Forester SF5 EJ205

Subarujev predstavnik razreda SUV
Odgovori
Uporabniški avatar
Thomas22
road pirate
Prispevki: 6732
Kraj: Železniki

Re: Forester SF5 EJ205

Odgovor Avtor: Thomas22 » 20. Marec 2018, 22:12

Podobno kot mam jaz. Še vedno zadovoljen s svetlobo. Moje so bile nekoliko ceneje z 2 letno garancijo celo, tudi preko aliexpress.
Don't allow your mind tell your heart what to do.

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3565
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 21. Marec 2018, 07:14

Od vsega mene skrbi samo to, da bojo poleti ob 45°C v zraku začele utripat tko kot vse kitajske žarnice, ki se rahlo pregrejejo.
Tisti ventilator na hladilniku se zamaže zapaca zarusta in valda crkne, potem pa se začne LEDica pregrevat in slej kot prej imaš disko light-show na cesti.
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

peruccy
Uporabnik foruma
Prispevki: 203

Odgovor Avtor: peruccy » 21. Marec 2018, 17:02

Bom poročal, če pride do disco-ja :)
R33 GTST, SF5 EJ205, P205 XUD9TE, P11 SR20DE

Uporabniški avatar
Schudr
Uporabnik foruma
Prispevki: 254
Kraj: Šentjanž (na Dolenjskem)

Odgovor Avtor: Schudr » 21. Marec 2018, 19:59

Jst mam kitajske od lanskega marca, pa svetijo isto kot so nove pa je blo lani polet kr lepo toplo + da so svetile iz Romunije nazaj skor enajst ur.
Osebno sem zlo zadovoljen z njimi!
Boxer je zakon!

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 3565
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 22. Marec 2018, 07:00

Potem očitno ni panike. Moram neke kupit pa zmontirat, bi tudi jaz mel malce svetlejše lampe notri :)
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
SubaruLove
Uporabnik foruma
Prispevki: 450
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: SubaruLove » 22. Marec 2018, 22:52

BackW00d napisal/-a:
18. Marec 2018, 20:04
So hladilniki na ventilatorček?
Sam si zaenkrat še ne upam kitajskih LED lamp kupit, ker nekak ne verjamem, da je to to...
Kje si jih vzel?
Jaz stalno narocam za notranjost avtomobila iz Kitajske in so res odlicne in kvalitetne :D
Narocila sem tudi H7 led vec vrst in so bile katastrofa oz.nic nisem videla a sem kasneje ugotovila da je bila moja nastavitev luci katastrofalna, tako da moram probati zdaj ko sem jih zvisala. Ce je lahko to toliko vplivalo na svetlobo :)

Doma pa imam ogromno w5w led zarnic,
rps20180322_224226.jpg
tocno takih
https://www.superstrela.com/led-sijalka ... w-12v.html
za veliko manjso ceno, tudi podarim lahko kaksno za polepsanje notranjosti ali osvetlitev tablic nasih lepih Subarujev.

Narocam tudi c5w:
rps20180322_224257.jpg
Krajse, daljse, sirse in ozje ampak jih ves cas menjam in podarjam vsem dragim ljudem ker jim privoscim lepo svetlobo v avtu in mi jih konstantno zmanjkuje :band

Ce bi kdo rad sam narocil pa mu komot posljem link od teh ki so preverjeno dobre :D
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.

Uporabniški avatar
Kamion
Uporabnik foruma
Prispevki: 578
Kraj: Vipavska dolina

Odgovor Avtor: Kamion » 22. Marec 2018, 23:30

To si napisala kot da obstaja samo en proizvajalec na kitajskem...
Dobi se vse, od zelo slabe kvalitete do zelo dobre. Kvalitete pa ne moreš preveriti razen če verjameš feedbacku, ki je napisan o spletnemu trgovcu, ali zadevo kupiš in vidiš.

Luči za osvetlitev notranjosti jaz ne bi primerjal z lučmi s katerimi mora biti cesta osvetljena. Prve delujejo le par minut ko odpreš vrata, druge pa svetijo tudi po nekaj ur skupaj. Prav tako so izpostavljene vlagi, vodi, višjim in hitrejšim temperaturnim spremebam, kot so tiste v notranjosti avta, poleti jih greje motor, zato se lahko pregrevajo...

Drugače tudi spletna trgovina Silux prodaja te LED žarnice za luči, za podobno ceno kot se jih dobi iz kitajske, razlika je seveda v temu da se lahko pri nas uveljavlja garancija, če se pokvarijo...

Mogoče kdo ve kako te LED žarnice prenašajo tehnični ter policija?
Without breakdowns, crashes, problems and mishaps stories would simply be boring. http://83.212.82.150/poraba/PorabaTxt.png

Uporabniški avatar
strumf666
Član Subaru kluba
Prispevki: 3480
Kraj: Krško

Odgovor Avtor: strumf666 » 22. Marec 2018, 23:51

Za osvetlitev ceste, t.j. sprednje luči niso dovoljene, ker nimajo pravilnega snopa (če v luč namenjeno klasični žarnici montiraš xenon ali LED svetilo). Tu se malo zakomplicira, ker za xenon obstajajo retrofit kompleti, kjer je še leča zraven (luč moraš seveda odpret, da to zmontiraš), ki naj bi zagotovila pravilen snop, ampak ni papirjev za te stvari, tko, da kljub morebiti pravilnem snopu ni legalno, ker predelave ne moreš homologirat. Za xenon je še zahteva po avtomatski regulaciji višine snopa in pranju žarometa.
Kar se ostalih funkcij tiče, pozicija, utripalka, zadnje meglenke vzvratne, štop luči, pa ne vem. Če ugibam, ne bi smelo bit problema, ker nimajo snopa; morajo bit pa prave barve.
Verjetno bom izvedel na prihodnjem tehničnem, ker sem ravno vse (razen kratkih in dolgih) zamenjal za led; za pozicijske led so me enkrat opozorili, ker so po določenem času začele utripat, da to pa ni dovoljeno, pa sem jih bom zamenjal.
Je pa Aleks v svoji temi napisal, da mu komplicirajo glede osvetlitve tablice z led namesto žarnic, tko, da...
S policisti pa zaenkrat (še) nimam izkušenj glede led-ic.

aleks
Uporabnik foruma
Prispevki: 794
Kraj: Ravno Brdo

Odgovor Avtor: aleks » 23. Marec 2018, 08:34

problem je , ker se že na lučki za tablice takoj vidi da so ledice namest nitnih, zaradi druge barve svetlobe. moj argument, da so tablice bolje osvetljene z ledico ni našel nobenega razumevanja. pa sem dal brlivke nazaj, sej ni problem ... za kabinsko lučko imam pa že leta ledico, pa noben nč ne reče, četudi ni homologirana. v letošnjem hudem mrazu kabinska lučka niti po 4 dneh ni spraznila akumulatorja (sem nekoliko slabo zaprl zadnja vrata, pa je svetla non stop).

Uporabniški avatar
SubaruLove
Uporabnik foruma
Prispevki: 450
Kraj: Ljubljana

Odgovor Avtor: SubaruLove » 24. Marec 2018, 11:55

Seveda da moras preveriti in ni samo en proizvajalec, zato pa sem napisala
Ce bi kdo rad sam narocil pa mu komot posljem link od teh ki so preverjeno dobre :D
Za osvetlitev ceste morajo biti res dobre in se tudi zgodi da ne tezijo na tehnicnem ampak odvisno spet od tega kam gres.. za osvetlitev tablic pa imam vedno led in mi nikoli noben nic ni rekel, ce premocno sveti pa verjetno tezijo, pri nekaterih se ne ve ali se peljes za njimi ali vozijo proti tebi ko jim ledice tako svetijo :wtf :smey
Na www.facelift.si sem ze narocala glavne luci in so imele dobro svetilnost, dolgo zivljenjsko dobo in so sle cez tehnicnega, samo ne vem zakaj stran zdaj ne dela :/
silux pa prodaja enake zarnice z visjo ceno -.-

peruccy
Uporabnik foruma
Prispevki: 203

Odgovor Avtor: peruccy » 12. April 2018, 21:41

Firma od katere sem naročil, je Sinolyn. Dobra roba.

Končno našel čas za klinčev filter http://shrani.si/f/3b/r7/4mRncyQW/ma-car2058.jpg
Vmes sem menjal čepke za stransko letev vetrobranskega stekla. Carglass jih ni menjal, ko so šajbo menjali. Za sprednje zvočnike sem moral nabavit distančnike (tipskih ni za SF5, zato univerzal), ker je magnet preveč gledal v vrata in ni šla šajba do konca dol. Sprednja desna vrata zadihtal z "draft-seal" iz Thomasove teme. Za enkrat dihta...

Leto je okrog, zato bo kmalu tudi servis. Letne gume so že gor. Končno nazaj Uniroyal. Zimske Conti niso vredne pol qurca :thdwn

'talla
R33 GTST, SF5 EJ205, P205 XUD9TE, P11 SR20DE

Uporabniški avatar
danci1973
Član Subaru kluba
Prispevki: 3535
Kraj: Maribor, Slovenia
Kontakt:

Odgovor Avtor: danci1973 » 12. April 2018, 22:45

strumf666 napisal/-a:
22. Marec 2018, 23:51
Za xenon je še zahteva po avtomatski regulaciji višine snopa in pranju žarometa.
Vsa svetila, ki za zasenčeno luč proizvedejo več kot 2000 lumnov svetlobe, zahtevajo avtomatsko regulacijo in pranje.

Uporabniški avatar
Schudr
Uporabnik foruma
Prispevki: 254
Kraj: Šentjanž (na Dolenjskem)

Odgovor Avtor: Schudr » 14. Februar 2019, 12:41

Kaj se je zgodilo?
Vozilo poskodovano?
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 20Forester
Boxer je zakon!

Odgovori