sem tudi najprej pomislil, da šteka zajla, ki žene šipo naprej-nazaj. Ko pa sem ročno zapiral sem ugotovil, da gre čist z lahkoto in da bi motorček to z lahkoto zmogel. Potem sem preveril stikalo in vse ok. Tako sem pristal na motorčku.
ignorance is bliss

jezerski
Uporabnik foruma
Prispevki: 62
Kraj: primorska

Odgovor Avtor: jezerski » 02. April 2020, 11:10

Orly, kje pa se nahaja ta motorček, oz. kako se do njega najlažje dostopa, recimo za Outback 03-09, za vsak primer je fajn vedeti. :)

Uporabniški avatar
ORLY
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: ORLY » 02. April 2020, 13:03

Ko odpreš prtljažnik, je na sredini stropa en okrogel čepek. Ko ga snameš, je pod njim inbus vijak za ročno zapiranje šibedaha, to je pozicija motorčka.
ignorance is bliss

jezerski
Uporabnik foruma
Prispevki: 62
Kraj: primorska

Odgovor Avtor: jezerski » 02. April 2020, 19:47

Hvala. :thup :sm

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3909
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 02. April 2020, 23:57

ORLY napisal/-a:
02. April 2020, 13:03
Ko odpreš prtljažnik, je na sredini stropa en okrogel čepek. Ko ga snameš, je pod njim inbus vijak za ročno zapiranje šibedaha, to je pozicija motorčka.

Motorček je zadaj in kaj, potem je zajla naprej potegnjena al kako ?
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
ORLY
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: ORLY » 03. April 2020, 10:02

V bistvu ni zajla, ampak je bolj kot gibka letev. Izgleda kot kovinski požir za zajlo. Vpeta je na zobnik motorčka, tako da v eno stran vleče naprej (zapira), v drugo stran pa vleče nazaj (odpira). Vodila na šipi pa poskrbijo, da gre šipa iz zatesnjenega ležišča gor in nazaj. Prek vzvodov pa zapre spojler šipco spredaj. Vse to žene ta motorček prek te gibke letve, ki je pritrjena na enem koncu spredaj mehanizma, na drugem koncu pa zadaj. Na sredi pa je odgon.
ignorance is bliss

simon1977
Uporabnik foruma
Prispevki: 116

Odgovor Avtor: simon1977 » 04. April 2020, 20:12

Enduraš napisal/-a:
29. Marec 2014, 20:01
Zdravo subarujevci. Zanima me, če je kdo imel težave s stršnim oknom. Pri meni se ob zapiranju slišijo čudni zvoki k da se bo kmal vse polomil... Vrjetno bo treba pustit zadevo prmer kr je baje servis tega obup :cr . Vse lepo pozdravljam.

P.S A kdo pozna koga za dvig foresterja (1998) +3cm.

lep pozdrav,
Žiga
Zdravo

imel iste simptome na mojem stresnem oknu na Foresterju.
najdel na netu tole povezavo z istim problemom in imel cisto isto napako...polomljene plastike...sel step by step ...plastike zalepil...sedaj pocakam do juta da se orng posuši....jutri sestavim in javim kako se je izšlo.
http://dunwellguitar.com/SubaruSunroofF ... oofFix.htm

Uporabniški avatar
ORLY
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: ORLY » 05. April 2020, 09:18

Te plastike so problem, če so v stiku z ogljikovodiki, zato nikoli podmazovat vodila z npr. litijevo mast ali s čemerkoli iz nafte. Ta načne površino plastike, da v kombinaciji s svetlobo pospešeno stari in postane nekajkrat hitreje krhka. Najboljša je silikonska mast, ki nima vpliva na plastiko in se zelo dobro drži podmazanih delov.
ignorance is bliss

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost