Kaj trpi na makedamu

Zanimivo in koristno znanje
Odgovori
Uporabniški avatar
LSlabe
Član Subaru kluba
Prispevki: 2108
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Kaj trpi na makedamu

Odgovor Avtor: LSlabe » 08. Januar 2021, 15:41

Mene pa zanima, kaj vi mislite da na avtu najbolj trpi pri vožnji po makedamu. Če vzamemo eno povprečno gozdno cesto, z manjšo ali večjo luknjo vsakih 100-200m, hitrosti pa okol 50km/h.

Jaz imam recimo vsak dan enih 15km take ceste do šihta. Sej bi lahko šel po asfaltu, ampak je kr dost prometa pa še enih 5km je dlje. Upam da tist ki bo kupu moj avto, tega posta ne bo bral :mrgreen:

Ok, verjetno najbolj trpijo končniki stabilizatorjev, amortizerji, pa puše na podvozju, kaj pa ostalo? Kardan, polosovine, razni nosilci?
What seems to be the Officer, problem?

Nč več turbo...

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 4296
Kraj: Trbowle

Re: Kaj trpi na makedamu

Odgovor Avtor: BackW00d » 08. Januar 2021, 15:50

Zunaj:
- Končnik na rokah
- puše na rokah
- amortizerji (prah in udarci)
- ležaji (eksra trpijo pri hudih rukerjih)
- nosilci motorja
- končnik volanske letve (notranji in zunanji)
- gumice in končniki stabilizatorjev
- brisalci zaradi finega peska na šipi

V notranjosti kabine:
- armaturka in ostali plastični deli bodo pričeli škripat
- huda nabijanja bodo posedla peno v sedežu
- kabinski filter je 123 poln prahu in listja
- lahko ti crkne kako vezje če razmaja kake elektronske komponente
- če se voziš z odprto šipo na vratih ti lahko rukerji zjebejo menahizme za pomik (to se je nardil na moji škodi)

Bodo drugi dodali še kaj, tole je bilo 30 sekund zdle :)
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
Grizliboy
Uporabnik foruma
Prispevki: 744
Kraj: Logatec
Kontakt:

Odgovor Avtor: Grizliboy » 08. Januar 2021, 16:03

Če boš samo brisalce vklopil, brez večje količine vode vsakič, še mikro raze na vetrobranskem. :ast Jih ne vidiš, dokler ti ponoč nekdo ne pripelje nasproti in kar naenkrat bolj ko ne ugibaš stanje na cesti. Sicer je to že ekstrem ........ ma, k si že vprašal. :cr

Mislim, da stvar katera naaaaaajboooooolj trpi na makadamu :th :th ..................................... je žena/punca/prjatlca na sovoznikovem sedežu. :mrgreen: :innoc 8-)

PS: Dokler voziš po dokaj urejenem makadamu, z umirjeno vožnjo ter izogibanju kraterjem, niti ne boš veliko bolj uničeval avtomobila napram asfaltu. Če pa sprašuješ o driftanju in ostalih vragolijah na makadamu ................... potem pa sploh ne vem zakaj sprašuješ, ko crkne zamenjaš. Vsaka zabava ima svojo ceno.
Fotograf fotografira FOTOGRAFIJO, Slikar slika SLIKO.

:top: Šele ko se nehaš obremenjevati s porabo, se začne veselje in zabava. :twisted:

Uporabniški avatar
BackW00d
Član Subaru kluba
Prispevki: 4296
Kraj: Trbowle

Odgovor Avtor: BackW00d » 08. Januar 2021, 20:11

Ti bom pa tudi tako reku....

Ko sem se 2-3 leta zapored 2x 3x na dan vozil moji zdajšnji punci dvorit sem ga čez obvezen vmesen makadam s Subarujem (impreza 1.6 96') vedno pune žgal, ker je avto tako vožnjo dopuščal in tisti avto ni v 21+ letih nikol rabil kakih nadomestnih puš ali kaj vem čega s podvozja, razen obvezen set blažilnikov ob cca 220kkm (to bolj kot ne vsi menjajo). Ta avto je v naši lasti v ~7 letih naredil 100.000km in to bolj kot ne same slabe ceste in res 95% same mestne vožnje (drajsanje prva druga tretja).

Potem sem kupil napol novega puntota in ob vožnji po isti obvezni makadamski cesti sem moral hitrost spustit za polovico na nekih 50-60km/h, ker če sem šel hitreje je bil občutek v avtu grozen, saj se je zdelo da bo tisti Fiat razpadel. No v okolici 100.000km (avto star 7let?) sem moral menjat vse ležaje, nekaj nosilcev motorja, kak končnik tu in tam oziroma eno celo roko....uglavnem, avto ni bil narejen za tako vožnjo kot sem mu jo jaz namenil.

Tko da predvidevam da bo Subaru to dosti bolje zdržal in malce makadama dnevno nebi smelo bit težava.
Je pa defenitivno vse bolj na udaru. In sam sem mnenja da 100.000km v 6-7 letih, mestne in hribovske vožnje ne moreš enačit z 250.000km vsakodnevne vožnje 6-7 let zapored v službo. Ampak folk tega niti ne razume...sam cifre gledajo.
Sometimes life goes sideways. That's where the fun begins....

Uporabniški avatar
ijuvan
Uporabnik foruma
Prispevki: 2392
Kraj: SG/LJ

Odgovor Avtor: ijuvan » 08. Januar 2021, 21:48

Impreza l.00, ene deset let vsak dan 15 km makadama, nato deset let vsak teden 15 km makadama...plusminus. Vožnja...dinamična recimo. V 300k km smo menjali po dvakrat amortizerje, ležaje in gumice stabilizatorja. Morda sem kaj pozabil... In desna stran je gnila kot dva tedna stare mandarine, čeprav tudi leva ni glih zgled. Je pa res kot pravi backwood - moraš zadeti sweetspot za hitrost in se res lepo pelje čez ovinke in luknje.
The value of life can be measured by how many times your soul has been deeply stirred. (Soichiro Honda)

Darac
Uporabnik foruma
Prispevki: 38
Kraj: Nazarje

Odgovor Avtor: Darac » 11. Januar 2021, 15:04

--- pa še voznik ko prileti v luknjo :smly

Odgovori

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost