FORESTER 2.0, 125 KM, AVTOMATIK

Subarujev predstavnik razreda SUV
Odgovori
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6241
Kraj: Črnuče

Re: FORESTER 2.0, 125 KM, AVTOMATIK

Odgovor Avtor: nebivedu » 09. Julij 2016, 20:56

aleks napisal/-a:
pero112 napisal/-a:Ja zdaj se pa odločite (aleks) kaj vpliva na sprožitev airbagov zaščita motorja ali bull bar. Tu so dve zadevi. Mislim, da zaščita nič ne vpliva na sprožitev airbagov. Za bull bar ne rečem. Itak pa prodajajo tudi v EU zaščita katrerja iz alu., ali rosfrej plošče za Subaruje. Lahko ti posredujem link (cena cca 200 in dalje eur). Če bi to vplivalo jih nebi delali in prodajali.
po subaru navodilih vse vpliva,in jaz to kar malo verjamem. vidva z igorjem lahko trdita kar hočeta, a če pod avtom togo povežeš most in sprednji del pri odbijaču (prej mehko povezan s polipropilensko "zaščito"), se karakteristika mečkanja prednjega dela spremeni. pojemek pri majhnem trku je tako večji in lahko sproži airbag. airbage sprožajo akcelerometri, ki sporočajo nadzorni enoti airbagov pojemek, nekateri pa še smer udara vozila. akcelerometri so zelo občutljivi na sunkovite pojemke.
vem da prodajajo plošče. ali so homologirane mi pa ti povej. če so homologirane so gotovo nevtralne pri trku, najbrž imajo mečkalne folce da je določeno kod in koliko se deformirajo. če pa niso homologirane, je pa to tako ali tako kot bi jih doma delal, in ne vem, če se to splača kupovati.
Aleks, ti v bistvu preveč kompliciraš. Življenje je zelo simpl.

Ljudje dajejo to na avto, pa jim airbagi še vedno normalno delajo:
http://www.corsportusa.com/store/catalo ... 4928x8.jpg

Potem bi ti moralo tudi, če bi dal na avto štango, ki povezuje oba fedra, probleme delat:
http://www.subiespeedshop.com/images/St ... 29x261.jpg

Kaj bi šele tistim delalo na avtu, ki dajo oboje?
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 795
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 11. Julij 2016, 07:02

ja res je. tu imata s perotom prav, ljudje vse sorte gor montirajo. zmotilo me je, ker pač v navodilih piše da ni pametno. jaz, ki sem baksus kar se tiče tehničnih pregledov, si česa takega skor ne upam kar tako montirat brez homolomo. gotovo ne pridem s tem čez.

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 11. Julij 2016, 07:17

pero, da ne bo kake dileme: nisem hotel reči da zaščitna plata ne bo kakovostno narejena. to da sta z atom majstra za kovine itak vemo.

pero112
Član Subaru kluba
Prispevki: 600
Kraj: Lavrica

Odgovor Avtor: pero112 » 11. Julij 2016, 09:23

Še slike. Zaščitno ploščo bom še popravil, verjetno bom zamenjal z rosfrej in malo drugače oblikovano. (lahko se tudi naroči http: http://www.unterfahrschutz.eu" onclick="window.open(this.href);return false;) to je ena spletna stran v EU, drugače jih pa je še nekaj.

Ja za tehničnih pregled ni off road bar bi moral biti homologiran, vendar pritrjen z 4 do 6 vijaki ni problem ga daš dol (cca 5 min), narediš tehnični in (cca 5 min) gor. Seveda moraš pa na to gledati že, ko ga montiraš. Kar zadeve pa alu. ali rosfrej plate pa takole; že na vseh Subarujih, ta je 5 pri hiši sem imel plate iz pohodnega aluminija ni noben težil na tehničnih. Pa sem bi na Škofljici, Lj AMZS in Grosuplje LOGO, seveda brez OFF ROAD BARA.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

pero112
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: pero112 » 12. Julij 2016, 17:09

Aleks in ostali; danes sem šel preventivno na servis se ve kateremu, malo pogledala in vse OK (grem na dopust). Pijeva pivo in ga vprašam za zaščitno plastiko motorja/karterja, če ima, ker je moja vsa boga. In glej ga odgovor; saj imaš doma brata, fotra, orodjarstvo in naj ti naredita cevno zaščito pod karter in pol ploščo rosfrej ali alu. Vprašam to zadevo, če ima to vezo kaj z airbagi in NIMA NOBENO VEZE z AIRBAGI. Kar on pomni, pa hodi vsako leto na izobraževanje v tujino (ker ga pošlje serviser) in do sedaj ni bilo problemom z nobenim Subarujem v Evropi. Moraš pa pritrditi na tista mesta, kjer je bila plastika. Še to; par let nazaj so jih prodajali na servisih kao original alu zaščito (debelina 2 mm, sem imel na Outbacku/zamenjal za 4 mm) vendar so jih po parih mesecih nehal prodajati, ker so bile drage kot žafran čez 500,00 eur samo ploščo plus material.

PS: po dopustu delam drugi off road bar, papirje čakam, pol še homologacija 45,00 eur papir IN TO JE TO URADNO.

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 13. Julij 2016, 08:02

Super da si zrihtal. Sam sem tudi razmišljal o taki zaščiti. Ta homologirane so zame predrage za kupit, druge reči imajo prednost. Da bo močno narejeno niti nisem podvomil. A za zadnji diferencial boš tudi kaj podložil? Kako pločevino ali cev?

pero112
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: pero112 » 14. Julij 2016, 13:25

Slike današnje.

Uporabniški avatar
impreza911
Član Subaru kluba
Prispevki: 1308
Kraj: Gornja Radgona

Odgovor Avtor: impreza911 » 14. Julij 2016, 16:16

super izlgeda :.sup
Subaru Impreza RS

Uporabniški avatar
Kanumlc
Član Subaru kluba
Prispevki: 693
Kraj: Vojsko nad Idrijo

Odgovor Avtor: Kanumlc » 14. Julij 2016, 22:13

Pošteno :thup Samo že zadaj za diferencial zaščito pa bo. Se pa prodaja tudi za XV-ja zaščita pod motorjem in za diferencial, sam je pa res...draga je. :cr

Uporabniški avatar
ijuvan
Uporabnik foruma
Prispevki: 2369
Kraj: SG/LJ

Odgovor Avtor: ijuvan » 14. Julij 2016, 23:11

Zakaj imaš rosfraj plato in neko okovje v prtljažniku, zaščito? :-)
The value of life can be measured by how many times your soul has been deeply stirred. (Soichiro Honda)

aleks
Uporabnik foruma

Odgovor Avtor: aleks » 15. Julij 2016, 06:29

kuža?

Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator
Prispevki: 6241
Kraj: Črnuče

Odgovor Avtor: nebivedu » 15. Julij 2016, 06:29

Pasja kletka.
Ko nekaj začneš in ko spoznaš, da ti je zelo všeč, dokončaj. Če pa spoznaš, da čutiš odpor, zamenjaj in pojdi drugam. Bolje izgubiti eno leto kot pa vztrajati v nečem, kar te ne veseli.

pero112
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: pero112 » 15. Julij 2016, 14:18

Ja pasja alu kletka; material cca 36,oo eur, delo cca 20,oo eur = cca 60,oo eur. Kje je pa še cca 140,oo in več euro za pasjo alu kletko, skupaj cca 200,oo eur to je najceneje kolikor hočejo za labrodorca. HALO A DENAR SERJEM NE in NE. To je najceneje kar ponujajo v SLO. Je pa tudi kletka za 400,oo eur, ne vem a je zlata ali pa dobiš še tisto fletno gospodična, ki jih reklamirajo na internetu. Glavni razmišljam o kletki, ki jo priklopiš na vlečno kljuko od nemške firme WT METAL Nemčija. Moram še dobiti ceno za novo ali rabljeno.

Pri tej firmi smo kupili (Društvo vodnikov reševalnih psov Slovenije) rabljeno termo prikolico (4 leta) za prevoz štirih psov lahko tudi šest. Super zadevo.

Še tri slike; prva slika je že končano polepljena - trening ruševine Tritolwerk ogromni vojaški poligon Avstrija (mogoče je že kdo bil tu preko ZARE / zaščita in reševanje) druge dve sliki pa, ko sem je pripeljal na Gasilsko brigado Lj. Seveda z mojim Forester-jem.

pero112
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: pero112 » 18. Julij 2016, 19:14

Morje

pero112
Član Subaru kluba

Odgovor Avtor: pero112 » 14. Januar 2017, 16:15

Po nočne delu v službi in jeb...u na cesti / pluženje in posipanje na AC, še malo jutranje sprostitve na snegu. Kdor je bil na srečanju in dobrem kosilu na kmečkem turizmu na Osredku nad Cerknico (7.11.2015) se spomni cesto od Iške do Sela nad Robom, po gozdni cesti do Škrilj in naprej do Iga. To je ta, vendar danes zasnežena. Malo sem probal mojega Forija, gume imam Nokian WR in seveda še menjalnik avtomatik. Predvsem sem še enkrat preizkušal tipko (SNEŽINKO HOLD AT) kao zimski program.
Če je izklopljena imam občutek, da avto kar nekaj melje potem pa spelje (občutek kot, da bi navor med prvimi in zadnjimi kolesi dodajal in odvzemal). Isto kot VW-ji SINCRO ali 4MOTION. Če pa je vklopljena pa tega občutka ni in lepo spelje brez problema brez nekega meljnja. Do sedaj še nisem zasledil dobre razlage in smisel zakaj je ta TIPKA, vendar je za nekaj in nekaj dela avto, menjalnik ali kaj drugega ko je vklopljena.
Gume Nokian, ki jih imam gor so OK, tlak normalen, nisem ga zmanjšal in ga bom v ponedeljek, ko sem še enkrat peljal tu. Če bi ime pa ene Yokohama Geolenderce ali nekaj podobnega, bi pa še bolje plezal. Menjalnik tudi OK.
Snega je cca 20 cm in še to, da je šel en avto pred mano, verjetno lovci z kakšnim terencem , ki imajo tu krmišča.

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost